Najdi forum

Izgubljeno sveže prijateljstvo

Pozdravljeni,najprej Vas vse lepo pozdravljam.Prosil bi vas za kakšen nasvet oziroma mišljenje o sledeči zgodbi.Star sem 29 let opravljam službo receptorja približno 5 let,srečujem raznorazne stranke,takorekoč prijazne in tiste malo manj prijazne.Pred kratkim na čisto običajen dan prikoraka do mene dekle,ki jo normalno usmerim ter pomagam urediti zadeve,katere sem lahko.To dekle je bilo zelo prijazno in se je kulturno oziroma človeško zahvalila za pomoč.Nevem kako bi definiral ta njen pogled oči skratka bil je lep.Nakar odide,v vrsti že čakajo tudi druge stranke tako,da je nisem mogel niti normalno vrniti pozdrava kot sem želel.Ko pa je odšla skozi vrata se je obrnila ter se mi še enkrat nasmehnila in odšla.Res je bil lep občutek te prijaznosti..Čez dan ki se je odvijal naprej sem nekako razmišljal kako bi stopil z njo v stik ter jo samo pozdravil oziroma nekako ogovoril.In res dobil sem njeno ime ter priimek malo preko zakona:)Nakar sem ji poslal pozdrav ter zaželel lep dan še naprej preko Facebooka.Tako se je začelo tkati neko novo poznanstvo,njena rekacija je bila normalna meni je bilo pa tudi prijetno,novo prijatelstvo ne škodi.Vsak dan sva klepetala se hecala,spoznavala.Bila je samska stara 20 let drugače prihaja iz Srbije a dela tukaj v Sloveniji.Po še parih dneh sva si nadela nadimke jaz sem bil Vampir ona pa Čarovnica :)Med tem dopiševanjem sem ji nekajkrat rekel,da me je očitno začarala s svojimi očmi pa take fore,nič kaj da bi napeljeval na kaj več pač pogovor,zaupala mi je,da obožuje čokolado.Torej spet nekaj dni zatem sem jo hotel presenetiti kupil sem čokolado a vendar je nisem hotel osebno predati,domislil sem se,da jo pustim pri natakarju iz lokala kamor vem,da je občasno hodila.Presenečenje je uspelo,čeprav je rekla,da bi ji lahko sam prinesel,bila je zelo vesela.Po tem mi je rekla,da ko bom naslednjič v bližini naj ji povem in bova spila kavo,in tako se je zgodilo.Z njo je bila še njena prijateljica tako,da smo spili kavo malo poklepetali ter odšli.Isti dan mi je pisala ter sva se naprej šalila,use je bilo vredu.Nato pa mine 2 dni in se ni nič oglasila kot ponavadi,nekako sem jo pogrešal a vendar je skoraj vedno ona kontaktirala mene.Imel sem res slab dan na delu nekako čuden..Napisal sem ji kako je ter če je vse v redu.Nato mi je čez nekaj časa podala kratek odgovor,da je in da ima veliko dela.Sem to razumel use normalno.Tisti dan se potem nisva pogovarjala niti drug dan ne,jaz pa na vratih službe zagledam njo in še tisto prijateljico s katero smo bili takrat na kavi :)Res sem bil vesel obiska,sicer so urejale nekaj za prijateljico tukaj kot delam ampak vseeno.Bila je zelo prijazna kot prvič,ko sem jo spoznal.Nakar odidejo in spet mine 2 dni..da se nisva niti malo dopiševala.Nekako sem zbral pogum in ji napisal v hecu češ kao “malo si se spremenila,se mi zdi”..S tem sem seveda mislil,da pač ni več tolk dopišovanja..Pod to sem pa tudi napisal,če se motim mi javi za kavico,da se malo vidiva.Ta njen odgovor sem res nestrpno pričakoval..Nisem pa se zavedal,da bolše tega sploh nebi napisal..Napisala je,da se kao ni spremenila,da se meni samo zdi,pa kaj mi je.Obrazložil sem ji,da sem imel slab dan ter,da mi je žal,ker sem tako napisal.Njen odgovor pa je bil “malo preteruješ i previše sanjaš,nezanam šta očekuješ od mene”..Potem sem ji pa še enkrat nekaj napisal v smislu opravičila,a vendar me je očitno ne blokirala ampak utišala.Se zavedam,da apsolutno nisem prav oziroma razumno takrat napisal,zelo mi je hudo zarad tega,mogoče kar mal preveč..Zanima me ali je način to popravit?Sprejel bom tudi kritike na svoj račun,res vem,da nisem pravilno naredil ampak ni blo mišljeno tako dobesedno,kot je izpadlo.Hvala za vaša mnenja,ter lep December Vam Želim.

