Najdi forum

Zdaj tako je, mogoče bo kdo razumel, mogoče noben.
Po nekaj letih sem končal z punco, pred koncem zveze sem pa čisto po naključju spoznal osebo, punco, ki sem jo začutil kot še nikogar na svetu – vendar naj takoj povem ni bila ljubezen ne nič, ampak edinstvenost osebe!
Pac opisal bom po domace, iskreno..
Z punco sva mela kar okej odnos, bom rekel soliden, nisem moski, ki bi podpiral varanje ali kakrsnekoli stvari, ki prizadenejo! Sem pa spoznal eno punco, cisto iz heca preko spleta, s cemer se ne ukvarjam, ker vedno se drzim pravim oci so ogledalo duse, to lahko le v zivo zacutis, to punco pa sem zacutil po pisanju ceprav je sprva bil to hec o perverznosti..sva se smejala, nisva se srecala ne nic, slisala se sva po telefonu, tisto noc in je bilo to to..
Potem pa se je zacelo-dopisovanje na FB, ki je bilo nasprotje spoznanja, bilo je pisanje o cloveski globini, o nezemeljski ljubezni, govora v smeri ljudi, spoznavanj samega sebe itd. Nakar sem priznal tej “frendici”, da v odnosu ne cutim tega ..da dejansko mogoce le nisem tako srecen, kot neka usoda-teden dni po tem, me punca se iz danes neznanega razloga pusti, je sla iz stajerske na primorsko, ampak nek strah sam ostal po tolkoh letih neke “trdne” zveze, me je premagal, bil sem na dnu, shujsal, oslabel fizicno, psihicno, 4dni po “koncu” in po mesecu dni pisanja s to “prijateljico” ceprav zivi cca 8km od mene, sva se dobila..zacutila je da jo potrebujem. Prisla je na kavo poslusala moje besede, izpoved, prva zenska(ki je nisem res poznal poznal), ko me je videla jokat, mi je v isti minuti pogovora ponudila, da me ona pelje na primorsko, da grema do moje punce, da se naj vrne itd. S tezkim srcem sem sprejel to, ker ne rad prejemam pomoc..njej sem sem takoj zaupal, bila je ob meni..punca se ni vrnila in tako se je zacelo najino “prijateljstvo”, ki ga nihce ne razume. Bila sva povezana z duso in vsem, zacutila sva en drugega tudi ce se nisva slisala, ko sva se brez da vprasama kako si, sva odgovarjala en drugemu, se spet videla na pijaci, sla kaj pojest itd. Spostovat sem jo zacel takoj, ker sem jo tak zacutil to edinstvenost, to ljubezen v njej, dobroto, resnicno iskrenost, poslusal sem ko je jokala za tipom, ker je vmes koncala zgodbo, poslusala je ona mene nekaj mesecev za mojo bivso..in paaf zgodilo se je kot z jasnega, zacutil sem da sem se zaljubil v njo, nebi se nikoli, ce nebi bila ta globina ..neskoncna ljubezen, enkrat zaspal na obisku, me je z zobno pasto namazala-to bi nekomu vrat zavil hehe, ne ko me je zbudila-sem jo hotel objet, zbegano prestraseno se je umaknila, delala sva se kot da nic ni bilo, ceprav sva se hecala na racun tega objema..cez cas..spet nanese obisk-gledama skupaj tv se zblizava v objem-toplina, obcutek varnosti, posebnost, ki se neda opisat..zblizevanje vedno bolj in bolj..vsakic dlje, globje- do poljuba! Tukaj se pa koncalo, po veckratnih skupnih trenutkih s poljubi-ja itak priznam po domace receno vzburjala me je full ce v tej smeri – ampak zarad spostovanja iskrenosti tiste notranje ljubezni sem jo sprejel drugace hotel sem prvic-nepozabno-do tega ni prislo, oba full zaposlena postajala..manj sva se videvala..sla sva na vecerjo pijaco itd.veckrat mi