Najdi forum

Pozdravljeni
Moram najprej reci da obcasno prebiram tele forume in zdaj sm se odlocila da tudi sama napisem kaj me ze dolgo casa moti visek pa je bil danes. S fantom sva skupej 4 leta in ker jaz se studiram v lj on pa je iz gorenske se dobivava vcasih pri mojih vcasih pri njegovih in tu se zacne… Problem je da jih enostavno ze od vsega zacetka ne prenesem predvsem “tasce” ki je manipulativna, hinavska itd btw skregala se je ze z eno snaho in ji potem pou leta rinla v dupe da je prisla nazaj, vglavnem fant vcasih kadi travo vendar je se vedno odgovoren in hodi na siht, starsi so vedeli da kadi v srednji soli so mu celo pustili da goji travo na podstresju!!, Naj pa omenim da so to starejsi mama okoli 60 let fotr 70, vglavnem tasca je cisto starokopitna, sitnari ce se premalo oblecem, krscanska vglavnem vse kar jaz in moja druzina nismo. No pred dnevi so fanta iz zgornjega nadstropja preselili v sobo za psa, postavili milijon ultimatov kako mora od zdaj naprej ziveti, ker je tasca 25 letnemu fantu sla stikat po sobi in potem naredila celo paniko, kot da jemlje hors in zraven se mene na polno žalila čeprav me ni bilo zraven!! Mislim halo! A je to normalno? V blizini mene pa vsa prijazna in hinavska.. očita mi da sem lena in da ne pospravljam za sabo da se ne druzim z njemimi prijateljicami,ki btw pridejo vsak vikend in se moram priti pokazat, kot ces da se pohvali z mano… Fant je cisto obupan po eni strani je se odvisen od njih saj dela v fotrovi firmi in ni se diplomiral jaz pa sem koncno videla da je res kar sem ze od zacetka slutila in da me tasca zive ne more videt.. ne morem pa verjet da mi tega ne pove v obraz. Se vam zdi to celo obnasanje normalno? Fanta imam rada ampak vse bolj premisljujem, ce se splaca moja psiha in razum za bit v taki familiji cist toksicni in disfunkcionalni? Naj povem se da zivijo med kmeti in so cisti deloholiki 24/7.. fant je bolj umirjen in zna uzivati lajf kar se mi zdi prav za mladega cloveka.
Hvala za branje in vesela bom nasvetov

Tašča je čustveno povezana s svojim sinom zato jo moti ker se ti ali katerakoli druga, vpleta v njegovo življenje. Vse to kar opisuješ so zgolj posledice tega, da sama nima čustveno zadovoljujočega življenja s svojim partnerjem, zato ta manjko izživi s svojim sinom.

Naj ti gre ona še tako na živce ji ti ne oporekaj NIČ, vse kar te (vaju) moti naj z njo ureja njen sin, ker karkoli ji bo rekel on bo še vedno njen sin, ti boš pa nartaveča p….karkoli
Vprašanje je, če se je on sposoben postavit njej po robo.
To je večji problem od vseh ostalih 🙂

Se pravi, starši so pridni in delovni, mogoče malo starokopitni, 25-letnemu sinu z redno službo omogočajo lagodno življenje, da lahko uživa v njem, gostijo brezplačno tudi njegovo punco in to povezujejo z nekaj pogoji, kot je recimo nobene droge doma? Škandalozno.
Kaj, če bi tvoj fant počasi začel razmišljati o malo manj žuranja in malo več odraslosti ter se odselil od doma? Pa bo lahko imel pri sebi doma celo skladišče droge in mu starši ne bodo mogli več sikati.

