Najdi forum

To bi bila tema zase: vera in ljubezen. Ali je za ljubezen potrebna vera?
Ali je za vezo potrebna vera?

če je tako, potem pa začnem: Ja, je potrebna. Ljubezen je sploh “iz višav”.

Ko se spustimo v vezo, nezavedno verujemo: da bo trajala, da nas bo imel partner vedno rad, (seveda rad na naš način), verjetno verujemo(slepo) da če se poročimo bomo srečni z njim celo nadaljne življenje…

taka vera je v osnovi dobra, saj nam ne že takoj na začetku povzroča preveč pomislekov, ščasoma se pa itak razblini.

Ljubezen obstaja sama po sebi, je ali je ni.Za ljubezn ni potrebna vera, je pa “potrebna” za odnos.

nova
Uredništvo priporoča

Tema je mišljena glede vere v religioznem smislu. To kar ti pišeš je vera v partnerja, ki pa je na najboljši poti da se izgubi. Veliko breme za partnerja je verovati vanj. Bi rekel, preveliko.

Ateízem (grško α-: a- – ne + θεος: teos – bog) označuje BREZBOŠTVO, zanikanje obstoja boga, filozofsko prepričanje, da bog ne obstaja (oziroma njegovega obstoja ni mogoče dokazati). Je torej svetovni nazor oziroma drža človeka, ki ne veruje v tovrstno »višje« bitje. Z ateizmom so se ukvarjali mnogi filozofi. V nekaterih primerih, na primer v budizmu, lahko govorimo celo o ateizmu znotraj religije.

Žal se ne morem strinjati. Ne verovati v ljubezen ni ateizem. Tadej, saj si mislil verovanje v boga, ali ne? Torej ateisti imamo srečo, ker smo srečni v zvezi,…? Kako bo Tadej?

Ne razumem v čem je dilema. In s čem se ne trinjaš? Dostikrat ljubimo samo iz sebe in pozabimo da je ljubezen “iz višav” kot sem že omenil. Prva je naravna ljubezen, druga pa tista o kateri pojejo pesniki.

Malo je debata skrenla. Imela sva verjetno oba v mislih vero do boga. Tam nazaj, na drugem blogu pa si omenjal ateizem,… torej? In zakaj imam po tvoje srečo, ker sem srečna (bilo je v povezavi z ateizmom)?

Ljubezen “iz višav” pa prav tako nima veze z vero…

mi, stari komunisti smo vedno dejali, vera jeo pij za ljudstvo, drugače pa, tako iz prve roke, Boga ne obstaja, žal mi je, ampak tako pač je; namreč ne gre mi v račun, da bi neko vsemogočne bitje, prvo ustvarilo samo sebe iz niča, potem ustvarilo nižje oblike življenja, nato pa še kot dragulj v svoji kroni človeka, in to samo zato, da bi ga taisti človek častil in oboževal v smilslu kako oh in slpoh je..

flash, ti o stričku z brado in velikimi rokami? Tak bog res ne obstaja….

Obstaja pa v tvojem srcu nekaj, kar eni imenjujejo Bog ali Ljubezen, pa duša ali vera;)

Verujemo vsi, le ne vsi v isto…tako da tudi ateisti pač ne verujejo v vsemogočnega Boga (ki je ustvaril vse živo…al kako:)), verujejo pa v kaj drugega, predvsem pa je važno, da vsak veruje vase:)

Vere se preveč delijo, vere so politika-to pa gotovo ni bil namen vsemogočnega, če je obstajal (ali obstaja);)
-delimo se na kristjane, pravoslavce, budiste, hindujce, muslimane…pa še vsaka ta vera na druge podskupine….ne potegne pa nam, da vsi verujemo v isto….v dobro, v nekaj močnejšega od otipljivega, nekaj mogočnejšega od videnega….lahko da tudi v vesoljčke:)

Lep vikend, poln ljubezni;)

Tukaj bi samo dodala, da je razlika: nekaj verjeti ali v nekaj verovati…

Oba sva mislila vero v Boga. Tako da gre za dve ne videz ločeni zadevi, ki pa se ne izključujeta, ampak dopolnjujeta.

Sicer pa (), tako kot ljubezen “iz višav” je tudi vera “iz višav”, zato sploh ne more biti da to dvoje ne bi imelo nobene veze.

Fleš, ti si verni ateist?:))) To veva zdaj oba. 🙂

Tisto kar ni moj cilj tu, je dokazati kdo je na boljšem, vernik ali ateist. Kar se vernikov tiče, zavezanih križu, je tako kvečjemu vsem drugim boljše kot nam. :)))

4. Ljubezen je tudi izkustvo. Tako da vera ni povsem neoprijemljiva.

“Nekaj besed iz knjige dr. Cirila Sorča ( profesorja za sistematično teologijo na teološki fakulteti ).
Ali ste že prisluhnili kristjanom okrog sebe, kaj jim pomeni vera ?
Največkrat skupek zapovedi in prepovedi, bolj ali manj trdno prepričanje, da je nekaj ali nekdo nad nami, s katerim se igramo igro daj-dam…
Dejansko pa pomeni verovati ljubeče se okleniti…”

“Blagor jim, ki ne vidijo, pa verujejo.
(Janezov evangelij (Evangelij po sv. Janezu), 20, 29, Sveto pismo nove zaveze) “

Ali je kaka poanta v tem citatu?

Misliš vera v Boga?

Ja seveda. Difinicija: kadar rečem “vera” je v Boga, če ni drugače izrecno navedeno. :)))

A je ti ne vidiš?

Ne povsem. Moj drugi namen tule je ali lahko do tega pridemo kot laiki.

Misliš vera v Boga?[/quote]

Glede na to, da si tukaj zmetal oboje v en koš: ljubezen kot izkustvo (izkušnjo) in vero v Boga, ki zame ni oprijemljiva…. Ne vidim nobene povezave.

Torej: zame je ljubezen, nekaj kar lahko čutim, živim… Za vernike pa je evangelij najlepše povedal: “Blagor jim, ki ne vidijo, pa verujejo.”

Boš moral spet malo bolj jasno napisati. Do česa naj bi prišli in Laiki česa smo?

New Report

Close