Najdi forum

Pozdravljeni zadnje čase oz. že kar nekaj mesecev ce ne ze let imam hude probleme z energijo sem popolnoma ižet ne glede koliko spim se enostavno ne morem naspati, imam tudi hude probleme z psiho, saj že komaj funkconiram včasih še misliti nemorm mislim, da imam tudi privide.

Mi lahko prosim nekdo svetuje kam naj se obrnem glede mojih težav 🙁

Hvala za vaš odgovor.

Lp

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek.

Dolgoročne motnje spanja nas potegnejo v negativno spiralo slabega počutja in posledično še slabšega spanja. Na dnu spirale se nahajajo zelo resne duševne in telesne težave. Razlogi so lahko popolnoma biološki. Predlagam vam, da si naredite podrobno analizo krvne slike in prisotnosti mikro-hranil. Motnje spanca so pogosto povezane s pomanjkanjem magnezija. Priporočam, da svoji redni prehrani začnete dodajati tudi magnezij skupaj s C vitaminom. V kolikor po 10 dneh ne bo vidnega izboljšanja, potem boste morali raziskovati drugje.

Pogost razlog za motnje spanja je kroničen stres, izgorelost, anksioznost in napačni “rituali” pred spanjem.

Sami si lahko pomagate na naslednje načine:
– Redna in uravnotežena prehrana 3x dnevno (zadnji obrok naj bo vsaj 3 ure pred spanjem) – zmanjšati vnos enostavnih ogljikovih hidratov (sladkor, gazirane pijače, sladice, izdelki iz bele moke …) in povečati vnos kompleksnih ogljikovih hidratov ter maščob (predvsem omega 3) – preverite prisotnost mikro-hranil v krvi (za slabo sliko bi lahko bili razlog tudi kakšni zajedalci, kandida …).
– Dovolj zdrave tekočine (najbolje voda), ampak spet ne preveč, da ne pride do izpiranja elektrolitov iz telesa.
– Zmerna telesna aktivnost čez dan (izogibajte se večji telesni aktivnosti v času 3 ure pred spanjem)
– Nobenega analitičnega miselnega dela 2 uri pred spanjem.
– Nobenega čustvenega vznemirjenja 2 uri pred spanjem (torej brez gledanja grozljivk, konfliktov …).
– Spalni prostor mora biti primerno prezračen, temen in brez motenj.
– Gledanje v računalniške ekrane, telefone in tablice 2 uri pred spanjem zmanjšate na minimum.
– Pomembno je, da zaspite vsak dan vsaj do 23 ure in da ne spite več kot je potrebno. Če potrebujete več kot 8-9 ur spanja, potem je potrebno analizirati zakaj. Ura spanja in vstajanja naj bo vsak dan enaka.
– Vsakodnevno izvajanje tehnik za sproščanje / meditacija, poslušanje sproščujoče glasbe, himalajskih posod, zvokov narave …
– Krepitev pozivnega načina življenja, medosebnih odnosov in zadovoljujoče seksualnosti.

Vaše telo vam lahko pomaga v ravnovesje spraviti tudi bioresonca (poleg tega, kar sem napisal in po zdravniški analizi), za uravnavanje svoje duševnosti pa priporočam podporo psihoterapevta.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Imas simptome depresije. Stari, prid kaj na sprehod, pomaga.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen,

si že kdaj slišal za EFT terapijo … Malo pobrskaj po internetu ali si priskrbi kakšno knjigo. Meni je zelo pomagalo.

Srečno 🙂

New Report

Close