Najdi forum

Malo provokativna tem 🙂 Vem, nismo vsi enaki…prav tako bi lahko to vprašanje naslovili na ženski spol…

A vendarle.
Pri mojih 36 letih sem samska in nekako “gledam” na moške s strani “zrelosti za partnerja”.
(da ne bo pomote, ne iščem partnerja ali odnosa na silo – nisem nič “izgubila”, da bi nekaj iskala), A imam velik krog prijateljev, dosti se družim z ljudmi, grem občasno ven na kakšen sprehod s kom, v kino, na pijačo, itd.
In povsod v veliki meri naletim na takšen vzorec, kot ga bom opisala spodaj:

Gre se za samske moške med recimo 33+ in 40 letom. To so tako zmedena bitja v večini primerov, da ne morem verjeti!

Po eni strani bi imeli resno vezo (karkoli pač v njihovi glavi že resna veza je).
Po drugi strani jih je tega strah.
Po tretji strani bi radi imeli svobodo kot da živijo samsko življenje, imeli neke cestne težke motorje, se družili s kolegi nonstop.
Po četrti strani pa bi zopet radi imeli zvečer nekoga “v postelji” in ko bi jim bilo dolgčas, da bi jih le ta pričakal z odprtimi rokami.
Da ne omejam tega, da bi kdo pomislil na to, da bi se moral za kakšno stvar malo potruditi, sprejeti kak kompromis.

Ponavadi so hudoooo začudeni, ko jih “spomniš”, da če bodo hoteli imeti kdaj kakšno resnejšo vezo, da bo skorajda potrebno spremeniti tudi kakšno njihovo sedanjo navado!!
Nekako kar pričakujejo, da jim bo v naročje padla “princesa na belem konju” oz. v belem Ferrariju, da ga bo sprejela z odprtimi rokami, nogami, se preselila k njemu, poskrbela za vse in seveda ona prilagodila vse svoje navade, urnik, dejavnosti,…njemu.

– Kaj je res kaj narobe s samskimi moškimi v teh letih?
– Nas je res družba naredila takšne? Mislim, da to ni toliko povezano s spolom, ampak bolj s tem v kakšnih časih živimo. Celotna družba nam daje tak vzgled…in to je zgleda posledica trenutnega stanja družbe.
– Ali pa mogoče res moški pozno oz. nikoli ne dozorijo v smislu gledanja in odgovornosti družine?
– Se mogoče v teh letih toliko dokazujejo, da so mlajši kot so v resnici? In se zato obnašajo 20.letnikom primerno?

Kaj menite ve ženske in tudi vi moški? Kaj je vzrok za takšno obnašanje v letih, ko bi človek ja že moral biti vsaj malo na poti zrelosti?

mislim, da ni problem katerega spol je posameznik….problem je v celotni družbi

če samo upoštevaš koliko zakonskih zvez razpade, potem lahko hitro ugotoviš, da se ljudje niso več pripravljeni prilagajati in sklepati kompromise…smo v obdobju egoizma…

Preberi si knjigo Marie Louise Von Franz: Puer Aeternus

Vse si boš lahko podčrtala 🙂 Tipi, ki jih opisuješ, pašejo v kategorijo maminih sinčkov oz. večnih mladeničev, nekateri rečejo temu tudi sindrom petra pana. Pika Nogavička je temu rekla”ljube kroglice pregelk nikdar nočem biti velk”. Tom Vaits poje “I don’t want to grow old”….

Na kratko imajo vsi eno skupno značilnost: strupeno tastaro in copatastega fotra (ali pa so brez fotra). Ko spoznaš enega, spoznaš vse. Vsi govorijo o neki svobodi, vetru v laseh… norijo z motorji, se spuščajo s padali, svoboda….svoboda….svoboda…. o tem sanjajo in nekateri celo mislijo, da jo imajo. Tisti ta lepi so ponavadi “ženskarji”. Preprosto zato, ker dejansko ne morejo vzpostaviti odnosa z žensko, ki ni njihova mama. Tisti ta grdi pa so itak doma pri mamah že cel cajt. Tisti ta srednji pripeljejo ženo domov, če jim že uspe ujagati kakšno žrtev, da jo potem tašča mrcvari medtem ko sami mencajo od že kakšnih občutkov krivde….

