Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Razočaran fant, ker mu nisem čestitala za RD, kot si je on zamislil

Razočaran fant, ker mu nisem čestitala za RD, kot si je on zamislil

Živijo,
zanima me vaše mnenjo o spodnjem dogodku.

Fant je pred pari dnevi praznoval rojstni dan. Ker ne živimo šeskupaj, sem mu takoj ob polnoči poslala sms z najino sliko in napisanom »vsenajboljše, ljubezen moja« (-prvič sem mu napisala »ljubezen moja«). Zvečer koje imel namen pridet k meni, sem imela v planu, da bi mu kupla torto, dalasvečke, čokolado in potrdilo o plačilu vikend paketa v toplicah, takat bi mutudi v živo čestitala za rojstni dan.
Ker pa sva tudi sodelavca, je na ta dan prinesel pecivo tudiv mojo pisarno, jaz mu takrat nisem čestitala, ker sem mu želela zvečer ker bi bil pomojem mišljenju tudi lepši trenutek, kot pa v pisarni med množico ostalih sodelavcev. Takrat bi mu čestitala kot še ena izmed ostalih sodelavcev. po mojem mišljenju ne bi bil pravi »feeling«, kot pa zvečer ob koščku tortices svečko.Slabo urco po tem jutranjem »dogodku«, sem tudi prejelanjegovo sporočilo, da me opomne, da sem mu pozabila čestitat.
Češ, da v vseh teh letih se mu kej takega ni zgodilo, da bi mu oseba voščila 25tič v dnevu oz.ko je dneva že skoraj konec.

Seveda, sem mu takoj po njegovem sporočilu tudi povedala za moje večerno “presenečenje”, ampak ni prav nič pomagalo, še vedno je bil zgrožen nad dogodkom.

Fant je še dan danes žalosten, razočaran,… ker mu nisem čestitala takoj zjutraj, ko sem ga vidla, ko so mu vsi ostali čestitali.  

zanima, me vaše mnenje o tem? ali se vam zdi normalno, da oseba v zrelih tridesetih oz. se bliža kar 40im letom, tako odreagira in je še dan danes čisto razočarana nad mano?!

Si ti predstavljaš, kako je bil pretresen, ker mu nisi čestitala? Kaj vse se mu je podilo po glavi in o čem vse je razmišljal?
Meni se je to zgodilo na praznovanju RD. Oseba je čakala, da mi bo v miru čestitala, meni pa nič jasno, in sem bila celo praznovanje na robu solz. Pa ne samo to, tudi drugim je bilo čudno in so se spogledovali, ali je kaj narobe. Vzdušje popolnoma zamorjeno.
Sploh ne morem razumeti tvojega miselnega toka. Za rojstni dan, novo leto in podobno se vošči takoj, ko se vidiš. Kot da potem ob večerji ne bi mogla povedati še kaj drugega lepega poleg vse najboljše.
Upam, da bo kmalu prebolel. In ko se že sprašuješ, ali je to normalno za nekoga pri njegovih letih (itak, da prizadetost ni odvisna od let), vprašaj mimogrede še sebe, ali je normalno, da pri teh letih tako kompliciraš in delaš cel misterij iz ene rojstnodnevne čestitke.

