Najdi forum

Pozdravljeni,
s fantom sem skupaj že 4 leta in zadnjih nekaj let se vse bolj in bolj sprašujem ali je mentalno zdravje moje bodoče tašče ok. Bila je že enkrat na psihiatriji, torej očitno ne. Problem je ker mislim, da je ljubusumna name in hoče, da greva s fantom narazen, kar je enkrat že skoraj dosegla. Vedno tekmuje z mano, če jaz rečem kaj smešnega mora takoj tudi ona in če vic ni smešen je jezna, da zakaj se pa mojemu vsi smejejo, je tudi zelo kritična do mojega videza, oblačil in vedno pametuje. Naj povem, da je zelo verna in ne preveč pametna no… Tudi ne prenese če se v njeni prisotnosti jaz simpatično hecam do njenega sinkota, ker me potem začne napadati, da on pa ja ni npr. štorast, čeprav sem jaz to mislila v hecu v tistem momentu. In to pove zelo napadalno. Tudi če se pogovarjamo o politiki, ki je btw njena izredno šibka točka, je do mojega mnenja nesramna, čeprav se sama spoznam na politiko, tudi študiram to smer. Fant in jaz sva stara 24, tašča pa ze cez 60. Prosim za mnenje, zakaj me ne mara? Kako naj to spremenim, če lahko? Ne živiva pa pri fantovih starših, ampak se zaenkrat še videvava čez vikende, ker sva oba še študenta. Planirava v roku pou leta pa se preselit skupaj. Lp

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

tašča ima prav. ti si lena, razvajenka. ne želiš delat. tako ne boš ostala z tem fantom skupi. če je to taki lolek da dovoli da mu hodomušno rečeš da je neroden, pol je že papak. luzer. ti si tista, ki pomje ni preveč pametna. saj vidiš kaj študiraš. si že telesno nerazvita. kar verjetno si. ne boš kje trdial da 60 letna ženska nima več življenskih izkušenj kot ti, pametnjakovička!!!! ha?? ja ja mlada dama, resnico sme ti povedal. v tvoj razvajen leni obrazek.

Pozdravljeni gospod Igor!

Zanima me po čem sklepate da je gospodična razvajena, lena in telesno nerazvita?
Kje se vam je v življenju pripetilo, da tako sovražno reagirate do popolnih neznancev? Morda kakšna travmatična izkušnja? Zanima me za znanstvene namene.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Ko bosta šla skupaj živeti , pojdita na svoje
Nikoli ni pristani na to da bi živeli pri njegovih. Ignoriraj jo , nimaš kaj. Tašča je verjetno res ljubosumna nate.

Zivijo.
Ne vem ali bi najprej komentiral tvoj zapis ali komentar igorja13 🙂
Človek bi se slednjemu sicer le nasmehnil, ampak gotovo ne bi pisala na forum, če ne bi bila v neki stiski in v takšnem stanju ti tudi tovrstni butasti zapisi pridejo do živega.
Vsakemu normalnemu človeku je takoj jasno da gre za budalo ali pa provokatorja, zato se prisili, da tovtstne komentarje zignoriraš. Večina takšnih ljudi je zaradi takih ali drugačnih razlogov nezadovoljna z življenjem in to.pač izliva ven na takšnih forumih. Verjetno veliko enostavneje kot pa da bi uredili svoj life.

Kar se tiče tašče se pa zavedaj, da boš z njo (očitno mislita s fantom resno) imela opravka še vrsto let.
Glede na to, da postajamo ljudje z leti samo bolj sitni, se vajin odnos na trenutni način pač ne bo izboljšal. Vzdržen bo dokler boš njene izpade tolerirala, ko ti bo pa enkrat prekipelo je ne boš več hotela videti. In tukaj zna trpeti odnos s partnerjem, verjetno mu ne bo vseeno za mamo, čeprav bo ona razlog za konflikt. Prav vajin odnos pa je najpomembnejši, tega je treba pravočasno zaščititi.
Jaz bi ti predlagal, da se najprej pogovoriš z njim, povej mu kako te mamino vedenje moti, razkuri, poniža … če je ok tip te bo razumel, svetoval kako postopaj (navsezadnje pozna mamo bolj kot ti), govoril z njo oz obema in zadeva zna postati sčasoma povsem vzdržna. Verjemi, že zaradi sina si bo želela imeti odnos z vama tudi ko se odselita in če bo vedela da je pri vama neka tolerančna mera se je bo držala.
V kolikor te pa že sedaj ne bo razumel, da bo le zamahnil z roko, jo morda zagovarjal ali pa celo povesil nos (ker gre pač za njegovo mamico) imaš v resnici problem, ki lahko ščasoma eskalira v katastrofo kar se tiče družinskih odnosov.
Glej, da se v tem primeru pravočasno vprašaš ali je to res nekdo, ki ga želiš ob sebi do konca življenja.
Njegova partnerska dolžnost namreč je, da potegne s tabo, bodisi da ti pomags zadevo omiliti oz urediti. Takšnih preizkusov bosta imela v življenju še veliko in prav je, da tega rešita preden bo prepozno.
Srečno@

