Najdi forum

Na pomoč hčera se mi je zapletla s poročenim

Sem že čisto na tleh, sinoči se je odpeljala za njim in njegovo družina na dopust! Prosila sem jo in rotila ona pa kot da me ne sliši.
Izjave kot so “ljubim ga in ljubi me” me spravljajo na tla.
Poskusila sem ji vzbuditi slabo vest zaradi dveh otrok, ki bosta trpela, pa nič!
Sprašujem se kje sem ga polomila, sva same, njen oče naju je zapustil, ko je bila stara 6 mesecev in se vrnil k svoji prvi punci, ki je, kot se je izkazalo ni nehal imeti rad. Preživnino je redno plačeval obiske pa je zavračal.
Nikoli nisem grdo govorila o njem, povedala sem ji resnico in mnenje, da je mogoče bolje tako, kot pa, da bi živeli skupaj in……
Vedno sva si vse zaupali sedaj pa!
Danes mi sploh ne dviga telefona, dobila sem le sms, da je dobro!
Premišljujem o tem, da bi povedala ženi, premišljujem o tem, da bi njemu zagrozila z razkritjem, a se bojim, da bom hčero le še bolj potisnila proti njemu!
Pomagajte z nasveti!

Ne vmešavajte se v hčerino ljubezensko življenje.

Svetovala ste ji, povedala ste ji-vse naprej je na njej in njenem partnerju.

Ženo tega hčerinega ljubimca pa tudi ne zastopajte.
Naloga mame je, da je na hčerini strani in vi ste svoje opravila: povedala ste ji, da to, kar počneta z ljubimcem, ni prav. Odločila se bosta ona dva.

Tudi krivde, da se ji to dogaja, ne pripisujte sebi ali njenem očetu, ki vas je zapustil kmalu po njenem rojstvu, ne.

Bodite ji mama in prijateljica. Pogovarjajte se z njo o njenem odnosu, kako ona gleda na to vezo, na otroke, na dejstvo, da njen moški vara…mogoče pa se vi le bojite, da ne bi vaša hči bila podobna ženski, ki je vam prevzela vašega moškega in očeta vaše hčere? Ste mu odpustili? Ste preboleli?

Koliko je stara? Če je polnoletna, najbrž je, jo pusti, to je njeno življenje. KAr bo skuhala, bo pojedla. Nimaš se pravice vtikati v njeno življenje!

nova
Uredništvo priporoča

Ja, in vzorec se ponavlja! To je tako, ko mlad fante vidi, da je oče udaril njegovo mamo, ko ta fantek odraste tudi on tepe svojo partnerico. Lahko, ni nujno, a podzavestni vzorec vedenja se prenese. Enako pri tvoji hčeri. Pa kaj, če je bila ona stara takrat pol leta. Oče jo je zapustil, in odšel z drugo, čeprav je imel doma pol leta staro dojenčico. Enako pa ona sedaj, se požvižga na otroke. Na nek način je bila izdana, in sedaj na enak način izdaja tudi sama… Ampak nimaš ji kaj. Pusti jo, to je njeno življenje.

Jaz pa se bolj nagibam k tezi, da išče očeta. Se strinjam, da jo pustite. Naredili ste vse, lahko ji še prigovarjate, vendar bosta se samo oddaljevali. In ko bo razočarana, bo vaša zmaga sladka… Takrat morate biti spet pametnejši in ji ponovno stati ob strani. Te reči so kar komplicirane, vendar mislim, da pač ljudje smo po večini, da redko verjamemo na besedo, bo treba kar probat, dovolj je stara…

Mene pa zanima koliko je stara hči in ta poročen tip?

Verjamem da bi hčeri želela najbolje, toda do nekaterih spoznanj bo morala priti sama. Ne krivi sebe !

Če je polnoletna- se ti ni zapletla, kot se ti je zapisalo, ampak se je zapletla. Tukaj ti nimaš nobene veze.