Navalil si s preveč topovi in se je malo potegnila nazaj. Počakaj na njen znak oziroma ko/če se bosta spet videla v živo, jo čisto normalno povabi na pijačo. In ne vrtaj v njo s takimi, drugačna si, spremenila si se, kaj je narobe … Nobene pravice nimaš česarkoli pričakovati od nje in s tem jo samo spravljaš v stisko, sebi pa zbijaš točke. Predvsem pa ne boš ničesar popravil, če jo boš zasul s sporočili, opravičili in vprašanji. Daj ji malo časa.

Drugače pa čisto dobronamerno: dopisovati, ne dopišovati, pa za ločili je presledek. Če imaš narejeno vsaj poklicno šolo, bi to moral vedeti, čeprav se dandanašnji že otroci v OŠ učijo tipkati na računalnik.

Lahko je dvoje. Lahko, da se je ustrašila svojih čustev, ko sta se začela zbliževati in se je odzvala z jezo, ker si pač ti “krivec”, da so se zgodila. Mogoče pa jo je začelo motit tvoje spraševanje o tem, da se je spremenila. Se je na nek način ustrašila, da ji že sedaj težiš zaradi nihanj njenega razpoloženja, ki je itak pri vseh ljudeh prisotno, pri nekaterih pa še posebej.
Ti si se kar mošon zapalil za to žensko, za njo pa težko rečem, ker bi morala ona sama kaj napisati o tem. Hladna že ni bila, če se je odzvala, ni pa nujno, da je bila tako zagreta. Mogoče je celo, da je od tebe pričakovala več akcije (recimo ko ji nisi prinesel čokolade osebno). Ampak lej, nisi mogel vedet, kaj bo delovalo, ravnal si po svojem filingu in verjetno si se naučil kaj novega za naprej.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Mogoče je samo nastopil tisti čas v mesecu (enim ženskam lahko zelo spremeni razpoloženje) in takrat ni drugega, kot da se nekako prebiješ skozi (kot na viharni dan v sicer lepem tednu). Ne opravičuj se preveč, ker boš zadevo samo poslabšal. V tvojem primeru bi ji nekako nakazal, da nisi želel nič slabega, nato bi se umaknil. Moraš tudi vedeti, da je eno slika o njej, ki sisi jo naslikal v glavi in eno je njena realnost, ki je niti približno ne poznaš in je morda celo bolje, da je ne. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

…ampak da bi takole nekdo poiskal moje podatke, ga prijavim. Saj res, kaj si pričakoval od nje? kar si napisal, je značilno za najstnike…očitno je zrelejša od tebe.Vsiljuješ se ji, ona pa tega ne mara. Tega nisi hotel slišati, kajne? Opravljaj svojo službo in si takih posegov v zasebnost drugih ne dovoli več

Pričakoval iskreno nisem veliko,ampak glede na to da je njen odziv na moj pozdrav bil res lep,in iskren normalno,da glede na sledečo komunikacijo iz njene strani sem mogoče pričakoval da bo potrajalo.Hvala za mnenje.

Pričakoval iskreno nisem veliko,ampak glede na to da je njen odziv na moj pozdrav bil res lep,in iskren normalno,da glede na sledečo komunikacijo iz njene strani sem mogoče pričakoval da bo potrajalo.Hvala za mnenje.

Pričakoval iskreno nisem veliko,ampak glede na to da je njen odziv na moj pozdrav bil res lep,in iskren normalno,da glede na sledečo komunikacijo iz njene strani sem mogoče pričakoval da bo potrajalo.Hvala za mnenje.

Hvala za mnenje,cenim in res je tako.

Po moje je zaznala, da si zatrapan vanjo in se je raje umaknila, ker ona vate ni. Potem pa je bilo to kar si ji napisal idealna prilika, da ti je podala oster odgovor in se še bolj umaknila.


Mogoče pa res,večkrat sem ji rekel,da ima lepe oči.Nakar mi je sama od sebe pošiljala tudi fotke na katerih se je videlo še več kot samo lepe oči,ampak ok.Hvala za mnenje,spoštujem.

