Najdi forum

Zgodilo se mi je nekaj, o čemer ne bi naglas in z nikomer. Bom pa napisala tukaj na teh, straneh, morda le zato, da se izpovem.

Imam prijatelja, človeka, s katerim prebijem včasih kanček prostega časa, podebatiram, paše mi razmišljanje moških. Sicer imam svojega moža, družino, urejeno življenje.

Ta moj prijatelj pa mi je prejšnji teden prišel na dom, kar sicer ni ravno njegova navada. Na veliko mi je začel razlagati, da je izgubil denarnico… da nima denarja. Ni pa mi rekel, da naj mu posodim. Sama sem potem to storila. Denar sem mu podarila, ne veliko, a dovolj, da to podariš.

Vem, da je bila pretveza. Ni bilo prvič, le da vsakič na drugačen način… Če bi moj mož vedel, bi ponorel…

Kaj pravite na to?
Kako ne izgubiti človeka, vendar tu postaviti mejo…

Hvala, ker mi boste morda dali napotek, …

O, poznam take vrste dobroto, tudi sama sem bila med takimi, ki se jih je dalo lepo izkoriščati. Ko mi je zraslo preko glave, sem se naučila brez slabe vesti reči NE, upam, da se boš tudi ti lahko.

Na tvojem mestu bi najprej namesto podarila, posodila. Naj vrne, ko najde denarnico, ker tudi tebi ne gre ravno dobro na finančnem področju in boš denar potrebovala. če bo vrniti “pozabil”, bo morda vsaj toliko karakterja, da ti za posojilo ne bo rekel nikoli več. Če pa si bo izposojal še naprej, ga brez vsake slabe vesti spomniš še na prejšnji dolg. In če ne bo vračal, spet brez slabe vesti poveš, da si takšnega razdajanja ne moreš privoščiti.

In predvsem, nikar ne imej slabe vesti, če rečeš ne. Denar je tvoj, zaslužila si ga sama, z njim počneš, kar želiš. Če ga nočeš razdajati, to pač ni nič slabega. oja, poznam take tiče, ki se potem, ko vračajo, držijo, kot da bi dajali iz svojega žepa. Če oni nimajo slabe vesti in brez problema pogledajo v oči, zakaj bi imela slabo vest ti, ki se le braniš izkoriščanja.

Zanimivo, zakaj vsega tega kar pocnes z njim ne delas s svojim mozem.

nova
Uredništvo priporoča

Le TI lahko presodiš če je to ZATE izkoriščanje.

Zase vem da na take “finte” ne padam in da se že dolgo zavedam da nisem ne Jezus ne Mati Tereza.

Ja Anica, saj prijatelji so zato, da si pomagajo, če pa čutiš, da te tvoj “prijatelj” izkorišča pa mislim, da imaš “škarje in platno”, da to urediš.

Mislim, da moraš sama s seboj razčistiti prijateljstvo, odnos do svojega denarja in odnos do svojega moža. Namreč ali lahko jaz dam svoj denar nekomu, ki to potrebuje ali ne smem? Kdo tu koga izkorišča finančno in kdo čustveno?

Ko si boš odgovorila, mislim, da ne bo več problemov kako se boš odločila.

Pa vso srečo.

Ana

Anica, za vsak slučaj še vprašaj moža.

Pišeš, da veš, da je bila pretveza. Kako pa veš, da je to res in da ni to samo izum tvojega ega?
Poglej, ta prijatelj te niti ni vprašal, če mu posodiš, to si storila sama. Prevzemi odgovornost za svoje dejanje. Mogoče imaš v sebi sled nekega vzorca, da si izkoriščana in potem sama ustvariš tako okoliščino, ki ti omogoča da lažje razmišljaš v tej smeri. On je samo prišel k tebi in ti opisal nekaj kar se mu je zgodilo. Ti bi lahko tudi samo poslušala ali pa mu dala kak drug nasvet za rešitev. Ti pa si mu posodila brez da te je vprašal.
Zelo lepo je, če nekomu pomagamo, saj za to pa so prijatelji, in to storimo brez kakih negativnih občutkov. Morda pa se lahko zamisliš o vajinem prijateljstvu? Ker če se je to že dogajalo, kaj bi storil pravi prijatelj?

Ja,

hvala za odgovore.

Imela sem čut, da se je pretvarjal, ker vem da sicer finančno ne stoji dobro.

Zdaj, ko sem prebrala ta zadnji odgovor, vem, da sem storila PRAV. Pomagala sem človeku v stiski, pa če je bil samo izgovor o izgubi, ali pa ni bil izgovor, ni pomembno več.

Sigurno je prišel po pomoč, pa ni upal izreči.

Storila sem torej samo dobro delo. Verjetno se mi bo enkrat vrnilo… če ne v taki obliki, pa v drugačni.

Ja, mislim, da on bi tudi to storil zame, morda ne z denarjem, pa na kak drug način…

hvala vam…

Pozdravljeni.

Jaz pa sem bila v zvezi leto in pol. Občutek imam, da so za razpad krivi njegovi prijatelji. Pa naj razložim.

Ko sva se spoznala, je bilo vse v najlepšem redu. Bila sva zunaj, hodila sva naokoli. Po pol leta pa pride do laži.
Najprej se mi je (sedaj bivši) fant zlagal glede neke ženske, da ni nikoli imel nič z njo. Potem pa pride punca od tega njegovega najboljšega prijatelja in reče, da sta nekaj imela. Seveda me je prizadelo. Fant je takrat svojega prijatelja vprašal, kako naj gre naprej, kaj naj naredi.. In ta mu je (seveda) prijazno odgovoril, naj me pusti, če vidi da ne gre, ne gre.

