Najdi forum

Ko ne vid kaj ma pred sabo

Z nekom seksam že skoraj dve leti. V teh dveh letih sva mela vzpone in padce ne kot zveza, kot kolega. Dobr se razumeva, čeprov sm se zaljubila sva zadeve razčistla da med nama ne bo nč.
On je dobr človk, uničen, napsihiran od preteklosti..prav da noče zveze zarad travm iz otroštva (so pa resnične, potrjeno s strani njegove družine/družbe. Pr svojh skorej 40ih še nikol ni ženske domov prpelov, js sm prva. Sm pa u srednjih 20ih.)
In potem zvem da ma spletne dating aplikacije (ne bom povedala katere, sj ubistvu ni tok važn). nardila sm fake profil. (no, več njih tekom enga leta🤔) Nekje trdi da zvezoprek aplikacije pa ni šans da bo iskal. Da seksa sploh ne. Nekje, da išče pogovor…in nazadnje, zdej po enem letu, pravi da išče zvezo. In da hoče na kofe da vid a bo kj preskočil al ne. In večini pošila ista uvodna sporočila ( kr sm prek več profilov ugotovila). Nikol pa nč škodlivga, perverznga.
U zadnh dveh leth ne sam da sm mu dala svoj srce, ve za moje probleme, težave, zaupam mu. Mam globoka čustva, on to ve. Ve da bi zanga nareila use. Da če išče srečo, da bi bla js vedno ob njemu. Ampk po vsemu temu kr sm vidla mi je ratal kr slabo. Mene odriva stran, edino k ga mam rada in ga sprejemam zafrustriranga kot je…zgleda bom js res mogla nadaljevat to tišino pa ignoranco…nehat pisat, se umaknt. mogoč bo dojel kaj je zgubu. vrjetn k bo prepozn.
In ni mi jasno…vedno sm mu dala mir. Nikol nism rinla vanga, mu težila, pisala, ga je..la u glavo, se kregala z njemu alpa vpila nanj. Lepo sm se mu prlagodila, sprejela kr mava, k sm se zaljubila, sm mu samo lepo povedala je reku da ne zveze, ok sm sprejela in besede na to nism več navrgla. On pa tud trohice spoštovanja do mene. Daj, nej no fer, pošlje nej me u kur.., zdere nej se name, reče nej da noče več tega kr mava, pa išče nj na netu seb podobne zafrustrirane babe k večina nima ush kolesc prov navitih u glav.
In ne midva se nisva na netu spoznala..u živo sva se.
Usi njegovi kolegi me poznajo. Radi me majo, sprejemajo me. Sprašujejo njega kva je narobe z njemu, da me nima, kr take k sm js ne bo več dobu.
Po eni strani mi zaupa in jamra da nima nč za počet u lajfu in visi doma cele dneve, ko sm mu predlagala a greva km pa kr ne. Ženske ni meu 10 let, pa še una ni bla resna veza (resne zveze sploh ni imel nikol) zdej je pa čustveno uničen že tok časa kr ga je una tok przadela. Cjoooo desci…sploh nevem kaj naj. Tok sm jezna…

