Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Prvič mi je neka punca tako všeč, a se bojim biti preveč vsiljiv, če morda ne išče fanta, ali pa ji nisem všeč…

Prvič mi je neka punca tako všeč, a se bojim biti preveč vsiljiv, če morda ne išče fanta, ali pa ji nisem všeč…

Pozdrav vsem 🙂 Poleti sem na enem dogodku spoznal punco, ki je od mene mlajša 5 let (jaz sem 27, ona 22). Pristopil sem do nje, ker mi je bila takoj všeč in začela sva se spoznavati… Imel sem super “razlog” oz. “izgovor”, da se dobivava še naprej, ker se oba rada ukvarjava s športom in sva se hodila rekreirat na šport, ki nama je obema ljub. Meni je punca zelo všeč, ona pa mi deluje, kot da (še) ne išče fanta, zveze…
Bojim se, da ji preveč “težim”…

Nočem ji pisat preko Messengerja, raje bi se z njo spoznaval v živo, ker se tako učinkoviteje gradi dober, iskren odnos, kot pa preko ekrana. No, zdaj je zaradi koronavirusa prepoved prehajanja občin, zato sva tudi s srečanji in kontakti (ki jih že prej ni bilo veliko, razen za dogovarjanja o športnih srečanjih) prekinila.

Vem, da nimam kaj za izgubiti, če ji še naprej (ko se ukrep prehajanja občin sprosti) pišem za srečanja ob športu, ki so sicer kot nekakšni “zmenki” (no, morda pa za njo sploh ne :D), ampak ne bi rad bil vsiljiv, če ne išče zveze, ali pa ji nisem všeč.

Občutek imam, da se dobro ujameva, razumeva, imava veliko skupnega, ampak če ni iskre z njene strani, kot je z moje, ljubezen in odnos, ki je vzajemen, obojestranski, ne more funkcionirati. Vem, da iskra še lahko zažari tudi pri njej, ampak sem izgubljen, kako dolgo vztrajati, ker vsak dan mislim nanjo, čeprav je nisem videl že več kot en mesec…

Vesel bom vsakega vašega stališča, na trole, “hejt” in zafrkantske komentarje pa se ne bom odzval in tudi ostale prosim, da jih ignorirate.

Sem približno tvojih let, moje izkušnje s puncami niso bogve kaj, ampak takole iz mojih izkušenj … stavek ali dva …

Na podlagi napisanega mi deluješ kot da si se na njo preveč navezal, kot da si preveč čustveno vpleten v ta odnos, čeprav se med vama sploh še ni nič zgodilo. Kot da je ona tvoja ena in edina. To pa ni recept za uspeh.

Jaz bi na tvojem mestu probal spoznat čimveč drugih punc. Ja, v tem trenutku je to težko, skoraj vsi imamo verjetno ta problem. Ampak mislim, da boš tako postal v njeni bližini bolj sproščen, ker ti ne bo več na čelu pisalo, da si jo želiš (punce to hitro zavohajo). S tem pa boš tudi bolj veliko privlačen.

Veliko sreče

Živ!

Tale šmentana korona se je res vtaknila v sleherne pore našega življenja. Packa, upam, da čim prej izgine na smetišče zgodovine.

Jaz bi na tvojem mestu ravnal povsem odkrito in odprto. Navsezadnje nisi 17 letnik, ki ga hormoni shufflajo sem in tja, ampak človek v letih, ko se glava že umiri. Sploh če si športnik.

V današnjem svetu, prepolnem teh in onih aplikacij in klikov in online chatov je eye to eye pogovor prava redkost. Sploh, če je odprt, iskren, odkrit.
Verjemi, punce pogrešajo tovrstne besede, še vedno verjamejo v prince na belih konjih in pravljične poroke in romantične večerje z globokimi pogovori.
Če se ti zdi, da boš lahko počakal do konca omejitev gibanja potem počakaj – sicer pa se vse to lepo da povedati tudi preko telefona (navsezadnje verjetno nisi edini, ki mu je všeč, konkurenca ne čaka).