Odgovor na objavo uporabnika
igor13, 28.10.2020 ob 14:46

tašča ima prav. ti si lena, razvajenka. ne želiš delat. tako ne boš ostala z tem fantom skupi. če je to taki lolek da dovoli da mu hodomušno rečeš da je neroden, pol je že papak. luzer. ti si tista, ki pomje ni preveč pametna. saj vidiš kaj študiraš. si že telesno nerazvita. kar verjetno si. ne boš kje trdial da 60 letna ženska nima več življenskih izkušenj kot ti, pametnjakovička!!!! ha?? ja ja mlada dama, resnico sme ti povedal. v tvoj razvajen leni obrazek.

ti si en papak! časi so se spremenili,tudi ženska se lahko poheca na račun moškega,ne samo obratno! staromodnež.

nikjer nisem zasledila,da je lena,kaj študira je pač njena stvar.

 

Če je človek starejši,še ne pomeni,da je pametnejši!! ima več izkušenj drži! vendar,če se ni iz teh izkušenj nič naučil in ne ve razmišljati s svojo glavo,v dobro sebe in bliznjih,potem je en tak papak kak ti.

Vam bi pa priporočala tisto pametno taščo,ker ste ravno tako pametni kot ona.

Zelo podobno kot opisuješ sem doživljala. Samo da najprej sem bila najboljša in oh in sploh super. Potem pa kar vsak dan bolj grozna. Sicer je bilo med nama vse ok, odlično sva se ujela… Potem pa je poklicala mama in je “moral” takoj skočit in šel, nima veze kaj sva delala ali kje sva bila, po 1 letu nisem imela več vstopa v hišo ker sem bila narkoman, propalica, in vse najslabše- zadnji letnik srednje šole. Potem je že njegova bivša ki je mama prej ni mogla videti hodit k njej na kavo 🤦

Nimaš kaj dosti šans da uspe. Če on že zdaj ni sposoben postavit meje jo bo potem še težje. Pomisli da si enkrat želiš še otročka ali 2, najslabša boš in ona bo vedno med  vama in kasneje vami.

Povej jasno, mogoče ima tvoj več hrbtenice kot moj ex in bo dojel da bo s tabo preživel življenje in da boš ti njegova prva družina. Ampak mama bo vedno hujša in vedno več stvari uporabila da vaju spravi narazen.

Avtorica, podobno dozivljala tudi jaz. Ze od zacetka najinr veze (zacela sva hoditi pri 19.letih). Naj sporocim, da sva stara sedaj 30, porocena, imava dva otroka in celo zivimo skupaj z tasco. Mi zgoraj v hisi in tast in tasca spodaj. Se vedno je ne prenesem, ceprav se mi je 100x opravicila. Nekako sem jo zacela ignorirat. Uredili smo si svoj vhod, ni bilo vec moznosti da se vsak dan videvamo. Ko sem jo od*ebala, ji tudi dala jasno veckrat vedet, da se je na napacno osebo spravla, je dojela in mi dala mir.

Tako da ti priporocam, da ji das jasno in glasno vedeti, da se nima kaj z tabo primerjati, biti ljubosumna in te imeti za tekmico…ker si v vseh pogledih boljsa od nje👌

Tudi jaz imam eno tako zlo podobno taščo…ne moreš verjet kaj vse so sposobne da bi te ocrnile…ne pristani na življenje pod njeno streho iz pojdi vsaj toliko stran da ne more k tebi v copatkih…

