Najdi forum

Odnos bivši mož- nova partnerka

Pozdravljeni
Rabim nasvet oz. še vaš pogled z druge perspektive v zvezi naslednje zadeve. Stara 44, mama dveh najstnikov ločena od decembra 2018. Življenje po ločitvi se je super uredilo, selili smo se v drugo stanovanje, otroka brez večjih pretresov sprejela ločitev tudi šola je šla ok skozi.Bivši mož si je tudi uredil življenje z novo partnerko in njeno hčero. Vse lepo in prav . Moti oz. mori me ena stvar in sicer da bivši mož želi ohranit z mano stik na prijateljski ravni pod to mislim pijača z njim in ta novo ampak meni ni do tega. Nekako mi je brez veze ohranjati nek stik. Mogoče bi še šla če bi se midva razšla kot odrasla zrela človeka ki pač ugotovita da nista za skupaj ampak se žal nisva. Zadnja leta so bila kar pestra od varanja , nespoštovanja mene itd. Rada bi še vaš pogled sem otročja ker zavrnem povabilo na pijačo,preveč kompliciram??? Jaz sem mnenja da je prav tako da živiva vsak svoje življenje.

Temu se pač ne moreš ogniti saj imaš otroke z njim . Vedno bosta imela kaj govoriti . Ne vem v čem je problem če popiješ pijačo s človekom ki si ga nekoč ljubila ? Drugo bi bilo če bi ti povzročal težave , ti grozil in te vznemirjal , ampak o tem ne pišeš .

Ocitno do njega gojis neke zamere ali kaj podobnega. Po eni strani razumljivo, po drugi pa bi bilo bolje tudi zate, da zamere pustis za sabo. O cem pa se on zeli pogovarjat, a te ne zanima kako se imajo otroci pri njemu itn?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala za mnenje, bi pa še dodala da sta bila otroka pri njemu od kar sva ločena največ 5 X po eno noč,ker nima oče časa za kaj več. Med letom pa sem od njega dobila samo eno sms sporočilo ko se je v juniju spomnil da otrok hodi v šolo in je vprašal če misli mulc izdelat letnik.

Tip bi se rad mal bahal pred tabo, ti zbujal slabo vest, fovšijo…češ kako se ima lepo s tanovo zato si želi s tabo na kavo.
Ne vem, če ima smisel ali pač?
Pojdi in tanovi malo predočiš kakšen je bil do tebe, kake sočne podrobnosti… to bi znala bit vroča kava 😉

Vsekakor je prav, da komunicirata zaradi otrok nap po telefonu, ostalo po želji

Pijača vidva ja, da v miru predebatirata kaj v zvezi z otroki, ampak s ta novo, že zdaj, komaj pol leta po ločitvi? In to vi trije, ne vseh pet skupaj?
Kaj pa vem.
Tudi glede otrok se bo mogoče še kaj spremenilo, ko ga bo največja zatrapanost minila, ampak glede na to, da sta najstnika, utegne ta vlak zamuditi. Če očitno že ima čas, naj ga raje nameni otrokom, ne kofetkanju vas treh – napišem tako na prvo žogo. Ti mu to povej na malo lepši način.

tale kava pride v poštev samo v primeru, da ti prideš z enim hudim loverjem, ki naj te pripelje z najnovejšim audijem, bmw jem. Prosi sodelavca, znanca oz. nekoga, da gre s tabo, avto si lahko izposodiš…. verjemi, da bo to zadnja kava.

tale kava pride v poštev samo v primeru, da ti prideš z enim hudim loverjem, ki naj te pripelje z najnovejšim audijem, bmw jem. Prosi sodelavca, znanca oz. nekoga, da gre s tabo, avto si lahko izposodiš…. verjemi, da bo to zadnja kava.

Pozdravljeni.

V prvem delu ste napisali, da se je za vas življenje po ločitvi super uredilo. Toda v drugem prispevku ste nakazali, da z vaše strani obstaja do partnerja še določena čustvena napetost in da zelo redko vidi otroka. Slednje je najmanj žalostno. Niste napisali ali plačuje preživnino?

Kakšen je (javen ali skrit) namen vašega bivšega moža za srečanja iz prispevkov ne morem razbrati. Predlagam pa vam, da ga to jasno vprašate. Vsekakor smete vedno vi postaviti svoje pogoje za srečanje in če se z njim ne želite družiti, vam tega ni potrebno početi. Vsekakor pa je prav, da se z njim usklajujete glede otrok. Če tega on ne želi, potem nekih večjih argumentov za nujnost druženja res ni.