Skratka, nič od nič. Bolj zanimivo se je vprašati kako to, da vedno znova nabašeš na take tipe? Ker vsi pa definitivno niso taki.

nova
Uredništvo priporoča

se kar strinjam z odgovorom pišike in krene36, mogoče že 37, ki tudi pišeta:

…mislim, da ni problem katerega spola je posameznik..

Bolj zanimivo se je vprašati kako to, da vedno znova nabašeš na take tipe?

Dokler smo mladi, smo prožni, prilagodljivi itd., z leti ta naša elastičnost “uplahne”. Velja tako za moške, kot za ženske, tako za samske kot poročene. Vedno manj in manj si se pripravljen prilagajati, sklepati kompromise in podobno. Že pri zakoncih, ki se poznata v nulo in se morata tudi v tem smislu truditi za dobro skupnega življenja je včasih težko. Torej si predstavljaš, v kako nezavidljivem položaju so šele 40-letniki, ki so vse svoje življenje frfutali naokoli prosti kot metuljčki! Obveznosti življenja v dvoje bi jim porušile ves ritem in jim vse popolnoma obrnile na glavo.
Saj verjamem, da marsikdo bi, samo vprašanje pa je, ali so pripravljeni plačati ceno tega?

Sicer pa jaz ne bi rekla, da gre za nezrelost. To je enostavno njihov način življenja, ki so si ga izbrali in imajo vso pravico – tako ženske kot moški. Vi pa vzemite ali pustite, nihče vas ne sili, samo nikar se ne trudite prevzgojiti človeka v nekaj, kar ni.
Pa vprašanje je, ali zrelost pomeni tudi lepše in polnejše življenje? Nekateri očitno tega ne potrebujejo in zakaj bi? Če pa že, si bodo morda kasneje, ko se bodo želeli ustaliti izbrali dosti mlajšo partnerko, da bo vsaj njun mentalni nivo usklajen. Poleg tega se ve, da so mlajše precej manj zahtevne z dosti manj pričakovanji, vsaj kar se resnosti in odgovornosti tiče.

S te strani se mi zdi velika prednost, če človeku uspe najti pravega parnerja ko sta oba še mlada in prilagodljiva, ker je tako vse lažje.

Sicer nisem prebral celega začetnega posta, a moj odgovor je NIKOLI!!
Še posebno, če po dolgih letih spet začnemo živeti svobodno!
Torej poišči si “otroka” in ga vzgoji po svojih najboljših močeh. Malo svobode pa mu vseeno pusti.
Takooooooooooo malo rabimo, da si lahko domišljamo kako nam je lepo!!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

V naslednjem življenju si želim biti moški, da bom lahko takooooooo malo rabila in nič dajala. 🙂

Ha, ha, ”reka”! Pa se se nasmejala, ker imaš prav, sploh ni treba drugh besed. Točno, samo jemali, pričakovali bi in nič dajali, se nič potrudili. Saj se tega zavedajo, zato jih je vsega strah. Zato pa kar bluzijo in sanjajo o joškastih blondinkah in se na veliko pritožujejo, da žensk ni nikjer in pravijo, da ženske dosti lažje najdejo moškega kot obratno. Kje in katerega pa?
In ”mala piška”, odlično si napisala!

Se strinjam z napisanim. In ne prevzgajaj, sprejmi ali pusti.

Lp

Tistega o nič dajanju ni v mojem postu!
Jaz sem dajal maksimum.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

TAKO SAM

Okrog vseh dreves se lahko loviš.
Za vsemi drevesi se lahko skrivaš.
Na nobeno se ne naslanjaj!
Ne veš, katero je trhlo, nagnito,
spodkopano, nažagano.
Lahko padeš.
Hudo.
A to ni najhujše.
Huje je, ker potem sumiš,
da so vsa drevesa trhla,
nagnita, spodkopana, spodžagana.

