Najdi forum

Vpliv Bachovih kapljic na čustvena stanja

Pozdravljeni, ima mogoče kdo od uporabnikov tega foruma izkušnje z Bachovimi kapljicami ki naj bi omilila hudo žalost, strahove in ostala čustvena stanja?

Hvala.

Verjeti moraš. In to močno. 😉

V slučaju močne vere pomaga tudi navadna voda.

Za originalno vprašanje pa ne vem. Se moram najprej spet malo poučiti, šele potem bom lahko kaj rekel.

Ja, a za vero v navadno vodo mora biti človek že pošteno natreniran, z vero v nekaj, kar nekaterim resnično deluje oz. so v to resnično zelo prepričani, pa gre veliko lažje.

Sama sem jih poskusila (rescue remedy in še eno mešanico), a je najbrž delovala moja vera v kapljice bolj kot kapljice same. No, morda pa se motim… 😉

Predlagam, da poskusiš, stranskih učinkov itak ni.

Ja, a za vero v navadno vodo mora biti človek že pošteno natreniran, z vero v nekaj, kar nekaterim resnično deluje oz. so v to resnično zelo prepričani, pa gre veliko lažje.

Sama sem jih poskusila (rescue remedy in še eno mešanico), a je najbrž delovala moja vera v kapljice bolj kot kapljice same. No, morda pa se motim… 😉

Predlagam, da poskusiš, stranskih učinkov itak ni.[/quote]

Zanimivo je predvsem to, da v teh kapljicah pomaga ravno voda. Ostalo so aromati in barvila.

Pozdravljeni,

vsekakor v Bachovih cvetnih esencah NE delujejo aromati in barvila (od kod vam te informacije?!?!) Gre za razredčeno cvetno roso.

Bachove cvetne esence delujejo s pomočjo informacij oz. vibracij in sicer vplivajo na neravnovesja v nas.

So popolnoma neškodljive, ne moremo jih predozirati in lahko jih jemljete poleg vseh ostalih uradnih in alternativnih zdravil.

Ustrezne esence zase izberemo po spodnjem spisku: poiščemo, v opisih katerih esenc se najbolj najdemo. V eno 30ml stekleničko se lahko zameša do 7 različnih esenc.

Steklenička se porabi približno v treh tednih, v tem času pa že lahko opazimo določene spremembe pri sebi, vsekakor pa je dobro stekleničko porabiti do konca.

Za začetek (in če ne znamo dobro določiti svojih težav) je priporočljivo začeti s stekleničko Rešilnega zdravila (sestavljeno iz 5-ih cvetnih esenc).

