Najdi forum

Kaj je narobe z mojo mamo?

Spoštovani,

odločila sem se, da opišem svojo situacijo. Saj me zanima, če se kdo srečuje z istim ali podobnim problemom.

Sem mlada punca v srednjih 20tih in imam partnerja, ki je star isto kot jaz. Sva oba izobražena in se trenutno soočava s situacijo kot večina mladih – služba je, službe ni, pa potem spet je za določen čas pa to mine pa je spet ni…
Ne živiva skupaj – jaz živim pri starših… on je iz ločene družine živi pri materi z očetom nima stikov.

Sama sem med študijem delala (imela več služb), živela doma (z očetom in materjo), skrbela za gospodinjstvo oz. to počnem še sedaj …(kuham,perem, likam, čistim)…

Težava tiči v moji materi. Celo otroštvo/najstništvo sem poslušala kako si ona mene ni želela in kako sem ji jaz uničila kariero (bila je vodja nabave v enem malem podjetju v malem kraju…) torej moja mati je nekje 12 let brezposelna, molze državo z vsemi mogočimi transferji (niti ne vem kako ji to uspeva).
Postala je totalno pasivna, laže, laže kot sraka…laže za čisto nepomembne stvari in laže tudi za zelo pomembne stvari. V celem dnevu ne naredi popolnoma ničesar – če ji kdo kaj reče pa popolnoma ponori. Zato jo raje vsi pustimo pri miru. Bog ne daj da jaz grem za kakšen dan, dva ali tri od doma -znori ker mora sama kaj narediti oz. mi pusti vse umazano.

Navzven deluje kot zelo vredu (krasna mati -kao) in kaj bi ona za svojega otroka vse naredila in oh in sploh…
Ima v lasti stanovanje v okolici Lj (1in pol sobno) , ki ga je pred kakšnim letom renovirala. In veselo vsem razlaga znancem in tudi neznancem kako je ona to renovirala za svojo hči. To stanovanje ima popolnoma zafilano z nekimi časopisi pa vrečkami v katerih so popolnoma neuporabne stvari – klump… in nikoli ne uganete… notri ne živi nihče – to stanovanje ima ona dol zaprto.
Tudi naše stanovanje (v katerem živimo) redno fila z brezveznimi stvarmi in totalno neuporabnimi stvarmi.

Čeprav si s partnerjem želiva imeti svoj prostor si tega njenega stanovanje ne želim, saj jo predobro poznam lastni hčeri bi zaračunala 150 -200€ (ker kao nima denarja) poleg tega bi njen klump in navlaka ostala notri ob najmanjšem konfliktu pa bi me nagnala iz stanovanja.

Ironija pa je …da je od partnerja mama skoraj čista kopija moje matere ….

Strah me je kaj bo v prihodnosti. A je to kakšna bolezen? Kako ji lahko pomagam?

kako pa mama vleče socialne transferje, če je poročena in ima oče dohodek, pa še lastnica stanovanja je? Tole mi ravno ne pije vode.
Če je pa vse res, pa ima mama nek spekter osebnostnih motenj (pojdi na forum mejna osebnostna motnja, tam je za prebrat za leto ali dve). Če je še partnerjeva mati takšna, potem vama resno svetujem, da se prijavita na terapijo, ker sta gotovo mnogo te dediščine nezavedno posrkala vase.
KOt drugo pa pojdita na svoje, kamorkoli, samo iz tega okolja ven.
pa mami ti ne moreš pomagati, je kar je.
Če boš komu lahko pomagala, je kvečjemu sebi, pa še to te čaka trnova pot.

ni porocena – obe sva bili prijavljeni v tem stanovanju /ona kao mati samohranilka… je imela vse naštudirano

Hvala za vaš komentar.

nova
Uredništvo priporoča

Tvoja mama bi morala k psihiatru. Ima partnerja, ki je bolj odgovoren zanjo kot ti. Mogoče, ko bosta brez tvoje potuhe, bosta končno ugotovila, da je z njima nekaj strašno narobe.

Ti se pa čim prej odseli, iznajdljiva in pridna si dovolj, da ti ne bi smelo biti hudega.

ResNeRazumem

Meni se sliši kot “malignant narcissism” (sem laik in ne poznam slovenskega izraza). Prekini vse stike in ODIDI, ne samo z mamo ampak tudi z njenimi letečimi opicami (pogosto se uporablja izraz flying monkeys) in s fantom začnita znova. Samo še slabše bo.
K psihiatru pa tvoja mati ne bo šla, zato ker se tako namenoma obnaša.
Veliko sreče in samostojnosti.

