Najdi forum

Moja zgodba se pricne dobro leto nazaj, ko sem se zacela dobivati samo zaradi uzitkov…z 10 let starejsim moskim, ki je imel za seboj zelo boleco izkusnjo pred 18 meseci (zena mu je umrla v prometni nesreci…z veliko casa kome).

Vse super in fajn, ko se odloci po dveh mesecih, da on tako nemore in greva vsak svojo pot.

Dogovorila sva se, da ce se kdaj zacneva dobivat, da se bova najprej druzila.

Po 10 mesecih..ko sem ga ze zdavnaj odpisala. se javi. Kot vem je takrat prekinil z eno od “lahkih” zensk. Skupaj zacneva sportat,hodit na evente, plesat, potovat, hodit na izlete ter se druzit s prijatelji tko z mojimi kot njegovimi.

Pac ceprav veliko stvari pocneva skupaj nimava osebnega stika kot pred letom dni. Mene to ze malo moti. Sedaj pa mi je se njegov frend povedal,da njemu je super z mano, ker sem prijazna in vse uredim ter z organiziram ter imam kar pomembne znance.

Kaj mi svetujete, da naredim? Naj za vedno odidem….ali je se kaj upanja.

Jaz bi vam svetovala, da se z njim pogovorite in mu kar direktno poveste kaj vas muci, kako je na stvari, kaj si od odnosa zelite, kaj pricakujete. Ce ne boste vi zaceli s tem pogovorom, dvomim da bo do tega sploh prislo, in kdo bo v najbolj prizadet-najverjetneje vi, saj ta vaš prijatelj verjetno ne goji čustev do vas. Drugace pa se postavite v njegovo kozo in premislite, ce bi vi bili sami sposobni nove zveze 10 mesecev po smrti moza, v primeru kaksnega opisujete za vasega prijatelja. Dvomim, da bi bili…. Probajte na stvar gledati objektivno skozi njegove oci in boste takoj prisli do odgovora-ne pa si pri tem lagat, ampak bodite iskreni samo do sebe, kar je najbolj pomembno.
Trenutno ste vi zanj dobra prijateljica, ki mu stoji ob strani, ki ji lahko vse zaupa, ki mu svetuje… Lahko se sedaj razvije iz tega eno res lepo prijateljstvo, iz katerega je lahko scasoma tudi kaj vec. Ampak trenutno verjetno se ni cas za to.

Pejdi od njega stran on te sam izrablja! Na koncu boš samo izmučena in sama.

Mogoče se motim, a sem dobila občutek, da upaš na odgovore v smislu, da mora predelati ženino smrt, da je morda zaradi tega bolj zadržan, da rabi več potrpežljivosti …
Obravnavaj ga kot vsakega drugega moškega. Torej če bi bil to tvoj vrstnik brez nekih hudih življenjskih preizkušenj in bi se do tebe vedel kot do prijateljice, kaj bi storila? Prijateljeve besede sicer nakazujejo na izkoriščanje, a tukaj bi ti svetovala, da jih ne vzameš za suho zlato temveč se pozanimaš sama.
Če te res muči in bi rada slišala odgovor, ga vprašaj.


Če imaš res pomembne znance se boš že znašla…

Logični paradoks.

Trditve treh ljudi, katerih nihče od nas ne pozna.. in sedaj naj o tem “svetujemo”?

Oseba A – vi
Oseba B – on
Oseba C – “prijatelj”

1. Prijatelj ne bi nikoli o prijatelju govoril na ta način, da bi ga miniral. Ob takšnih prijateljih ne potrebuješ sovražnikov.
2. Prijatelj ni njegov, temveč vaš? Isti problem.
3. “Seks vse pokvari”. Prijateljstva so možna, ko so stvari nekako enakopravne (tako kot v dobrih partnerstvih). Tu ni govora o prijateljstvu, saj si “oseba A” želi veliko več, kot “oseba B”.
Oseba B torej manipulira s tem “prijateljstvom” že v osnovi, saj se zaveda, da je želja s strani oseba A večja. Lahko tudi nevede, ker si pač misli, da je svoje stran že dolgo nazaj pojasnil – tako ne more več – lahko je prijatelj, ne pa tudi partner.
Na osebi A je torej, da presodi ali lahko zgolj prijateljuje (to je tisto, kar ji oseba B lahko nudi in je glede tega relativno iskren – pod pogojem, da ne držijo trditve osebe C).

