Najdi forum

KO TVOJ DRAGI ZAPOSLUJE BIVŠO PARTNERKO-VEDNO ZNOVA

Pozdravljeni!

Naj vam na hitro povem kaj me tare.
Moj partner ima manjše podjetje v katerem je zaposlena njegova bivša partnerka (sedaj sta že 3 leta narazen in ima drugega partnerja ter otroka z njim). Ko sta prekinila zvezo sta ohranila poslovno sodelovanje. Nato se je začela najina zgodba (sedaj sva skoraj 2 leti par, živiva skupaj, razmišljava o družini) in ona je še vedno tam delala. Normalno. Mene to ni motilo v smislu, da bi delala zaradi tega »probleme«, a vseeno mi pa tudi ni. Če sem iskrena bi raje videla, da je ne bi bilo tam. Do mene se je sama zelo čudno obnašala, ignoriranje, vzvišenost, itd. nekako neugodno ji je bilo ob meni (brez razloga, ker želim z vsemi imeti dobre odnose). Ta posel v katerem je bila in je še ona vpletena gre počasi v zaton in je na razpotju, da se popolnoma prekine. Moj partner ob tem nastavlja nov posel, ki je tudi v zdravstvenih vodah, a ni potrebno so zaposleni iz zdravstvene branže (v prejšnjem je bilo). Jaz sem univ. dipl. oec. In sedaj je on spet imel v mislih, da bi z njo nadaljeval novi posel, v smislu, sej so do sedaj poslovno sodelovali, pa bi ona prešaltala na nov posel, pa čeprav ni potrebno zdravstvenih znanj, bolj ekonomske. Ves čas najine zveze sva pogovarjala, da bi bilo fajn začeti skupaj poslovati. Sedaj je naprej meni ponudil, da bi jaz z njim sodelovala na novem projektu, ker nje noče, ker ni poslovno primerna. Sedaj mi je pa prišel z idejo, da bi ona to tržila zanj oz. iskala potencialne stranke, kar je meni prej ponudil in sva se strinjala, da bova stvar skupaj začela. Nisva se še pogovarjala o tem dokončno. Ve, da me stvar moti, da imam občutek, da jo skozi vleče zraven, da je nekako »odgovoren« zanjo (pa čeprav pravi, da ne), a nekako mi intuicija pravi, da to ni ok. Gre tukaj za ljubusumje ali za zdravo pamet? Namreč imam posebno vezo, v kateri sva imela veliko težav glede varanja in zaupanja (zaradi njega) in me taka stvar potem toliko bolj zmoti. Zakaj ne more iz najinega življenja, čeprav ga resnično ne ogroža. Zakaj njej dajati posel, ko ve sam in se o tem pogovarjava, da bi skupaj nekaj začela, da je to najin cilj in je ta isti posel meni ponudil in sva se strinjala, da ga bova skupaj začela.
Je to ljubosumje? Imam zdrav dvom, pomisleke, da me to razburja? Prosim za vaša mnenja.
Najlepša hvala v naprej!!!

Ja kaj naj jo zdaj na cesto postavi, če ima ona že otroka doma? Sej se ne gre verjetno zato, da bi jo on hotel ob sebi v službi, ampak, da bi bilo krivično, da jo kr vrže ven iz podjetja…

imaš neutemeljene pomisleke. ženska pač dobro opravlja svojo službo in brezveze je uvajati nekoga novega, če je ona ok jo je brezveze odpuščati. če vidva razmišljata o družini se pač ne obremenjuj s tem, da ti bo z bivšo skočil čez plot. lahko pa mu definitivno poveš, da bi rada tržila ti, njej pa naj da kakšno drugo delo.

nova
Uredništvo priporoča

Te povsem razumem! Ampak življenje pač ni tako enostavno! Sem ena izmed bivših privatnikovih žena! Z visokošolsko izobrazbo, ki je življenje posvetila otrokom, možu in njegovemu podjetju! Imela več kot dovolj priložnosti za službo, a ker je bilo podjetje vedno v ospredju, časa za otroke pa nikoli, sem pač prevzela vso vlogo za vzgojo in skrb za moža jaz! In kadar je bogi možiček omagal, sem prevzela skrb za podjetje še jaz! Ja, ob takih mukah tudi prostora za nežnosti in ljubezen ni več! In tisti, ki ima še količkaj energije, si najde dodatne “filinge”! Vse lepo in prav, ampak kam s staro prtljago? Težko,a ne? Kar zavreči jo ne moremo! Se zna zgoditi,da boš tudi ti čez leta en kos prtljage, za katero bi bilo bolje, da bi se izgubila neklje na poti? Se morda motim ali mi Hlapec Cankarjevega Jerneja vse bolj sili v ospredje?

