Najdi forum

Mene pa zanima če je od vas kdaj plonkal v šoli, na ispitih na faksu,ter kako ste to izvedli da vas niso dobili. Na kakšen način ste skrivali plonk listke, napišite čim več. Hvala

ne morem si kaj ampak ti moram odgovorit, pa čeprav si grema na živce-no jaz tebi- u glavnem nikoli, ampak res nikoli nisem plonkal oz.prepisoval- se mi je zdelo preneumno in izpod časti, če ne znaš pač ne znaš in noben plonk listek te ne bo rešil pred neznanjem

nika, a to je priprava na izpit? Potem boš lahko odkritosrčno rekla, da si študirala še s pomočjo gradiva z interneta:))

100 % pošten ni v življenju nihče, tako kot pri vseh stranpoteh (beri:pravilih ki jih kršimo) je potrebna iznajdlivost, to je edini recept.

Jaz sem imela na faksu enkrat listek v puščici, pa me je bol tok strah, da se pogledala nisem. Ampak sem vseeno v redu pisala.
Drugace nekateri so pa na veliko plonkal, pa se prej so eni nardil faks kot jaz pa se boljse sluzbe majo … Upat si je treba, ocitno si jaz ne, he he.

jst pa sem …

Hvala za odgovore, samo bolj me zanima kako sploh nekateri plonkajo, npr:od enih sem slišala da imajo pod hlačah plonce, drugo, da dajo kar na mizo pod list plonkce, ter plonkajo na veliko, tretje nevem kako jim rata da jih ne vidjo,nekateri pa samo z očmi gledajo, ter ne premikajo glave sem ter tja …. nevem kako malo bolje mi opišite kaj sploh naredit da te ne dobi.Ter kaj naredit ko pride skoraj zraven na faksu profesor/ca?ter opišite vaše iskušnje, ter vem da vsak je plonkal ali pa probal plonkat. Baje sem slišala da dobiš neko tako folijo ki je skoraj nevidna da lahko daš na test ki se nič ne vidi??

Jaz sem lahko plonkala samo, če sem mela plonkec na mizi, ker sem drugače preveč zvijala glavo.

danes profesorji najamejo kakšnega študenta za tisti čas ko se piše izpit (ga plačajo) da se vsede med druge in kao da poiše izpoit v bistvu pa oazuje kdo je plonkal in potem skuša si zapomniti oziroma namigniti profesorju. Tko, da se ne splača – ja tudi jaz poznam žensko, ki je nardila faks s plonki. skupi sva šel na izpit pa ni imela pojma o pojmu, s seboj pa je imela cel cekar plonkcev. Ona je izpit naredila jaz pa ne. Plonkat nisem znala in tudi nisem., pa kljub temu sem uspela diplomrirati. No dane je ona direktorica enega podjetja, jaz pa na zavodu kot brezposelna oseba.

Ja, Tajna, saj pravim, tako je to. Tisti, ki si vec upajo, tistim rata.

Nika, mar ne bi časa, ki ga zapravljaš za preučevanje metod plonkanja, raje porabila za učenje? Ni boljšega občutka, kot da greš na izpit dobro pripravljen in samozavesten. Poskusi!

Tole pa zgleda že kot življensko vodilo.
Torej šteje v uspeh tudi drznost.
Mah, ja…..saj je res.

Mi je pa smešno, da eni vstrajno trdijo, da nikoli niso NIČ preplonkali. Dekan na moji VS je bil striktno proti plonkanju in se na njegovem izpitu tudi ni kaj dosti dalo prepisovati. Pa nam je kljub temu priznal, da je tudi on plonkal….hehe

Hihi, to pa je lih tema zame:D
Torej, moje plonkarske izkušnje so kar bogate:) Sicer v osnovni in v prvem letniku srednje šole še nisem plonkala, ker sem si mislila JAZ PA ŽE NE! in sem vedno imela vlogo tiste pridne punčke… Pol pa sm opazila, da če si preveč pridn, ne prideš tako daleč:) In začelo se je polagoma moje plonkanje… Res je, premagat moraš najprej strah in si upat raskirat in bo kot bo;) Naj povem, da mene NIKOLI niso dobili, mogoče me v srednji niti niso toliko opazovali, ker sem bila najboljša v razredu in verjetno nihče ni pričakoval, da ravno jaz plonkam:) Čeprav sem pri enem predmetu plonkala čisto celoten test in naplonkala vedno za 5… Se mi ni dalo učit, ker je prof. zahtevala, da znamo od stavka do stavka VSE na pamet in takšnega piflanja pač žal ne premorem… rabim kaj razumskega…. Zato pa smo vsi po vrsti plonkali:) In recimo lih tukaj je ena sošolka sedela na plonkcih in jo je dobila, zato se je to izkazal kot ne najboljši način.