Preprosto odpri usta, povej kako zelo ti je všeč in da uživaš v trenutkih preživetih z njo.
Kaj je najslabše kar se ti lahko zgodi?
Če je ne zanimaš boš pač vedel kje si (čeprav se ob iskrenih besedah lahko nezanimanje v ženski hitro prevesi v kaj drugega) … misliš, da se ti bo za hrbtom smejala in objavila tvoje besede na FB? Športnice so čisto preveč skulirane za takšne neumnosti, sploh pa pri 22 letih ženske že kar dobro vejo kaj iščejo.

Verjetno je še najslabša možnost, da ti pove kar napoveduješ – da zaenkrat še ne išče resne zveze. Pa kaj potem? Čez čas jo bo in morda boš takrat prvi v katerega se bo zapičila.

Skratka, jaz na tvojem ne bi izgubljal časa. Če ti je punca všeč – ji to povej. Simpl kot pasulj so rekli včasih 🙂
Good luck.

nova
Uredništvo priporoča

Bom realna. Če bi jih bil že všeč, bi to opazil. Mogoče prek kakega naključnega dotika, pogostih nasmeškov, če se ji po rekreaciji ne mudi domov in podobno.
Vsekakor pa se ji oglasi na messenger in ne vem, kaj moraš tolk komplicirat! Izgovorov, zakaj ji pišeš, imaš vsaj deset. Pa boš videl odziv. Joj, ne bodi vendar tolk cagav. Kaj je najhujše, kar se ti lahko zgodi?

Radovednež

No, najprej komentar na prejšnje komentarje – par ne bosta postala, če boš imel še 3 punce za zraven ali občasno zabavo… Biti priležnica št.x ni nekaj kar bi si kdorkoli želel.

Ker ne živimo v srednjem veku, vsako/ega pripadnika nasprotnega spola ne smatramo za romantični podvig, ali možnost tega. Tudi če ne “išče” zveze, ne pomeni, da bi se je branila, tudi če bi ji bil romantično všeč, ni nujno, da bi se te dotikala ali objemala, hkrati bi lahko to počela tudi kot prijateljsko gesto.

Kar se tipkanja tiče – definitivno ni isto kot v živo, ampak če ji zdaj popolnoma prenehaš pisati, se smatra, da je bilo izključno za skupno športanje. Moj predlog je, da se na “casual”, pristno in nevsiljivo ponudiš npr. Ji napišeš preko MSG:
zdravo, kako si kaj – jaz sem čisto pozabil kako je teči solo. Če bi ti sedlo klepetati s kom med tekom po telefonu se javljam 😉

Potem ko je konec te korone pa povabi še na kakšno pijačko po treningu, ali pa “malico”, in se pohecaj, “bova tole štela za prvi zmenek, ali rabim šopek vrtnic ;)”… Pa iz tega nadaljuj, da se ne bi branil, če bi bila ona zainteresirana, ti pa vajino prijateljstvo veliko pomeni.
Volk sit, koza cela.

Najprej hvala vsem za vaš pogled na mojo situacijo. Veliko koristnih nasvetov, s katerimi se v veliki večini strinjam.

Kot ste nekateri ugotovili sem se verjetno res preveč navezal nanjo. Imam tudi malo “težavico”, da nisem popolnoma sproščen ob njej. Imam občutek, da ji je malo nerodno ves čas in potem tudi jaz nisem sproščen. No, ali pa ji je nerodno, ker opazi mojo sproščenost. Odvisno pač s katere plati pogledaš.

Večina nasvetov je v smislu “kar direkt ji povej, da ti je všeč”. Mnogim, med katerimi sem tudi jaz, je težko zbrati pogum, verjetno zaradi strahu pred zavrnitvijo. “Preprosto odpri usta, povej kako zelo ti je všeč…”. Meni to ni preprosto 😀 Eni boste rekli, da me je “premalo v hlačah”, da sem premalo odločen, ampak takih nasvetov ne rabim, ker sam vem, da mi primanjkuje samozavesti, odločnosti.