Ta novi projekt bi predstavljal povsem novo stvar, ki z njenim trenutnim poslovanjem nima nobene veze. Sama je želela takrat od mojega partnerja izzsiliti otroka. le-ta ga z njo ni želel imeti, ker je videl, da je zgolj materialist, ki išče zgolj bogatega moža. Zato sta se razšla, a še vedno je naprej delala za njega. Ne vidim problema. Takoj za tem si je najdla drugega zelo dobro stoječega podjetnika (v slovenskem merilu znanega), s katerim je takoj (po 3 mesecih poznanstva zanosila- namerno-kao ups). To je delala povsem načrtno. To so besede mojega partnerja, ne moje insinuacije. Če bi tukaj službo izgubila, zaradi prenehanja te dejavnosti, ne bi ostala na cesti, saj bi njen sedanji mož lahko zelo dobro poskrbel zanjo-v smislu pridobitve nove službe. ona bi rada bila še naprej »gospa« pri mojem dragemu, z primerno prepotenco do vseh tam zaposlenih.

Še vedno se postavjla vprašanje, zakaj sta sploh bila skupaj! Očitno je tebi le za to, da podpiraš njegovo plat zgodbe! Verjamem,da mu še kako prideš prav! Moj nasvet- razširi obzorja in pazi nase! L.p.!

to ni njegova plat zgodbe, to jetudi njena,..saj se je o teh načrtih glede bogatega očija za njenega otroka tudi z njim odkrito pogovarjala.tudi ko je bila z novim partnertjem je omjemu dragemu o tem odkrito govorila. nimamo angelčka pred sabo, verjemi.

Verjamem, da nimate angelčka pred sabo! Je pa del njegove preteklosti in nekdo, ki mu je po vsej verjetnosti nekoč nekaj pomenil, tako kot vi zdaj! Pogovor in karte na mizo z vseh strani, pa bo! L.p.

Jaz sem po locitvi tudi ostala v podjetju od bivsega. Razlika je v tem, da gre za vecje podjetje in se niti toliko ne srecujeva. Oba imava novo vezo, svoje zivljenje, otroke in glede tega ni pomislekov. Iz moje izkušnje, kot jo vidim danes (prej sem imela tudi sama gromozanske pomisleke, ce bo slo)se da po prekinitvi veze ohraniti normalen poslovni odnos, ce je veza normalno prekinjena in med osebama ni vec custev.
Nekaj drugaga pa je, ce gre za nagnjenost k varanju. Mislim, da tebe matra predvsem to drugo. Da partnerju enostavno ne zaupas. Ne samo v odnosu do bivse – sedanje sodelavke, ampak na splosno…ali se motim?
Glede tvoje zelje, da bi s partnerjem tudi poslovno sodelovala – tukaj pa je moja izkušnja naslednja: raje ne sili v to, ker to slej ko prej začne najdati vajin oseben odnos. Če imaš možnost raje izberi kaj drugega in ne mešaj osbnega življenja s službo.

cetrtek, se popolnoma strinjam s tabo (tako glede nezaupanja partnerju, kot nasveta, da skupen posel zakoncev ni nekaj najboljšega).
Katarina, treba bo začet spet popolnoma zaupat in sprejet tudi bivše in prihodnje v njegovi bližini ali pa zaključit zgodbo.

