Najdi forum

Na pomoč, zlobna "mačeha"

Glavnina problema: mojemu očetu prepoveduje odnose z mano, hčerko. Pravi mu, da sem mu nadomestilo za nekdanjo ljubico. Ne prenese niti, da ga pokličem. Pravi, da lahko pridem k njemu le takrat, ko me on povabi. Namerno ustvarja razdor, prekinitev odnosov in slabo počutje med menoj in mojim očetom.
Ozadje: poročena sta samo cerkveno, ne tudi civilno, zadnjih 10 let. Tam, kjer moj oče živi, je tudi nekaj mojega ozemlja, torej zakaj ne bi mogla priti k njemu takrat, ko se mi to zazdi. Na tem ozemlju ni nič njenega. Skupaj sta že 30 let, ta “ženska”, da ne napišem krastača, je bila vzrok za ločitev mojih staršev.
Lahko bi še pisala o podrobnostih, a se mi bruha. Če vas zanima in vam je v pomoč z nasveti, lahko napišem. Pomagajte, hvala.

Pozdravljeni.

Popolnoma razumem, da problematizirate sedanjo partnerko vašega očeta, vendar v resnici ona počne, kar počne, v točno takšni meri kot ji je dovoljeno s strani vašega očeta in vas. Predvsem s strani vašega očeta. Čeprav gre morda res za “krastačo”, se je vaš oče odločil kot se je. V kolikor on ne zmore dovolj “hrbtenice”, da bi postavil zdrave meje do nje in tudi do vas, potem za celotno dinamiko odnosov ni odgovorna samo “krastača”, ampak tudi on.

Morda, in res samo morda (ne mi zameriti namiga), ima sedanja partnerka vašega očeta deloma prav in vaš odnos do očeta presega normalen odnos oče – hčerka. V vašem prispevku zaznavam veliko zaščitniškega izražanja, kar vas postavlja v tekmovalni položaj – v bok sedanje partnerke vašega očeta (zato se tudi vede tekmovalno do vas). To mesto vam ne pripada. V kolikor imate težavo s sprejemanjem tega dejstva, potem ste za celotno dinamiko odnosov soodgovorni tudi vi.

Spustite idejo, da morate “rešiti” očeta iz rok “krastače”. Sam je odgovoren zase, tako kot ste tudi vi zase. Ni ona odgovorna za razbitje vaše družine, ampak to odgovornost nosita vaš oče in vaša mama, ki nista zmogla preseči vseh partnerskih izzivov. Kot odrasla ženska usmerite energijo v svoj osebni razvoj in druge odnose okrog sebe. Z očetom pa vzdržujte toliko odnosov, kot jih je on sposoben tolerirati in si jih želi.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Hvala vam. Napisali ste, kar se mi je že zdelo, ampak v tej zmedi čustev je dobro slišati strokovno potrditev in spodbudo.

nova
Uredništvo priporoča

“Krastači” dovoliš vpliv, ki ji ne pripada.
Sama pri sebi moraš razčistit, ali hodiš na svoje, ali na obisk k očetu.
V drugem primeru upoštevaj očetovo voljo.

Pošlji jo v krasan qurac. Drugega jezika ta krastača ne pozna.

Vsaka medalja ima dva konca. Tudi ti (Pomoje) nisi ok do že ženske.

Enak problem imam krastačo za mačeho , ona 22 let mlajša od njega in po ločitvi je imel prvo mačeho,s katero sem se dobro razumela.Druga obuuup sploh ne grem več tja saj bi morala biti tam vsak 2 vikend ni šans,preseravanj dragi avtomobili,ure obleke…….groza

kaj pa meniš o svojem k…… očetu, ki si take izbira?

Maceha je kadar mama ni vec ziva. Maceho imam jaz

New Report

Close