Imela sem toliko “sreče”, da sva ostala skupaj. Kmalu pa so se začeli “žuri”. Spomnim se, da sva se nek večer s fantom pogovarjala, naj mi ne laže saj tako dela stvari le še hujše, da naj te “prijatelje” čimprej odrine od sebe, saj ga le izkoriščajo.
Ker ima ta prijatelj veliko družino in bi ga v uro in pol oddaljen kraj lahko prišlo iskat 7 različnih ljudi se mi je zdelo čudno, da je za to prosil ravno mojega fanta. Ni bil problem v tem, da ga je moral iti iskat. Problem je bil v tem, da mi je fant to povedal zadnjo minuto in da je moral zanj vstati ob 4h (!!!!) zjutraj, nato pa še voziti v uro in pol oddaljen kraj!

Podobno se je zgodilo za 1.maj. Isti večer sva se pogovarjala, da je teh laži več kot dovolj, da tako ne bo šlo. Ko sem mu napisala sms, kje je, mi odgovori da doma. Ker sem čutila, da laže sem ga poklicala. Bil je na žuru, saj ga je drug prijatelj prosil, če ga lahko pelje. Sam mi je rekel, da bi prišel domov, pa da ga je “družba” pregovorila, naj gre z njimi.

Sedaj ko sva končala zvezo, se ne pogovarja z mano, saj so ga ravno ti prijatelji pregovorili, naj se ne pogovarja več z mano in naj me ignorira. Dokaz sem dobila tudi takrat, ko mi je prinesel stvari. On se je še želel pogovarjati, obljubljal mi je, da bo prišel in se pogovoril. Ko pa je to (po mojem mnenju) povedal svojim prijateljem so ga takoj obrnili na drugo stran, da naj me pusti pri miru in naj sploh ne kontaktira več z mano.
Identično stvar je ta prijatelj naredil pri njegovi prejšnji ženski – ko sta končala, mu je ta prijatelj napisal, da je bolna, ker mu je “prepovedala” druženje z njim in naj jo odpika v najhitrejšem možnem času. Razmišljam, da problem ni v meni in bivši ampak v fantu, ki kar noče spregledati in videti, da ga samo izkoriščajo.

Tako sem zadnje stvari, ki sem jih imela pri njemu lično dobila zataknjene v poštnem nabiralniku.

Ali gre v tem primeru za izkoriščanje in kako naj mu dopovem, da prijatelji niso to kar misli da so??

Khm, tole nekako spada v kontekst:
Bros before Hoes

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ [i]"It is by caffeine alone I set my mind in motion. It is by the beans of Java that thoughts acquire speed, the hands acquire shakes, the shakes become a warning. It is by caffeine alone I set my mind in motion."[/i]

Ojla ANICA, bilo bi prav, če bi take stvari povedala tudi svojemu možu…Da se ne bo na koncu zgodilo, da boš kot dobra dušica prijatelju dala vse skupaj po 100eurou, družina bo pa trpela…Moraš sama presodit kako stojiš finančno, ampak družina je na prvem mestu.

Te izgovore, ki jih uporablja, jaz menim,da ga je sram, da nima denarja. Težko mu je reči nimam, pa se posluži neke izmišljotine, kot da je izgubil denarnico. Jaz bi mu pomagala občasno, pravzaprav tudi pomagam včasih komu, ki je v stiski, samo treba je postavit mejo, da ne preide v izkoriščanje. Daš kolikor lahko, če postane oseba prezahtevna, postaviš neko mejo, rečeš, da tudi sama nimaš ali kaj podobnega.

če tvoj mož za kakšno žensko razmišljanje mesečno podarja enak znesek kot ti, potem ni nič narobe.
zelo zanimivo, da ti do tega, da bi vedela, kako razmišlja mož ni ravno veliko.

In kako bi prenesla, če bi ti sam povedal resnico?

Res ne razumem. Končaš zvezo, potem pa se pritožuješ, da se noče pogovarjat. Čemu potem služi takšna odločitev? Čustvenemu izsiljevanju? Zdiš se mi precej posestniška in ljubosumna, čeprav tudi njega ne bi zagovarjal, saj je verjetno precej vodljiv in hitro podlega razno raznim vplivom (tudi tvojemu). Verjetno ga prijatelji res kdaj izkoristijo, vendar se mi v tem primeru njihovi nasveti nekako niti ne zdijo zgrešeni.

Ne vem če je to izkoriščanje, ker izkoristiti pomeni da se z nekom obnašaš lepo predvsem takrat ko od njega kaj rabiš, drugače pa ga ne kontaktiraš.

Vsekakor pa je lažnivec, ki mu tvoje mnenje ni dajalo vrednosti. Ne sekiraj se zanj, če se je odločil tako živeti, da ima raje moško družbo, ki pijančuje, kakor pa resno žensko, in daj raje priložnost komu, katerega navade ti bolj ustrezajo, saj ti je očitno bolj pomembno da človek v življenju počne tudi kaj drugega kot to, da čaka na klic prijatelja, s katerim bo zamudil in izpraznil svoje lastno življenje. Mi je bilo zanimivo to že parkrat videti, potem ko so pa prijatelji našli punco in dobili otroka je pa ostal praznih rok, in ostal sam in opran z mnenji drugih.

Zgodba iz naftalina sicer.. a se motite, še kako je to IZKORIŠČANJE. “Prijatelj” se dobro zaveda, da lahko denar črpa zaradi “prijateljstva”.. in to dodobra izkorišča.
Vprašanje je torej: ali bo še “prijatelj”, če mu nikoli več ničesar ne podariš? Ne dernarja, ne česar koli drugega.

De omnibus disputandum..

New Report

Close