Drugače pa ti bom napisala načine, ki sem jih jaz do sedaj uporabljala:

1. plonkec večjih dimenzij daš pod test… Govori se, da prof. to vidijo, samo meni še ni nihče, niti na faxu. Tko sem plonkala lih tist predmet, kjer sem imela celo snov na plonkih in je bilo treba vse dobesedno dol prepisat.

2. malo večji plonkec lahko daš tudi pod levo roko, ki jo imaš na mizi, na testu. Tu je kriza le, če ti reče, da pokaži kaj imaš pod roko. Jst sm mela srečo in mi nikoli noben ni reku:)

3. imaš eno nogo prekrižano čez drugo in vmes plonkec

4. imaš plonkec v žepu kavbojk in ga izvlečeš po potrebi. Ta metoda je fajn, če te je zelo strah, ker ga izvlečeš le takrat, ko ga res potrebuješ in če ga ne, ga pustiš in se ne rabiš obremenjevati, da bi te ujeli

5. če imaš manjši plonkec, ali pa več malih, si jih zatakneš za pas ure in po potrebi izvlečeš in imaš nato pod roko. To sm predvsem na faxu velikkrat uporabila.

6. razmontiraš tehnični svinčnik, ki mora biti tak, da ima prozorno držalo. Nato mali plonkec nalepiš okoli tistega plastičnega tulca kjer se nahaja minica in zmontiraš nazaj in pol lahko plonkaš z gledanjem skozi držalo. Upam, da sem razumljivo napisala:)

7. če imaš krilo, si plonk nalepiš na sprednji del pod krilo in po potrebi zavihaš krilo navzgor in plonkaš.

8. sem si napisala plonke direkt na kožo notranjih strani golenic in čez imela kavbojke- se je tudi lepo obneslo:) Samo to je najbolje v dvignjeni predavalnici in to takrat, ko profesor stoji dol in ne na vrhu

9. imaš poleg sebe na stolu material in če je prilika, pogledaš not. Tako sm jst na faxu plonkala in ene debele mape

10. dobra stara radirka- jst imam takšno okroglo, ki ima v sredini okrogel plastični krog in potem sem si nekaj besed napisala tam okoli tistega plastičnega kroga

11. če imaš poleg računalnik, je najbolje imeti takega, ki ima pokrov, ki ga daš odzadaj in ga nato lahko premikaš gor in dol. Na tist pokrov pri vrhu si napišeš plonk in pol premikaš, če rabiš. To je x krat preverjena metoda;)

12. dobri stari geo je tudi uporaben za tu in tam kakšno besedo

13. plonk zatakneš za ovitek flaše od fruca- preverjeno in predvsem uporabno na faxu

14. v srednji sem imela še tisto mehko peresnico in potem sem imela kakšno majhno barvico, ki sem jo zataknila med robova, da je stala razprta na mizi kot kakšen šotorček in not je bil plonkec, ki me je gledal in seveda jaz njega:) Trše peresnice pa ostanejo rahlo odprte tudi same od sebe, brez majne barvice.

Pa verjetno je še kakšen način, ki sem ga sprobala, a mi je sedaj ušel iz glave:)

Naj še napišem, kako NISEM plonkala:
– pisanje po mizi
– pisanje po rokah
– zatikanje za rob klopi
To je delala večina, js pa sm raje razvila svoje metode.

Izdelava plonkov: to se meni zdi zelo pomembno področje:) Namreč jst sem si skor vse plonke napisala sama, saj sem le tako vedela, kje je kaj. Ustvarila sem si ponavadi plonke širine 4-5 cm in dolžine ene 7cm- tist, kaj so bili večji plonki, napisani na rač. Potem sem vedno imela obojestranske plonke, dobro obrezane, da ni bilo preveč nepotrebnega materiala. In pomembno mi je bilo, da sem si vedno označila strani, to sem napisala ročno in dokaj na veliko ob stran, ker pol sem točno vedela po snovi, na katero stran moram gledat, ker eno so se izgubljali v množici plonkov, ker niso vedeli, kjer je kaj:)
Barve- več sem imela plonkov, bolj barvasti so bili in s tem lažje prepoznavni (to je mišljeno za plonke na računalniku)
Podčrtovanje- posamezne pomembne besede sem ali podčrtala, ali pa okrepila, da je bilo takoj razvidno
Velikost pisave- najpogosteje sem imela 5 ali 6, lahko pa tudi 4, če je bilo potrebno

Ročno napisanih plonkov sem naredila bolj malo… če je res šlo za bolj malo snovi, saj pri ročnem porabiš veliko več prostora kot pri računalniškem.