Želela si mu dati posebno voščilo, on pa si je želel običajnega. Verjetno se je res počutil zelo nelagodno, ker so mu vsi razen tebe voščili in se je preveč obremenjeval s tem, kaj si bodo mislili drugi.
Verjetno se še ne poznata dobro in so taki dogodki pač dokaj normalni. Upam, da si zadevo vseeno izpeljala, kot si si zamislila in da dogodka ne bosta predolgo žvečila.
Bosta pa drugo leto zagotovo imela oba bolj realna pričakovanja, predvidevam namreč, da je zdaj prvič praznoval, odkar sta skupaj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Jas si predstavljam tvoje veselje ob načrtovanju RD presenečenja, potem pa si bila polita z mrzlim tušem in vse je padlo v vodo. Mislim, da se je dobro zavedati, da ne gre za situacijo, ko ima nekdo prav in drugi ne. Dejstvo je, da je bil fant prizadet, čeprav morda izpade otročje ali neprimerno za osebo njegovih let. Nekaj je pričakoval in tega ni bilo. In razlog je potem videl v tebi in v takem vzdušju ni bil več sposoben videti koliko si se potrudila zanj, si vse zamislila in planirala… Razlogov za njegovo reakcijo (razočaranje, užaljenost, …) je lahko mnogo – ampak recimo, da je kot otrok večkrat nekaj pričakoval (darilo, pozornost od staršev, imel je upanje) in potem to ni bilo izpolnjeno. In sedaj se vedno počuti tako, ko pričakovanja niso izpolnjena (ponovi se situacija iz otroštva in razum takrat odpove). Odrasla reakcija bi npr. bila, da bi se on zavedel, da je žalosten in da bi ti to povedal na lep način, ti povedal zakaj in ti bi potem videla njegovo stisko in se mu opravičila (ne pa odreagirala npr. v smislu “sj to ni nč tacga”) in ga vprašala kako se mu vseeno lahko odkupiš, ga potolažiš… Mogoče si želiš, da se vajin odnos vrne tja, kjer je bil pred to situacijo – mu poveš, da ti je žal, ker mu nisi čestitala takoj; da nisi vedela, da mu to toliko pomeni; ga vprašaš, če lahko kaj zdaj storiš zanj, da se bo bolje počutil… To se mi je utrnilo, ko sem prebrala tvoje vprašanje.

Ne vem, kaj imajo tu vezo leta? Če je nekomu njegov r.d. pomemben dogodek, je lahko star 5 ali 70 let in se bo še vedno počutil slabo, če mu čestitajo vsi sodelavci, edino punca ne.
Ne vem, a bi te bilo kaj manj, če bi mu čestitala še takrat, ko so mu vsi ostali? Verjamem, da se počuti prav bedno. Pa nima veze, kaj si pripravljala potem za večer.

kako že pravijo, ne jej, kjer serješ in ne fu…kaj kjer delaš. Te zveze med sodelavci same probleme prinesejo, direktorja McDonaldsa so odstavili, ko se je zapletel s svojo sodelavko.
V Sloveniji je seveda to najbolj normalno, da je sama žlahta na kupu.
Tvoj tip oz. fant (ja danes so tudi pri 40 tih še večni fantje) je eno navadno otroče.
Nič čudno, da je bil frej, pa mislim, da bo naslednji rojstni dan tudi.
Ti si pač mislila drugače, povedala si mu, mislim, da bi vsaka odrasla oseba morala to dojeti in preživeti.
mali stari narcisek pa ne more mimo svoje tortice.
Kaj to berem.

V idealnih razmerah, bi se fant opravičil: “Oprosti, ker sem predvideval, da mi kar ne boš voščila za rojstni dan. Vseeno pa vedi, da mi več pomeni, da mi voščiš, kot vse romantične geste iz ameriških filmov. Pomembna si mi ti, tvoje voščilo in ne materialne stvar.. veliki dogodki. Ti sicer so lahko kasneje, vendar si mi v osnovi pomembna ti.”

In Vi bi v idealnih razmerah pravzparav prva lahko povedala – glede na to, da smemo spreminjati zgolj sebe – nekao takole: “Oprosti, ker ti nisem čestitala takoj. Razumem, da se slabo počutiš zaradi tega in v bodoče se bom potrudila premagati lastno nelagodje pred drugimi in ti voščila v živo takoj, ko se vidiva. Intimna voščila bom pa vseeno dodala, ker mi veliko pomenijo.”

Problem solved.
Če so besede obeh iskrene in dejansko mišljene.

V zgodbi zgoraj pa sta le dve “žrtvi”. Vloga žrtve je več vredna, kot ljubezen.
Spreminjate lahko samo sebe, kot rečeno in se iskreno opravičite.

Bodite pa pozorni na to, da opravičilo pride tudi z druge strani.. iskreno. Drugače bo to postal stalni vzorec: vi se boste za stvari opravičili, on nikoli.

