Najdi forum

Kje najdit normalno žensko za partnerski odnos?

Vem, da sem postavil malo provokativno vprašanje, ki bi se lahko glasilo tudi partnerja (moškega), samo sem moški in gledam s svojega zornega kota. Da kot moški srednjih let iščeš “normalno” žensko mislim, da imaš kar velike težave jo najti. Kaj je za mene normalno?
Ženska, ki:
-ni obsedena z živalmi. Recimo razumem, da imaš psa, ki je zunaj v boksu, ne pa da za pse bolj skrbijo kot za svoje otroke, da bilo kam greš je pes stalno zraven in je enih kup težav in skrbi s njim.
– ni obsedena z vnuki. Pomagaš pri vnukih v nekih mejah, ne pa da si starš svojim vnukom.
– ni obsedena s kariero in kupčkanjem denarja in ves čas posveti samo karieri
– se ji nič ne ljubi ali pa je obsedena z rekreacijo

Sem moški:
– ki ima rad živali, samo je nekje meja
– ki ima rad svoje otroke, ampak ko so dovolj stari jim pustiš svoje življenje
– ki dela, ampak je tudi meja med čas/denar, kaj ti pomaga veliko denarja, če nimaš časa uživati oziroma luksuz tudi ni stalno užitek
– ki se rekreira, samo ni obseden s tem

Da je življenje čimmanj zakoplicirano in da lahko v teh srednjih letih dokler si še normalno pri zdravju in moči uživaš v življenju.

 

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

BillyBoy

Meni se samo vprašanje kje najti normalnega parterja/partnerko ne zdi čisto nič provokativno… Dandanes je to težko za vse starosti – po študiju ali srednji šoli je večina poparčkanih, življenjski tempo tak kot je, nabor možnih kandidatov/kandidatk se zmanjšanin imajo “zgodovino”, sama menim, da je tudi svet šel v maloro z ekstremi.

So ne pa v tvojem odgovoru zelo zmotile obrazložitve, ker so “krivične” otročje in polne dvojnih standardov: (in ni mišljeno tako napadalno kot se sliši).

Da obrazložim:
praviš, da imaš rad živali, samo mora biti meja npr. Pes v boksu na dvorišču…
Jaz osebno sem zelo proti temu, da se psa vzame za hišni zvonec – hišni ljubljenček pomeni, da je v hiši, hkrati pa psi niso samo nemški ovčarji in novofundlandci na vaši ampak tudi čivave in Maltežani v bloku. Isto velja za mačke: hišni ljubljenčki so v hiši – mačka sicer lahko spustiš na sprehod, ampak spat ima pri tebi v postelji.
Če se lažno proglašaš za ljubitelja živali, da ni prav da jamraš ni normalnih žensk, ker nimaš za pričakovati, da se bo ena drugače odzvala.
Hkrati ta “psa raje kot otroka” nergiraš sam sebe v naslednjem standardu o ljubezni do otrok – otroka moraš pustiti pri miru ko je dovolj star (ja se strinjam), samo kaj je potem problem če cartkaš čivavo kot otročka, zato, da te ne zamika vdirati v osebni prostor svojih otrok ali imaš epizode okoli vnukov. Pač vnuki so vnuki, saj niso 24/7 pri tebi – kaj je zate normalno, da pridejo za božič, čez leto so odveč potem pa se morajo še pretvarjati, da imate super odnose? To ni ljubezen do otrok ali upoštevanje osebnega prostora odraslega otroka, če te pokliče “ej mami, ali ti lahko vnuke podtaknem naslednji petek do sobote, ker nadomeščam nočno izmeno”? – ti pa rečeš NE – YOLO.
Mislim – povej kako smatraš “pomagam pri vnukih” in istočasno “nisi obseden” kako s šolo in prijatelji in katera Barbi in Pokemon je ta teden in?
To da se vnuka odvrže pred TV in po bajti ***, da si žrtvoval svoj TV-time … Malo morgen.

Okoli rekreacije je zelo jasno, da ne moreš biti v srednjih letih fit bolj od večine 25letnic brez, da bi zelo veliko prostega časa namenil športni rekreaciji – če imaš 5kg preveč pa si len. … Muuuu…
Tudi okoli službe: služba ti da denar za “zapravljati” za “uživanje”, kot praviš, da si ga želiš, hkrati pa moraš biti nevtralen in brezbrižen do 1/3 svojega življenja zadnje npr. 2 desetletji. Pač ta račun se ne izide. Tako kot ostali.

