Najdi forum

Pozdravljam vse ki nas berete. Vprašanje bi naslovila kar na moderatorja bom pa hvaležna tudi za mnenje koga druzga .
Z mojim se nisva lih neki razumela glede življenskih stališč . Nekak je bil brez pravih idej in predlogov zato se razen seksa ni kaj prida dogajal . V resnici je bolj ljubil samski stan kot pa resno zvezo glede njega sem mišljenja da on resne zveze neb zmogel . Ker se ni znal prav zavezati si je privoščil skrivne ljubice .
O tem da sem od sebe dala ogromno in vlagala v zvezo raje sploh ne bi …
On pa kot da sem dala premalo kot da prejšnjih vlaganj ni videl še najbolj bi to opisala kot da to zanj ni neka ljubezen.
O tem ga slišim govoriti sedaj ko nisva več skupi in naokoli govori da on nima sreče v ljubezni in da je on tisti ki ga stalno nasanka .
Mene to čudi. Saj sem delala ravno nasprotno . Ljubila sem ga . Imela sem čas zanj . Ja v kaj sem pa potlej vlagala svoj čas če ga on ni opazil ?
Kot da bi hotel sedaj po razhodu odigrati neko žrtev. Čeprav je razlog razhodu pravzaprav on .
Mislim a eni res ne vidijo okol sebe ljudi ki jih imajo radi ?
Do neke mere mi je to razumljivo pri ljudeh ki ti dajo jasno vedeti da se ne mislijo truditi na vseh področjih ampak zakaj je pa potem sedaj ko sem odšla ves nesrečen ?

ti pa res ne znaš sešteti 2+2. Normalno, da je nesrečen, če si ga zapustila, prej pa si mu stregla spredaj in zadaj, mu nastavljala po potrebi, v zameno pa nič zahtevala. Saj to ne pomeni, da te je spoštoval ali imel se truditi zate, fajn je pa le bilo. To je tako kot če bi tebi nepričakovano npr. babica podarila 20.000 jurjev. Bi bila vesela in potem žalostna, če bi jih na koncu morala dati stran.
Sedaj mu je tvoja dobrobit umanjkala in normalno, da se čuti zapuščenega in trpi, ker je izgubil določeno ugodje (seks pri roki, kuharca, empatična poslušalka itd.).
Je fajn, da tuhtaš, morda boš kaj pogruntala do nove takšne zveze.


Da.

Njihov pogled je omejen, ker sami ne zmorejo sokreirati zrelega odnosa.

Vsak človek ima svojo osebnostno strukturo in večina ljudi žal še vedno funkcionira na t.i. “avtopilotu” kjer živijo vzorce svojih prednikov oz. otroštva. Ne glede na to, pa vsaka prekinitev dolgoročnejšega odnosa povzroči t.i. proces žalovanja pri obeh partnerjih. Tudi tega pa doživljajo na način, ki je v skladu z njihovo osebnostno strukturo.

Koliko ste stari vi in koliko on?

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Oba sva stara 36 ampak ko pa se tok trudiš no….po moje tudi kakšnega moškega znervira ko bi ti nekaj kar pa on ne zna vračati nazaj zmaj sem jaz ja kakšna ljubezen z ženske strani pa je v njihovih očeh potem prava in kako naj bi izgledala?


Nič niste naredili narobe. Ne obsojajte se.
Oba sta odrasla in kot takšna sposobna sprejemati odrasle odločitve in se soočati s posledicami teh odločitev.

Naj vas ne ujame na občutek krivde. Po verjetnosti je bil ta del vajine dosedanje dinamike, pa se tega niti niste zavedali. Kakšna ljubezen ženske je za njega prava ne vem. Verjetno takšna, ki bi tolerirala njegovo pobalinsko vedenje, vedno znova in znova. Na to niste želeli pristati, kar je glede na napisano edino prav.

Žalujte in pojdite v življenju naprej.

Prav bi bilo, da bi si postavili tudi vprašanje, kaj vas je pravzaprav sploh držalo tako dolgo v odnosu z osebo, ki ni bila sposobna vzdrževati stabilne zveze? Ali bi zmogli sami vztrajati v stabilni in “dolgočasni” zvezi, kjer se ne bi bilo treba truditi? Ali ste sposobni prepoznati takšnega potencialnega partnerja ali praviloma srečujete moške, ki se niso pripravljeni zavezati?

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close