Najdi forum

Strah pred zavrnitvijo in nova spoznanstva

Pozdravljeni,

kot prvo, da se predstavim. Star sem 27 let, trenutno živim v Ljubljani ( rojen sem v Mariboru), saj me je službena pot zanesla na ta konec Slovenije. Ker sem samski, se med prostim časom veliko sprehajam po Ljubljani in opažam, da smo mladi danes samo še na telefonih. Manjka ravno toliko, da se ne zaletavamo drug v drugega. Niti pogledamo se več ne v oči. Zadnjič sem šel po podhodu na glavni železniški in ko sem šel mimo ene punce, sem jo zanalašč pogledal v oči in se ji nasmejal. Ko je to videla, me je začudeno pogledala, se obrnila in pogledala nazaj, saj je mislila, da sem se nasmehnil nekomu za njo. Zlo žalostne se mi zdijo te stvari danes. Sam se rad družim z ljudmi, sem preprost, nasmejan, pozitiven, ok nisem Brad Pitt, grd pa tudi nisem, sem čisto povprečen fant. Ampak kljub temu, kljub svojem pozitivnem gledanju na ta svet, nikakor ne morem najt koga za druženje. Ne vem kaj delam narobe, res ne vem. Edina stvar, ki sem opazil, da jo delam “narobe” je to, da ne pijem alkohola in se ne drogiram. Mogoče je to razlog, da ne spadam k tej družbi mladih? … imam pa še en velik problem, katerega ne znam rešiti in bi lepo prosil koga, ki ima s tem izkušnje in bi mi znal svetovati. Torej, sem tudi nogometaš in mi šport veliko pomeni, vendar ko grem npr. na tek ali na sprehod na Rožnik, si preprosto ne upam ogovoriti kakšne punce. Preprosto dobim eno blokado v sebi in grem že sam sebi na živce s tem. Nikoli nisem imel težav s puncami, imel sem punce, tudi 2 dolgotrajni zvezi, vendar po razpadu zadnje veze, sem zapadel v ta krč oz nek strah iz katerega ne najdem izhoda. Ne gre za seks, pri meni nikdar ni šlo za seks.. gre samo za nova spoznanstva, saj smo socialna bitja, ki potrebujemo odnose. Morda bi mi kdo znal svetovati, kam naj grem, da spoznal nove ljudi?

Najlepša hvala za vse odgovore in nasvete!

Jure

spoznati nove ljudi v mestu je kar težko.
Odsvetujem ti nagovarjanje in zijanje v punce v javnosti.
Če igraš nogomet, potem greste najbrž tudi na kakšno pijačko (sok) in lahko v lokalu nagovoriš kakšno. Se včlaniš v kakšno skupino, kjer je veliko žensk (recimo tečaji tujih jezikov, )pa cerkev.

Živijo!

Predlagam ti Semaforum, fajn stran za spoznat nove ljudi preko zmenkov za izlete, druženja ob pijači, žuranja, potovanj.
Poskusi.

Se strinjam, današnja družba je ulici neizmerno zaprta.

Vse dobro 🙂

Zdravo.

Sama se srečujem s podobnim izzivi in opažanji.
Večina jih ima svoj fokus na mobilcih ni več osebnega kontakta.
Kako boš potem spoznal nekoga.
Je pa res da sem 10 let strejša in da mogoče že malo staromodno razmišljam:)
Včasih je pri navezovanju stikov res potrebno kar malo drznosti.

Sem stara 24 z istim problemom, nekako sem se že navadila tega po drugi strani mi je še vedno težko.

Srečno

Zdravo Jure,
Če imaš rad rekreacijo, začni hoditi na trim steze in lahko odgovoriš druge že z “ne, ne, kar počasi, se ne mudi” ali “uff danes pa je lepo vreme”… To ti nihče ne bo zameril. Počakaj pa se ponudbami za pijače – Žabarji se hitro ustrašimo.
Lp

hehe 🙂 dobr nasvet 🙂 .. bom probu, sam da mine to obdobje v katerem smo se znašli… so ljudje zdej še bolj pretrašeni in pazljivi 🙂

Se ena taka tukaj ☺️

Če želita, si lahko izmenjamo kakšen kontakt, pa gremo na kakšno kavo po teli koroni. Kdo ve, mogoče se pa zaštekamo pa postanemo BFFFFs 😉

New Report

Close