Če ni polnolenta, to kar sem napisala ne velja.

Aja plus,kako mislite da je odšla z njim in njegovo družino na dopust,ja kje pa je žena?

Hči je stara 26 on pa nekje okrog 36 in ni odšla z njimi pač pa za njimi!
Njkje blizu hotela je našel neko sobo ali kaj in jo poklical da naj pride ali nekaj takega!
Hočem jo le obvarovati pred razočaranjem! On ima ja dva otroka, druga punčka je stara le nekaj mesecev, navzven so srečna mlada družina, pred kratkim sem jih namreč videla na neki prireditvi!
In kaj je najhuje, hči ni njegova prva ljubica pa ji zato ni mar, ker pravi da ji je prisegel, da ljubi samo njo!
Kako naj bom mirna in ne ukrepam, ko pa bo nekaj ljudi nesrečnih?

Kako so lahko srečna družina, če pa ima ljubico? Nesrečnih bo pa tako ali tako kar nekaj ljudi… Resnično je dovolj stara. Mogoče bo sama prišla do spoznanja, da tako ne gre naprej. Razočarana pa bo še velikokrat v življenju, nič je več ne rabite varovat. Če ste želeli izvedeti, ali je njeno ravnanje vredu, vam lahko pritdim. Ja, moralno, osebno tega ne bi nikoli naredila. Kako pa se izteče, če se človek zaljubi, zraven tega je najverjetneje tale gospodič pokazal velik interes… Ja smo ljudje zelo naivni, vendar slej kot prej nas mora streznit…In tudi njo bo življenje postavilo na realna tla…

Razumem vas,razumem pa tudi njeno recimo temu naivnost in bedarijo v katero se je spustila,sama sem bila na istem pred leti,zaljubljena in v vezi z starejšim poročenim moškim,mlada,nivna itd ..
Razumem vaš strah,ker so moji starši,ko so izvedeli kam pes taco moli šli skozi podobne strahove v katerih ste zdaj vi kot mati.
Moram vam kar odkrito povedat,da je skrajno pokvarjeno dejanje to da jo je povabil v bližnji hotel na morju,pokvarjeno do njegovih otrok,če mu že za ženo ni.Nevem kolikšen bo račun-ampak vem da bo kupila mačka v žaklju.

Se strinjam z Moniko. Res podlo dejanje si na dopust pripeljat ljubico. A prevladuje mnenje da ljubezen vse opravičuje… Tako se bojim da tudi vaša punca nima kaj dosti pojma o tem, da ni vsaka ljubezen, ljubezen. In ker ji reče da jo ljubi mu vse dovoli, saj niti ne ve kaj odpušča, opravičuje.

Popravite me, če sem kaj preveč napisal, preden sem povprašal…

no, ja….čez kakšnih 5 let bo tole vašo hčer do vrh glave sram zaradi tegale koraka.
ampak…naj sama “pade”, se mičkeno “potolče”, bo to vsaj šola za v naprej

MALI OGLAS: šenkam škaf zelja, kilo jabolk in gajbo dobre volje:-)

Prvo kot prvo: daj svoja čustva na stran, pa naj bo to jeza, zaskrbljenost, prestrašenost… karkoli. Čustva naj imajo svoje mesto, pogovor s hčerko pa svoje. Ne razlagaj ji z jezo, kaj je prav in kaj narobe. Povej pa ji, kaj si ti misliš o takih ljubezenskih zvezah in kam lahko to pripelje, da ti ne bo enkrat očitala, da ji nisi povedala. Lahko moraliziraš, lahko ji poveš za kakšen podoben primer (če ga poznaš) kako se je končal, lahko ji skušaš dopovedati, da sedenje na dveh ali treh stolčkih nima nobene veze z ljubeznijo, lahko ji razložiš, kaj sploh je ljubezen in kaj mogoče spolni privlak (ker mogoče ona v teh svojih letih to dvoje malo meša)… Skratka povej ji karkoli, kar si ti misliš, samo ne z jezo, razočaranjem…, ampak kot mati, ki je hčerki v oporo. Mogoče ne bo takoj zaleglo, se bo pa gotovo spomnila tvojih besed, ko bo spoznala, kako resnične so.