Imam še en pomislek, ali pa je to samo moj izgovor, nevem. Glede na to, da sva se videla samo 3x, 4x, pogovarjala se sploh nisva tako zelo veliko, da bi se lahko dobro spoznala, jaz pa ji naj rečem, da mi je všeč? Si lahko misli, da sem eden tistih, ki mu je všeč vsaka punca, ki ima rit na dveh nogah, kar ne bi želel.

Mah ne bom ovinkaril. Premalo poguma imam, ne vem pa, kako ga zbrati in ji to povedati. Vsekakor želim to (ko bo mogoče) izpeljati v živo in ne prek Messengerja, čeprav bi bilo to seveda veliko lažje, ker se tudi sam lažje izražam s pisanjem. Pač nisem nek govorec 😀

No, če sta se videla 3/4x je res prezgodaj za pretirane iskre in globoko ljubezen. To imaš kar za počakati, do konca korone oziroma jo za spoznati kot osebo preko tipkanja.

te razumem in ti privoščim super zvezo…kakorkoli že, res ne pusti da se vajino poznanstvo povsem ohladi ker ji nočeš pisati (vsaj tako sem jaz razbral iz tvoje zgodbe). čisto prijateljsko, človeško jo vsaj pozdravi, če je nisi že dolgo. sicer pa 1x na teden je res tist minimum se mi zdi. v teh časih pa sploh človek noče biti sam, in če ne redna pa vsaj občasna družba prek ekrana tudi paše… ne preveč čakati da kriza mine,bodi njen prijatelj in ko se ti bo zdelo primerno pa poskušaj biti tudi nekaj več

Hvala za spodbudne, dobronamerne in koristne nasvete. Preveč me omejuje občutek, da se ji ne da pogovarjati z mano (preko Messengerja). Vedno, ko si piševa, so pogovori bolj kratki, odpisuje mi na več ur, čeprav je vmes že aktivna, pa ne odpre sporočila, Jaz postavljam “vprašanja”, ona pa odgovori na kratko in ne vrne vprašanja in potem izpade vse skupaj kot nek intervju 😀 Tu pa tam kaj vpraša, ampak bolj sem jaz tisti, ki se trudim, zato imam občutek, da se izmika. In smo spet na začetku – nočem biti preveč vsiljiv 😀

In še ena zadeva je, da mislim na to, da je 5 let razlike (jaz sem starejši od nje) preveč…

Berem tudi komentarje pod FB objavo Med.over.net, kjer so ravno danes delili mojo “temo”. Hvala vam za vse nasvete, več jih je, bolj me opogumlja.

Moral bos reskirat in ji poveat kaj cutis… v nasprotnem primeru se bos v nedogled mucil in vedno tezje ti bo. Povem tudi iz lastnih ozkusenj. Jaz sem 2krat povedala moskemu kaj cutim in obakrat se mi je obrestovalo. S tem da s prvim potem nisva bila dolgo skupaj, ta drugi pa je sedaj moj moz 🙂 enostavno dovolj sem imela vsega tega mucenja in sem zbrala pogum in vse reskirala… prav spomnim se kako sem se tresla ko sem svojemu prvemu izlivala svoja custva 🙂 v resnici nimas nic za izgubit. Ce ti je namenjena bo tvoja. Ce pa noce bit s tabo, pa je itak brrzveze da se druzis z njo… Zakaj bi sam sebe mucil. Lahko ji poves, da ti je prirasla k srcu in da bi rad bil z njo… in da v nasprotnem primeru se ne zelis vec druzit z njo, ker se bojis da se bos prevec navezal nanjo. In jo odpikas… morda bo potem ugotovila da si ji ljub in te poklicala.. vso sreco 🙂

Samo en nasvet do tega tvojega odgovora je, da ji povej, kako ti je všeč, druga dva sta, da jo pač kontaktiraj, ker razlogov imaš čisto dovolj. Kako si, se kaj rekreiraš, škoda, ker se ne moreva zmenit za skupno rekreacijo, je bolj zabavno kot sam, bla bla bla. Potem pa že vidiš odziv.

Aha, okej, torej je ne zanimaš. Žal. Pusti, počakaj, ali bo ona kdaj prva začela pomenek.