je ponovila ti si moj najboljsi nezemeljski prijatelj-to sem tud sam cutil za njo a hkrati zaljubljen v njo, enkrat pred novim letom ji napisal tako “posebno” pismo z malo namigi, bila je presenecena nad iskrenostjo in globino, ampak tak sem cutil! Ko sem ji res izpovedal custva, je sprejela jih vrnila..ampak naslednji dan se umaknila-ni bila vec ona vklopila je nek “razum” za par dni, potem se spet zblizala…za Valentinovo sva se dobila po njenem treningu zvecer, kot dva zaljubljenca darila z srcki, vrtnicami, en drugemu..vedno sva znala izbrat fascinantna darila-za drug drugega-majhna ampak posebna to naju je fasciniralo oba hkrati!!! Valentinovo je bilo popolno, zblizevala sva se kot parcek, jaz se ob 4zjutraj zbudil jo poklical, da ji zelim lep miren deloven dan, ko je 1x tednsko
Morala tako zgodaj vstat, smejala se je srckano pravi da sem njen rahlocuten posebnez..ona mi je polepsala dneve, cez oci je videla mojo ljubezen skozi kako imam lepe posebne oci, jaz enako pri njej..napisal sem ji kot solarcek pismo, z iskreno izpovedjo moje ljubezni, ji pustil na avtomobilu, pred koncem njene dejavnosti ae skril in cakal, da jo presenetim z vrtnicami cokoladico, ki jo obozuje in pismom! Prisla je plasno je mislila da je bomba haha, vzela se smejala, sedla v avto in me klicala, da ima obozevalca sem se smejal, je rekla vem da si ti! Drugi nemore bit..sem rekel ko bo doma naj prebere ce sprejema to naj sporoci ce ne naj odide..sprejela je, zacutila, bila sva v takem orijetnem odnosu, iskrenosti o vsem, ko sva se videla-hkrati se mi je cas ustavil a ura hitro bezala, hujse kot zaljubljena najstnika, ko je kdo sel kaj urejat sva sla en z drugim v oporo, pomoc, za energijo..vsak ko me je poznal-je rekel- ZALJUBLJENA STA! Potem pa ..cez noc..spet njen razum..umaknila se je..postala malo nesramna..a vem da ni taksna, da so to besede “necesa” ..tako je ostalo, da sploh nisva vec v komunikaciji! In zdaj sem spoznal nek nauk: NIKOLI NE IZDAJ, SE POPOLNOMA NE PREDAJ, NE ISCI, NE CAKAJ, PA CE SE JE NEVEM KAKO GLOBOKO IN CUSTVENO, ker si potem samo se bolj ranjen, vsak dan se ob misli na njo zbudim, 20x na dan pogledam telefon, pricakujem njen srcek da poslje, njene besede..tega neve in nikoli nebo vedla, ceprav cuti sem preprican, da sem ….ampak njen razum je-umaknil se je, a neve da ta umik je..nekaj kar bo vecno v meni..tud ko bo imela fanta, bom srecen za njo, le ob srecanju je nebom gledal v oci, ker bo spoznala mojo notranjo …mogoce nekdo tega zdaj nebo razumel, ker tega ni podozivel-ja tudi meni se je zgodilo PRVIC IN ZADNJIC TO V KAR NIKOLI NISEM VERJEL, nisem najstnik sem cez 30+, dal skozi v zivljenju vec kot marsikdo v 100letih, ampak tega se ne! Vsakemu od vas zelim to dozivet, ampak z ..vecnostjo da traja! Ce bi ljudje tako podozivljali ljubezen, odnos moskega in zenske,..na videz sem nasprotje temu kar je napisano, tud pozna me ne nihce taksnega – samo ona! Sorodna duša! ..mogoce ce bo tudi ona kdaj to prebrala bo s tem “TI SI KO NISI IN KO NISI SI TI” vedela da je to moja misel, ki pripada njej in bo enkrat razumela, ker jaz ne..njenega odhoda, umika,..ker vem cutim poznam kdo in kaj je v globini! Od kje pol ta strah in bezanje pred to globino!!