Tega je več, kot si mislimo… Nama sta moževa starša skoraj uničila zakon, vmešavala sta se v vse, ceprav sva imela midva svoje stanovanje in nisva bila v ničemer odvisna od njiju. Ko sem bila noseča s tretjim otrokom in je mož materi povedal, da pričakujeva, je kar pred vsemi začela razpredati, da naj abortiram, ker kdo bo pa toliko “frocov” imel, se bomo ja spufali.. Takrat sem dokončno prekinila vse stike. Od tega je že 20 let in gledam danes na vse kot na življenjsko šolo. Sedaj imava tudi midva že snaho in točno sem vedela od prvega dne, ko nama jo je sin predstavil, takrat je bila še srednješolka, česa se ne sme početi. In imamo super odnose, lepo se razumemo, pričakujeta prvega otroka. Odnose je treba graditi, vsak dan sproti. Povem vam, ni lepšega, kot da naju obiščejo včasih vsi trije otroci s svojimi partnerji pa se imamo lepo za družinsko mizo. Takrat se z možem primeva za roke in si rečeva:”to je tisto, kar edino šteje v življenju.” Lahko bi pa klonila pod pritiskom taščinih kritik in se razvezala. Ja, življenje je borba!

Mutaaaaavc smrdljiviii

Zafrustrirani mamini sinko…

Moja tasca je sicer kul gospa. Verna tudi tako da se v politicne pogovore nespuscam z njo, ali pa so odgovori diplomatski, kratki ali pa se ce ni cisto mimo mojega mnenja za voljo miru strinjam z njo – saj mi ne vidi v glavo, pa je volk sit koza cela JJ pa takoj za Bogom 😉

Glede ostalega pa… moj moz je bil tudi ilustracija maminega sina. Pa sva se na njegovo pobudo po 1 letu zivljenja pri njegovih preselila na svoje. To je bil za oba eden najlepsih casov v obdobju pred poroko/otrokami.

Situacija je nanesla tako da sva se cez precej let porocena in z 3 otoci preselila nazaj domov. Investirala v objekt etc. Imamo lepe odnose tudi na racun tega da je moz pretrgal popkovino in se zaveda kje je njegovo mesto – v druzini, ki jo je ustvaril.

Sem pa hvalezna za svoje in-laws od prvega do zadnjega. So me na sreco sprejeli za svojo in se z njimi pocutim enako dobro, kot s svojimi.

 

    Prebiram te poste in postajam kar žalostna… V naši vasi je kar nekaj “modelov”, maminih zmazkov, vsi 50 +, po malem pijančki, morda s kakšnim spominom na mladostno zaljubljenost, v glavnem pa zamorjeni do amena. Pa do skrajnosti nastrojeni proti ženskemu spolu. Potem skozi pogovor ugotoviš, da mami nobena ta mlada nikoli ni odgovarjala. Pred kratkim sem od mladenke, ki je pripravnica na naši firmi, slišala, da pravih moških sploh ni več, mamice kuhajo, perejo, za biološke potrebe je pa internet vedno pri roki . Kdo si bo pa iskal partnerico, so na same sitnosti… Joj, ta civilizacija mora propasti.

To je očitno vsesplošni problem.

Midva ne živima pri njih ampak tašča bi naredila vse da naju spravi narazen. Sej nikjer ni vse idealno, in  povsod lahko pride do problemov ampak to ko nekdo vedno znova podpihuje nekoga je živ hudič. Midva sva imela težave, se o njih pogovorila in živela naprej. Ona vedno samo to “pust ga, domov pridi…” celo eno zgodbo ji je napledla kako jo varam z eno drugo že nekaj let, kateri še moja ni verjela…

Jo ignorira ko pridemo k njim na obisk zato ker pride z mano, z mano sploh ne govori in je sedaj tudi preko tasta kateri se normalno meni z nama izrazila željo da skupaj naj ne hodimo k njim.

Pa nebi reku da bi nama pridigal in naju učil človek, ki je v življenju vse storil prav. Ženska je pila pol svojega življenja, za prvega otroka niti neve ravno tocno da ga ima, živel je po drugih kmetijah, je nikoli ni brigalo a je lačen, bos, oblečen pač niti M od Mame. Druga dva otroka sta mela od nje bore malo, jo čakala kje pijano po par ur, poslušala kreganje in zmerjanje zivela sicer z starši ampak v pomankanju… In zdej bo mene oz naju en tak človek učil o življenju kk mora kdo živet??? Kar se besede starš  tiče ni vredna S od te besede, moji pa vztrajno pametuje kk nisma za skupaj in kako ji želi le najboljše. Z mojo se nočem pregovarjat o tem ker so konec koncev le njeni starši ampak me jezi ker ona ji je že pokazala kako ji želi le najboljše celo njeno otroštvo. Vse to pa med naju vnaša le slabo voljo in posledično razmišljanje o vsem tem.

New Report

Close