SEZNAM ESENC s krajšimi opisi

1. AGRIMONY (Repik): človek mučne misli in notranji nemir skriva za masko veselosti in brezskrbnosti.
2. ASPEN (Trepetlika): imamo nerazložljive, nejasne bojazni; slutnje; skriven strah.
3. BEECH (Bukev): pretirano kritični, netolerantni; premalo sočutja in nezmožnost vživeti se v čustva drugih.
4. CENTAURY (Tavžentroža): imamo šibko voljo, ne znamo reši »ne«, pretirano ustrežemo željam drugih.
5. CERATO (Rožič): iammo premalo zaupanja v svoje mnenje, stalno sprašujemo druge za nasvet.
6. CHERRY PLUM (Češnjelika sliva): ne moremo se sprostiti; imamo strah pred izgubo kontrole in razuma.
7. CHESTNUT BUD (Cvetni popek divjega kostanja): imamo vedno iste probleme, ker se iz svojih izkušenj ničesar ne naučimo.
8. CHICORY (Cikorija): posesivna osebnost, ki se veliko vmešava in manipulira ter se rada počuti žrtev.
9. CLEMATIS (Srobot): z mislimi smo drugje, sanjamo o boljši prihodnosti, smo kot dnevni sanjači.
10. CRAB APPLE (Lesnika): počutimo se umazane, nečiste ali okužene. Pretiran ideal čistoče in reda – natančneži.
11. ELM (Brest): občutek, da svoji nalogi ali odgovornosti nismo dorasli in se zato počutimo preobremenjene.
12. GENTIAN (Encijan): smo skeptični, dvomimo, pesimistični, zlahka nam kdo vzame pogum.
13. GORSE (Uleks): Občutek obupa. Pomislimo: »Saj vendar nima nobenega smisla več.«
14. HEATHER (Jesensko resje): usmerjeni smo nase, vidimo samo sebe in svoje probleme, potrebujemo publiko.
15. HOLLY (Bodika): smo čustveno vznemirjeni, ljubosumni, nezaupljivi, togotni. Sovražna čustva in nevoščljivost.
16. HONEYSUCLE (Kovačnik): hrepenimo po preteklosti. Otožnost. Nezavedno se upiramo, da bi predelali določene dogodke.
17. HORNBEAM (Gaber): psihična izčrpanost. Menimo, da smo preslabotni, da bi obvladali vsakodnevne dolžnosti, potem pa nam le uspe. Imamo občutek »ponedeljkovega jutra«.
18. IMPATIENS (Nedotika): nepotrpežljivi, hitro razdražen, zdi se nam, da vse poteka prepočasi. Ne prenesemo počasih in nesposobnih ljudi.
19. LARCH (Macesen): imamo kompleks manjvrednosti in pričakovamo neuspeh zaradi pomanjkljivega samozaupanja.
20. MIMULUS (Krinkar): strah pred znanimi stvarmi. Plahost, prestrašenost, zadržanost; imamo mnoge male strahove.
21. MUSTARD (Gorjušica): imamo obdobja globoke žalosti, ki pridejo in minejo brez prepoznavnega vzroka.
22. OAK (Hrast): počutimo se kot pobito, izmučeno, a se pogumno borimo naprej in se nikoli ne vdamo.
23. OLIVE (Oljka): počuti se telesno in duševno izžete, utrujene in izmučene: »Vsega je preveč!«
24. PINE (Bor): očita simo, imamo občutke krivde. Zaradi tega smo potrti.
25. RED CHESTNUT(Divji kostanj z rdečimi cvetovi): bolj nas a skrbi za dobro drugih kot zase. Premočna notranja povezanost z bližnjo osebo.
26. ROCK ROSE (Popon): občutki notranje panike in pritiska. Akutna stanja strahu po življenjsko ogrožujočih dogodkih.
27. ROCK WATER (Studenčnica): pretrdi do samih sebe, imamo stroge, toge nazore, zatiramo svoje vitalne potrebe.
28. SCLERANTHUS (Mešič): neodločni, omahujoči, nestanovitni, notranje neuravnovešeni. Mnenja in razpoloženja se nam neprestano menjavajo.
29. STAR OF BETLEHEM (Betlehemska zvezda): nismo še preboleli nekega duševnega ali telesnega pretresa (pa četudi je nastal v preteklosti in se ga ne spomnimo več). Kot ohromljeni zaradi hudega dogodka, stresa.
30. SWEET CHESTNUT(Pravi kostanj): čutimo notranja brezizhodnost. Počutimo se, kot da smo že dosegli mejo tega, kar človek še lahko prenese.
31. VERVAIN (Sporiš): v pretirani vnemi, zavzemanju za dobro stvar uničujemo svoje moči; smo razdražljivi, fanatični.
32. VINE(Vinska trta): hočemo uveljaviti svojo voljo. Častihlepni, dominantni in tiranski.
33. WALNUT (Oreh): pustimo se vznemiriti; dostopni vplivom iz okolice in omahljivi v odločilnih obdobjih novega začetka v življenju. Cvet, ki omogoča prodor.
34. WATER VIOLET (Močvirska grebenika): notranje se umaknemo, izoliramo. Imamo občutek premoči.
35. WHITE CHESTNUT (Divji kostanj z belimi cvetovi): misli nam neprenehoma krožijo po glavi, ne moremo se jih znebiti. Notranji samogovori, dialogi.
36. WILD OAT (Divji oves): imamo nejasne predstave o cilju, notranje nezadovoljni, ne najdemo svoje življenjske naloge.
37. WILD ROSE (Šipek): smo apatični, otopeli, imamo občutek, da smo notranj kapitulirali.
38. WILLOW (Vrba): smo zagrenjen, polni mržnje in jeze; počutimo se kot žrtev usode in okoliščin.

Tega ni nihče napisal. Mogoče bi morala prebrati še enkrat.

