Najdi forum

Pozdravljeni,

Pred skoraj letom dni sem spoznala moskega, s katerim sva se dobivala mesec in pol. Star je 41, pameten, razgledan. Vem, da sem mu ze takrat bila vsec in da je do mene zacel gojiti custva. Temu je rekel tako; da ko me drzi v objemu ima obcutek kakor da sem v njem. Vse je potekalo zelo lepo…dokler ni naenkrat izginil…ni vec odpisoval, ni poklical. Nekaj casa sem se vztrajala, a kasneje obupala in si pac rekla da ga je strah custev. Nikoli nisva imela intimnega odnosa.

Kmalu za tem sem spoznala moskega, v katerega se nikoli nisem prav zaljubila, ampak ga imam rada kot cloveka. Sedaj sva skupaj ze pol leta. Pred nekaj casa pa pride v moje zivljenje spet on…moski, ki je pobegnil… Tokrat je rekel, da me hoce, da je zmeraj bil vame zaljubljen, planiral z menoj druzino,… Celih 14 dni sva se vsak dan dobivala, tudi skupaj spala (ne more se pretvarjat da nic ne cuti…celo noc me drzi v objemu). Ko sem se odlocila da sedanjega fanta zapustim, kar tudi sem naredila, pa je spet pobegnil. Rekel je, da so se njegovi plani spremenili in da zacne vsak dan z dodatno sluzbo v vecernih urah. In da verjetno taksne zveze ne zelim. A si jo…in sem mu tudi to povedala. A vendar se ne oglasi vec. Jaz pa ga tudi pustim pri miru. Nasla sem en cudovit clanek ki govori o strahu pred globjimi custvi. Da oseba vedno pobegne ko zadisi po resnem…

Jaz vem da me ima noro rad, tudi jaz njega…je neke posebne vrste energija…in zato bi mu rada pomagala… Morda se vam slisi noro…a ko sem z njim se moja dusa nahrani…in vem da tudi on cuti enako.

Izvedela sem, da me je najverjetneje nalagal glede nove dodatne sluzbe…jaz pa bi rada vedela resnico…kakrsna koli pac je…da lahko neham upat in grem naprej. Vem kje so doma njegovi starsi…naj grem tja in prosim da dobim kaksne informacije?

Ne zelim da se spet cez nekaj mesecev vrne in spet podlezem…rada bi vedela enostavno resnico, da se notranje pomirim…ker tako ne gre vec…samo hlastam za resnico.

Kaj predlagate?

“Osel gre trikrat na led”.. in pa: “Bolje je vrabec v roki, kot golob na strehi.”

Dva pregovora ljudske modrosti.

Da bi lahko človek karkoli uporabnega predlagal, bi pa seveda moral poznati obe strani.. ker imamo le eno, se torej lahko “ukvarjamo” le s to.
Vprašanje je posledično obratno: “Kaj vas privlači pri nedostopnem partnerju?”

Očitno vam ustreza zgodba “nesreče v ljubezni”, kjer se potem spretno izognete odgovornosti, saj ste vedarle “le žrtev” in lepo odgovornost prelagate na drugo stran – runaway groom(če malo obrnemo okoli filmski naslov).
Dejansko pa ne enemu ne drugemu ni do nikakršne “čustvene globine”, saj se potrudite le za takšnega, ki bo zbežal.. ali pa si izberete enega “vrabčka”, torej nekoga, do katerega nič ne čutiti in ste torej tudi na varnem.

Zakaj vedno znova silite v situacije, v katerih ste na varnem (čustveno in čutno).. drugim pa lahko igrate žrtve.. in “nesreče v ljubezni”.

De omnibus disputandum..

Hehehe samo malo vprašanje.,.. Je bik po horoskopu?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem imela podobno izkusnjo s tem da sem se z nekom dobivala 4 mesece… Med tem pa fanta nisem imela… Ampak kaj sem ugotovila iz preteklih izkusej oz zveze, v kateri sem bila 4 leta… Bolje je imeti neko zelo rad, do njega ne cutiti tiste res res mocne energije, kr oseba do katere to cutite ni prava. Bolje spoznati nekoga, in se z njim skupaj razvijati, rasti, on vas bo imel rad, vi pa njega tut.. osebe do katerih pa cutimo res mocno energijo pa nam ponavadi samo zmesajo glavo in nas pustijo na slabsem kot smo bli pred tem, saj sploh ne razmisljajo o vas, ampak o sebi…. Najlazje je prit, nekomu zmesat glavo, se odstranit, po nekem casu spet pojavit, spet zmesat strene, o nekem resnem odnosu pa sploh ne pomislit. Kdo pa je na slabsem… Vi, noben drug… Zalostno ampak resnicno