Če je trditev osebe C – “prijatelja” resnična, potem je oseba B še večji manupulator, saj izkorišča prijateljstvo v dvojnem obsegu. Tako v smislu zadrževanja osebe A, ki si želi več – torej občudovalko (za njegov ego), kot seveda lovljenju koristi zanj: organizacija, VIP-Veze in Poznanstva..

Oseba A mora torej postaviti enake meje, kot jih je postavila že oseba B: kaj je za njo sprejemljivo.
Potem bo kmalu vse jasno.

De omnibus disputandum..

Težko si priznam ampak imate prav. Mene izkorisca samo, da ni doma in da ima zanimivo druzbo. Zakaj vedno srecujem manipolatorje 🙁

Pomoje ni problem v tem, da srečujete manipulatorje, ampak je samo problem v temu, da vi cloveku pustite da tako ravna z vami… to zadnje čase tudi sama ugotavljam, kr sem imela ze kar nekaj slabih izkusenj s fanti, in sem vidla, da ce jih sama nebi spustila tako blizu, me sploh nebi stvari prizadele oz ze na zacetku vsega skupaj sem imela neki obcutek da s tega nebo nic… ampak sem si pol mislila, eh pa mogoce bi pa lahko bilo in ze zaradi tega sem osebo spustila blizu in bila na koncu prizadeta jaz, njemu pa je bilo za vse tako useeno…. tako da moj nasvet: ” ce vam vaš sesti cut govori, da nekaj nr bo vredu oz da se to ne splaca, to poslusajte in upostevajte, ne pa z glavo skozi zid”, ker boste prizadeti samo vi, saj boste osebo spustili preblizu sebe…

Kot pravi predhodnica. Srečujemo jih itak vsi. Ampak očitno ne zmoreš oceniti kam te s kom lahko neka pot vsaj okvirno vodi oziroma kaj lahko od nekoga pričakuješ in upaš na neke čudeže s strani vesolja, da se bodo stvari uredile. Ta čudež boš morala poiskati v sebi. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


On je imel zanimivo družbo, ti ne? Zakaj si se potem družila z njim, če ti ni bilo zanimivo?
In sedaj je on tagrd, ker se ti slabo počutiš?

Nic ni tagrd in se vedno govoriva. Ssmo za v bodoce bi stvari rada nardila za oba najbolje.

Bom vas malo popravila. Pomembno je, da stvari uredite zase-torej kaj je najbolje za vas… vidite razliko. Naredite tako, da boste sami srečni in da vas nebo nekdo prizadel… ni vas prijatelj trenutno pomemben, ampak vi… 😉 glejte in odlocajte se za tiste stvari, ki so za vas najboljse…

Pozdravljeni.

Iz vašega zapisa ne morem razbrati jasnih znakov, ki bi govorili o tem, da vas ljubimec/partner res izkorišča. To, da vam je njegov prijatelj povedal, kar vam je povedal, v večji meri nakazuje na to, da je prijatelj bolj slab prijatelj, kot pa karkoli drugega. Čisto mogoče je, da se je vaš ljubimec v družbi res bahal, ampak to se dogaja, in to bahanje pogosto nima velike povezave z realnostjo. Lahko pa jo ima, ampak to boste morali ugotoviti drugače.

Začela sta kot ljubimca in zdi se mi, da odnos nadaljujeta brez, da bi se dogovorila, kaj vajin odnos v resnici pomeni in kam naj gre. Sta še vedno prijatelja z ugodnostmi ali že kaj več.

Ste pripravljeni na to, da razkrijete svojo ranljivost? Ali je na to pripravljen on?

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close