Najdi forum

Čustveno odvisna partnerica

Živjo, bom hiter in bi prosil za kake pametne nasvete… Imam punco, katera se mi zdi da je čustveno odvisna kar je prišlo že v skrajnost in se mi zdi da me nadzoruje na vsakem koraku, kadarkoli se družim s prijatelji in nje ni zraven je problem (še preden sploh pridem do njih). A je tukaj kakšna opcija, da bi ji povedal da je čustveno odvisna in da to kar dela ni prav? Ali je enostavno edina možnost povedat direkt, pa kar bo pa bo – predvidevam da ne morem pričakovat nič dobrega. Kadarkoli ji skušam povedat karkoli na normalen način, da pač grem nekam pa da bo vse ok, je panika. Da je nimam rad, ker je nisem povabil zraven, kako so mi prijatelji več vredni kot ona itd. Mogoče kak dodaten nasvet kako se soočit s tem, razen “razloži ji, da potrebuješ tudi čas za prijatelje, nič ni narobe s tem”, ker to ne pomaga. En pa isti pogovor imava vedno in se mi bo počasi zmešalo.

Pozdravljen,

tudi če ji boste 100 rekli da bo vse ok, ji to ne bo dovolj, saj ima problem v sebi. Počuti se neljubljeno, nesamozavestno in išče vašo potrditev. To bo morala rešiti sama z delom na sebi. Verjamem da vas to uničuje in izčrpa.
Verjetno so težave pri njej prisotne že dlje časa in njeno obnašanje je simptom, vzrok pa tiči globlje v njej.
Želi da ji daste vrednost ker jo sama zase nima in vse kar vas vleče stran od nje, predstavlja grožnjo.

ne verjamem da ti bo ratalo. takšnemu človeku ne moreš racionalno razložit da potrebuješ prijateje in to ne pomeni da ti je ona manj pomembna. potrebuje psihiatra in šele ko bo sama pri sebi porihtala, takrat se lahko spusti v zvezo z drugo osebo. moje mnenje.

nova
Uredništvo priporoča

Kot pravijo zgoraj, vseeno pa jo lahko kdaj tudi povabiš zraven. Potrebuje pozitivne izkušnje in le skozi te se lahko nauči, da zmore zaupati. Seveda pa mora za levji delež tega poskrbeti sama in to lahko traja leta.
Res je, da takim ljudjem na koristijo racionalne razlage, potrebuje bolj razumevanje, hkrati pa moraš sam postaviti mejo, saj s tem, ko bi se recimo sam odpovedal prijateljem, ne bi rešil ničesar. Mogoče bi ona bila bolj pomirjena, po drugi strani pa bi postal nemiren ti, ker bi se odpovedal precejšnjemu delu tega, kar imaš rad in kar ti daja občutek svobode in ponovno bi v odnos vstopil nemir.
Punca mora najti stvari, v katerih tudi sama uživa in se sprošča, sicer ji v dolgčasu ostane le brezupno tuhtanje, kaj vse bi ti lahko počel medtem ko te ni, hkrati pa sama ne dela nič, kar jo izpolnjuje, osrečuje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Punca je Slovenka, ne?

V bistvu je samo ena rešitev. S punco se usesti in se z njo pošteno pogovoriti. Ampak obstaja res velika verjetnost, da pogovor ne bo zalegel oz bo zalegel za le malo časa. Čez nekaj mesecev bo šla zadeva v stare tirnice. Po poroki in ko bosta imela otroka pa sploh. Takrat bo pa še huje, ker se bo kontrola razširila še na druga področja, pa stalno nerganje boš poslušal.

Tako da imaš dve opciji. Ali se s tem sprijazniš. Ali pa greš že zdaj narazen. Če ne boš čez 10 let tukaj spraševal kako se ločit.

Govorim iz lastnih izkušenj.

Pozdravljeni.

Včasih je najbolje takšne izzive nagovoriti v okviru partnerskega svetovanja.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close