Glede posameznih kapljic oz. rastlin… a prav razumem, da naj bi bile vsake kapljice PROTI temu, kar je napisano kot opis pri vsaki rastlini?

Se opravičujem, šele kasneje sem videla, da je pisalo, da so v vodi aromati in barvila – seveda niso namenjeni delovanju esenc. Čisti izvirski vodi, v kateri so esence, je ponavadi dodana samo žlička brandya, ki deluje kot konzervans – lahko bi ga nadomestili tudi z jabolčnim kisom.

Primer, kako delujejo esence:

recimo, da se počutite ljubosumni. V tem primeru vam bo v pomoč esenca HOLLY, ker bo s svojo vibracijo delovala tako, da se bo uravnovesilo to vaše čustvo in da pri sebi ne boste več zaznavali ljubosumja, ker se bo spremenilo v sprejemanje.

Opis stanj pri esencah je opis neravnovesja na določenem področju. Z vibracijo določenih esenc delujemo na določene čustvene težave.

Recimo: osnovna kvaliteta esence CRAB APPLE je “čistost”. Torej: ko smo v ravnovesju, nimamo težav s tem čustvom oz. z našim načinom razmišljanja. Ko pa smo izven ravnovesja, lahko postanemo pretirano nagnjeni k čistoči na vseh področjih, tako telesnem kot moralnem. Če jemljemo esenco Crab Apple, s tem odpravimo neravnovesje, ki je na telesni ravni lahko tudi vzrok za kakšne druge težave.

……

Če verjameš, pomaga tudi voda iz vodovodne pipe. Placebo oz. psihični učinek skozi naša prepričanja imajo neverjeten učinek tako psiho kot tudi telo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

…. seveda. Samo da v praksi nisem videla nikogar, ki bi mu pomagalo vzeti nekaj kapljic vode dnevno iz vodovoda in rešiti njegove čustvene stiske.

Kot menda pravi v svetem pismu: “Zgodi se po tvoji volji.”

🙂
..

A veste, da obstajajo tudi piratske verzije teh Bachovih kapljic? Ene so sicer do potankosti enake originalu in dajejo na čustva čisto enake vibracije, ene so pa popolnoma napačne in povzročajo hude zdravstvene zaplete. Med piratskimi kapljicami se zanimivo najdejo tudi kapljice Fukušima 3000, ki so jih zavezniške sile uporabile proti Gadafiju. Zdravile pa naj bi preveč gledanja televizije. Še veliko jih je….

Vsi vemo, da v Bachovih kapljicah ni navadna voda, ampak informirana voda, ki jim tudi daje enkratno učinkovitost in izjemno uporabnost.
Kot je že vsem znano v je zdravljenje z informirano vodo uspešno. Splošna javnost je o tem sicer bore malo poučena, statistika pa kaže, da vedno več Evropejcev pozna informirano vodo in njeno uspešnost. Spodaj je statistika ljudi, ki so vedeli za obstoj in učinkovitost informirane vode v različnih letiih v Evropski Uniji. Delež ljudi, ki so vedeli za informirano vodo je, tako kot v ostalih statistikah izražen v odstotku populacije.

1990-0,3%
1992-1,3%
1994-2%
1996-2,4%
1998-2,6%
2000-3,3%
2002-4,1%
2004-7,8%
2006-12,3%
2008-21,4%
2010-33,8%

Za leto 2011 na žalost ni podatka, ker se meritve opravlja vsaki dve leti, inštitut v Cernu pa ocenjuje, da naj bi se statistika bližala 50%. Meritve na Ameriškem inštitutu MIT (Massachusetts Institute of Technology) izvedene decembra 2010 so pokazale, da vse informirane vode niso enako uspešne. To seveda ni nič novega, saj je vsaka informirana voda uporabna za svoje področje. Pri meritvah izvedenih na MIT pa so ugotovili še eno, bolj zanimivo podrobnost. Informirana voda ne deluje na vse ljudi enako.
Pravzaprav je vsak kazal unikatne znake tretmajev z informirano vodo.