Verjetno je nekaj od teh dveh varijant.Poskušam razumeti,a vendar bi res rad,da bi se spet pogovarjala,kot takrat.Minilo je nekaj dni od tega,kar sva prenehala.Malo še pričakujem,če se bo mogoče kaj spremenilo,ampak res ne vem.Hudo mi je,ker enostavno ni dobesedno povedala oziroma usaj napisala kaj jo je res tako močno zmotilo,lažje bi mi bilo razumeti.Vem pa,da tega ni dolžna,normalno.Kot sem napisal me ni blokirala niti izbrisala iz FB-ja,samo sporočila so ostala neprebrana,aktivna pa je..Kot ponavadi.Pa tok sva se pohecala,rada je imela pogovor,jaz pa tut..Nevem kolk časa naj še čakam na odgovor oziroma kakšno komunikacijo ali naj se enostavno sprijaznim s tem,kar sem skuhal🤔…

Verjetno je nekaj od teh dveh varijant.Poskušam razumeti,a vendar bi res rad,da bi se spet pogovarjala,kot takrat.Minilo je nekaj dni od tega,kar sva prenehala.Malo še pričakujem,če se bo mogoče kaj spremenilo,ampak res ne vem.Hudo mi je,ker enostavno ni dobesedno povedala oziroma usaj napisala kaj jo je res tako močno zmotilo,lažje bi mi bilo razumeti.Vem pa,da tega ni dolžna,normalno.Kot sem napisal me ni blokirala niti izbrisala iz FB-ja,samo sporočila so ostala neprebrana,aktivna pa je..Kot ponavadi.Pa tok sva se pohecala,rada je imela pogovor,jaz pa tut..Nevem kolk časa naj še čakam na odgovor oziroma kakšno komunikacijo ali naj se enostavno sprijaznim s tem,kar sem skuhal🤔…
[/quote]

Glej, ene ženske so iz danes na jutri. Imajo tudi po več tipov na lagerju in se ne morejo odločit, komu bi namenile pozornost. enkrat enemu, pa malo drugemu in tako v nedogled. Za take je bolje, da se čimprej skenslajo same, s tako ne moreš nič resnega zgradit. Ni nujno, da si sploh karkoli naredil narobe, odnosa nikoli ne moreš 100% nadzorovat, vedno morata oba prispevat, da živi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se popolnoma strinjam z zadnjim Markotom. Meni se tudi ne zdi, da bi zi naredil kako fatalno napako, morda si bil res preveč napet in drama queen, ampak pri zrelih ljudeh gre to mimo. Njen odgovor je vsaj zame dovolj jasen: napise ti, da si sanjač in da ne ve, kaj pričakuješ od nje. Torej je žogica na tvoji strani – čas da položiš katte na mizo, ji poveš da ti je všeč in si jo želel bolj spoznat, da pa razumeš, če njej ni do tega in lep dan.

Nobenih razlaganj, kaj ti bi, kaj bi ona – meni je njen sms zelo jasn cancel.

Pojdi dalje. Kot je napisal Marko, ne moreš nadzorovati vsega v odnosu, če z njene strani ni odziva, je ne bezaj, ne piši, ne lajkaj, sam se odstrani. To da ne bere tvojih sporočil pa je online, tudi lahko pomeni, da ji pač ni do tega. Mlade punce so vešče chatanja, tale molk je res jasen pokazatelj.

Poberi svoje dostojanstvo in jo pusti pri miru. Verjetno je že pri 3. fantu. Tskega odnosa, kjer boš samo ti skrbel da bo stvar gladko tekla, ne rabiš, ne?

