Najdi forum

Razhod s partnerjem za 2 meseca

Pozdravljeni,

zaradi določenih problemov v zvezi sva se s fantom odločila, da si vsameva 2 mesece pavze v smislu prekinitve zveze brez kakršnega koli kontakta. Ko sva se nazadnje pogovarjala, si je tudi sam želel, da bi zveza funkcionirala in sva sklenila, da bova v tem času delala na sebi s strokovno pomočjo, da odpraviva nekatere negativne vzorce.
Sedaj sem videla, da je aktiven na spletnih aplikacijah za zmenke. Kako si naj to razlagam? Zelo me je bolelo ko sem to videla in me še zmeraj.

Hvala za odgovor im lep pozdrav

Zgleda, da si strokovnost razlagata vsak po svoje. Meni je čudno, da sta se dogovorila za delanje na odnosu brez stika. To ni delo na odnosu, to je beg iz odnosa. Delo na odnosu bi bilo, če bi hodila oba skupaj h kakemu terapevtu, v kolikor pač sama stvari ne zmoreta rešiti. Tako pa, se mi zdi, da hodita naokoli bolj s figo v žepu, vsaj on.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če nimata stikov, kako veš, da je na spletnih zmenkarijah?

Aja, verjetno zato, ker si tudi ti tam?

Probleme se v zvezi rešuje skupaj, ne vsak zase.

on si je prekinitev za 2 mesca razlagal, da lahko v tem času preveri, kakšna je njegova cena na prostem trgu, oz. če lahko dobi kaj boljšega od tebe.
Če se bo vrnil nazaj, potem je škart roba, ki je nobena ne povoha. Če pa bo katera zagrabila za njegov trnek, bo pa razhod za nedoločen čas. babja neumnost je res neizmerna kot vesolje.

Nekoliko sem se napačno izrazila. Sklenila sva da je za 2 meseca konec s preteklim odnosom, da delava en na drugem in da le tako lahko začneva z novim. To je predlagal on, jst sm že zdavnaj predlagala partnersko terapijo a ga nisem prepričala. V preteklem odnosu je bil problem moje ljubisumje in pri njemu občutki manjvrednosti, ki so bili prisotni tudi pri meni ter njegove vesti, če je pogledal drugo žensko. On je že prej jaz pa sem sedaj začela obiskovati individualno psihoterapijo, da delam na svojih negativnih vedenjskih vzorcih. Oba se imava rada in želiva da nov odnos funkcionira. Meni niti na kraj misli ne pride, da bi potrditev v tem času iskala pri drugih, njemu je najbrž to pomembno. Oz. ne znam si razlagat tega drugače, zakaj to počne. Nočem pa ga izsiljevat z sms-i, ker sva se tko zmenila in spoštujem njegovo odločitev.

Potem se držita dogovora. Konec koncev včasih še tako neumna ideja na prvi pogled, lahko deluje. Poudarek na včasih. Nič pa itak ni 100%, kar se tiče zagotovil v odnosu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Prvič, nesmiselno je vzeti “odmor” od zveze in v tem času biti še v nekem smislu pripaden. Temu se lepo po domače pravi polovičarstvo. Ali si, ali nisi. In če dva meseca v teoriji in praksi nista skupaj, potem ima vsak od vaju potemtakem pravico do svobodnega življenjskega sloga, ki je značilen za samske ljudi – ker to dva meseca tudi sta.

Kot drugo, če me boš popravila in rekla, da nista zares samska, sta skupaj ampak sta si zaželela miru drug od drugega, potem naj ti povem, da je sprva to zelo slaba zamisel, kajti težave so zrasle na vajinem skupnem vrtu, ki ga bosta mogla oba SKUPAJ dobro prekopati, da bosta našla voluharja. Če bo to počel vsak sam zase, ne bosta naredila nič, kvečjemu škodovala zvezi na dolgi rok.

Če meniš, da brez tega ne gre, ne vem, ali je to početje sploh smiselno, kajti je malo čudna ideja. Kar naenkrat si dati en dead line; Tako, danes je 7.1.2020 in za točno dva meseca, to bo 7.3.2020 bova živela drugače. Ja, … saj vemo, kako je to. Pa ne mečimo si peska v oči, točno to je ta pogodba, ki sta si jo vidva omislila, brez olepšav. Postopnost, ravnotežje, to je to, kar je pomembno za ohranjanje in izboljševanje razmerja.

Dajta delat vsak na sebi SKUPAJ. Ni treba, da definirata kako bosta to počela in kako dolgo, temveč delajta oba na tem in to aktivno. Želim vama vse dobro in predvsem ne iščita bližnjic in ne sprenevedajta se, ker to NE pomaga. Lp, M

Jaz te čisto nič ne razumem. Torej v bistvu ni razhod za dva meseca brez kakršnih koli stikov, ampak začetek nove, drugačne zveze, vendar samo za dva meseca? Kako je potem s stiki? Sori, samo za tole tvoje izvajanje res rabim skico.

Aktivno iskanje potrditve pri drugih pa še nikoli ni pomenilo nič dobrega.
Mislim, da se on aktivno pripravlja na čisti rez s tabo.

Dva meseca nimata stikov med seboj in v tem času bosta en drugega tako “upgrejdala”, da bosta potem spet skupaj z manj težavami. V bistvu pa se bosta v tem času samo še bolj odtujila in dvomim, da bosta še oba zainteresirana. Tisti, ki je dal to pobudo, skoraj zagotovo ne. Razen, če v tem času ne bo našel ustrezne menjave, zna bit da bo sledil še en neuspel poskus. Opcija pa je tudi, da v tem času spozna, da je bila ona več, kot je mislil, da lahko dobi in jo bo videl z drugačnimi očmi. Čeprav dajem temu zelo malo možnosti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To si lahko razlagaš enako kot da bi ti predlegal, da bosta vsak zase trenirala pol leta za maraton, in potem ga ti zalotiš kako si baše junk food v usta in po cele dneve sedi na kavču.