Zakaj bi pa moral on naredit konec? Mogoče mu ustreza tako, mogoče je tako neodločen okrog tega, da ne bo, ne rabi, mogoče… Ni pomembno. Vzami odgovornost zase v svoje roke in ti naredi konec, če ti ne ustreza več tako. Čeprav je razvidno, da ti bi, on pa noče in se še nisi povsem naveličala.
Si predstavljaš s takšnim, kot ga opisuješ, živeti?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kr bi rada da mi on pove po pravici. Glede VSEH stvari je iskren do mene razen te stvari. In ravno ta je najbl ključna in pomembna zame. Da bo men lažji it naprej če me vrže vn iz svojga lajfa. S tišino in ignoranco mi pa otežuje zadeve kr mam pr seb občutk da neki še ni zaklučen med nama. Je pa res da sama nemorm it zarad čustev od njega. Lahko mu vračam tišino in ignoranco, mu dam mir pa to pa ne rinem vanj ampk ne morm mu pa rečt da bi zaklučla zadeve. To bi on men lažji reku in brez slabe vesti, glede na to, da do mene nima nobenih čustev in tko al tko išče druge.
Enkrat mi je reku da sm drugačna od ostalih, uredu in nezatežena in da mu je to zlo ušeč kr ne prenaša ženskega sranja k nonstop visijo tipm za vratm pa pišejo pa kličejo. Js mu ne.
Ampk nism pa dost dobra zanga, tega se počas poskušam zavedat in si odpret oči Samo ni mi jasn…kaj je tm gor na netu tok waaaw da bi človk dol padu?🤔 Pa tud js nism grda, da nau kdo mislu da sm zaprta zategnena baba. Pa tud ne razdajam se naokol z desci. Sm mal ekstravagantna, odprta oseba pa mam svoje ekstreme, stil
in svoj razmišlanje, sm seksipilna, brihtna, splošno razgledana, do magisterija nism pršla zato kr bi se piflala, ampk zato kr me veseli kr počnem, kr se rada učim, rada mam lajf, cenm se in rada mam sebe Pa ne me zj gledat k samovšečno prasico, samo prov se mi zdi da je ženska samozavestna. Mam svoj mali krog družbe, razumem se z vsemi u majhnem mestecu kjer živim, ljudje me majo radi.
Ja živet bi blo težko…me zanima kok bi spremenil, če bi sploh se. Ni mi pa jasn kko se mi je uspel sploh navezat nanj. Od začetka sm vedla “pravila igre”. Obup. Ljubezen je res ena čudna stvar. Zgubiš smisel za razsodnost k se enkrat predaš do konca 🤔

nova
Uredništvo priporoča

Nisi ta prava. Pika.
Glede na to, da je aktiven na portalih, očitno išče drugo.

Ni pomembno, kaj se je dogajalo z njim in zakaj je tak. Zakaj si pa ti taka, da ne prepoznaš neljubezni? Od kod tebi takšni vzorci, da toliko časa vztrajaš ob človeku, ki zelo očitno nima takšnih namenov s teboj, kot bi si ti želela? In ki ti na različne načine kaže, da te ne ljubi, da ne želi biti s tabo, da nisi tisto, kar si želi imeti ob sebi?

Pa še to: pišeš, kot bi imela 15 let, ne 25. Ob takšnem pisanju se moram vprašat, ali si ti res dovolj zrela za enega 40-letnika? No, ali pa za katerega koli drugega mentalno odraslega moškega.

Razumem, ampak njemu tako ustreza, da te ima/dobi, ko se mu zahoče. Če te vrže ven iz lajfa, te izgubi, da bi bil pa resen s tabo, pa zanj nisi prava oziroma on ni zate. Torej z razlogom je tako, kot je. Ti pa to sprejemaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Predlagal bi ti le, ne se it teh nekih polovičarskih zvez. Razen, če za kaj drugega nisi pripravljena. Če si, potem odpikaj tipa, ki te ima namen takole vozit okrog. Po drugi strani pa sama postavljaj pravila igre od začetka, namesto da sprejmeš nekaj, kar veš, da ti ne bo ustrezalo.
Seveda ob morebitnem “pravem”, moraš biti pripravljena sprejeti tudi njegova pravila in morda opustiti kako svoje (ne vseh). Šele ko se v tem ujameta, bo stvar zadovoljila oba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nezrela zakaj? Zato ker sem se zaljubila in imam čustva do nekoga? Potem je lahko 95% sveta nezrelega, vsak u lajfu se je vsaj enkrat zaljubil in imel močnejša čustva do nekoga, ne samo jaz. In ponavad ljudje sami pridemo do tega težkga koraka k se mu reče “Treba je it naprej”. Tukej se ne gre za noben vzorec, tukej se gre za čustva in navezanost. In za vsak objem, poljub, nasmeh k mi ga da…k me po celo noč stiska k seb, k se zbudim objeta ob njemu. Teh malenkosti nemorm spustit. K vem da me ma rd, ja ne dovolj, očitno.
Ampk tukej nism pršla razpravlat o tem al sm prava zanga al ne – vem da nism, niti ne a bi mogla it stran od njega a ne – vem da bi mogla…k bom to razčistla pr seb.
Moje vprašanje je…Zakaj se moški (pa ne samo on, grem stavit, da nism edini primer) ne zavedajo, kaj majo ob seb, kdr majo res tapravo osebo ob sebi? Žensko k ljubi samo njega, k mu je zvesta, k mu nud vse kr rab od topline, ljubezni,…? Zakaj si morjo moški poj še hrant ego drugje (pa če je to na portalih/zunej na žurki/veselici,..?) Kje je point?