Iskrena hvala za vaše mnenje. Strinjam se, da tudi moj oče nosi del odgovornosti za to. Seveda se bom jaz umaknila takoj, ko bo to možno…

Ampak vseeno čutim dolžnost poskrbeti za moje starše – predvsem za mojo mater ampak me skrbi ker je že zdaj skrajno nevodljiva…

Ljubljancanka93

Popolnoma te razumem, ampak iz mojih izkušenj, bo samo še huje, potem pa bo “res” potrebovala pomoč, ti boš pa na robu zloma ali samomora.
Pazi, da boš pomagala samo s tistim kar potrebuje, ne tistim kar ona meni, da si ji “dolžna”.
In da ne pride do nesporazuma: ima socialno podporo – ne potrebuje tvoje plače in ji nisi dolžna počitnic plačevati; ni invalidna – nisi ji dolžna Pepelko igrati, medtem ko se hvalisa naokoli, da si ti parazit; tvoja diploma ni njena, ampak tvoja; če te soseda napade, da si razvajenka, ker z njo živiš, medtem ko ti je stanovanje dala – se nisi dolžna lagati, in “priznati” da si slab otrok.

Govorim iz izkušenj – pazi, da te okrnjeni samoohranitveni nagon ne pokonča. Postavi meje in se jih drži.

Drago dekle čimprej stran iz tega strupenega okolja. Zapomni si za vse večne starše, staršem nisi dolžna prav ničesar. Niti skrbeti zanje in jim odnašati rit. Oni so bili dolžni poskrbeti zate, do tvoje polnoletnosti, nikakor pa ne obratno. Niti ko bodo ostareli ne. Skrbi zase, ne za nekoga, ki te že vse življenje daje v nič. Glavo pokonci in uredi si življenje tako, da greš čimdlje stran od takega gnezda…

Meni zveni kot compulsive hoarding, motnja kopičenja. Preberi si malo o tem. Moja je ista. Za povrh pa poleg tega, da kopiči nepotrebne stvari, zraven pride še podobna narcisističnost in čustvena nestabilnost kot pri tvoji.

Dokler se zivis pri starsih si cimvec prisparaj…daj na stran. Ko bos dostudirala … in ce tudi tvoj tako razmislja…bosta cez 2 leti imela za polog manjsega stanovanja…

Verjetno oče vidi kaj se dogaja in te podpira
Na tvojem.mestu se nebi opirala na mamino stanovanje…saj nikoli ne bosta imela miru…ce oba vesta…kako zastrupjeni odnosi so taki…verjetno oba vesta da taki odnosi ne peljejo nokamor in jih ne bosta kopirala…
Zdaj ko sta se pri starsih…denar na stran vsak mesec in z veliko motivacije vama lahko uspe v dveh letih…
Bila na podobnem…pol leta sem spala na jogiju…s pohistvom (kuhinja stara) ki je ze bilo notri…z malce barve lesenih delov…je postala sprejemljiva…potem pa pocasi…obrok pa je tako visok kot bi bila najemnina…torej pogovorita se kako si bosta zacrtala pot

če bi vidva želela it na svoje bi lahko. najmenino, garsonjero, nekje izven mesta. če dva ne moreta, plačat ene garosnjerein stroškov in ne raumeta, da sta pač primer, ki pač mora vse naredit, da sploh lahko skupi zivi, pol meni ne nič jokat. razvajena si in tvoj tudi. verjento si malo racunala da ti bo mama dala stanovanje, pa ti pač ni. mogoče bi moral tvoj, tvojo matko položit. da bi bil končno mir.

Joj joj joj… Zakaj se pri 20 letih ukvarjaš s svojo mamo… Vzami za si s fantom stanovanje v najem in zaživi svoje življenje.. Mama se naj sama s sabo ukvarja ti še pa ukvarjaj s svojo prihodnostjo in s svojimi cilji.. Zaživi svoje življenje… Tudi meni ni bilo vse postlano z rožicami pa se danes pri 40ih ponosna nase da sem brez kakršnekoli pomoči staršev v svojem lastniškem stanovanju… Bilo je pa že vse v teh letih.. Tudi za jest nisem imela in sem odšla na kmetijo pomagat in so mi plačali in tudi dali za družino za jesti… Vem da je hudičevo težko svoje stvari “pošlihtati” v življenju ampak se splača narediti veliko stvari sam.. Tako si ne dovoliš da ti starši karkoli rečejo v zvezi s tvojim življenjem in si trden in samostojnem ko kamen… Še 1x spokaj od doma in se postavi na svoje noge in zaživi svoje življenje.. Mamo pa daj na stranski tir probaj jo odmisliti in samo pogumno…

New Report

Close