Najdi forum

Pozdravljeni, imam hudo težavo s tem, da se zelooo obremenjujem s tem, kaj si drugi mislijo o meni. Če slišim kakšen grd, nesramen komentar mi samozavest pade pod 0, ko pa slišim kaj lepega o meni pa skoraj preslišim. Res bi rada dosegla to, da bi preslišala grde komentarje in bi mi bilo vseeno kaj si drugi mislijo o meni, ampak res nevem kako bi lahko to dosegla. Prosim za odgovore in mnenja.

Pozdravljeni.

Ljudje smo bitja interakcij zato do bo do neke mere okolica vedno vplivala na nas. In včasih so ljudje okrog katerih se gibljemo res vse prej kot podpirajoči. In če je teh mnogo, je smiselno razmisliti o delni spremembi okolja. Morda lahko najdemo konstruktivno družbo, ki nas bo pripravljena sprejeti in podpirati. Kakšen zanimiv hobi ali aktivnost lahko prinese veliko pozitivnih sprememb v naše življenje. Seveda pa je mogoče tudi, da zaradi “filtrov”, ki jih imamo v sebi, sporočila od zunaj sprejmemo popačeno. Nekdo recimo pohvali našo novo frizuro, mi pa začnemo takoj v sebi razmišljati, da to zagotovo ni bilo iskreno in da je nekaj narobe z nami v celoti.

Tudi to se da spremeniti. Sami lahko to naredimo s pomočjo zdravega načina življenja, meditacijo, športom, jogo, hobiji, … lahko pa si poiščemo tudi pomoč strokovnjaka, ki nam pomaga, da začnemo zaupati in verjeti v sebe.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Pri različnih komentarjih ljudi okoli vas, se splača vedno premisliti sledeče:
Kdo jih izreče?
Kakšni so njegovi nameni? Kaj ima od tega, da jih izreče?

Bolj, ko se zavedamo lastne vrednosti (osnovna družina nas ne opremi vedno najboljše z njo), lažje je potem ovrednotiti vprašanja postavljena višje.
Če so naši odgovori vedno absolutni:
– jaz sem vsega kriv.
– drugi so vsega krivi.
Potem je več kot očitno nekaj narobe s procesiranjem vprašanj.. ker ne glede na to, kaj se vprašamo, dobimo vedno isti odgovor. To je seveda nemogoče.

Pri negativnih komentarjih pa je pravilo, da za vsakega negativnega potrebujemo 5 do 7 pozitivnih, da se stvari uravnotežijo. To je delno posledica narave delovanja človeških možgan, kot seveda vzgoje (če so že starši in domači imeli zaničevalen odnos do otroka, bo ta le s težavo verjel, da je česa le vreden): https://www.nytimes.com/2012/03/24/your-money/why-people-remember-negative-events-more-than-positive-ones.html

Na kratko: možgani obdelujejo pozitivne in negativne informacije z različnimi sferami v možganih. Dodatno se negativne obdeluje bolj podrobno.. kar je evolucijska prednost. Nevarne, negativne stvari nas namreč neposredno ogrožajo. Pozitivne večinoma ne.

Ena pomembnejši stvari, ki si jo morda velja zapomniti je, da smo ljudje unikatno različni. Ne samo, da imamo različne prstne odtise, tudi hodi vsak unikatno različno, preko video kamer nas lahko zgolj po načinu hoje identificirajo, tako kot preko prstnega odtisa.
Zato bo tudi pot do ustrezne rešitve, nekoliko drugačna in različna ter predvsem unikatna.

In v trenutku, ko boste lastno unikatnost začeli ceniti, se stvari začnejo izboljševati.

De omnibus disputandum..

New Report

Close