Zakaj?
Ker v njegovih očeh nisi prava zanj!
Tvoja predstava o tem, kakšna naj bi bila prava zanj, se ne ujema z njegovo lastno predstavo o tem. Lahko se vidva ujemata v 90 procentih zadev, pa je tistih deset procentov nepremostljiva ovira. Z drugo žensko se bo ujemal v 60 procentih, pa bo to dovolj, da bo mogoče premostiti ostalih 40.

Verjemi, če bi te imel res rad in če bi dejansko želel biti s tabo, bi bil s tabo. Vse ostalo je nakladanje. Nekaj ti mora naplesti, da ostajaš z njim, ker očitno mu toliko vendarle vse skupaj ustreza. Za kaj resnega pa pač ne. In ko bo spoznal ta pravo, se ti bo želja zelo hitro izpolnila in te bo poslal nekam.
Res, začni se cenit, ne pristajaj na take polzveze, ker s tem samo izgubljaš čas in sebe.

Od kod ti ideja, da si zanj prava? Lahko si super punca, samo ne zanj, za koga drugega. Zanj si prava za samo občasno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

On ima težave z navezovanjem čustvene bližine z nasprotnim spolom zato se gre s tabo (in vsemi pred tabo) to kar se gre. Zadovoljuje svoje fiziološke/spolne potrebe s tabo, ni pa sposoben čustvene bližine oz ga je strah, se boji da bo prizadet…itd

Zakaj je net boljši od tebe?
Zato, ker je tam domišljija, ki je vedno boljša od realnosti 😉 Ko si dopisuje razmišlja o osebi in to same lepe reči, ki ga navdajajo z lepimi občutki. O tebi ne sanjari, ti si realnost z vsem dobrim in slabim.
Tip pač ni (mentalno) odrasel, ima številne manjke… on pač tak je, boljše vprašanje je zakaj ravno tak tebe privlači?
Mogoče ravno zato, da spoznaš kakšnega moškega ne rabiš ob sebi. 😛
Sedaj ali mu pomagaj, da spozna stvari o katerih se mu niti ne sanja ali ga pač pusti, ne hodi seksat z njim, ker te to uničuje.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pozdravljeni.

Ni prav, da bi govorili o moških. Niso namreč vsi enaki. Edino kar lahko naredimo je, da skušamo uganiti, kaj se dogaja z vašim ljubimcem in da razpravljamo o razlogih zakaj ste se zaljubili v moškega, ki vam je dal jasno vedeti, da se ne želi resno vezati.

Meni se njegov odnos do vas zdi zelo pošten, razložil vam je tudi, da zaradi preteklih travm ne želi močne intimne povezave z vami. Istočasno to intimno povezavo išče drugje (podzavestno namreč po njej hrepeni), vendar enako kot pri vas, tudi drugje le te ne bo sposoben realizirati, če ne bo prej vsaj deloma pozdravil svojih ran in se bo naučil v večji meri zaupati ženskam.

Ko berem vaš prispevek dobim občutek, da ste skoraj fanatično obsedeni s svojo borbo za ljubimca. Razumem, zaljubili ste se. Toda to še ni razlog, da ste sedaj izgubili razsodnost. V večji meri je to znak, da imate tudi vi rano, ki jo želite pozdraviti tako, da želite rešiti nekoga, ki ne želi biti rešen. To žal ne bo šlo.

Vprašajte se, koga želite v resnici rešiti. Koga ste v resnici pogrešali kot majhna deklica? Je bil to vaš oče? Ali vam je bilo dano, da ste ljubili svojega očeta z vsem srcem, ali vam je to preprečila njegova nedosegljivost ali mamina (morda sestrina) ljubosumnost?

