Najdi forum

Imam dolgoleten zakon in v njem želim tudi ostati . Ne želim si sprememb na tem področju niti začeti življenje s kom drugim . Ne morem pa izpeljati vloge zveste žene . V detajle se ni bi spuščala zakaj je tako . Sem pa v spolnem razmerju z nekom in to mi ustreza . Ravno tako tudi tej osebi . Tako lažje zvozim zakon . Bila bi za odprto zvezo in me ne bi motilo če bi enako počel tudi mož le njegovih opisov in razlage ne bi želela vedeti . Nekajkrat sem se takemu početju želela izogniti pa se mi zdi da je to proti moji volji . Nisem in ne iščem resne zveze le spolno razmerje mi ustreza . Doma mi ne . Mož me ima seveda na sumu . Le tega ne ve da mi ni do ločitve , misli da ga bom zapustila in odšla z drugim . Tudi mož me ne želi zapustiti kljub temu da ne ve kakšen problem imam že dlje časa . Živim neko skrivno življenje in tudi sama zakona ne želim ogrožati . Je sploh pametno da mu povem resnico ? Ima še kdo podobno zgodbo ? Verjamem da imam za svoje početje globlje razloge ki pa jih še sama ne najdem .

Bolje da izve od tebe kot od kakšne žene tvojih.

Kako da ni skapirao če to prakticiraš.

Horace and Pete (2016)[/url] tretja epizoda.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

En razlog je zagotovo ta, da se (preveč) bojiš ostati sama, zato si pač vzela nekoga, ki ti ni povsem po meri, torej moža, kateri te očitno spolno ne privlači ali zadovolji, ti pa daje možnost, da si ustvariš družino.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Podpiram odprta razmerja, kadar so prostovoljno in obojestransko dogovorjena. Kadar to ni mogoče, odprto razmerje ni mogoče. Ne glede na plemenitost in logičnost vašega skritega seksualnega razmerja, vaše početje ne more biti nekaj, kar bi pozitivno vplivalo na dinamiko v vašem partnerskem odnosu. Pa ne govorim o moralnem aspektu, ampak o dejstvu, da imate veliko skrivnosti do vašega partnerja. Ne samo glede skrivne zveze, ampak očitno tudi glede kvalitete vajinega seksualnega življenja in intimnosti.

Ker vaša skrivna zveza traja dolgo časa, je presegla elemente “skoka čez plot”. Prepričan sem, da so že vključena tudi določena čustva do ljubimca in ne gre več izključno za golo seksualnost. Ujeli ste se v trikotnik, kjer vaš partner igra vlogo objekta, ki ga želite (podzavestno) kastrirati. Lahko, da ste ta vzorec prevzeli od enega od staršev, verjetno so določeni vzorci nastali tudi v času ojdipalne (elektrine) faze. Se je pa tudi vaš partner ujel v zanko lastnih podzavestnih omejujočih vzorcev. Iz mojega stališča je on za dinamiko v odnosu enako odgovoren kot ste vi.

Ne želim soditi nobenega od vpletenih, situacija je pogosta. Karkoli se boste odločili in karkoli boste naredili, ne bo prineslo enostavnih posledic (tudi, če ne naredite nič, je to odločitev). Razmislite pa takole, kako bi se počutili vi, če bi vaš partner počel enako, in bi potem nekoč čisto slučajno vi izvedeli za njegovo skrivnost. Kaj bi si želeli zase, če bi bila situacija obrnjena?

Podpiram, da ljudje počnemo stvari spontano, da pripeljemo več užitka in spontanosti v življenje. Včasih pa je potrebno predvsem ravnati prav. In kaj je prav? V generalnem smislu tisto, kar se dogovorimo in s čimer ne ogrožamo sebe ali drugih okrog sebe.

V kolikor si želite poglobiti zavedanje okrog opisane situacije, sem vam na voljo v okviru svoje prakse.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Lahko kaj več napišete o elektrini fazi ki ste jo omenili ? Bolj ko berem vaš odgovor bolj dobivam občutek , da imam odnos do moža kot do očeta kar bi lahko pomenilo da moža kot ljubezen sploh ne sprejemam ? Moram še dodati , da sem odrasla brez očeta . Sem pa res v ta zakon šla precej mlada .


Ko govorimo o ojdipalni fazi gledamo trikotnik oče – mama – hčerka. Če napišem zelo poenostavljeno. Praviloma začne hčerka do svojega očeta po 4-5 letu starosti čutiti določeno stopnjo seksualne igrivosti. V kolikor se vse zgodi tako kot je treba (praviloma tam kjer imata oče in mama dober in ljubeč odnos in se otrok počuti sprejeto s svojo seksualno igrivostjo), lahko hčerka na relativno enostaven način podzavestno integrira svoje seksualne občutke (bolje igrivost, saj otrok še ne loči seksualnosti od ljubezni) in spozna, da je oče že oddan in ob tem ne razvije večje tekmovalnosti do mame – posledično tudi ni ogrožena njena identiteta kot ženske. Kadar se to ne zgodi, nastane veliko različnih podzavestnih vzorcev. Kaj točno se je zgodilo pri vas bi vedel, če bi vas videl (določeni vzorci se vidijo iz telesa in energije, ki jo nekdo oddaja) in se z vami pogovoril. Verjetno pa je situacija, ki jo omenjate, povezana z vašim odsotnim očetom.

Kot pa sem že napisal, od vas je odvisno ali želite delati na tem. Umsko takšne vzorce ni takšen problem predelati. Dejansko do moškega odpreti svoje srce in seksualnost skupaj, pa je nekoliko večji izziv. Če vam to uspe dolgoročno narediti, potem takšen skrivnosten trikotnik ne bo več realna možnost za vas. Ali ste pripravljeni sprejeti ta izziv ali vam več pomeni vznemirjenje, ki izhaja iz tega trikotnika? Odločitev je vaša.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close