Najdi forum

Burne reakcije, impulzivnost

Živjo, prosim za nasvet. Zadnje čase se mi pogosto dogaja, da zelo hitro vzkipim v najrazličnejših situacijah. Kot primer recimo, nimam potrplenja, če kaj ne deluje takoj, ali pa nad kom, ko moram kaj večkrat ponavljati, ali nimam časa in me obremenjujejo, ko nekaj počnem. Poleg tega v takih situacijah uporabljam kletvice, moram pa reči, da premorem še toliko samokontrole, da ljudi okoli sebe ne žalim (direktno besedno), je pa res da se zelo intenzivno odzovem, torej povišanje glasu, jeza, rečem kaj mi pride na pamet.. po tem mi se seveda zelo slabo počutim in si očitam. Ne želim biti taka oseba, ampak nekako ko pride do take situacije se tako odzovem.

Verjetno si jezna na koga za to se zdiraš na druge morala bi se pa na dotičnega (fant, prijatel,prijateljica,starši) ????? sama najbolj veš

Pozdravljeni.

V kolikor so bile vaše reakcije v preteklosti bolj umirjene kot ste sedaj, se je verjetno generalno gledano povečala stopnja stresnih hormonov v vašem telesu. Vzrokov za to je verjetno več, posledica tega pa je, da sedaj delujete v “obrambnem načinu”.

Bolj kot smo pod stresom, manj nadzora imamo nad sabo in v večji meri se izključujejo tisti deli nas (naših možganov), ki nam omogočajo racionalno in premišljeno delovanje.

Možno je, da drvite naravnost v izgorelost.

Za začetek se lahko pogovorite tudi z osebnim zdravnikom, da izločite morebitne druge vzroke. Pomagate si lahko z različnimi prehranskimi dopolnili, ki jih je brez recepta mogoče dobiti v lekarni. Stres sicer najlažje obvladujemo s primernim načinom življenja, spanjem, meditacijo, gibanjem in prehrano (o tem sem že pisal).

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close