Jaz osebno sem bik-sicer ženskega spola, pa ti lahko povem, da če česa ne maram, je to, da nekdo izgine iz življenja in ne premore niti toliko odgovornosti, da obrazloži zadeve. Biki smo znani po direktnosti in predvsem, stojimo za svojimi dejanji.
Tudi sama sem šla čez podobno izkušnjo. Še boli, pa upam da vsak dan bo bolelo manj. Do nekoga sem čutila res močno privlačnost, ne znam opisati z besedami. In tudi vem, da kaj podobnega ne bom več občutila nikoli. Ko ti nekdo samo s svojo bližino odpre toliko enih občutkov, za katere nisi niti vedel, da so možni… ampak, se strinjam z napisanim; to ne prinese nič dobrega, tudi meni ni. Med nama je bila tako močna sexsualna privlačnost, da se je meni mešalo. Pa se je zapletalo, odpletalo, nikamor primaknilo. Razlogi me niti več ne zanimajo, zakaj se ni izšlo. Sedaj dajem možnost nekomu, ki me spoštuje in mu je v prioriteti, da osreči mene in ne sebe. Imam ga rada, ne čutim pa niti polovico take energije, kot sem jo, ko sem bila z njim… sama na sebe sem jezna, ker uživam z drugim, obenem pa si želim, da bi z njim, da bi bil nasproti njega..on. Nekatere stvari v življenju pač ne bomo nikoli razumeli, vsaj jaz ne. Tako je življenje, na žalost….

Predlagam, da greš še enkrat z njim. Da se spet malo nahraniš in tako naprej ponavljaš v nedogled.
Oprosti, ker ti ne morem resno svetovati, saj vidim, da se ne zmoreš razumsko odločit in prav iščeš slabe izkušnje oziroma jih očitno še nimaš dovolj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja za seks te ma, si pač ena od mnogih in to je to.

Ni bik…temvec ribi…

Tocno tako…to je posebna energija…tudi sama vem da je vec ne bom cutila z nikomer…pa vendar mislim da se ne bom se tretjic zapletla z njim…

Nima me samo za seks…to preprosto vem…ker vem da cuti isto kot jaz…menim da se boji…

Preberite si tole: https://style.over.net/znaki-da-oseba-bezi-od-ljubezni-partnerstva/

Kaj menite?

Pa saj, a je pomembno, če se boji ali se ne boji. Pomembno je, da ni zanesljiv in si lahko iz danes na jutri premisli še tako velike obljube. Ti pa rabiš zanesljivega, če te razumem. Ni kaj veliko razmišljati. Glej njegovo vedenje, ne pa njegove besede. Sladke besede lahko vsak govori.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, to je res…rada bi nekoga zanesljivega, za katerega ves, da bo pripravljen iti s teboj cez vse prepreke…

Sem sama pri sebi predelala, ne bom vec sanjarila…je bilo kar je bilo; vem da naslednjic ne bom vec tako naivna. Morda je vcasih boljse poslusati glavo kakor srce. Hvala vseeno za odgovore. Lp

Kako moraš vede kaj čuti če kar zgine. Ima že nek razlog, sam bi rekel da vas ima več v obdelavi in potem malo menjava, pač pri kateri mu je lepše.
No saj ti nisi boljša-imaš drugega pa te ta pokliče in spet hop.

Sama neveš kaj bi rada, ali resnega ki je dolgočasen ali enega ki ga boš delila z drugimi.

ja spet ena odvisnica od drame, ki bi rada turško nadaljevanko v reali furala.
Grem stavit, da ima tipo več železij v ognju, avtorica ni na prvem mestu, ampak je tam tretja ali četrta rezerva.

Meni vse to diši po kakšni narcisistični motnji. Za te vem, da je znano, kako te znajo totalno zmešat, očarat, govorijo kaj vse bi počeli s tabo, planirajo,… a potem kar izginejo. Čez določen čas spet pridejo nazaj, te znajo spet popolnoma očarat in nato izginejo, itd., itd. To se zna ponavljat leta in desetletja, če seveda ti na to pristaneš. Če se mu javiš, podležeš, ko se spet pojavi ves meden in sladek.

On nima rad tebe, ampak sebe in s tem načinom se “hrani” s tabo in tvojo energijo kot parazit.

