Najdi forum

Skupaj sva zivela 5 let v stanovanju od njegove mame. Njo sem motila jaz, mene pa da sem “primorana” biti nekje kjer nisem zazelena, zaradi tega sem bila nesramna in hkrati upala da ga bo to spravilo iz stanovanja. Na koncu sem spravila sebe ven. Zelel si je mir in da ugotovi kaj cuti in kaj si zeli. Od tega je mesec. Vmes sva se videla in po njegovih besedah obstaja neka prihodnost za naju. Mede me, da sem ga vmes slucajno videla na pijaci s “kolegico” s katero se ni videl odkar je z mano. Takrat je meni rekel da nima casa. Glede na to, da mi nikoli ni prikril cesa takega; da ne ziviva vec skupaj in da se sprasuje glede naju ne vem vec kaj storiti. Pravi, da se z njo ni vec slisal. Ne verjamem, hkrati pa se mi zdi da se sama spravljam v dvome.
Celo zivljenje sva planirala, bila sva res dobra prijatelja, vendar sva se zanemarila v odnosu en do drugega.
Sedaj sem rekla, da se ne bova videla nekaj casa (da razmisliva ali je navada, ali so custva).
Ko nacnem debato o pijaci se ne zeli pogovarjati. Ze dejstvo da je bil na pijaci pa pravi da pred tem ni bil me skrbi, da ga je zamikalo. Glede na njegov videz ne bi imel tezav s pridobivanjem obozevalk. Sama sem zaradi vsega postala nesamozavestna in neosredotocena zase.
Kako naj razresim vse skupaj, da koncava srecna?
Mogoce res potrebuje cas? Saj ga na skrito tudi jaz, ampak ga pogresam in ko nisem z njim zivim pol manj. Ne vem kako ugotoviti kaj cuti on. Glede na to koliko ga poznam in da si me se zeli v zivljenju smatram, da nekaj cuti.
Ali me lahko kdo potolazi ali umiri? Naj nadaljujem z zivljenjem, sama? Ne vem kaksna bom, ce se vrnem k njemu po vseh solzah ta mesec. Kako ves kaj je prav?

Štejejo dejanja.
Bila si “nesramna”, ker si ga hotela (sicer na nezrel in napačen način), prisilit v spremembo; da zapusti stanovanje (beri: mamo) in da se osamosvoji-ta, gresta na svoje.
Dosegla si to, da si sama odšla, on je še vedno tam.
Od tu naprej sta se sicer videla, a kaj konkretnega nisi napisala nič, torej sklepam, da je on še vedno pri mamici in da tudi ničesar ne dela na tem, da bi karkoli spremenil.
Kljub dejstvu, da si ga na nek način “zapustila”, ga niti tvoja fizična odsotnost ni premaknila nikamor.
Mislim, da so njegova nedejanja, dovolj velik pokazatelj, kaj mu je življenjsko primarno, pomembno.
Ali drugače povedano: nič hudega mu ni tako kot je, pa če si zraven ali ne.
Ne glede, ali se bo nekega lepega dne spremenil ali ne, vedi, da razlog teh sprememb ne boš (že zdaj nisi) ti.
Torej?
Živi, imej se rada in malce zvišaj kriterije do sebe in tudi do drugih.

Predvsem pa je on gotovo tudi v dvomih, saj si bila z njim nesramna, ko sta živela “skupaj”. Težko pričakuješ, da bo zdaj tvegal iti na svoje s teboj po tej izkušnji. Za kaj takega je fajn, da imaš že v osnovi lep odnos. Morda nekoč s kako drugo, težko je rečt. Ti pa se osredotoči nase, siliti druge, da živijo po tvoje, je napačen pristop. Saj ne rečem, lahko ti kaj uspe spremeniti na kratek rok, na dolgega ne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Kaj si pričakovala drugega?
Bila si nesramna in sedaj se čudiš, če se on raje sestaja z nekom, ki je prijazen do njega?
Izbiral je med tabo “neprijazno” in med tisto prijazno. Kaj naj bi normalen človek izbral?