Hvala za mnenje, ga spoštujem vendar kot sem že omenila fant ni noben odvisnik od trave, drugih drog ne konzumira tudi alkohol slabo prenaša in se ga ne napija, ce bi bil tak z njim tudi ne bi bila. Sama tudi ne konzumiram drog in to sem tasci ze milijonkrat povedala pa ocitno vseeno govori okoli da se drogiram. Fant je priden na sihtu in na faksu dobiva 10ke, ne vidim problema v tem, da si kdaj pa kdaj prižge kak đoint,ki si ga veeeliko folka v vecjih kolicinah btw. Mislim, da je edini problem njegova mama, ki je custven manipulator in odvisna od trpincenja sina in posledicno mene,ki se znam postaviti zase. Morda ji gre to v nos da mene ne more sprovocirati. Fant tudi nikoli ne kadi zraven mene saj sem mu povedala, da mi to ni vsec ravno tako je nehal za 3 mesece in pac zdaj med karanteno spet zapalil kaksega, saj je delal od doma. Se mi pa zdi banalana poteza od starsev da ce na eni strani pustis vzgajati sinu marihuano na drugi strani pa pravis da ne dovolis trave v hisi?! Lp

Zivjo.
Ne razumem prav dobro, zakaj se s fantom ne odselita na svoje? Skupaj sta ze 4 leta, ne gre za neko svezo zvezo, kjer ne ves kaj pricakovati od partnerja.

Najbrz so problem finance. Najbolj financni donosno je bivati pri starsih, a roko na srce, je to tudi najbolj custveno odvisno. Starsi so tako, kakrsni so. Fant zivi v njihovi hisi in moram bi upostevazi dolocena pravila. To da ima sluzbo in pridno dela faks, je eno in pomeni doloceno stopnjo neodvisnosti, custveno pa je se privezan na mamino popkovino in pri 25 tud slucajno ni premlad da zazivi zares samostojno zivljenje – s partnerko ali brez nje.

Upam da sem razumljiva. Druzinski odnosi so napeti, redke so familije, kjer ni nekih razprtij, vendar je vas, ko pticki zapustijo gnezdo in se postavijo na sboje noge.

Pod crto, vseeno je kako se vedejo njegovi starsi, ker ti si v razmerju s fantom ne njimi. Enkrat bodo starsi umrli in koga bosta potem krivila za “nevzdrzen” lajf?

Naj ti povem, da ce ti gre ze zdaj na zivce, bo z leti samo se huje. Enako je pri meni. Z leti sr pac nabere sr vec s*anja, nekatere pac nikoli ne izgovoris, ampak v dolocenem trenutku ti bo pocil film in se bosta pac pogovorili malo bolj na trdo. Predvsem mislim da je dobro da se postavijo meje. Ce zivote skupaj zaradi financ nikar ne mislit da moras biti tiho ker zivis pod njeno streho. Postavi se zase, sicer bos znorela od vsega kar bos zadrzevala v sebi. Ce pa le lahko, pa idita zivet za sebe.

Odselita se na svoje. Dokler je sin pri starših se bo vedno moral prilagajat njim – saj je logično, hiša je njihova in si lahko po mili volji zmišljujejo kar jim paše. Ko bosta na svojem, pri tem ne bodo imeli besede in bosta lahko živela po svojih željah.

Zakaj se pa zivi pri starsih? Zakaj hodis tja cez vikende?!? In on k tvojim? Najprej poroka, potem pa skupen lajf. Do takrat pa lahko oboji starsi govorijo lih karkoli…. En sam sex vas je. Ce sta resna, pejtq na svoje. Do takrat se oa nimas KAJ za pritizevat

gorenci ha? kaj ti naj rečem. jaz mislim, da ona že ve kaj dela z sinom. glede na to, da so mu verjetno morali dovliti travo gojit. ker če ne bi se tak na gorenskem predal v usodo. gorenke so užas. zakaj so gorenci takšn sploh raje ne bi začel. je pa na gorenskem ševedno prisoten incest. čepravto ni prepovedano z zakonom, je pa slabo za narod za nacijo. ker se poneumlja in genske blezni se full izrazijo. zato pa so jim tudi pripelali taspodne tko masovno. no zdaj veš. najdi si raje fanta od drug. štajerske npr. gorenci so užas. gorenke pa še večji. gorenke so pijandure in zadrogiranke. gorenci moški pa da se tega rešijo, trenirajo kot neumni. dosti jih je tudi vseeno na drogi. poglej si kranj. pač ta narod je bolan. ti pa tudi ne deluješ najbolj zrela. kaj je zate izivalno se oblečt? ker to je relativno? kaj pa študiraš ti? še to? če on dela, ti pa študiraš, to tako ne bo šlo.

New Report

Close