Najdi forum

Včeraj je tako prišla ob 20h zvečer in ker ji nisem priredila prelepega sprejema, saj sem se s hčerko pripravljala za šolo in ker je seveda nisem pričakovala, je odvihrala ven, da je h meni več ne bo, da sem nesramna in nespoštljiva do staršev in slab zgled svoji hčerki.

Pozdravljeni,
Lepo bi vas prosila za pomoč, ker se že sprašujem ali je z mano kaj hudo narobe. Sem blizu 40 ih in živim s partnerjem in svojo hčerko v svoji hiši v Ljubljani. Imam čudovite in prijazne starše, ki mi vedno priskočijo na pomoč. Me pa pri njih moti, da se ne najavijo, ko pridejo na obisk. To mi je tako moteče, kar sem mami večkrat tudi povedala in jo prosila, če lahko prej sporoči, da pride. Mami je mnenja, da se starši h svojim otrokom ne rabijo najavljat, da sem zaradi tega naduta in brez spoštovanja. Ker imamo, ko smo doma vrata odklenjena, to pomeni, da se kar naenkrat pojavi v stanovanju. In ker sem zaradi tega začudena (šok ker jih ne pričakuješ), na drugi strani pa jezna (ker ne spoštuje moje prošnje), je seveda ne sprejmem s takim navdušenjem, kot bi jo, če bi mi samo sporočila, da pride čez 5 min in bi bila na to pripravljena.
Včeraj je tako prišla ob 20h zvečer in ker ji nisem priredila prelepega sprejema, saj sem se s hčerko pripravljala za šolo in ker je seveda nisem pričakovala, je odvihrala ven, da je h meni več ne bo, da sem nesramna in nespoštljiva do staršev in slab zgled svoji hčerki. Sedaj se z mano ne pogovarja, pravi, da je z mano zaključila in da je h meni ne bo več.
Še enkrat bi rada poudarila, da imam svoje starše zelo rada in sem jim neizmerno hvaležna za vso pomoč in ljubezen, nikakor pa ne morem sprejeti dejstva, da ne morejo sprejeti moje prošnje, da se pred obiskom najavijo. Mi lahko prosim poveste ali sem čudna in nespoštljiva? Sedaj sem že začela dvomiti vase.
Naj povem še, da mi na pamet ni prišlo, da bi v življenju kadarkoli, h komurkoli kar prišla na vrata, brez da bi se prej najavila.
Lepo vas prosim za pomoč, ker ne vem, kako naj rešim to s svojo mami.

Hvala, Anita

Pošiljam še njene SMS sporočila, da vidite kako jo je to razjezilo.

Očitno ne razumeš ti, da starši ne kličeji svojih otrok da pride za 5′ ali 10″na obisk. Zato me k tebi VEČ NE BOOOOOI. Ker tvoje zvišenosti ne bom prenašala.

Res je strašljivo! kakega otroka imam.
Xxxx ima res “lep ” primer glede spoštovanja svoje matere- nadute in vzvišane. Vsi nimamo faksa kot ti in tvoji “prijatelji” .
Smo tako butasti s premalo šol za tvojo visoko družbo in zate. Nisem se in se NE BOM NAJAVLJALA NIKJER!!!
Naj ti bo to jasno.
Zato me k tebi NIKOLI NE BO.

Mislim, da bi bilo dobro, da si natančno prebereš sosednji forum Mejna osebna motnja. To, kar ti piše mama, ni normalno. Ampak zaščititi se moraš sama: jaz bi na tvojem mestu začela zaklepati vrata.

O ljubi jezus. Zakleni vrata. Tvoji starsi niso prijazni, so zelo nevljudni in nespostljivi. Pri 40 letih ti postavljajo pravila, kako bos zivela in se mulijo kot mali otroci, ce jih ne upostevas. Sem kar sokiran.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Temu se reče čustveno izsiljevanje in čas je da porušit lasten mit o svojih “čudovitih starših”, ker to v resnici niso.

Tvoja mama nima zadovoljujočega odnosa s svojim partnerjem, zato ta manjko zadovoljuje s tabo, ti si ji nadomestilo, ti zadovoljuješ njene čustvene potrebe, kar je skrajno egoistično od starša. Ona opaža, da se oddaljuješ od nje zato stopnjuje pritisk in vse to početje je del tega.
Ona to počne nezavedno.