Po mojem si bil tako zelo zaljubljen, da si videl stvari malo drugačne, kot so bile v resnici. Ona ni bila zaljubljena, v tebi ni videla tega, kar si ti v njej. Verjetno pa ima za sabo tudi kako bolečo izkušnjo. Čudi me, da se pri taki globini in povezanosti in pri tej starosti, nista mogla pogovoriti o teh njenih umikih.
Bil si ranljiv, prišla je, ko si najbolj potreboval nekoga ob sebi. Tvoja pričakovnja so se razumljivo z zaljubljenostjo povečala, uresničila pa ne. Da si se odprl, ni nič narobe, morda se le nisi pravi osebi ali pa ob pravem času.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se strinjam z Markotom.
Ni krivo to, da si se odprl in izlil vsa svoja čustva, ampak si to enostavno storil pri “napačni” osebi. Ona ni čutila enako kot ti.

Razočaranja nad ljudmi so ponavadi zaradi lastnih (previsokih, prevelikih) pričakovanj.
Enako je pravzaprav, če sebi postaviš nemogoč cilj (npr.čez en mesec bom šel na triatlon), v reali pa nisi pretekel več kot 5km v kompletu. To je že preden se je karkoli začelo uresničevat, obsojeno na neuspeh.
Potem se seveda lahko izgovarjamo, da smo luzerji, da smo itak vedeli, da nismo za nič sposobni in tudi to, da NIKOLI VEČ ne bomo probali (ker smo nevredni uspeha). Sabotaža samega sebe, dober izgovor, da ostanemo tam kjer smo.
Resnica je pa to, da nas je strah spremembe, nečesa, kar ne poznamo, nimamo, nismo naučeni (uspeha, lastne vrednosti, da si zaslužimo nekaj več, kot to kar imamo, in smo tam kjer smo).

Enako je pri tebi, kot sta ti že Marko in Žarna, TI SAM, si tako čutil, ona je dojemala vajin odnos DRUGAČE.
Ja, vem da ti ta odgovor, v bistvu imaš zdaj že tri take odgovore, niso všeč, ampak verjemi, če bi bilo res kar praviš in bi OBA čutila enako, bi že zaradi obojestranskega čutenja takšne bližine in naklonjenosti, dobil z njene strani VELIKO VEČ, če nič drugega vsaj toliko iskrenosti, da bi ti zaupala, da ima težave.
In od tu naprej bi jih poskušala, ona sama, ali pa oba skupaj razreševati.

Če čutiš do nekoga, to kar si opisoval, in je obojestransko, tega ne izpustiš kartako in zbežiš.
Tudi, če veš da ne zmoreš, se zaupaš temu človeku, da te nekaj blokira in da ne zmoreš (trenutno) dat od sebe kaj več.

Njeno izmikanje, tudi z nesramnostjo, pa dokazuje, da takšne bližine, zaupanja in vsklajenosti, kot si jo ti čutil do nje (in preslikal enako tudi nanjo) ni imela, ni čutila.
Ja, je rekla, napisala tako, ja si ji bil všeč, to je zagotovo bilo tudi z njene strani, ne pa tako intenzivno, in v take globine, kot pri tebi.

Tvoja izjava, da si se iz tega naučil, da “nikoli več”, je pa tako; imaš sposobnost čuttiti in to si boš sam zavestno blokiral, tako da boš v bodočih odnosih bolj revnejši, nesrečnejši, bolj prazen in nesrečen.
Je vredno, samo zato, da ne bo bolelo nikoli več, hkrati pa si boš s tem ustvaril umiranje na obroke?

Kot bi otrok, ki je padel in se potolkel izjavil, da ne bo več nikoli stopil na noge in hodil.

Je vredno živet tako?

Razočaranja nad ljudmi so ponavadi zaradi lastnih (previsokih, prevelikih) pričakovanj.
Enako je pravzaprav, če sebi postaviš nemogoč cilj (npr.čez en mesec bom šel na triatlon), v reali pa nisi pretekel več kot 5km v kompletu. To je že preden se je karkoli začelo uresničevat, obsojeno na neuspeh.
Potem se seveda lahko izgovarjamo, da smo luzerji, da smo itak vedeli, da nismo za nič sposobni in tudi to, da NIKOLI VEČ ne bomo probali (ker smo nevredni uspeha). Sabotaža samega sebe, dober izgovor, da ostanemo tam kjer smo.
Resnica je pa to, da nas je strah spremembe, nečesa, kar ne poznamo, nimamo, nismo naučeni (uspeha, lastne vrednosti, da si zaslužimo nekaj več, kot to kar imamo, in smo tam kjer smo).

