Najdi forum

Pozdravljeni,

Želel bi vedeti kaj točno mi sporoča punca s katero sem cca leto in pol, ko mi zelo pogosto ponavlja, da ji je vseeno za moje mnenje in kaj si jaz mislim. Najpogosteje mi to govori v primerih, ko omenim kak njen stari greh in bojazen, da bi se v sedanjosti ali prihodnosti lahko ponovilo.

V glavnem me zanima na kakši osnovi bi si nekdo želel vztrajati z mano če stvari nikoli niso pomembne in je moje mnenje nepomembno? Jaz tega res več ne razumem. Vse bolj se mi pa zdi da “tvoje mnenje ni pomembno” pomeni enako kot “zate mi je vseeno”. Ko ji povem to kar si mislim pa dobim odgovor, da je to samo moje mišljenje, o kakšni bolj podrobni razlagi pa ne duha ne sluha. Če jo še enkrat vprašam kaj točno to pomeni dobim odgovor “nima veze, misli si kar hočeš” in podobno.

Najlepša hvala za strokovno razlago in, delitev mnenj.

Lep pozdrav

Hja, očitno ima punca malo težav s komunikacijo. Tvoje mnenje ni pomembno v vajinem primeru po mojem pomeni izražanje jeze. V resnici je jezna, ker jo opomniš na kako njeno pomanjkljivost in se počuti manjvredno, zato tudi tebi želi spravit na podoben nivo oziroma želi znižati tvojo vrednost. Kot neka zamera. Tvoj občutek, da ji je zate vseeno je zato razumljiv, ni pa povsem logičen, saj je očitno, da ji tvoje mnenje je ne nek način pomembno, če jo prizadane/razjezi, vendar pa na koncu taka komunikacija vama ne prinaša napredka, niti dobrega odnosa.
Moraš znati oceniti, kdaj razumeti nekaj dobesedno in kdaj poskušaš zaznati, kako se nekdo počuti, ne glede ne to, kaj reče. Ker to kaj reče, je samo naučen obrambni mehanizem, bolj pomembno pa je, kako se počuti. Če vidiš, da jo tvoje besede prizadenejo, ji daj to vedet, po drugi strani pa poskušaj obrati bolj mehek pristop, ki pa mora vseeno ostati odločen, če se ti stvar zdi pomembna.
Poskušaj pa se vseeno odvaditi omenjati stare grehe, ker s tem človeku daš vedet, da mu ne zaupaš, kar je sicer iskreno s tvoje strani, po drugi pa malo nepošteno. Saj če se je človek v preteklosti zmotil, še ne pomeni, da ne more tega popravit. Človeku moraš dati možnost, da jih popravi, namesto da temu ne daješ nobene možnosti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Res, zdi se nek pokroviteljski, nezaupljiv odnos s tvoje strani do nje in je nerazumljivo, da želi ostati s tabo. Kot da si ti brez grehov, napak in vse to lahko očitaš le njej. Na indirekten način ti sporoča svojo jezo s tem, da zmanjša pomen tvojega mnenja. Se ob tem čutiš ponižanega? Mislim, da imata problem z izražanjem čustev in jih preigravata med sabo v različnih oblikah. Najprej se vprašaj o svoji potrebi, da ji očitaš neke zate očitno nerazrešene stvari. V zvezi s tabo ali povsem njene?

Jaz pa sem mnenja, da gospodič dogodke iz preteklosti pogreva zgolj in samo zaradi trenutnega dogajanja oziroma suma v ponovitveno dejanje in nikor v želji po prepiru in kazanji moči. Najverjetneje pa na tak način tudi izraža njegovo zaskrbljenost. Marko z Vašim komentarjem in teorijo se pa vsekakor strinjam, morda je res potreben bolj mehak pristop do partnerke. Ampak mnenje partnerja za uspešno vezo absolutno mora biti pomembno in morda lahko ključnega pomena. Partner se mora počutiti pomembnega. Osebno bi me pa zelo motilo, da mi partner ponavlja, da ga moje mnenje ne zanima. Nekajkrat bi še lahko tolerirala ampak v nedogled to ne vodi nikamor.
Obema komentarjema želim lep dan in ostanite na varnem. Luka Vam pa želim, da zadevo uspešno izpeljete.

(Komentar je zgolj moje mnenje, ki je vsekakor lahko napačno)

Teraj to tja od koder je prišlo. Če je bilo lepo grešiti se je pa tudi s posledicami treba soočit na kratek ali dolgi rok. Nisi ji pomemben žal. Morda te ima le zato, da ni sama.

Tudi jaz se sprašujem zakaj ostati v razmerju, kjer tvoje mnenje ni pomembno. Iz tega tudi izhaja, da ji nisi pomemben.

To, koliko ji je pomemben, o tem bolj govorijo njena dejanja in teh mi ne poznamo. Samo besede so lahko le trenutna jeza oziroma izražanje jeze. Nekdo ti lahko reče, da tvoje mnenje spoštuje oziroma se v času pogovora pretvarja, da mu je pomembno, ko pa pride so situacije, da je to treba tudi udejanit, pa lahko ponovno pogrne. Torej, bolj kot besede, je treba gledati na dejanje. So pa pomembne tudi besede.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In zakaj pogrevaš stvari iz preteklost? O tem se pogovori 1x potem pa se zadeva zaključi. Vse ostalo je nezaupanje. Kjer pa ni zaupanja pa ni srečne zveze. Torej, ali preboli ali pa pojdi.

tvoja punca je možača in keš pra..ca. to so ti stavki ,ki jih take zenske, punce uporabljajo. verjetno je kr atletska, verjetno igrala rokomet, mogoče odbojko. to je tipično. kot iz knjige. zanjo imas premalo dnarja. čimprej jo pusti. čimprej idi stran. ker bo postala samo še bolj nesramna. čimprej se poslovi. nič ne govori, ne ji dat možnost da bogovorila. samo hladno, idi stran. ni tukaj nobene obrazložitve. ni potrebe. samo idi. če te kaj vpraša kar te ne bo, ji reči. moje meneje naj te ne zanima. ne da ni pomembno. reci naj te ne zanima. seveda te bo zalila in gobcala, se maščevala 100x, se dajala do lz tvojimi frendi. ti sam lepo gosposko, lepo idi stran. spakiraj njene stvari in jih polozi pred stanovanje. al pa ji taksi naroci pa pomagaj nosit. sam da gre, čimprej. čimprej naj gre stran od tebe.

New Report

Close