Najdi forum

Imam težavo.pPo 4 letih sem koncala vezo s partnerjem.!4 dni po tistem ko sem od njega odšla si je poiskal novo prijateljico.kar me je kljub temu da sem vezo končala jaz prizadelo.Nato mi je umrla mama,sestra in brat sta se z mano sprla ker sta me obdolžila da sem ju prikrajšala za dediščino,nato pa se je sprla z mano še prijateljica s katero se poznama že 49 let.Ta prijateljica je izrabila moje zaupanje in je mojei sestri izblebetala vse kar sem ji kdaj zaupala.Sedaj so pa se vsi trije še na veliko začeli družit z mojim bivšim,hodit k njemu,ter slike objavljat na fb.Ne razumem,je res to normalno,ali se samo meni zdi da delajo to zato da bi me prizadeli.Prej se mimo mene ni noben z njim družil,še ogovarjali so,zdaj pa naenkrat takšno prijateljstvo….kaj si mislite vi o tem,mene je zelo prizadelo…

Če si še nisi si najdi tudi ti enega in uživaj.

Mislim, da ste vsi polnoletni in lahko vsi počnete, kar vas je volja.
S kom se druži tvoj bivši partner in kje objavlja svoje slike nima nič s tabo. Razen, če si na slikah tudi ti.

Predlagam, da izbrišeš svoj FB profil in začneš živeti.

Pozdravljeni.

Kar je naredila vaša prijateljica res ni v redu. Vsekakor je tudi to, kar je naredil vaš bivši partner po tistem, ko ste prekinili zvezo, in kar počnejo vsi, ki jih omenjate, nenavadno. Možno je, da jih je združila sila povezana z vami. Ko govorimo o odnosih so redke situacije, kjer lahko najdemo odgovornost samo na eni strani. Napisali ste, kaj zamerite vi njim, niste pa napisali, kaj bi lahko oni zamerili vam.

Verjamem vam, da ste prizadeti. Predlagam vam, da ovrednotite, koliko je te prizadetosti povezane z vašo užaljenostjo, ker drugi niso počeli stvari tako kot ste jih pričakovali vi. Namreč, edino na kar lahko vplivate ste samo vi sami. Dejanja, čustva in mislih drugih ne morete kontrolirati. Še sreča, da je tako. Si predstavljate kako bi bilo življenje kompleksno, če bi bilo drugače. Ko boste jasno prevzeli odgovornost za svoj del, potem boste jasneje videli koliko objektivne krivice se vam je zgodilo. V tem primeru lahko oprostite in greste naprej v življenju, ali pa osebe, ki prestopajo vašo mejo, soočite s svojim pogledom na situacijo in postavite mejo. Prisiliti pa nobenega ne morete ničesar.

V kolikor ste začeli zaradi situacije padati v depresijo si poiščite pomoč.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Kot ste sami napisali, ste prizadeti. Upravičeno, vendar ne iz pravih razlogov.
Vendar pa je iz vašega zapisa moč razbrati, da na to dejstvo, da ste prizadeti (kar je povsem na mestu in pravilno), pozabljate. Na ta način, niste pošteni do same sebe, posledično še dodatna samo obremenitev same sebe, da ima bivši novo punco, da se družijo in vse skupaj objavljajo ipd…

Obrnite se k sebi, dejavnostim in ljudem, ki vam kaj pomenijo, ostale kar lepo na miru pustite. Če vas FB toliko moti, ali ne hodite gor, ali pa zadevo enostavno izbrišite.

Srečno.

New Report

Close