hvala vama za napisano,

točno tako,..tukaj gre za zaupanje, ki ga do njega nimam, ker sva imela 1 leto kar pestro zaradi njegove nezvestobe. vem, da je varal vse njegove partnerke in tukaj mam sama velik problem, kako zgradit popolno zaupanje nazaj. amapk do nje nimam dvomov, da bi bilo kaj v tej smeri narobe.
drugo kar pa je, je to, da se kar naprej veže nanjo, pa čeprav nima potrebne, ZAHTEVANE izobrazbe, ker projekt zadeva tako misnistrstva z zdravje, kot zavarovalnice,… in bi bila ona edina zaposlena v novem podjetju,…mogla bi biti zdravnik, dr.med, ona pa ima samo 4 letnike medic. fakultete končane,…
danes mi je podal idejo, kaj mislim, da če bi on njo plasiral kot doktorico, da bi ponaredil papirje??
kaj naj mu odgovorim na slednje? če sam sebe ogroža, oz.njegov posel, ker bo imel opravka s tako pomembnimi inštitucijami, s katerimi se je škoda igrat, ker si zaradi bedarije zapreš vrata.
Potem je pa živčen, če mu odgovorim tako kot jaz mislim-da to ni način, če želi stvar resno postavit. enostavno tako ne gre. po celem svetu delajo tako, on bi pa ponarejal diplome, ker se mu ne ljubi novega zaposlit, poiskat.
najboljše je mogoče res, da se ne vtikam in naj naredi kakor hoče.
morda imate prav, da je boljše se ne mešat v njegov poslovni svet. sicer sam to ve in je zato predlagal, da bi vsak svoj posel vodila, da si v stiku 1x na teden, si sam odgovoren za vse, gre zgolj za partnerstvo, posl. sodelovanje.
a morda je to tudi preveč.
hvala vam za vse vaše odgovore, mnenja.

da bi bilo bolje, da takšnemu človeku pustiš da gre po svoji poti naprej, kajti spremenila ga ne boš. Ti pa greš po drugi.
Premisli o tem, ali želiš imeti s tako neodgovorno osebo družino, otroke, ali mu boš lahko zaupala….. odgovor je NE.

Mislim, da imaš čisto drug problem, ne pa njegovo bivšo v službi.
Ta moški te je varal in mislim, da sama pri sebi veš, da te bo spet. Kar je tak in ker je vse dosedanje varal…
Kaj počneš z njim??? Zakaj ti vstrajaš???
Se nimaš nič rada??

Ne, ol, ona misli, da bo prva, ki je ne bo oz. bolje naj jo ne bi več.

Nisem čisto razumela… ali vidve opravljata isti posel?

je pa tudi tako…. Če je punca sposobna v svojem fohu, potem naj opravlja delo, katerega bo naredila dobro. potem naj te tu ne skrbijo tvoji osebni interesi, ker bo na tak način le pripomogla k tvojemu finančnemu stanju.

Če pa punca ni nujna za posel, ali še bolje, da ti bolje opravljaš isti posel… potem pa bo verjetno res tako kot praviš: fantova slba vest ali “ne spustit preteklosti v preteklosti”.

skušaj ločiti poslovne od osebnih interesov in prišla boš do primerne rešitve.

Sem ti že odgovorila na nekem druge forumu, sedaj pa berem še dodatne informacije glede tvoje situacije.
Mislim, vse partnerke je varal… ponarediti hoče diplomo zato, da bo zaposlil bivšo partnerko, ki nima eksistenčnih problemov… meni se zdi, da mora biti obkrožen z ženskami in najmanj z njihovim občudovanjem, če predpostavljamo, da res nimata nič več,… meni se zdi, da mu ne zadostuje samo ena ženska. Menda ni nek najstnik, ki še išče sebe in prepoznava zakonitosti medsebojnih odnosov.
Vprašaj se, ali ga vidiš kot očeta svojih otrok – ki bo znal vzgojiti prave vrednote, da bo tvoj otrok vsaj pribiližno srečen in uspešen v življenju (ne mislim materialno, predvsem čustveno).

Ups, šele sedaj sem prebrala ostale stavri, ki si jih napisala. Punca, nihče te ne sme vleči s seboj v nečiste vode. in tako je, če bo on ponarejal dokumente, bo padla marsikaj slabega tudi nate. če ga želiš obdržat, ga boš morala spremenit in postavit hude meje tako na področju varanja kot na področju ponarejanja papirjev. človek izgleda nepošten. edino tako ga boš spravila na poštena pota, ad mu rataš mama in ga nadvaldaš. pa si to res želiš? je to smisel pravega, zdravega odnosa? Bivša punca ni namreč glavni akter v tej dvomljivi situaciji, temveč tvoje nezaupanje. zdrži in poskušaj nekaj spremeniti. pri sebi ali pri svojem dragem. Sledjne je morda tudi mišn imposibl.

Vara te in še te bo. 🙂
Pusti tipa preden, boš zanosila z njim. Daj no malo pomisli, tako še je navezan na bivšo, da bi nardil kaznivo dejanje – ponarejanje pomebnih dokumentov?!!!!!

Ne nori pa vklopi možgane saj si pametna…

********************************************* We all know that cats rule the world!

New Report

Close