In že zgolj ena “žrtev” v partnerstvu je ena žrtev preveč. To pokoplje vsako partnerstvo, zakon.

De omnibus disputandum..

Če se prav spomnim, sem jaz tudi bla enkrat jezna na svojega nekdanjega fanta glede mojega rojstnega dne… Eno leto je bilo tako, da mi je voščil in dal darilo en dan prej, kr pac se naslednji dan recimo nisma mogla videt (ampak to si je res samo zmislil), ker sva bila v istem kraju in 15 min voznje… In vem da sem se takrat tako grozno pocutila… Sem si rekla, sej pa bi se lahko vidla po 9 uri, ko pride iz sluzbe, pa bi takrat kako uro, dve prezivela skupaj… Bi mi to recimo dosti vec pomenilo, kot drago darilo… Naslednje leto pa je bilo tako, da sem imela za vikend rojstni dan, in mi cel dan ni cestital, pocakal je sele na vecer… No in tisti dan so mi res vsi cestitali dopoldan, on edini zvecer… Pa se cel vecer mi je govoril, daj kaj lahko greva v sobo- v enoo, 2 uri. Da sem se pol razjezila pa rekla, kaj lahko nehas tecnarit, ker jaz se nocem it v sobo spat, ampak bom se gledla ta film… No ker sem ga potem mela dost, in sem le sla v sobo cela tecna- tam mi je cestital, dal darilo… Ampak sej je sam tut cutil, in mi rekel sem mislil, da bos bolj vesela darila…
Pac izkusnje iz druge perspektive… Mogoce ti bodo kaj pomagale pri tem, ampak kar se takih stvari tice znamo bit ljudje zelo obcutljivi… Mam jaz recimo raje da mi fant takoj zjutraj cestita, pa pol magari se 1x… Kot pa da caka celo vecnost da me bo presenetil, in potem dobi ravno nasproten efekt.

Kako se gledas na vse skupaj po tem ko si to prebrala?

Kak problem pa bi bil, če bi mu lepo voščila v službi, da nebi čudno izpadla.. in potem še enkrat doma? Kljub dobrim namenom je to čudno kar si naredila. Ti ni bilo neprijetno 8 ur biti v službi z njim in gledati ko mu ostali voščijo, ti pa se temu izogibaš? Zelo neprijetno vzdušje se s tem ustvari, ki ga opazijo in začutijo vsi. Tako da ja, čisto razumem njegovo reakcijo.

Ko sem še hodila v šolo in so sošolci imeli v šoli že praznovanje, zmenjeni smo pa bili še za zvečer, sem jim dala roko in rekla, da jim bom pač čestitala zvečer, ko bo filing tapravi ipd. Drugače pa se mi zdi, da glede na to, da sta par, bi mogu razumet, da mu boš očitno enkrat v tem dnevu čestitala oz mu pripravila presenečenje, ko bosta bolj na samem ipd. vsaj meni je do zdaj vedno bilo to jasno, če se niso moji prijatli kdaj javno izpostavljali, ko sem praznovala npr. z ostalimi sodelavci, da bomo zvečer se dobil in žural. Nobene užaljenosti iz moje strani, ker glede na to, da smo prijatelji, veš da bomo praznovali. Njegovo dejanje se mi zdi otročje, kot da hoče neko pozornost – drama queen, ker kar se je zgodil res ni big deal in te čist razumem. Js bi bila nazaj jezna na njega, ker očitno ne ceni najne “intimnosti” in hoče pač dobit tisto klišejsko voščilo ob drugih sodelavcih, da se počuti pomembnega. Upam, da je vsaj na drugih področjih normaln. Poleg tega je pa samo rojstni dan in ni to nek dogodek, ki se ne bi vsako leto ponovil, če pač preživiš, tako da res brez veze komplicirat 😉