Še pes bi pobegnil od nekoga, ki bi ga samo pretepal/renčal nanj
Več sreče prihodnjič

Lea39 ti je odlično povedala. Bi dodala le to, da moški v takih primerih pogosto to vzamejo kot uradno dovoljenje za sex z drugimi (kar je ustoličil Ross v Prijateljih: WE WERE ON A BREAK!! 🙂 Mogoče komu smešno, a žal zelo pogosto resnično)

Me mislimo, da bo pretuhtal vse skupaj, malo dozorel, videl, da nas (ne) pogreša…. on se pa zapraši kot sestradan volk v ovčjo čredo… popolnoma različna svetova -njen in njegov.

Pusti ga pri miru, predvsem pa opusti gestapovsko zasliševanje glede pijače. Vso pravico se ima družiti, s komer želi. To, da ga ti zaslišuješ, ne bo prineslo želenega rezultata, prej obratno, še prej se bo odvrnil od tebe.
Če so med vama res ta prava čustva in če se mu bo zdelo vredno reševat vajino zvezo, se bo za to odločil sam, tudi brez tvojega potiskanja v to smer. Daj mu čas. Če nista za skupaj (in glede na opis zveze jaz osebno nisem preveč optimistična), je pa bolje, da se konča prej kot slej.

1. Zivel oz. Zivi pri mami. Valda si bila tecna, ce ste bili skupaj v ISTEM stanovanju,kdo ne bi bil? A se nimanamena odseliti? Da bi skupaj sla v najem mu ne disi? Ce ne, potem ni vredno ostati s takim tipom. Ti povem iz lastnih izkusenj, da se ne premaknejo nikamor ali pa s polzjo hitrostjo in ni cudno da se ti utrga vmes.
2. Videla si ga Z DRUGO. Prijateljica ali ne, mislim da ti tega ni treba prenasati. Ce bi bila res samo prijateljica bi jo po vseh teh letih poznala in bi bili skupni kolegi,torej laze. Malo preverja teren.

Sklep: Zasluzis si boljsga dedca. Ko bo ta prav, ne bos vec tecna. Tecna si,ker ON NI PRAVI ZATE.

Živjo,
Nujno ga pusti pri miru. Uredi svoje življenje in svoje hobije. Ko bo videl kako srečna si po novem bo verjetno zopet hotel deliti srečo s tabo in bo sam prišel. Če pa ne je verjetno zate še toliko bolje, saj pri moškem ki si želi skupno življenje in morda družino (skupna vizija) ni potrebno vlagati toliko energije v premikanje gore tampak je več prostora za energijo v zvezi z uresničevanjem tega cilja.
Vso srečo.

Ko moški reče, da želi “pavzo” to pomeni le eno in samo eno stvar; želi si sprobat druge ženske, tebe pa ima za tako neumno in naivno, da računa na to, da ga boš vzela nazaj če se mu bo zluštalo.

Po eni strani je res prijazen….

Živi z mamo in se noče odselit. Torej. Če bi te ljubil dovolj, bi že zdavnaj bila preseljena.
Bil je na pijači z drugo žensko. Torej. Če bi ga videla kako se poljubljata, bi te še vedno uspel prepričat, da nisi nič videla. Ker je pač prijazen in te noče dodatno prizated.
To pa je tudi vse.

Ima drugo, sprobava drugje, opcije za vaju so odprte samo, če ta druga le ni tako perfektna kot je mislil. Ampak opcije samo za kratek čas. Vedno bo iskal drugo.

Pa ne zato, ker si bila tečna (le katera ne bi bila zraven zmajevske tašče), ampak zato, ker enostavno nisi THE ONE.
Razumeš?

Sedaj mu paše, da ti letaš okoli njega in si ljubosumna, z drugo lahko hodi na pijačo, ki pa nič ne sprašuje…
Lepo mu je.

Kaj pa tebi?

SE 100% STRINJAM

New Report

Close