Vem, da sem nekoliko grob, vendar vas želim zbuditi iz “princeskinih” sanj, z namenom, da bi šli v življenju naprej.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Preveč kompliciranja na temo ljubezni ,ki bi naj bila preprosta . Kje pa moderator G. Topovšek vidi obsedenost v tej zvezi s strani avtorice me zanima? Če se razdajaš ni dobro , če se ne razdajaš pa zopet ni dobro ? Vse je los samo tip je kao okej ? Zakaj je pa potem ne izpusti iz svojega lajfa za vedno , če tut da bi si ona rada nekaj resnejšega ustvarila, živela kot normalna ženska ? Torej jo bo nategoval v postelji dokler ne pride tista prava potem pa rekel adijo …
Ma zame so to egoisti . Pošteno je da človeka spustiš če vidiš da sam čuti kaj več od tebe in prekineš to trpljenje ,vsaj toliko si je zaslužila .
Moje mnenje je, da ne ravna z njo spoštljivo kljub temu , da ji je rekel da noče resne zveze čeprav vidi , da je zatreskana vanj in jo pridno izkorišča še naprej.
Avtorica ne vem ali bo kdaj spoznal kaj ima pred seboj , zagotovo pa bo spoznal kaj bi bil moral storiti pa ni storil.
Ko ga bo hudo nasankala še katera druga sem skoraj prepričana , da bo primerjal tebe z njo .
Na tvojem mestu bi odšla in prekinila vse stike se ukvarjala s seboj ne z njim, saj se on tudi ves čas ukvarja sam sabo in svojimi travmami.
Tisti , ki več ljubi je več vreden in zame nisi obsedena s to ljubeznijo samo zato ker si jo ponudila .

Odrasla oseba je in nikamor ni privezana. Take odločitve mora sprejeti sama. On je ne rabi, ker njemu tako ustreza. Ona je tista, ki ji tak odnos ne odgovarja. In še kar vztraja. V tem tudi moderator vidi skoraj obsedenost.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Z drugimi smo ponavadi tolk spoštljivi, kolikor nam sami dovolijo, še posebej to velja v intimnih odnosih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa ti sploh veš kaj je obsedenost ? To je ,ko zasleduješ človeka , mu ne daš miru ,ko ti naznani konec ….se nenapovedano pojaviš pred njegovimi vrati , se voziš mimo njegovega doma ob poznih urah , ga kličeš ob neprimernemu času in tako naprej To kar pa ona piše je pa tiho premlevanje v sebi in to je delila z nami . Menda pa ja ima pravico do osebnega mnenja in tudi vprašat za mnenje brez da bi ji kdor koli očital obsedenost

Zato pa piše SKORAJ in ne obsedenost. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


seveda je obsedena in še nora zraven. Njeno življenje se zadnji dve leti vrti okrog tega tipa, baba bi imela vakuum v možganih, če ne bi ves čas premlevala, zakaj on ne vidi, kako je ona terna zanj. To kar ti opisuješ je zalezovanje, obsedenost pa je komot samo v (zmedeni) glavi.
Babše je tipična “rešiteljica”, ona z normalnim moškim ne bi imela kaj početi.
še največ se ji bo dogajalo, če potiho zanosi in v to godljo spravi še par otrok.

Da leto dni spremljaš, kaj nekdo počne na portalih, kaj ima napisano, da išče … to ravno višek preudarnosti, zdravega razuma, zrelosti in čustvene inteligence pač ni. Cepetanje, jaz sem edina na vsem svetu dobra zate in boljše itak ne boš dobil, meji na obsedenost – vsak okvirno pameten bi počakal največ leto dni (in še to je vsaj pol leta preveč), ali se bo izcimilo kaj ali ne, potem pa pisal kući propalo.

Avtorica, pa si imela prej kdaj fanta, ki te je imel rad in sta imela “normalno” zvezo?
Tip ti meče ravno dovolj drobtinic, da ne izgubiš upanja, ampak tako njegove besede kot dejanja ne kažejo tistega, kar bi ti rada imela. In tudi če bi se recimo počasi odločil zate, kako boš vedela, da je to res to in da ni s tabo enostavno zato, ker si pač tam, ker se že poznata in ker se mu ne ljubi več iskati?
Kaj bi rekla svoji prijateljici, če bi bila v takšni “zvezi”?

Točno vidi “kaj” ima pred seboj: friends-with-benefit.. oz. najmanjši kapitalni vložek, za čim več seksa. Še prostitutke zahtevajo vsaj denar. Žene, punce zahtevajo “razmerje”.

Kateri povratni vložek, je pri vsem tem vaš?

Potrjevanje latne (ne)vrednosti.. je edino, kar lahko vidimo, kot še: Nevrotično poseganje po nedosegljivem.. kjer se histerik ves čas trudi ostati nedosegljiv, vi nevrotično lovite neulovljivo.

De omnibus disputandum..

New Report

Close