Vama se v primeru težav ne piše ravno dobro, ker bosta očitno oba vztrajala pri svojem prav in ne bosta nikoli sposobna videti svojih napak ali oprostiti tuje. Pri tebi v tvojem zapisu pogrešam malce skrušenosti in obžalovanja, ker si ravnala tako, kot si, temveč raje vso “krivdo” prelagaš nanj. Se strinjam s Stepnim volkom. Oba bi morala narediti korak drug k drugemu, s tem, da bi ti morala narediti prvega (se prva posuti s pepelom), tako pa si se v bistvu samo izgovorila, da si mu pripravila presenečenje za zvečer in vikend. Brez veze.
Hja, mogoče je res tudi on malo drama queen, ampak predstavljaj si, da je bil verjetno ves dan čudne volje zaradi tega.
Ker se še ne poznata dobro, je verjetno težko reči, ali je v resnici pretirano malenkosten, zamerljiv in občutljiv. Bodi pozorna, takšni so tudi ljudje z mom in s tem nabijanjem slabe vesti za vsak drekec pekec znajo lepo manipulirat in te peljat do pekla, nazaj pa ne.

Cestitas takoj ko osebo vidis. Presenecenje je le se en plus v odnosu. Res je neumno biti tiho do zvecer. Tudi jaz tega ne bi razumela

osebi, ki jo imas rada, cestitas takoj, potem zvecer pa se enkrat oz das presenecenje, darilo. Tudi jaz bi se pocutila grozno, ce mi fant cel dan ne bi cestital, sploh pa pred sodelavci, verjetno ga je bilo se sram pred njimi.

Glede na to, da mu niste voščili v pisarni, se mi poraja vprašanje, ali sodelavci ne vedo za vaju? Ker če ne, razumem, da se niste hoteli izpostavljati.

Voščili ste mu po sms-ju takoj in potem bi to storili še zvečer … in če ste v vmesnem času (v službi) dali vsaj z mimiko vedeti, da mislite nanj in na njegov dan, je potem vsa ta drama z njegove strani čisto brezvezna.

Če se bliža 40-im, bi rekla, da gre za čustveno nezrelega človeka. Če imate prave argumente, bi vsak normalen človek razumel.

Sta potem šla v toplice ali ne? Kakšno je bilo nadaljevanje?

Edina sodelavka, ki ne vosci? Nadvse cudno, ne glede na to ali skrivata razmerje ali ne. Izgovor, da si po SMS, ne pije vode, ker se v zivo vedno planira. Izgovor, da si hotela zvecer se manj, ker si bila edina izmed sodelavcev, ki mu ni hotela voscit. Ni, da mu nisi cestitala tako kot si je on zamislil, druzbene norme si ignorirala in njemu to pac ni fajn. V neki skupini, sluzba ali drugace, ne cestita zgolj tisti, ki hoce s tem nedejanjeem nekaj negativnega povedat. A pred sluzbo ga pa nisi mogla pocakat in polupckat? Ljubezzen pa taka.

ok, star članek, najbrž sploh nista več skupaj, pa vseeno.
Meni se za človeka, stara 30-40 let zdi čudno, da se prvič vidita v službi, ko on prinese pecivo v pisarno…. Če nimata možnosti, da prespita skupaj, bi ga lahko zjutraj pred službo obiskala/se zmenila z njim na kavici in mu voščila. Če bi ga videla šele v službi in ne bi želela pred sodelavci, bi ga zvlekla v en kot in poljupčkala. Ga čisto razumem, da je bil slabe volje, ker ni vedel, zakaj se ga izogibaš. Ne vem, kako lahko osebo, ki jo ljubiš, cel dan držiš na distanci, v vsej zgodbi se mi zdi to najbolj otročje in smešno za vajina leta.

Pa sej bi mu lahko čestitala že v službi, pa pol še presenečenje zvečer.. jaz nerazumem kaj je fora s tem zavlačevanjem čestitanja, res čudno izpade.

Verjetno si bivsa punca zdej. K da ne da se par minut vzet za to. Sem nekaj podobnega dozivel letos,pocutis se res k smet k se ne potrudi da pride do tebe in te preseneti al karkoli.Posebaj ce se ti potrudis.To je sam pokazatelj kolk takemu cloveku pomenis in to je nic… tako da toliko se potem vlaga v taksno kao vezo.In naslednji rojstni dan bo sigurno lepsi in boljši.

New Report

Close