Poznejša raziskava v marcu leta 2011 izvedena na Angleškem vodnem inštitutu univerze v Waterlooju Water Institute at the University of Waterloo je pokazala, da je najboljša voda, tista, ki jo uporabnik ustvari sam, saj ta upošteva informacijski protokol, ki je skupen uporabniku. V tem poskusu so morali prostovoljci sami ustvarjati informirano vodo. Vsi so vodi oddajali enake informacije in s tem, kot vemo vibracijski odtis. Vode uporabnikov med seboj niso bile enake. Vsaka je bila namreč izdelana s svojim informacijskim protokolom, ta je pa lasten vsakemu uporabniku. Če so poskušali vode na svojih originalnih uporabnikih in hkrati ustvarjevalcem so ugotovili, da ima tako narejena informirana voda na vse enak učinek. “Če so vode pomešali je prišlo do nepredvidenih stranskih učinkov”, je zaključila raziskava.
To je znak za enkratno priložnost za izboljševanje svojega življenja v celoti !! Samozdravljenje (avtotreatma) z informirano vodo. To je čudovita in zabavna tehnika ki prebudi telo in duha, razvedri, razveseljuje, zabava in zagotavlja zdravje hkrati. Vsak si lahko sam izdela informirano vodo. Na MIT so ugotovili, da so idealne univerzalne sestavine v vodi; limonin sok, vaniljina aroma in med. V primeru uporabe sivke se efekt lahko rahlo pojača, lahko se pa tudi uporabi male količine cimeta. ….”Na nekatere ljudi je imel cimet blagodejne učinke, na druge ne, škodoval pa ni nikomur.” Je še povzeto iz študije.
Priprava:
1 dl tople vode se zmeša sok ene osmine limone ena jedilna žlica meda in kapljica vanilijeve arome (v kolikor uporabljate vanilin sladkor je ena vrečka zadosti). Prisotnost sivke in cimeta ni nujna za učinek. To je potrebno dobro premešati. Potem se z novim pH-jem vode lahko začne informiranje le-te. Informiranje vode je priporočljivo izvajati v temi, saj na ta način v molekulsko zgradbo vode trči najmanj fotonov, ki sicer pritiskajo ob strukturo vode. K sreči fotoni ne podirajo strukture vode in zato ni potrebna popolna tema za to informiranje, ravno tako pa svetloba ne razinformira vode. Vodo se sicer da informirati v osvetljenih prostorih, vendar traja tudi do dvakrat dlje. Za v relativno temačnem prostoru z osvetljenostjo do 5 luksov je potrebno izvajati informiranje približno 2 minuti. Če prekoračimo ta čas ni problematično, če pa vodo premalo informiramo pa učinek ni tako intenziven. Informacija vode se ustvarja z zvokom uporabnika. Uporabnik mora razmišljati o cilju (vizualizirati, predstavljati si), ki si ga želi, držati kozarec z vodo med obema rokama in brundati ( nežno, konstantno brundanje :mmmmmmmmmmm) v vodo. Samo informiranje vode mora trajati 2 minti, zato je čas, ki ga uporabnik porabi za to (skupaj z vdihi med mrmranjem) lahko tudi do tri minute, včasih več. Voda je sedaj pripravljena za uporabo.
Uporaba informirane vode za samotretmaje se izvaja v temnem prostoru, osvetljenost do 10 luksov. Najbolje je, če se to opravi leže, lahko se pa tudi sede. Ob tem je potrebno poudariti, da mora biti glava na višji višini, kot je telo, za kar se na postelji lahko uporabi kar vzglavnik. Informirano vodo nanesemo na obraz, najbolj priporočljiva je uporaba čopiča. Izogibati se je treba nanosu preblizu oči, saj lahko limonin sok v očeh peče. Od tu naprej traja celoten tretma približno 25 minut. Ob uporabi se mora uporabnik udobno namestiti in sprostiti vse mišice. Najprej se je potrebno 15 minut koncentrirati na svoje dihanje.
Potem si mora uporabnik vizualizirati svoj cilj, kot ga hoče doseči. Sebe more videti, kako premaguje svojo težavo. Če ga muči zavist na primer si mora predstavljati samega sebe, kako v določenih situacijeh ni zavisten. Če ga muči strah pred določeno stvarjo si mora predstavljati, kako se brez strahu sooča s to stvarjo.
Intervali in trajanje si naj uporabniki sami prilagajajo.
Informirana voda na zgoraj opisan način ni trajen proizvod. Sama molekularna struktura vode se sicer s časom ne poruši, rok trajanje je pa omejen s trajnostjo dodatkov (limonin sok, vanilijeva aroma, med)