Tudi meni je moj oče marsikaj povedal, ko tega še nisem razumela. Ampak zdaj se spomnim vsakega njegovega nasveta. Ni pa se nikoli bal zame ali se jezil, in to se mi zdi bistveno. Zaupanje v otroka zarisuje otroku pravo pot v življenje.

Očitno je, da je tvoja hči zaljubljena, zaslepljena zaradi te zaljubljenosti in zaradi tega te ne bo poslušala, pa naj ji govoriš še take modrosti. Kot so ti povedali že drugi – prav je, da si ji povedala, da to ni prav, ampak več od tega ne moreš storiti. Nekomu ure in ure govoriti o tem, da se lahko z ognjem opeče, nima smisla – ko se ga bo dotaknil, bo takoj spoznal, da ni prav.

In ko jo bo minilo oziroma ta avantura med njima, ji stoj ob strani, ne z nasveti v slogu “pa saj sem ti rekla”, ampak tako, da bo drugič gledala predvsem nase – dolgoročno – in da bo lahko vsakomur pogledala v oči.

pusti hčeri vendar, da prevzame odgovornost za svoje življenje.
tvoja vloga mame se je zdavnaj končala – ko je ona odrastla. naloga nas staršev je, da vzgojimo otroke v SAMOSTOJNE osebe in ne v osebe po našem okusu.

vsakokrat ko razmišljaš namesto nje, kaj je dobro zanjo – pa naj bodo to enostavne moralne dileme, kot je ta (da ni dobro bit s poročenim moškim), prikrajšaš njo za izkušnjo.

in očitno rabi to izkušnjo – zaradi katerihkoli vzrokov. pusti ji, da jo izkusi, čeprav ta izkušnja po vsej verjetnosti ne bo prijetna.

tvoja vloga kot mamam v tem obdobju pa ni, da razmišljaš in deluješ, da bo dobro zanjo (vzgajaš), ampak da ji nudiš moralno podporo v čemerkoli se odloči. lahko ji mirno poveš, da se ne strinjaš s to odločitvijo – prav je, da ji nudiš tvoje mnenje in videnje stvari, vendar pa ji vseeno stoj ob strani, ko se odloči po svoje. ne ji tega očitat.

očitno rabi to izkušnjo. poskrbi le, da bo imela moralno podporo in osebe, ki jo tolažijo – tebe, ko bo rabila tolažbo. s tem ji boš nudila veliko veliko več.
in ko bo sama izkusila svojo izkušnjo – potem se bo šele lahko nekaj naučila od nje in naslednjič ravnala bolje.

in prepričana sem da bo tako.

Pa kaj nobena ne misli, da ima ta ženska pravico vedeti, kakšnega prasca ima za moža? Jaz bi želela vedeti.

Saj ji je mož! Menda ve s kom je. Toliko o njeni pravici.
Če pa ne ve, ji pa tudi razni ovaduhi ne bodo v pomoč.

Ima pravico vedeti, seveda, le okolica ji te pravice krati. Ker to ni njihov problem. Se ne bodo vtikali. Med sabo pa čvekajo…..In tako veselo podpirajo kurbarijo.

Na žalost taki prasci zelo dobro špilajo svoj špil (ta je že tak), tako da žene večinoma tudi ne verjamejo. Tak dedc se tudi ne bo ločil, če ne bo žena zahtevala ločitve. Živijo tako, dokler ženska hoče, ena ali druga.
Ženo prepričujejo, ljubice zamenjujejo.
Večina prevaranih po razkritju krivi ljubice, ne pa svojih skurbanih mož.
In dokler bo tako, lahko mirno letajo od ene do druge…

New Report

Close