Vse bo odvilo tako kot mu boš sama dovolila. Če mu boš naslednjič še odprla vrata v svoje življenje, bo to pač še izkoriščal naprej. Ne upaj, da bo boljši in ne upaj, da ostane, ker ne bo.
Kar pozabi na to idejo, da hodiš starše spraševat in se smešit na tak način. Takšna dejanja mu bodo dajala samo še dodatno vedet, kako pomemben ti je in kako te lahko ima v šahu ter se s tabo napaja.

Priporočam v branje literature na to temo, ki je je olala veliko. Ali pa na youtube posnetkov tudi ogromno.

Se strinjam s Stepnim. Ne tebi, avtorica, ne tvojemu nesojenemu bitju ni do resne zveze. Imela si partnerja, in v hipu pozabila na zvestobo, takoj ko se je pojavil ta drugi, s katerim si se vrgla v vihravo 14-dnevno dramo. In zdaj razmisljas, kako ga prepricat v “resnejsa custva”. Saj se svojih ne znas kontrolirati. Imela si tipa, ki ga nisi ljubila, zavrgla si ga kot smet ob prvi mikavnejsi priloznosti – zakaj bi ti kdorkoli resen dal moznost za kaj vec? Si zmozna pogledat svoja dejanja?

Pa se nekaj. Pises da ti VES, da te ima on rad… nic ne ves. To je tvoja koprena pred ocmi. Kemijo zamenjujes z ljubeznijo. Dober sex ni enako ljubezen. Mravljinci in sladke besede tudi ne. Hudo zmotna prepricanja o ljubezni imas. Isces dramo in dramo tudi dobis. Ce bos zelela kaj zares spremeniti, se pripravi na odgovorne odlocitve, samorefleksijo in ne skakanje na prvo (sladko) zogo, ki ti jo misteriozna dusa poda.

Se strinjam s tem. Pa še če pozorno prebereš, piše enkrat, da je s tem, ki ga ne ljubi, že pol leta- torej, v smislu, da je še skupaj z njim. Nekaj stavkov kasneje pa, da ga je pustila.
Le kaj je res?
To, da enega ubogega nič krivega fanta orenk vleče za nos in ga vara 🙁
Ampak vse se vrača, vse se plača. Se ji samo vrača zdaj to kar počne drugemu.

Pozdravljeni,

Posta nisem napisala za to, da bi sodili mene ampak dejansko prebrali clanek in opredelili ce je po vasem mnenju to mozno.

Vem, da ni pravicno kar sem storila, ampak veste se vedno do sedaj sem poslusala srce ko sem se spuscala v razmerje. Tokrat pri tem fantu s katerim sem bila pol leta, sem uporabila tudi razum a kot kaze to ni dovolj za dolgorocno vez med dvema. Le srecna bi rada bila…to je vse. In vem, da ko z nekom sem, ki ga imam res rada, ne varam…oz. niti pomislim ne na to.

Morda bi si lahko prebrali clanek in potem sodili na to o cem povprasujem in to ni o sebi.

Hvala

No, seveda sprašuješ o sebi, in sicer, kaj predlagamo.

Jaz ti predlagam, da si mu pač na voljo, ko se mu te zahoče, druge moške pa pustiš pri miru. Saj to želiš, kajne, biti samo z njim? Tako boš samo z njim, ampak na malo drugačen način. In ker bosta zelo malo skupaj, si boš lahko desetletja metala pesek v oči, da te ima noro rad, da te tisto noč enkrat na mesec, ko pride k tebi, ne more izpustit, in da se umika … Imela boš čudovito ljubezensko zgodbo, vredno vsake španske, turške ali južnoameriške nadaljevanke, sploh če sta čednega videza in če se bo v tej nezvezi rodil še ljubek otročiček.

Če bi rada bila srečna, moraš vedeti, kaj te osrečuje, pomeni, da moraš dovolj dobro poznati sebe.
Meni se zdi, da razum uporabljaš ravno takrat ko ni treba in ne uporabiš ga ravno takrat, ko je treba. Pri fantu, ki ti ves čas beži, ampak je nekako zaigral na tvoja čustva, ga ne uporabiš, pri fantu, ki pa ti očitno ni bil preveč všeč, pa si ga uporabila, da bi ti morda zaigral nanja.
Mogoče vseeno preveč pričakuješ, da te bo osrečil nekdo drug in preveč odgovornosti polagaš v roke drugim. Kar bi morda lahko storila sama. Enkrat boš to verjetno dojela.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close