Iz prispevka sicer razberem, da bivšemu možu še niste čisto oprostili in da posledično še niste počistili negativne energije okrog svojega srca. Po ločitvi si je potrebno vzeti čas za žalovanje, ki mu v idealnem smislu sledi oproščanje sebi in partnerju, kar sprosti negativno energijo okrog srca in omogoči nov začetek – morda celo z novim partnerjem.

Mladi ste še. Odprite srce – in ne ujemite se v past, ko bi začeli živeti samo za otroke.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Nihče te ne more prisiliti, da sediš z njim na pijači. Če se morata pogovoriti o otrocih, obstajajo telefoni. Na ta način si še vedno vljudna in civilizirana. On bi rad bil tvoj “prijatelj”, ker ima slabo vest, in zato, ker bi rad naredil vtis na ta novo. Ti poslušaj sebe in ostani zvesta sebi in svojemu notranjemu čutu. Vse ostalo je brez veze, pa oče tvojih otrok gor ali dol. Je imel priložnost, ko sta bila še poročena. Poročena pa nista več – z razlogom.

Se strinjam z zadnjim odgovorom. Ločila sta se z razlogom, pač nisi več hotela biti s tem človekom. Zakaj bi zdaj vzdrževala neke stike? Če bi hotela z njim debatirati ob kavi, bi ostala z njim poročena.

Jaz nisem za take fore. Bivši so z razlogom bivši in sodijo v preteklost. Če moraš komunicirati z njim zaradi otrok, seveda vse lepo in prav, valjda se normalno pogovarjaš in vse. Ampak družba ob kavi naj bo pa kdo drug. Še posebej pa ne njegova tanova, zakaj že?

Dobro preberi kaj je napisala!!!

Očitno goji zamere? Eh daj no? Saj jo je samo varal. Nič takega.

Zdaj pa bi on kofetkal z njo in novo partnerko. Ja. Najboljše da mu napiše diplomo za najboljšega bivšega, ker je tako prijazen.

Daj vklopi razum.

Aja. Avtorica.
Naj kar on sam hodi na kavice. Sam ali pa s to tanovo. Verjetno je ljubosumna nate in ji hoče s kofetkanjem dokazat, da nisi grožnja.

Bljak.

če bo že šla na kofe, naj se dobro pripravi.
Recimo začne temo a se spomniš Kramolčevega Petra? Zalotil je ženo, ki ga je varala s Potolčenim Romanom? Roman pa tudi poročen. Kok se meni varalice gravžajo. V življenju nočem nič imeti več z njimi. In gledaš kako se ta tanova preseda po stolu.
Naroči kratki espreso, ker več ne boš imela časa spiti:)

Ne rabiš delat nič kar ti ni prijetno zato nikakor ni razloga, da greš z njim na pijačo če ti ni do tega. Ohrani distanco. Glede otrok se lahko nujne zadeve zmeniš tudi po telefonu ali sms-ih. Vedno dajaj sebe na prvo mesto in delaj le kar ti ugaja ter se druži le z ljudmi, s katerimi se počutiš dobro! Morda se boš potrudila ga gledat le za valeto/maturo/poroko otrok… 😁
Srečno!

Stvari za nazaj ne mores spreminjat. Lahko pa jih za naprej. Meni osebno se zdi vredno zaradi otrok ohranjat stik in lep odnos .

Živjo,

Mi ponavadi ravno ne hodimo na pijače (ker to jaz niti ne bi šla), ampak se srečamo pač, ko pripeljemo otroke k enemu ali drugemu. Včasih mi tudi bivši skuha kavo, kadar se moramo kaj pomeniti glede otrok… Čeprav je bil čas okoli ločitve grozen, ne bom v detajle, je po petih letih nekako šlo v mirnejše vode in nimam v trebuhu slabosti vsakič, ko grem tja.
Tako da – z njimi se družim le ko je res treba zaradi otrok. In še to se po največ 20min poberem s kakim izgovorom:):)
Mislim, da je to pač del tega, da pač skupaj vzgajamo naše/njihove otroke, in v tem ni nič slabega.

New Report

Close