Verjetno je nekaj od teh dveh varijant.Poskušam razumeti,a vendar bi res rad,da bi se spet pogovarjala,kot takrat.Minilo je nekaj dni od tega,kar sva prenehala.Malo še pričakujem,če se bo mogoče kaj spremenilo,ampak res ne vem.Hudo mi je,ker enostavno ni dobesedno povedala oziroma usaj napisala kaj jo je res tako močno zmotilo,lažje bi mi bilo razumeti.Vem pa,da tega ni dolžna,normalno.Kot sem napisal me ni blokirala niti izbrisala iz FB-ja,samo sporočila so ostala neprebrana,aktivna pa je..Kot ponavadi.Pa tok sva se pohecala,rada je imela pogovor,jaz pa tut..Nevem kolk časa naj še čakam na odgovor oziroma kakšno komunikacijo ali naj se enostavno sprijaznim s tem,kar sem skuhal🤔…
[/quote]

Kar si tukaj napisal, je čist očitno, da te prav namerno ignorira. Takšni osebi jaz ne bi nikoli ničesar več pisala in niti, če bi ona kdaj meni, ne bi odgovorila. Zelo verjetno bi jo v zameno za to njeno tišino kar preprosto blokirala.
To pa zato, ker je velika možnost, da gre za osebo z narcistično motnjo za katere je zelo značilno, da so lepe in ultra šarmantne, te osvojijo, potem kot strela z jasnega te dajo na ignoranco. Ti nimaš pojma kako in zakaj, sprašuješ, narcist pa lepo odgovarja s tišino in v tem neizmerno uživa, ko te tako čustveno zlorablja. Ko se mu sprdne, te spet kontaktira in če padeš v to njihovo igro, te bodo prizadevali še in še in vsakič znova- seveda, dokler dovoliš in se jim javljaš, ko se jim sprdne spet stopiti v kontakt s tabo. Zato je edino zdravilo za takšne, da jih ljudje ignorirajo/blokirajo nazaj. Sicer si takoj najdejo druge žrtve, ampak ok, vsaj tebe ne zlorabljajo več.

Hvala Vam za mnenja,nekako lažje mi je sprejeti situacijo,ki je na stvari…Do danes sem še nekako upal a sem se,kar sprijaznil..Saj druge varjante žal ni,očitno.Upam,da sam NIKOLI ne postanem tak človek,ker vem,da bi mogoče pa le malo prizadel oziroma užalostil sočloveka.

Jaz bi bila mal previdna z dajanjem nalepke “narciska” ipd. Samo zato ker se nekdo ne vede po naših pričakovanjih, še ni narcis. Možno tud, da je šlo preprosto za previsoks pričakovanja s fantove strani ali pa za slabo komunikacijo na sploh, površno. Punci morda ustreza imeti kolege, s katerimi se lahko zabava, hodi na kave, kar je več od tega, je lahko zanjo preveč zadušljivo.

Ko smo že pri komunikaciji … smiselno je izhajat iz sebe, govoriti v jaz stavkih. Ti si opazil, začutil njeno neodpisovanje kot odmik, bi si želel več odziva z njene strani in kaj si naredil? Napadel si njo, češ da se je ona spremenila. Piši naslednjič o svojih občutkih: ti si tisti, ki pogreša več stika, več druženja. Glede na to da sta šla na par kav, še ne moreš reči da se ravno poznata. Morda ona taka je, se tako obnaša kot se vedno.

Pa še nek komentar: zgolj prijazen nasmeh, stik z očmi ne pomeni da je “nekaj v ozadju”. Največkrat gre samo za prijaznost, priljudnost. Si imel podobne izkušnje že prej, ko se ti je zdelo, da ti je bila punca naklonjena, ona je bila pa samo prijazna?

Vse ostalo ok, ampak tole bi mene razpidzilo:
“”malo si se spremenila,se mi zdi”..S tem sem seveda mislil,da pač ni več tolk dopišovanja..Pod to sem pa tudi napisal,če se motim mi javi za kavico,da se malo vidiva.”

… da bi mi nekdo (ki ga na novo spoznam) govoril, da sem se spremenila, in pogojeval, kaj naj naredim, da dokažem njemu, da se nisem, ne bi želela imeti opravka z njim. Nobenega. Vem, da si ti mislil napol v hecu, ampak odbijajoče je do konca. Par stopenj naprej od tega je: “če me maš rada, boš ___________”.

Ne, ime ji je Petra Dornik.

Pa dobro a si star 16 ali 29?
Po stilu pisanja in naivnosti se mi zdi da si star komaj 16..

Prvo kot prvo bo treba malo med ljudi,biti komunikativen,prebrati kakšne knjige in nehati biti tako zasanjan in obcutljiv..Ker se mi zdi da si kar lepo ovit v celofan.

Jebela cesta bodi dec pravi…Povej ji direktno kaj misliš in občutiš..In tako boš dobil odgovor..

P.s (Kako se je končala ta zgodba)

New Report

Close