Lepo se ji zahvali za sms in prijaznost in ji povej, da si vesela, da je končno dojela, da rabiš zasebnost 😉

Za lažje razumevanje kaj se ti dogaja, si preberi knjigo: Marjan Košiček; Ne boj se ljubiti, tam imaš podrobno opisane take in podobne scene

Pa recimo da ni vse skupaj še ena od mnogih provokativnih izmišljenih tem na tem forumu..
…ker res res težko verjamem, da je lahko kdorkoli pri 40tih tako grozljivo SLEP in skozi vse napisano ne zmore SPREGLEDAT, da obnašanje, pisanje ter dejanja tvojih staršev nimajo absolutno nobene veze z LJUBEČIM ODNOSOM.

Nespoštljivo, prostaško, egocentrično, nezrelo, neobzirno, manipulativno, izsiljujoče, NE-LJUBEČE.
VSE TO zgoraj opisuje besede (smsi) in ravnanje (popolno neupoštevanje zasebnosti drugega človeka, lastne hčere in njene družine) tvojih staršev.

Želim si, da je vse skupaj provokacija, če slučajno ni, je pa hudo bedno in žalostno, da taki odnosi sploh so.
Pa sploh ne bi bilo treba, toliko mizerije sovraštva v ljudeh..

Dovolj si stara da se odklopiš z mamine dojke. Pač ker is jih vedno klicala na pomoč ko si jo potrebovala je sedaj tako.
To da ima mama druge probleme so ti pa že napisali.

V mojih časih so se takšne hčerke odselile na drug konec slo da so imele mir.

Drugič zaklepaj vrata.

Zakaj, že videno, pri 18 šla na svoje od mami , potem si gradila kariero in pri 30 + našla parterja ki je hotel več kot samo sex ali dva, ima troka in potem rabi vyarstvo pa pomoč in se spet mami vklopi, sedaj je ne potrebuje in je odveč.

Kot so napisali drugi. Vaša mama čustveno izsiljuje, sploh nima posluha za potrebe vaše družine po privatnosti. Navsezadnje, kaj bi bilo, če hčere ne bi bilo doma in bi si z možem privoščila SEKS kar tam na tleh predsobe. Zakaj pa ne? Vam to ni omogočeno, ker lahko vsak trenutek vstopi mama. Groza!! Malo za hec je primer, malo pa zares. No, morda pa bi morala naleteti na takšno situacijo in bi ji potem postalo jasno, da družinske vezi niso merilo kdaj se najaviti in kdaj ne, ampak je to stvar članov družine, kamor želiš priti na obisk. Najavimo se oz. pokličemo za to, da preverimo, če nekomu sploh paše, da pridemo takrat in takrat.
Torej, morala boste odrasti, pa ne mislim to negativno. Odrasli namreč nismo takrat, ko se sami preživljamo oz. smo finančno neodvisni (na žalost v Sloveniji mnogo družin potrebuje finančno pomoč starih staršev), ampak takrat, ko nas naši starši spoštujejo kot odraslo osebo: to pa pomeni, da spoštujejo naše mnenje in naše odločitve in jih UPOŠTEVAJO brez čustvenega izsiljevanja.
Odziv vaše mame bi moral biti v smislu: Ne razumem/ razumem (odvisno od inteligence, se opravičujem za iskrenost), da se moram najaviti, ampak bom spoštovala tvojo odločitev glede tega.
Če tega vaša mati ni sposobna, pa naj pač ne prihaja. Tako ali tako pa čaka, da boste pod čustvenim pritiskom popustili (upam, da še niste). To pomeni odrasti tudi v očeh lastnih staršev.
Čas je tudi, da na starše pogledate objektivno. Kot otroci jih povzdigujemo in nanje nismo zmožni gledati objektivno. Kot odrasli pa vidimo njihove “pomanjkljivosti”, frustracije, napake… določena vedenja, ki niso ravno v redu (ljudje smo vsi) in to še NE pomeni, da nas starši nimajo radi. Ne pomeni pa tudi, da moramo takšno vedenje staršev prenašati. Kot otrok ste jih morali ker niste imeli izbire. Zdaj jo imate.

To definitivno ni normalno. izsiljuje te totalno. Obnaša se kot 5-letni otrok. Da bi meni mama pisala take sms-e iskren povem, da je ne bi poklicala več dokler ne bi začela komunicirati kot odrasla oseba in se mi opravičila. Saj niste več otrok, ste odrasla ženska. Torej naj se tako obnaša do vas.
Priporočam knjigo strupeni starši 🙂

O moj bog, kot da bi brala smse moje mame, prav isto vse in ja, sosednji forum MOM svojci je pravi naslov, meni je pomagal, pa enih deset let dela na sebi.

New Report

Close