Najdi forum

KOLEGICA ME SPRAVLJA OB ŽIVCE – HELP!

Zivjo soforumovci in soforumovke,
imam težavico: imela sem kolegico, bili sva zelo dobri prijateljici. A kmalu sem ugotovila da je bil najin odnos toksičen: kolegica se je spravljala na moje prijatelje, jih obrekovala (tudi meni!), bila je jezna, ko sem čas preživljala z njimi ali s svojim fantom, ves čas je želela biti v središču moje pozornosti in govoriti o svojih težavah , jaz pa sem jo pač poslušala (girl code in podobno). Skupaj sva opravljali in naspološno sem vedela vse o vseh, na kar nisem bila preveč ponosna in ker sem ugotovila, da vse skupaj slabo vpliva name sem se z njo prenehala družiti. Najprej sva se družili vedno manj, nato se je z mano nehala pogovarjati. Nekaj časa sem se trudila, a sem odnehala, ker sem bila sita nenehnega opravičevanja in prilagajanja (vedno z moje strani).
Opazila sem, da mi je očitno hudo zamerila. Nisem dobila priložnosti, da se pogovorim z njo, poleg tega pa zadnje čase z različnih virov slišim raznorazne resnične in izmišljene stvari o sebi – te je vedela le ona torej je očitno, kdo jih je raztrobil okoli. Svoje zamere sprošča tudi na mojega fanta in družino, še pozdravi jih ne in jih grdo gleda, vedno bolj pa se mi zdi da proti meni obrača najine skupne prijatelje (vedno manj se družijo z mano, mi ne odgovarjajo na sporočila…) Vem da nisem paranojična, ker se je to zgodilo pri večih ljudeh.. ki se zdaj družijo z njo rajši kot z mano.
Zanima me, če imate kakšen predlog kaj naj storim – vedno bolj se mi dozdeva da pogovor ne bo pomagal in da bo soočenje z njo vodilo v še večje opravljanje in škodoželjnost. Kaj naj torej naredim, da kolegico ustavim in svojim prijateljem pokažem, da ni vse kar govori res?
Če imate še druge nasvete ali če ste sami doživeli podobno situacijo, se za vse izkušnje in nasvete močno priporočam.
Pa lep pozdrav,
Vanessa L

Ne naredi nič. Edini nasvet, ki ga imam s patološkimi obtoževaci. Ne govori čez njo, ne brani sebe, če ti kdo kaj reče odgovori, da ne veš zakaj to dela, ker se nista skregali in te njeno vedenje žalosti. Karkoli drugega narediš bo “dokaz”. Samo vedi se kot, da ni bilo nič, ne spremeni svojega vedenja. Boli kot *** ampak vsaj vidiš kdo od prijateljev te sploh pozna.
Op. Ob napadu na partnerja in njegovo družino pa lahko jih lahko braniš po kopitu “ne vem zakaj se na njih spravlja – saj se komaj poznajo”.

Naj resnica govori zase… Vse ostalo je “dokaz” da si ti problem. Imam mnogo preveč izkušenj s takšnim vedenjem, tisti, ki sami hočejo verjeti svinjarijo jo bodo ne glede na druge, tisti ki te poznajo pa bodisi vedo, da je laž, bodisi te sprejmejo takšno kot si, bodisi se prepričajo zase. Naj jih odpelje – prej kot slej bodo na tvojem mestu.

New Report

Close