Sebi normalno žensko ne boš na noben način mogel najti, če 1) sebe lažno oglašuješ 2) se zmišljuješ kaj iščeš pri partnerki ter 3) imaš dvojne ali trojne standarde za partnerko.
Vsak si želi vse – samo ene stvari pa se razume, da ne moreš imeti istočasno: hočeš eno, ki vsak teden peče potico – ja, verjetno jo potem tudi poje in ima par kg preveč. Hočeš eno, ki veliko potuje po tujini – ja, verjetno ne bo kot hausfrau iz 50ih doma priklenjena namesto psa.

Vsi smo ljudje, samski po 25. Smo običajno samski z razlogom – dobrim, slabim ali nevtralnim. Vsi.

Če iščeš po straneh za zmenke, svoj opis napiši pošteno in se razumno odloči kaj iščeš v partnerki oziroma kaj si pripravljen sprejeti.

*Sem ljubitelj živali >>> nisem pretirani navdušenec nad hišnimi ljubljenčki, pes me ne moti, če spi v pesjaku in ne v postelji
*Imam rad otroke in pomagam z vnuki >>> imam odrasle otroke in vnuke, imam jih rad in ne odlašam s pomočjo, če jo potrebujejo, vendar pa si dajemo veliko osebnega prostora – starš sem bil svojim otrokom, vnukom ne bom, če ni potrebno.
* >>> Služba je zame pomembna samo ob delavnikih med 8 in 16, prej in potem pa je moj prosti čas, ki ga želim izkoristiti zase in za svoj užitek
* >>> Rekreacija mi pomeni toliko kot gnitje pred TV: uživam v zlati sredini.

Vsi smo navajeni naštevati in dodajati prazne mantre, s katerimi se lažno oglašujemo, potem pa se čudimo zakaj ne uspe.
Če napišeš “se rekreiram” pomeni enemu jutranji tek na Šmarno goro, drugemu tedenski, 15min “pohod” po soseski do prve kavarne na pir. “Rad berem” je za nekoga 100 strani Tolstoja na teden, drugemu pismenost. “Rad jem doma” je pogrejem instant juho v mikrovalovni ali kruh si sam pečem doma, ne kupim več kot 1x na leto. “Sem skromen” je lahko moje obleke so najmanj 5let stare in čevlje zamenjam, ko podplat odpade, ali pa da greš na tortice v center s kolesom in ne taksijem.

Lažno oglaševanje. Pač. Vsi si želimo imeti vse in dobiti vse in sebe gledati subjektivno (tako v lepši kot v grši luči). Včasih imaš na voljo samo “dovolj” in ne “dobro”. Pri iskanju partnerja je zelo tanka meja med tema dvema pridevnikoma.

Vsekakor veliko sreče nasploh in v ljubezni… Lp.

Ljudje nismo seznam, ob katerem delaš kljukice. Osebo, ki te presune, sprejmeš z vsemi njenimi prednostmi in slabostmi – čustveno nepoškodovana oseba z zdravo mero egoizma se ne bo zagrizeno borila za nekoga s preveč slabostmi, če gre to na račun nje same in odnosa (če v tem odnosu skratka ne bo srečna).

Tako lahko daš priložnost tudi ženski, ki pretirava z rekreacijo, če le ne teži tebi in če najde čas tudi za vse ostalo. Meni osebno je težje razumljivo, da hud rekreativec išče hudo rekreativko, kot da zveza pomeni skupno rekreacijo, ne pa sobivanja. Kar jaz poznam hudih športnikov, tudi vrhunskih, skoraj nihče nima ful športnice. Pomembno je spoštovanje, upoštevanje, želja po bližini. Vse ostalo se potem uredi samo od sebe in bo športnica mogoče raje kak trening izpustila, da bo lahko s tabo. Če tega ni pripravljena storiti, potem zveza res nima smisla.

(Glede živali se pa ne strinjam s tabo. Boks je nesprejemljiv. Zakonsko je sicer dovoljen, tako kot z verigo priklenjeno govedo v hlevu na 1,8 kvadratnega metra, pa je to okej? Kaj ima pes od življenja, če je 23 ur na dan v boksu? In kaj imaš ti od njega?)

nova
Uredništvo priporoča

Da sem v tvojih letih, imam raje psa kot pa tebe. Zakaj? Pes me ne bo obsojal, pa še vračal mi bo ljubezen trojno kot mu dajem. In veliko super žensk, ki so res vredne zlata, razmišljajo tako.

