Najdi forum

Ljudje se ne družijo z mano zaradi moje bolezni

Imam torej neko duševno bolezen in zaradi tega ker sem imela v preteklosti izpade (ampak od tega je 7 let!) se vrstniki ne družijo z mano. večkrat so mi tudi povedali da me opravljajo. to me spravlja v obup, ker teh težav nimam več (redno jemljem tablete) in ne vem zakaj se toliko ukvarjajo z mojo preteklostjo, ampak seveda ne vsi. nekateri so že pozabili na to. ne vem, kje naj najdem prijatelje, ker so mi že rekli nekateri, da sem dobra oseba ampak moram pač jest tablete, da se mi ne poslabša. nisem si sama tega izbrala (to bolezen). tudi fanta si ne upam imeti zaardi moje preteklosti ter bolezni, ker ne vem kako bi to sprejel.. prosim za nasvet

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

V svojih 33. letih sem spoznal cel nabor ljudi, med njimi kar nekaj takih z duševnimi motnjami. Z mnogimi dlje kot do nekaj dopisovanja ni prišlo, se je pa med njimi našel ekstrem. Na forumu nebojse se je predstavljal kot farmacevt in tudi njegove objave so dajale vtis, da gre dejansko za diplomiranega farmacevta, ki daje nasvete. Pisal sem mu in kmalu sva se dogovorila za srečanje. Pa je tik pred zdajci odpovedal. In tako drugič, pa tretjič… Slabo leto dni pozneje je na forumu grozil z ubojem soseda. Sodu je izbilo dno ko se je izkazalo, da mi sploh ne namerava vrniti posojenega denarja. Maja letos, 3 leta zatem ko sem z njimi prekinil stike zaradi njegovega idiotizma je napisal, da trpi za psihozo.

Žal je z ljudmi tvojega kova zelo težko ali celo nemogoče shajati. Ne pravim da ste slabi ljudje, toda zaradi bolezni ste trajno nezmožni normalnih odnosov. Danes bi bil zelo previden pri navezovanju stika z nekom, kot si ti. Slabe izkušnje so naredile svoje. Predlagam, da iščeš družbo v krogu ljudmi z enakimi težavami. Vključi se npr. v Društvo Ozara.

jaz imam tudi podobno bolezen in situacijo, če hočeš da se malo bolj osebno pogovarjava mi napiši mail pa ti pišem tam gor, tukaj ne bi vsega pisal…..lep pozdravček

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Res je, ljudje smo pogosto polni predsodkov in predsodki glede duševnih bolezni so zelo visoko. Na podlagi teh predsodkov upravljamo s svojimi občutki, razmišljanjem in vedenjem. Verjamem, da vas je odnos družbe prizadel. Žal pa nam je v življenju redko karkoli podarjeno. Vaše bolezni si niste izbrali, vendar pa je del vas. Zelo je pomembno kako z njo stopate v svet. S sprejemanjem ali odporom?

Če ste se z boleznijo identificirali do te mere, da je postala velik del vas in je zasenčila vse ostalo, kar se pogosto zgodi, če do tega dela nas občutimo odpor, potem vas bodo tako videli tudi drugi. Bolezen je sicer del vas in zahteva določene prilagoditve, vendar bolezen niste vi – zagotovo ne. Prepričan sem, da posedujete ogromno drugih kvalitet in občutenj. Če boste verjeli v te kvalitete in sebe, bodo tudi drugi ljudje videli te kvalitete in pravo vas.

Res je tudi to, da nekdo, ki ni imel kakšne izmed duševnih bolezni težko razume tistega, ki jo je imel oz. jo ima. Nisem seznanjen s tem ali obstajajo kakšna združenja ljudi s podobnimi težavami, verjetno pa obstajajo. Morda lahko raziščete, kaj obstaja in to napišete na forum. S tem boste pomagali tudi drugim, sami pa boste s tem dobili nabor možnosti, ki jih lahko raziščete.

Dobro je, da redno jemljete tablete, razmislite pa tudi o skupinski ali individualni psihoterapiji, ki vam bo pomagala aktivirati vse vaše potenciale za bivanje in odnose.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Smem razkriti identiteto te osebe?

Smem razkriti identiteto te osebe?
[/quote]
Ne.
Lahko pa ukrepate po uradni poti preko policije in odvetnika oz. odvetnice.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close