Kaj misliš, ali ima tak človek zares interes preteč čez pol leta maraton (na vpr, ali ga bo pretekel verjetno ne potrebuješ odgovora)?

To si lahko razlagaš enako kot da bi ti predlegal, da bosta vsak zase trenirala pol leta za maraton, in potem ga ti zalotiš kako si baše junk food v usta in po cele dneve sedi na kavču.

Kaj misliš, ali ima tak človek zares interes preteč čez pol leta maraton (na vpr, ali ga bo pretekel verjetno ne potrebuješ odgovora)?
[/quote]

hehehe bolj plastično ne bi mogla napisati, morda lahko kvečjemu še narišeš.
Moški si je vzel dva meseca na probo, če ne bo našel nič boljšega, se bo začasno vrnil (hja reden seks pri znanih pogojih le ni kar tako brez veze, sploh če so ostale ponudnice vmes zaostrile pogoje),brez da mu lahko ona karkoli očita, saj se je strinjala s pogoji.
Avtorica glede na to, da nočeš videti resnice, ti predlagam, da si ustvariš lažni profil in ga kontaktiraš. Se boš na lastne oči prepričala, kako si on predstavlja vajin odmor.

hehehe bolj plastično ne bi mogla napisati, morda lahko kvečjemu še narišeš.
Moški si je vzel dva meseca na probo, če ne bo našel nič boljšega, se bo začasno vrnil (hja reden seks pri znanih pogojih le ni kar tako brez veze, sploh če so ostale ponudnice vmes zaostrile pogoje),brez da mu lahko ona karkoli očita, saj se je strinjala s pogoji.
Avtorica glede na to, da nočeš videti resnice, ti predlagam, da si ustvariš lažni profil in ga kontaktiraš. Se boš na lastne oči prepričala, kako si on predstavlja vajin odmor.
[/quote]

In potem ji bo očital, da se itak ni držala dogovora, ker sta rekla “brez stikov”. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In potem ji bo očital, da se itak ni držala dogovora, ker sta rekla “brez stikov”. 🙂
[/quote]

Itak da ji bo to rekel. Manipulator je vedno brez napak, nikoli se ne zmoti, vse dela in misli prav, praktično rodi se že popoln in vse ve in zna.

Lahko pa vzdržuje in kroji odnos preko lažnega profila, dokler ji ne potegne vse skupaj, potem ga pa zbriše in izgine neznano kam.

Jaz bi si tudi naredila svoj lažni profil in ga kontaktirala 🙂

Čeprav mi ni jasno, kako veš, da je gor, če nisi že sama gor oz. šla vohunit?

Sva se slišala. Kot sem pričalovala je tut on v zelo slabem stanju. Je sicer psihični bolnik, že vrsto let se zdravi zaradi panične motnje, dvakrat je bil že hospitaliziran na psihiatriji zaradi breakdowna. Pravi da mu je tok hudo, da bi skoraj spet pristal na psihiatriji, nažira se s heleksi da lahk sploh v službi funkcionira. Čustveno sva bila oba zlo navezana, najboljša prijatelja, pravi da je popolnoma odvisen od mene, zato ta distanca, da sploh pride k seb in razumno razmisli o situaciji če sva za skupaj. Boji se, da se bodo moji vzorci ljubosumja in posledično njegove slabe vesti ko pogleda lepo žensko (tut spolno življenje je v zadnjem času zamrlo ker so meni kontracepcijske uničile libido). Jst sm mu mirno povedala, da delam na sebi, da se da vzorce spremenit in ga nisem forsirala da se naj zdaj takoj odloč če je še za zvezo ali ne. Slišiva se v sredini feb. Ta čas pa mora vsak najti pot k sebi nazaj. V zvezi sva bila kot eno.
Glede tindra mi je rekel, da mu je to predlagal prijatelj, ampak da ni sposoben trenutn z nobeno žensko kontakt vzpostavljat ker je sam tok sesut.
Sm si nardila lazni profil in res zlo dvomim, da je sploh aktiven tm.

Oprosti, ampak to da vohuniš za nekom, za kateraga še veš v kakšnem stanju je, ni baš neko delo na sebi. Razumem, da se lahko počutiš “ogroženo” in nesigurno, vendar te občutke se moraš naučit drugače predelati, ne tako, da vohuniš za nekom, za katerega itak ne veš, če boš še kdaj sploh z njim skupaj. Libido lahko uniči tudi ljubosumje oziroma ta občutek nesigurnosti, s katerim se soočaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Da, se strinjam, sem si poiskala strokovno pomoč zaradi tega ker sama si ne morem pomagat, sm prebirala knjige ect. pa ne morm in ne morm, nega nesigurnost je v meni zakoreninjena, travme iz otroštva. Sem pa pripravljena delat na seb.

Da, se strinjam, sem si poiskala strokovno pomoč zaradi tega ker sama si ne morem pomagat, sm prebirala knjige ect. pa ne morm in ne morm, nega nesigurnost je v meni zakoreninjena, travme iz otroštva. Sem pa pripravljena delat na seb.

Poleg tega jaz tut izredno trpim, izgubila sem ne samo partnerja še najboljšega prijatelja in občutki krivde so neznosni. Tut sama rabim pomirjevala, da sploh zdržim.

New Report

Close