Poglej, zgleda da si spoznal 3 ali 4 ženske z zgoraj naštetimi in sedaj imaš t.i. normative, ki misliš da jih moraš najti. A veš kot pravite , da ženske iščemo princa na belem konju? Tako ti iščeš podobno. Kar si napisal, sploh ni slabo. To da ima rada živali pomeni da lahko močno ljubi, da skrbi za vnuke pomeni da ji je mar za družino, da rada športa pomeni da se ima rada, da pa rada dela pa pač pomeni da vlaga samo vase. Načeloma je tako, to kar nas moti pri drugih, nas moti pri nas samih 😉 Očitno nimaš razčiščeno v glavih.

Od vsega napisanega pa to SPLOH NIMA VEZE! To je del karakterja. Važno je, da ima rada tebe, da se pogovarja s tabo, da ti je sočutna in da si vzame čas zate. Daj dojami kaj je pomembno pri tvojih letih 😉

LP

BillyBoy

Meni se samo vprašanje kje najti normalnega parterja/partnerko ne zdi čisto nič provokativno… Dandanes je to težko za vse starosti – po študiju ali srednji šoli je večina poparčkanih, življenjski tempo tak kot je, nabor možnih kandidatov/kandidatk se zmanjšanin imajo “zgodovino”, sama menim, da je tudi svet šel v maloro z ekstremi.

So ne pa v tvojem odgovoru zelo zmotile obrazložitve, ker so “krivične” otročje in polne dvojnih standardov: (in ni mišljeno tako napadalno kot se sliši).

Da obrazložim:
praviš, da imaš rad živali, samo mora biti meja npr. Pes v boksu na dvorišču…
Jaz osebno sem zelo proti temu, da se psa vzame za hišni zvonec – hišni ljubljenček pomeni, da je v hiši, hkrati pa psi niso samo nemški ovčarji in novofundlandci na vaši ampak tudi čivave in Maltežani v bloku. Isto velja za mačke: hišni ljubljenčki so v hiši – mačka sicer lahko spustiš na sprehod, ampak spat ima pri tebi v postelji.
Če se lažno proglašaš za ljubitelja živali, da ni prav da jamraš ni normalnih žensk, ker nimaš za pričakovati, da se bo ena drugače odzvala.
Hkrati ta “psa raje kot otroka” nergiraš sam sebe v naslednjem standardu o ljubezni do otrok – otroka moraš pustiti pri miru ko je dovolj star (ja se strinjam), samo kaj je potem problem če cartkaš čivavo kot otročka, zato, da te ne zamika vdirati v osebni prostor svojih otrok ali imaš epizode okoli vnukov. Pač vnuki so vnuki, saj niso 24/7 pri tebi – kaj je zate normalno, da pridejo za božič, čez leto so odveč potem pa se morajo še pretvarjati, da imate super odnose? To ni ljubezen do otrok ali upoštevanje osebnega prostora odraslega otroka, če te pokliče “ej mami, ali ti lahko vnuke podtaknem naslednji petek do sobote, ker nadomeščam nočno izmeno”? – ti pa rečeš NE – YOLO.
Mislim – povej kako smatraš “pomagam pri vnukih” in istočasno “nisi obseden” kako s šolo in prijatelji in katera Barbi in Pokemon je ta teden in?
To da se vnuka odvrže pred TV in po bajti ***, da si žrtvoval svoj TV-time … Malo morgen.

Okoli rekreacije je zelo jasno, da ne moreš biti v srednjih letih fit bolj od večine 25letnic brez, da bi zelo veliko prostega časa namenil športni rekreaciji – če imaš 5kg preveč pa si len. … Muuuu…
Tudi okoli službe: služba ti da denar za “zapravljati” za “uživanje”, kot praviš, da si ga želiš, hkrati pa moraš biti nevtralen in brezbrižen do 1/3 svojega življenja zadnje npr. 2 desetletji. Pač ta račun se ne izide. Tako kot ostali.