Radovednež,

Jaz bom malo žleht, pa vprašala kdaj in kaj ji pišeš… Če se tipka še s tremi ali pa kuha kosilo, ali ima kakšno študentsko stvar na daljavo, potem nekako ne odpisuješ na “živjo kako si”. Že pred korono so bila socialna omrežja eno mesto vegetacije in pasivnega druženja, zdaj pa so še primarni način komunikacije okoli šole/faksa/službe…
Če ji ob 9h sredi korona-predavanja pošlješ “hey čaw, kwa dogaja” je res malo neprimerno pričakovati, da bo skočila iz niča. Začni z nečim, kar bi nadaljevalo debato, sam si napisal “Občutek imam, da se dobro ujameva, razumeva, imava veliko skupnega”… Naj sporočilo zahteva več kot tri črke in emoji za odgovor 🙂

Vsak tvoj post bi pokomentirala drugače… enkrat se mi zdi, da moraš zbrati pogum in ji povedati, da so dobre šanse… drugič se mi zdi več kot očitno, da je ne zanimas. Zato glede tega pametnega nasveta nimam. Moram pa dodati, da se tvoje poste zelo lepo bere, res znaš z (pisanimi) besedami, ki so morda tukaj tvoj as v rokavu. Če se ti je zdelo, da je bila v živo nesproščena, ji bo morda tud njej lažje preko sporočila. Eni s(m)o pač taki. Pa ne “caw miška kako si kej”, ampak kot so predhodniki predlagali, da začneš z neko temo, morda interno foro, kateri sta se kdaj nasmejala ob druženju, pošlješ kak zanimiv video, meme, ki te spomni na njo. Če ji ni, bos kaj hitro videl. Če ji je, ji bo pa takšna pozornost laskala…saj kateri pa ne bi😉 Pa spij enga takratkega in vprašaj, se izpovej. Al bos ful veliko pridobil, al pa izgubil, v vsakem primeru pa ne bos vec taval v temi, kar ti je zelo mučno in boš (po nekaj tednih žalovanja in slabe volje sicer) lahko šel naprej in se zatrapal v drugo, po vsej sreči tisto ta pravo.

Veliko sreče 😊

Iskra če je je, ne more nadknadno nekaj kliknit … sicer pa bi to vse rešil preprost pogovor. Če želiš odgovor na čem si, ji poveš da ti je všeč in da se teh druženj zelo veseliš. Ko boš to rekel, boš zvedel ali si tudi ti njej všeč. Morda je samo sramežljiva.

Od takrat naprej pa samo pogumno, jo vprašaš kaj si želi, morda še ni imela resnega fanta.

Preveč kompliciraš.
Ja okej nisi nek govorec, who cares.
Dvigni telefon in jo pokliči. Itak verjetno nima nekih boljših obveznosti, ker smo itak zaprti. Pa mal čvekajta. Naj ti pove kaj kej počne, ti povej kaj kej počneš, bla bla bla. Velik bl pristno in velik bolj simpl k neka sporočila.
Jst skos telefoniram z ljudmi in ugotoviš, da imajo veliko raje da pokličeš in maš dejansko nek dialog kot pa ta prekladanje sporocil naprej nazaj in čakanje da ti nekdo odpise..

A pa še to, ne 5 let ni nič razlike. Itak so ženske bolj zrele. Kar mam jst kolegic, nam je vsem dokej vseeno, če ti je tip dejansko všeč.

Če po sebi sklepam, se obnašam tudi tako, če me nekdo ne zanima za kaj več kot zgolj za prijateljstvo. Ne pogledam sporočil takoj, ne vrnem vprašanj, odlašam z odg. … Če me kdo zanima za kaj več, teh “problemov” nimam.

Če po sebi sklepam, se obnašam tudi tako, če me nekdo ne zanima za kaj več kot zgolj za prijateljstvo. Ne pogledam sporočil takoj, ne vrnem vprašanj, odlašam z odg. … Če me kdo zanima za kaj več, teh “problemov” nimam.
[/quote]

Čim več časa ji posveti, poslušaj kaj govori kaj jo zanima kaj ima rada…. Kako presenečenje pripravi….

New Report

Close