In nenadoma si tako žalosten in sam.

Neža Maurer

Je pa zanimivo. Samorefleksija je pri ženskah očitno možna samo v ogledalu med urejanjem trepalnic. 🙂

Po moje ni toliko stvar zrelosti kot dejstvo, da imamo različna pričakovanja. Nekdo bo celo življenje avanturist, ker mu tako paše…nekomu je družina sveta in ji bo namenil ves prosti čas…pomembno je, da najdeš osebo, s katero bosta imela podobna pričakovanja od življenja:)

bravo tralala!!
in velika napaka je, če ženska misli, da je tako ‘dobra’ da se bo zaradi nje pa spremenil. ali pa obratno, seveda. nihče se ne bo spremenil zaradi nas! robovi se lahko obrusijo, da je človek za spoznanje ‘mehkejši’, vse ostalo pa je brcanje v meglo… ko zaljubljenost popusti, ostanemo takšni, kot smo v svojem bistvu. prilagajanje pa je tisto, ki daje vezi trdnost. pa ne mislim tu na račun odpovedovanja sebi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bravo tralala!!
in velika napaka je, če ženska misli, da je tako ‘dobra’ da se bo zaradi nje pa spremenil. ali pa obratno, seveda. nihče se ne bo spremenil zaradi nas! robovi se lahko obrusijo, da je človek za spoznanje ‘mehkejši’, vse ostalo pa je brcanje v meglo… ko zaljubljenost popusti, ostanemo takšni, kot smo v svojem bistvu. prilagajanje pa je tisto, ki daje vezi trdnost. pa ne mislim tu na račun odpovedovanja sebi.[/quote]

Japkica…točno tako kot si napisala…ljudje se ne spreminjamo…smo takšni kot smo…v paketu…vzemi ali pusti:)

Ljudje se spreminjamo. Samo nekateri vsak dan z vsako novo izkušnjo postajajo hujši. In če sem malo predrzen, ženske podležete temu prej kot moški. Mnogi se ga tudi zapijejo ker ne morejo živeti sami s sabo, ženske ste pa običajno še lepše, še boljše, še pametnejše…

kaj tadej, ne moreš, da ne bi, a? 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa v če je zdej sploh problem? Zakaj pa so taki moški pri 38 problem? Vedno so bili in bodo.
Seveda, razen za tiste 30-40+ letnice ki ne zmorejo toliko samorefleksije, da bi pravilno ocenile svojo neugodno trženjsko pozicijo. Ker so do 30 dela kariero ali pa se afnale po diskih in na zicih ohinsploh bemvejevskih privatnikov..Sedaj pa za ciljno skupino niso več konkurenčne. Pa tudi za postciljno (45-50+ ne več), so prestare (še posebno nad 35-40) in preveč zamortizirane.Žal

In si priznale da je večina normalnih 38 letnikov oddane, kar je pa ostalo je pač..ostanek.
Mimogrede-isto kot pi ženskah podobne starosti

Izkušnje nas izoblikujejo, postanemo previdnejši, modrejši…ampak še vseeno smo to mi, v vsej svoji veličini:). Tadej…očitno si se odločil in te ne morem spremeniti, da bi imel drugačen pogled glede ženskega spola. Tvoje pretekle izkušnje so te toliko zaznamovale, da si zaslepljen in mečeš vse v isti koš. Ampak to je tvoj problem, s katerim se boš soočal celo življenje…razen, če se želiš spremeniti, če sam tako začutiš in narediš kaj v smeri svoje “preobrazbe”.

Zapijejo se tisti, ki se niso sposobni soočati s problemi oz. izzivi…tisti, ki jih je življenje toliko udarilo, da niso več našli izhoda, so prej obupali. Ja, blagor nam ženskam…vedno imamo postlano z rožicami:))).

Z moškimi ni nič narobe ali točno toliko kot z ženskami.

Že vrašanje je v osnovi postavljeno z vidika da s(m)o ženske
nekoliko više od moških. Ja pa ja…

New Report

Close