Najdi forum

Med ljudmi se vedno pretaka energija, pa naj bo dobra ali slaba. Verjetno se s človekom pri katerem čutite slabo energijo ne želite družiti, kaj šele živeti.
Kaj pa dobra energija? Kaj pomeni dobra energija med dvema človekoma? Se zaradi nje prebuja ljubezen? Je energija del ljubezni? Ali celo pomeni ljubezen do osebe do katere čutimo dobro energijo?

Bom kratek:

Vsak posameznik je sestavljen iz električnega, megetičnega in elektromegetičnega dela in se obnaša kot baterija, ki proizvaja biološko energijo različnih frekvenc.V našem hrbteničnem mozgu poteka proizvodnja takoimenovane bioenergije. Bioenergetik je prav vsak človek, tudi ti.

Podobne ali sorodne energije se med seboj privlačijo, druge spet so nevtralne, različne se pa med seboj odbijajo.

To je osnova.

Naše fizično telo, ni nič drugega, kot zgoščena energija različnih frekvenc.

Megetična privlačnost med dvema je sprva doživljena kot sexualna.

Energije so samo posredniki med duhovnim in materialnim.

Ljubezen je najmočnejša energija.Če je ljubezen nesebična in nepogojena, je to energija Boga.

Bo dovolj?

Upam, da sem pomagal.

Miran Vučko

Če ni energije,tud ljubavi ne more bit,vsaj tiste prave ne.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimiv pristop – in mislim, da bi tole lahko bilo res. Vsaj ko pomislim za nazaj po svojih izkušnjah.

Ni pa to cela ljubezen – vsekakor pa je lahko en del. Ker “cela” ljubezen je poleg čustva (in vsega kar še sodi pod to kategorijo) še obnašanje in odnos.

Dobra energija torej je del ljubezni. Jaz mislim tako, da če dva vzajemno čutita dobro energijo, da sta si čustveno zelo blizu. Iz te dobre energije potem tudi izhaja, da delamo drugemu samo dobre stvari, gradimo dober odnos, skrbimo za rast teh odnosov in seveda dobimo to tudi vrnjeno.

Božja vsemogočnost je nad nami. Najbližje je nad moškim in žensko. To zamenjujemo z “energijo” in podobnimi novodobnimi modrostmi.

E=MC2

Miran Vučko

Mnogi so enotni da sta vera in ljubezen povezani. Ne vem torej zakaj bi se sprenevedali. Še posebej ker vemo da nuklearka v Krškem ne laufa na ljubezen.

Oziroma nihče ne bi kaj takega trdil. Niti Miran ne!

Tadej, vse, prav vse so nihanja, vibracije, tudi ljubezen.

Energija je samo polje različnih vibracij(frekvenc) med “visokimi”, z aparaturami nemerljivimi duhovnimi vibracijami in “nizkimi”, fizičnimi vibracijami, ki pa so merljive in tako “znanstveno” dokazljive. Zatorej igrajo energije tudi in predvsem vlogo posrednika med duhovnim in materialnim, fizičnim svetom.

Glede Božje vsemogočnosti, kot jo to ti navajaš,bi ti pa samo priporočal knjižico, Osho: Tantra , sex in duhovnost.

LP

Miran Vučko

Meni se zdi popolnoma vseeno kakšen izraz uporabimo.

Pravzaprav se mi zdi “energija” celo bolj sprejemljiv, ker če začutim tisto nekaj (Vibracijo, energijo ali kaj drugega) med seboj in drugo osebo si ne bi upal trditi, da sem začutil božjo navzočnost.

Če se ne motim Rok (popravi me), si ti precej nepoučen o božjih rečeh. Si morda zato nagnjen k “sprejemljivim” izrazom, ker ti večina ljudi kaže da je to prava pot (resnica)?

Glede ljubezni ni znanosti (tehnike) sva precej razpravljala že z Jonsonom. v matematiki recimo se še da nazreti ali celo videti lepoto, a do ljubezni ne seže niti matematika.

Z umovanjem Boga človek pride lahko le v labirint lastnega uma, kjer se v nedogled lahko le zapleta in mu je dan le najbližji možen približek k umevanju Boga: S postavljanjem trditev zanika vsako od le teh, kar je edini smiselni in logični ukrep. Npr.: Kaj je Bog?:….ni pravega, oz. zadovoljujočega, vseobsegajočega, pritrdilnega odgovora.Kaj ni Bog?:….
res je, ni, je pa le del boga!

LP

Miran Vučko

ISTO JE Z LJUBEZNIJO!

Zato sledi logično spoznanje, da je Bog ljubezen SAMA!

Miran Vučko

Kristus je najbližji možni približek k umevanju Boga. Če ni celo sam Bog. Tega ne bomo nikoli vedeli. Ali pač, na onem svetu. Mislim da bi te temelje celo zapriseženi krivoverci morali priznati, potem bi se pa lahko pogovarjali naprej.

Si slišala Ne-dam-se?! :)))

Meni se zdi popolnoma vseeno kakšen izraz uporabimo.

Pravzaprav se mi zdi “energija” celo bolj sprejemljiv, ker če začutim tisto nekaj (Vibracijo, energijo ali kaj drugega) med seboj in drugo osebo si ne bi upal trditi, da sem začutil božjo navzočnost.[/quote]

No, z mojim (zaenkrat še ne živiva skupaj, čeprav se poznava že štiri leta) se večkrat pogovarjava različne stvari in tako je naneslo tudi na ta občutek energije, vzpodbude drug drugemu. Pa sem sama rekla, da čutim med nama dobro energijo in se je s tem popolnoma strinjal. Ne vem pa kaj bi rekel, če bi omenila, da je nad ali med nama božja navzočnost ….
Verjetno nad nama je, ampak MED nama je pa energija, kot del čustev iz katerih raste ljubezen.

Si slišala Ne-dam-se?! :)))[/quote]

Uf, sploh ne sledim temi, pa sem te slišala :)))

Ampak tadej: Saj jaz se s tem že vseskozi strinjam 😉

Presenečen? Le zakaj?

😉

Nad in med vama. Kaj pa če bi mu rekla da čutiš da ga ljubiš? Ali da te ljubi? To si morda ne upaš kar reči, ja, ampak “dobra energija”…

Si slišala Ne-dam-se?! :)))[/quote]

Uf, sploh ne sledim temi, pa sem te slišala :)))

Ampak tadej: Saj jaz se s tem že vseskozi strinjam 😉

Presenečen? Le zakaj?

;)[/quote]

Ja, saj, ti se itak strinjaš tako kot je prikladno.

New Report

Close