In še nekaj zelo pomembnega: plastifikacija plonkov. Ko jih izdelaš, jih lepo prevelečeš z ono folijo za ovijanje knjig (selotejp se ni pokazal kot tako učinkovit), ker če boš žvčna in se malo potiš v roke, se ti bojo razmazali in to spoh ni fajn.

Včasih sem imela plonke, ki jih je naredil kdo drug, samo to ni nikol bilo tako kot če sem ga naredila sama… Zato ti priporočam, da si jih sama izdelaš in po možnosti ne daješ drugim, ker če prof. koga dobi, lahko ta pove, da jih je dobil od tebe in to lih ni najbolj fajn. Naj se mal egoistično sliši, da drugim ne narediš, samo je pač vsak svoje sreče kovač:)

Ja, pa na koncu je najbolje, da če vidiš, da res ne rabiš več plonka, si ga daš v zadnji žep hlač, ker tam si ziher, da je plonk na varnem in da ne bi kje padel po tleh, ker lahko takoj nastane JOJ 🙂

Če imaš še kšno vprašanje, kr vprašaj… Drgač pa: veselo plonkanje in ne pusti se ujeti! 😀

Try to tell me what I shouldn't do, you should know by now I won't listen to you!

nika… napišeš plonkec na rač. ter ga sprintaš na prosojnico.. (kupiš jih lahko v praktično vsaki papirnici)… ta zadeva je prosojna (včasih smo jih uporabljali… upam da se prav spomnim imena za grafoskop), ter je praktično neopazna…

ja to je pa svetoven odgovor. uno plonkanje ki si ga zalepiš na spodnjo stran krrila bom sigurno uporabila.
hvala ti!

Lepo gre tudi,če ga daš pod nogavico-na stegnu. Vsake toliko časa si pač malo “popraviš” krilo. lp T

Nazadnje sem plonkal v četrtem razredu… leta 1991. Tršica Milena me je dobila in nadrla. Potem sem hotel plonkati še v gimnaziji, plonkce sem pisal, a jih nikoli nisem uporabil. Nekaj sem jih med testom tudi pojedel, v strahu, da bi me dobili. Tudi na faksu sem si jih nekajkrat napisal, a spet nikoli uporabil.

Že v gimnaziji sem ugotovil, da me plokci bolj kot ne živcirajo in s tem motijo. Ne moreš cel čas pisanja čakati kdaj boš učitelju za ritjo, da boš lahko malo preplonkal. Saj vem… sem brezupen primer.

Vem je težko plonkat,sem že probala pa mi ni ratal tako da sem na koncu testa razmišljala samo kaj imam v roki in kako se mi potijo roke, ter kdaj bi me lahko dobil/a. Jah je pa dobro pisat plonkce saj s tem se tud nekaj naučiš ali pa ponoviš snov. Ne razumem kako jim rata nekaterim, ma sem slišala od kolega da je splonkal 30 izpitov ter nikol ga niso dobili, na faksu??

jaz pa bi prej rekla, da tisti ,ki so plonkali-učinkovito plonkali in se posledično prej zmazali iz šol se niso potem tudi posledično povzpeli na direktorske stolčke. Bistvena stvar plonkanja je iznajdlivost, volja da narediš in želja da te ne dobijo. Iznajdljivost je ključnega pomena-če pa si iznajdljiv, pa mislim da ne sme biti noben prevelik problem tudi pri iskanju zaposlitve-take ali drugačne. ker kdor bi rad delal lahko dela. kadarkoli.

in pa nujno moram pohvaliti odgovor nepredvidljive;) super je vse kar si napisala..poskusila sem skoraj vse variante ki si jih naštela.. in še kakšne;)

Menda že stara fora za izdelavo popolnega plonka, ampak huda. Poglej filmček:

http://matura.cosmopolitan.si/izzivi/tedenski/plonkati-ali-ne-plonkati-to-je-zdaj-vprasanje/

New Report

Close