Sebi normalno žensko ne boš na noben način mogel najti, če 1) sebe lažno oglašuješ 2) se zmišljuješ kaj iščeš pri partnerki ter 3) imaš dvojne ali trojne standarde za partnerko.
Vsak si želi vse – samo ene stvari pa se razume, da ne moreš imeti istočasno: hočeš eno, ki vsak teden peče potico – ja, verjetno jo potem tudi poje in ima par kg preveč. Hočeš eno, ki veliko potuje po tujini – ja, verjetno ne bo kot hausfrau iz 50ih doma priklenjena namesto psa.

Vsi smo ljudje, samski po 25. Smo običajno samski z razlogom – dobrim, slabim ali nevtralnim. Vsi.

Če iščeš po straneh za zmenke, svoj opis napiši pošteno in se razumno odloči kaj iščeš v partnerki oziroma kaj si pripravljen sprejeti.

*Sem ljubitelj živali >>> nisem pretirani navdušenec nad hišnimi ljubljenčki, pes me ne moti, če spi v pesjaku in ne v postelji
*Imam rad otroke in pomagam z vnuki >>> imam odrasle otroke in vnuke, imam jih rad in ne odlašam s pomočjo, če jo potrebujejo, vendar pa si dajemo veliko osebnega prostora – starš sem bil svojim otrokom, vnukom ne bom, če ni potrebno.
* >>> Služba je zame pomembna samo ob delavnikih med 8 in 16, prej in potem pa je moj prosti čas, ki ga želim izkoristiti zase in za svoj užitek
* >>> Rekreacija mi pomeni toliko kot gnitje pred TV: uživam v zlati sredini.

Vsi smo navajeni naštevati in dodajati prazne mantre, s katerimi se lažno oglašujemo, potem pa se čudimo zakaj ne uspe.
Če napišeš “se rekreiram” pomeni enemu jutranji tek na Šmarno goro, drugemu tedenski, 15min “pohod” po soseski do prve kavarne na pir. “Rad berem” je za nekoga 100 strani Tolstoja na teden, drugemu pismenost. “Rad jem doma” je pogrejem instant juho v mikrovalovni ali kruh si sam pečem doma, ne kupim več kot 1x na leto. “Sem skromen” je lahko moje obleke so najmanj 5let stare in čevlje zamenjam, ko podplat odpade, ali pa da greš na tortice v center s kolesom in ne taksijem.

Lažno oglaševanje. Pač. Vsi si želimo imeti vse in dobiti vse in sebe gledati subjektivno (tako v lepši kot v grši luči). Včasih imaš na voljo samo “dovolj” in ne “dobro”. Pri iskanju partnerja je zelo tanka meja med tema dvema pridevnikoma.

Vsekakor veliko sreče nasploh in v ljubezni… Lp.
[/quote]

Waw. Kdorkoli si, kapo dol za ta zapis. Tema se lahko zapre.

Waw. Kdorkoli si, kapo dol za ta zapis. Tema se lahko zapre.
[/quote]

Bravisims,

Hvala 😊


Kot v vseh ostalih temah, klicočih po “normalnosti:

Normalni ljudje se izogibajo ljudi, ki opletajo z besedo nomralno!

“Normalnosti” ni. Je zgolj manipulacija. “Normalno” za vas, je NENORMALNO za ves preostali svet!

“Normalnost” se tako najde takrat, ko jo prenehate iskati

De omnibus disputandum..

Tut ti nisi popolne tvoj opis pa popolno ustreza nabavi lutke.


Kot v vseh ostalih temah, klicočih po “normalnosti:

Normalni ljudje se izogibajo ljudi, ki opletajo z besedo nomralno!

“Normalnosti” ni. Je zgolj manipulacija. “Normalno” za vas, je NENORMALNO za ves preostali svet!

“Normalnost” se tako najde takrat, ko jo prenehate iskati
[/quote]

Tako.

Ja, v srednjih letih je težko najt normalnega partnerja. Vsi imamo ze nekaj izkušenj.Pa ponavadi prevelika pričakovanja. Potem se je pa treba malo prilagajat.
Ali pa si sam.

Prpel si Filipinko….tle Slovenke bol k ne sam za slab fuk ….vse druga teemaa ….

Iskrena hvala za vaše vprašanje.

Zdaj še bolj cenim svojega moža, ki spoštuje mojo obsedenost z živalmi, si deli kavč z dvema 50-kilskima psoma in posteljo s štirimi mački, če jih po sobah ne vzameta otroka. Moža, ki VE, da žival NI alarmna naprava, ampak družinski član.

In bodite brez skrbi; tista, ki ima res rada živali, vas bo na široko obvozila…

New Report

Close