Najdi forum

Pozdravljeni
Imam svakinjo, ki me, od vsega začetka ne mara. Je moževa sestra. Že od nekdaj me nadzira, zanima jo moj odnos z možem, s katerim se kar dobro razumem, sprašuje kaj delam, kaj kuham ipd. Poleg tega ščuva tudi ostale sorodnike proti meni. Mogoče bi se moral tudi moj mož ob kakšni priliki postaviti zame, a tega ne naredi. Povedala sem mu, da me moti njeno obnašanje in rekel je, naj ji povem. Ker ne maram prepirov, ne želim, da kdo, posledično, ne bi govoril z mano, tega ne naredim. Počasi pa imam tega dovolj. Kaj mi svetujete, naj naredim? Da bi se z njo pogovorila, ni nemogoče, da bi si ne nakopala jeze. Hvala.

ja pri miru jo pusti in se ne oziraj nanjo.

Jaz sem imela sicer malce drugacno sitacijo. Ko se je rodil najin prvi otrok je mozeva sestra prvic postala teta. In seveda nadvse navdusena. Naprej si lahko predstavljate. Dokler nisem imela poln kufr nje, moza, in vseh po vrsti. Mozu sem rekla da se bom sama z njo pomenila. Ob priliki ko je prisla k nam, sva bili sami (to sem planirala) in sem ji povedala vse, kaj si mislim, do konkretnih situacij kdaj in kako me je kaj zmotilo in kako v naprej zelim da je. Torej da tega NE bom prenasala.
Predlagam da naredis enako, v glavi si sestavi priblizen scenarij, kaj ji hoces povedati, kaj bos povedala v primeru ce bo reagirala tako ali tako. Naj te ne bo strah, postavi se zase in postavi mejo.
Mozu pa povej da te moti, ker se ne postavi zate. Mozje so tako, izogibajo se konfliktom, po navadi smo zene pa itak na drugem ali tretjem mestu, za mamo in za sestro. Z njima se sigurno nocejo kregati.
Ce bo pa sorodnike nascuvala proti tebi pa se njim povej ob priliki resnico.
Grozno da so eni ljudje sploh taki.

Angelika

Ne pojdi na nož, ker boš izgubila. Če že zdaj, ko si vljudna in ustrežljiva ščuva, pomisli kaj bo delala, če se postaviš zase.
Bodi zasedena – si v službi, v trgovini, na WC, sredi kuhanja in se ti bo zažgalo… Vedno in povsod bodi v stiski s časom ali zasedena. Nikoli ne imej več kot minuto.
Naj kar probaj pred vrati WCja noreti ali pa medtem ko pomivaš posodo “biti slišala”.

Pazi na podtikanje npr. Bo naokoli razlagala npr. Da si nečimrna, potem pa te z rdečim vinom polila po novi in zelo dragi bluzi – ali ti bo škodo naredila, te prizadela ali pa “dokazala” da so njene umazane laži resnične.

Od takih ljudi samo stran – žal mi je, da si naletela na tako svakinjo.
Veliko sreče

Zdravo,

si v situaciji, ki niti pod točko razno ni preprosta. Sem imel približno dve leti isti scenarij kot ti, le da je v mojem primeru bil bolj grozen in s slabšim ‘izkupičkom’ kot tvoj. Sem tudi jaz odprl temo na forumu, in sem dobil zelo kvalitetne odgovore od Lea39, Herotice in podobnih. Moj problem je tudi od postopanja v pravilno smer od takrat razrešen, sicer na grobo ampak je pa moja zveza obstala in trenutno deluje ok.

Torej da ti razjasnim kako je tukaj najlažje rešiti zadevo. Prvo kot prvo se moraš zavedati da nisi kriva ne ti, še najmanj pa ta svakinja. Kriv je tvoj mož. Čisto preprosto. Lahko da je sestra zaščitniška, lahko da te ne prenese, lahko da je nezadovoljna sama s seboj in išče probleme, lahko, da je moževa sestra kompletna sociopatka ali manipulatorka (v mojem primeru je bilo to). Karkoli od naštetega nima nobene veze s teboj! V takšnem slučaju, je edina pomembna oziroma skoraj primarna naloga tvojega moža, da zaščiti tebe in vajino vezo. To se lahko naredi na izjemno miroljuben način, ali pa na grob v kolikor ta miroljuben ne bo zalegel. Ti sploh ne komuniciraj s to svakinjo. Za to je več razlogov. En je, da si mnogo preveč čustveno vpletena v to. Čustva nam mnogokrat zameglijo presojo in nas usmerijo v napačne odločitve. Tebi se je domnevam, da v tem času nabralo dosti negativnih čustev do te svakinje, vsaj tako sem razbral iz tvojega zapisa (Nič hudega, jaz svojo svakinjo sovražim iz dna duše). Druga zadeva pa je čisto psihološkega izvora. Osebe, kot so tale svakinja bodo tvoj ‘pogovor’ najbrž vzele le kot tvojo šibkost in se bodo še naprej, bolj intenzivno znašale nad teboj. V kolikor je tukaj tista mala procentualna šansa, da se to ne zgodi je sicer super, ampak po moje je absolutno prenizka, da bi to naredila.

Kakšna je rešitev? Za začetek se naj tvoj partner dobi z njo in ji naj na sicer spoštljiv, vendar odločen ton pove kakšna je situacija. Pomembno je, da imata s partnerjem isto mišljenje in isto zgodbo, ker sta v tem primeru ekipa in sta močnejša kot je ona sama. V kolikor se bo to obnašanje nadaljevalo naj sledi še en pogovor, ki pa bo dal ultimat. Mož ji naj preprosto pove, da v kolikor ne bo spoštovala pravil in tebe kot njegove žene, ni pri vama oz. vajini družbi dobrodošla. V kolikor spet to ne bo delovalo, pa je najboljše, da enostavno prekinete stike. Ne vem kako je tvoj mož navezan na svojo sestro, lahko pa ti povem iz lastne izkušnje, da je moja partnerka bila zelo povezana s svojo sestro, vendar jo je zaradi situacije, ki smo jo imeli mi (poniževanje mene pred njeno družino, vtikovanje nosa v zvezo, šimfarjenje, manipulacija itd…) niti malo ne pogreša. Jasno, da je po prekinitvi imela dvome, vendar sedaj po dobrih dveh mescih od tega vidi, da je ta odločitev bila 100% pravilna in maksimalno stoji za njo. Je žal skozi to obdobje ugotovila, da za tako pokvarjenega človeka v njeni sreči ni prostora, kljub temu, da pravijo da kri ni voda.

V kolikor pa tvoj mož ne sprejme odločitve oz. se ne postavi zate, pa je obično pezde in te ni vreden. Jaz sem moji kratko in jedrnato obrazložil, da v kolikor se ne bo postavila za naju proti svoji družini, zaključim zvezo isti moment. Bitke proti partnerjevi družini ne moreš zmagati, saj veš kako pravi tisti rek… Na tujem kupu gnoja se ne dela reda. Če se izide tako raje spakiraj in pošlji vse v pm. Življenje je samo eno in verjemi, da ni vredno, da se prilagajaš ljudem, ki te niso vredni.

Dobro reši

No to pa vsekakor ni res. Če je tvoj mož tak in če je njen mož tak to ne pomeni, da smo vsi tak! Pač nista imeli sreče. Težave in nestrinjanja se pa rešujejo sproti. Takoj na začetku postaviš meje.

Pa veliko sreče pri pogovoru.

New Report

Close