Enako je pri tebi, kot sta ti že Marko in Žarna, TI SAM, si tako čutil, ona je dojemala vajin odnos DRUGAČE.
Ja, vem da ti ta odgovor, v bistvu imaš zdaj že tri take odgovore, niso všeč, ampak verjemi, če bi bilo res kar praviš in bi OBA čutila enako, bi že zaradi obojestranskega čutenja takšne bližine in naklonjenosti, dobil z njene strani VELIKO VEČ, če nič drugega vsaj toliko iskrenosti, da bi ti zaupala, da ima težave.
In od tu naprej bi jih poskušala, ona sama, ali pa oba skupaj razreševati.

Če čutiš do nekoga, to kar si opisoval, in je obojestransko, tega ne izpustiš kartako in zbežiš.
Tudi, če veš da ne zmoreš, se zaupaš temu človeku, da te nekaj blokira in da ne zmoreš (trenutno) dat od sebe kaj več.

Njeno izmikanje, tudi z nesramnostjo, pa dokazuje, da takšne bližine, zaupanja in vsklajenosti, kot si jo ti čutil do nje (in preslikal enako tudi nanjo) ni imela, ni čutila.
Ja, je rekla, napisala tako, ja si ji bil všeč, to je zagotovo bilo tudi z njene strani, ne pa tako intenzivno, in v take globine, kot pri tebi.

Tvoja izjava, da si se iz tega naučil, da “nikoli več”, je pa tako; imaš sposobnost čuttiti in to si boš sam zavestno blokiral, tako da boš v bodočih odnosih bolj revnejši, nesrečnejši, bolj prazen in nesrečen.
Je vredno, samo zato, da ne bo bolelo nikoli več, hkrati pa si boš s tem ustvaril umiranje na obroke?

Kot bi otrok, ki je padel in se potolkel izjavil, da ne bo več nikoli stopil na noge in hodil.

Je vredno živet tako?
[/quote]

Sama dozivela 2krat v zivljenju to kar je avtor z dvema tipoma ki sta oba me pustla za silvestra in sla fukat druge zenske. Drugi mi je pisal 2.1 da hoce sexat dalje z mano ker mu nova punca ne da sexa. Se to! In ja avtor boli ko te nekdo tako ma. Res. Igrajo se ker so psihicno bolani in se norca delajo s pristnih custev. To je!

Komaj sem se pobrala. Ampak zdaj mam kriterije in ne odstopam od njih. Al pride taki mimo ali pa se naj zdrkajo vsi doma pa dajo mir dami kot sem jaz!

Pa naceloma, nekako je tudi ona isto cutila ona je clovek ki ne rece zaljubljen, ampak povezan, ravno s tem sem dobil se vecjo globino proti njej, ko mi je zacela tako..in vse v dvojini..vcasih sva se hecala da se bova na doloceno leto(leto iz nekih najinih skupnih stevilk) cez par let porocila, mogoce sem res jaz napacno dojemal ampak zacutil sem v njenih oceh pogledu globini, da je zaljubljena – ker prijatelj prijatelja nemore tako imeti rad ga cutit in povezanost taksna, meni je zal, da sem samemu sebi dopustil to globino, mogoce iz razloga kee sva zaradi tega koncala res posebno prijateljstvo ceprav ona rece da boma vecno tako, ampak tezko..danes jutei bo mela tipa..skupna kava? Nemogoce 😉 drugace pa..vem da pa nebova vec tako povezana prijateljsko in ja ona je rwkla da sem moski ki ga vidi ob sebi v zivljenju naalednji dan je bil odgovor : to bi bila katastrofa..potem spet nezna itd. Sprejemam jo taksno kot je, ker zame je res posebna na tem plaetu, ne glede na vse njene te “‘mane”, mogoce sem pa le prenezen oz.preglobok za njo, tudi jaz sem pa dobil obcutek da je tukaj preteklost v igri ker po tisti njeni prvi dolgi vezi polni ljubosumnja itd.ni uspela dolgo oatajat v zvezi..vem da pa ni slaba oz hladna kot se zna nardit, to me jezi 🙂 pac iskren sem do samega sebe a hkrati do nje, ne glede na vse kateri moski bo jo osvojil bo vecni srecnez z zunanjo lepoto notranjo globino ki je ni ter levinjo ki je navzven lev navznoter angel 😉 malo sem jezen, a hkrati obozujem jo..ocitno sem res zaljubljen prevec? Ni bila napacna oseba ob napacnem casu po moji vezi sem spoznal 30zensk, ampak njo..cutil vzel za svojo..scitil..poslusal..sprejemal..kot ona mene!
Ja za zvezo pa sem pomislil zato, kee zveza ni zivljenje pa lubi bubi besede, ampak dopolnjevanje, ucenje, spostovanje dveh oseb, kar pa iskreno malo kdo premore, to sva pa midva bila! Tudi zdaj ko nisva v kontaktu se vsak dan zbudim in cutim kak gre motivirana v sluzbo, ceprav ji ne pase, cutim da ko se zvecer vleze pomisli name-ponos in razum pa jo premagujeta skozi vse zivljenje, mogoce sem v upanju da sem Bog in bi jo lahko naucil “ugasnit” razum in “poslusaj srce”..pa mi ne uspe! Ne jocem za njo, smejim se, ker cutim povezanost, nekdo ki pozna takaen odnos-vem da me razume, keri pa ne pozna pa upam da to podozivi v vecnost!