lp in veliko sreče s tretmaji

Pa lahko ta čarovniški napoj tudi popijemo (voda+limona+vanilija+med = cool drink)?
In zakaj nanašati na obraz? Kako nanašati? Kakor lepotilno glino? Ali kar tako, malo sem, malo tja? Kaj pa po telesu?
In kaj, če vodo informiramo s srčnimi željami, npr. “hočemdasezaljubivamehočemdasezaljubivamehočemdasezaljubivamehočemdasezaljubivamemmmmmmmmmmmmmmmmm”? In se potem z njo namažemo (ali spijemo)? Se bo dotični zaljubil v nas???


Ja seveda lahko popiješ. Vendar: SAMOTRETMAJA Z BACHOVIMI KAPLJICAMI, KOT GA JE OPISAL DR. BACH SE NE SME UPORABLJATI, DA BI SE Z NJIM UPLIVALO NA DRUGE !
Torej, vode se ne sme uporabljati zato da bi se neka oseba zaljubila v nas. Kvečjemu se lahko mi ob pomoči vode v nekoga zaljubimo.

Voda je dobra tudi za koga spravit k sebi. Priporočljiv je en škaf mrzle (lahko je nizko informirana) direkt na glavo.

A, tako. No, za zaljubljanje v druge mogoče ni ravno treba posebnih preparatov. Je narava že sama poskrbela za svoje “kapljice ljubezni”.

“Wishcraft” je pa samo zabavna parafraza “witchcraft”, saj gre pri Bachovih kapljicah prav za to: “ustvarjanje želje (=wish)”.

“programirana” voda je nekaj podobnega kot ionizatorji zraka ali bakrena zapestnica, zgolj tržni produkt, ki se ga prodaja na račun lahkovernosti. Ljudje, ki to kupujejo, se premalo zavedajo, da na račun njihovih problemov, ki so pogosto psihične narave, služijo razni goljufi, stisko ljudi in tudi njihovo naivnosti pretapljajo v denar…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ja, a za vero v navadno vodo mora biti človek že pošteno natreniran, z vero v nekaj, kar nekaterim resnično deluje oz. so v to resnično zelo prepričani, pa gre veliko lažje.

Sama sem jih poskusila (rescue remedy in še eno mešanico), a je najbrž delovala moja vera v kapljice bolj kot kapljice same. No, morda pa se motim… 😉

Predlagam, da poskusiš, stranskih učinkov itak ni.[/quote]

Zanimivo je predvsem to, da v teh kapljicah pomaga ravno voda. Ostalo so aromati in barvila.[/quote]

1. slišim, da je notri voda. Ko sem jaz obiskala to gospo, ki se s tem ukvarja, je imela na polički alkoholno pijačo in sem si mislila, kako bo meni pomagala, če se sama zadeva z alkoholom. Nato mi je zmešala kapljice za moje dobro in dolila alkohol. Prav tako je alkohol v Immunalu, ki vsebuje ameriški slamnik. Verjetno obstaja pametna razlaga:)

Alkohol se res precej čuti, niso pa to take količine, da bi se s tem lahko zadeval, saj si to tekočino tudi doziraš po kapljicah s kapalko in je ne piješ po požirkih..
Sicer je mene to tudi zmotilo (sploh v okusu) in ob vprašanju, zakaj je alkohol dodan, sem dobila odgovor: kot konzervans.

jaz sem jih jemala. Najbolj opazno so se popravile alergije, čeprav nisem prišla zaradi tega.

Tako laično in na hitro napisano…vsako od teh zelišč ima svoje vibracije, frekvence…kar je en od pristopov na frekvečno delovanje organov v našem telesu in če vemo da točno določenih frekvenc ne prenesejo razni nezaželjeni prebivalci v našem telesu in teh tudi ne vidimo, lahko sklepamo da se nekaj dogaja, po daljši uporabi so pa že tudi vidne spremembe…alkohol pa je dodan kot konzervans.

New Report

Close