Realnost (praksa) nakazuje, da je bila “povezanost” iluzija (enostranska).

Sarkazem ON
Osebno sem bil globoko povezan z Angelino Jolie, a ko sva obtičala skupaj v liftu za 49min se je izkazalo, da rada beži od globljih povezanosti in se je raje plehnato vrgla na Brad Pitta in končala v jarku.
Sarkazem OFF?
Tako to gre.

De omnibus disputandum..

A sta se vidva sploh kdaj odkrito pogovarjala, zakaj se je umaknila, in en dan misli o vaju enako kot vi, drug dan pa da bi bila to katastrofa…?

iskreno ko sva presla na temo me je objela..stisnila..ti si moj posebnez..nezen..povedla sva si da se imava rada ..v “najinih” besedah..sedaj ko jo vprasam kaj ji je itd- nimam energije odgovor-ko crto potegnem nazaj spoznavam, da je z bivsimi na tak nacin koncala zvezo, a
Midva zveze nisma imela…cudasko je vse no, saj grem naprej..nocem silit njo jo zdaj sprasevat ker jo poznam in vem da bo preslo v “mrznjo” iz njene strani, ker ne mara “vampirstva” a cutim jo da nekaj ni vredu.. 🙁

Zaljubljena gotovo ni bila. Kaj še nisi bil z zaljubljeno žensko. Zaljubljena ženska ne pobegne, ampak naredi obratno od tega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Moje mnenje je, da je bila naklonjenost verjetno obojestransko iskrena (100% ne moramo vedeti). Menim, da se je vsaj pri vas (lahko tudi pri njej) zgodila čustvena “preplavitev”, ki je do neke mere pričakovana pri najstnikih, pri odraslih pa malo manj. V romantičnem smislu lahko to razložimo z pojmi kot so duša dvojčica, sorodna duša, najboljši nezemeljski prijatelj, usodna ženska, ljubezen življenja ipd. in morda so v ozadju res določene metafizične sile, toda takšna dinamika je v zemeljski praksi težko dolgoročna.

Vsako čustvo potrebuje “strugo” po kateri se lahko pretaka. Če čustva niso prizemljena, potem za osebo, ki je del tega, to ni prijetno – lahko deluje celo zadušujoče. Enako kot ni prijetno, če so naša čustva maskirana in držimo sebe na distanci (kar je morda bil primer pri dekletu, ki ga opisujete). Kot je v vesolju v navadi, v svoje življenje pritegnemo izkušnje, ki nas vedno znova in znova silijo v podobne vzorce z namenom, da bi jih ozavestili in posledično prevzeli več odgovornosti za svoje življenje.

Menim, da je z vsem dogajanjem v veliki meri povezana tudi vaša ločitev in očitno dejstvo, da niste šli v celoti skozi proces žalovanja in ponovnega iskanja sebe.

Predlagam vam, da delate na tem, da zopet najdete sebe. Spustite romantične slike, ki ste jih ustvarili v svojem umu glede bivšega dekleta in vašega usodnega dekleta.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close