Najdi forum

Stara sem 43 let. V življenju še nisem imela nobenega fanta, tudi prave službe ne. Na Zavodu za zaposlovanje so mi dali status invalida in me poslali v poklicno rehabilitacijo. Ker mi niso mogli najti službe sem sedaj že od 1.3.2018 doma in čakam na nekakšno oceno. Vmes me je sicer svetovalka že vabla na razgovor, kjer pa je rekla, da sem ocenjena samo za zaščitene skupine in nisem za redni trg. Sedaj nevem več naprej kak naj si še sploh iščem službo. Nič več ne gledam, ker je mi svetovalka rekla, da si bom septembra naredla nekakšen seznam inv.podjetij in s tem nevem kaj naj si začnem. Svoje družbe nimam, zato se držim bolj doma. Živim pri starših, ker pa sta trenutno na dopustu, sem doma sama. Doma skoraj nimam kaj delat, saj vse na vrtu postori mama. Zato zelo redko pridem ven na dvorišče. Vedno bolj mi je nerodno pred sosedi, ker imam občutek, da me hočejo psihično uničit, ker nočem sprejeti njihove volje. Neprestano sedijo zunaj in me obsojajo,da sem not, da nič ne delam, da sem oma, da nič nevem, da nič ne znam,da nič nimam, da je to premalo, da sem trda, ker imam pač zaradi operacije utrjeno hrbtenico in nikoli nebo mogla bit bolj gibljiva, poleg tega imam še artritis, pa astmo, pa aritmijo srca in ščitnica mi premalo dela.Ko imam včasih bolečine v hrbtenici, pa se govorijo čez, ko mi vidijo samo poglej kaka je to to, ker je skoz not, ko oma.
Ponavadi gredo, ko so starši doma na vikend čez vikend, sedaj pa, ko sem sama, pa se ne maknejo od doma. Ali ni to čudno.
In to se ne zgodilo samo enkrat. Meni se to ne zdi človeško, če nekoga res nekaj boli ali je bolan. Da ne govorim o tem, da imajo zraven moje sobe, ki jo imam zgoraj telovadnico in mi čez kozarec vpijejo noter, včasih celi dan. Stole so si dali celo na sprednjem delu hiše, da sedijo zunaj in ker imam sedaj skoz okno odprto, se spodaj, ko sedim na računalniku derejo. Občutek imam, da so doma skoz samo zaradi provokacije ali da bi me celo radi spravili v psihiatrično bolnico. Te stvari nosijo okrogo komurkoli le lahko. Zarad tega skoraj ne upam priti ven. Tudi, ko sem bla na rehabilitaciji se je dogajalo isto. Vedno je bilo vse premalo. Ali pa imam jaz samo tak občutek. Poskusila sem tudi govoriti z njimi, pa ali se obrnejo vstran ali pa samo reče mhm. Ali je z mano kaj narobe? Res nebi rada bežala od doma zaradi njih. Morda, pa je kriva tudi moja osamljenost. Nevem. Prostovoljno sem tudi v pisarni in občutek imam,da prihajajo sem za mano ali pošiljajo kakšnega kolega, ki ga pa jaz ne poznam, da me tu terorizira. V tej stavbi namreč oddajajo tudi sobe in vrtove, ki so tik pod mojim oknom. Saj zaradi teh sosedov imam občutek, da me pol kamorkoli pridem vsi samo kritizirajo, vem pa, da to ni res, ker se pač opravljanje razširi mimogrede okrog. Res nevem kaj naj naredim. Odselit se ne morem, ker pač nimam službe. Poskusila sem jih tudi posnet in jim predvajat, pa se mi zdi to brezveze. Eden od sosedov je policaj, ki pa zgleda izrablja v ta namen svoj položaj. Izvedela sem namreč, če prisloniš steklen kozarec na steno, lahko poslušaš sosede kaj govorijo ali pa se dereš čez. Jaz tega ne prakticiran, ker se mi kratkomalo zdi bolano. Kako naj najdem spet samo sebe in motivacijo za življenje, da se nebi sekirala in zapirala v hišo? Upam,da mi boste lahko kaj svetovali.

Pozdravljeni.

Ob branju vašega prispevka sem začutil veliko sočutje do vas in težav, ki jih imate. Žal pa zelo težko podam realno mnenje o tem kaj se vam dogaja, saj ne morem presoditi ali pišete o realnih dogodkih ali so opisani dogodki deloma plod vaših iluzij. Oboje je namreč mogoče, kar se na nek način sprašujete tudi sami.

Lahko pa napišem, da osamljenost in izolacija povzročata v vas večje negativne hormonske spremembe in negativne spremembe v delovanju možganov. To pogosto vodi do depresije in umikanja v lastni svet.

Zelo bi vam priporočal, da preverite (internet, družinski zdravnik) kakšne možnosti imate glede vključitve v program skupinske ali individualne terapije. Ne glede na težave, ki jih imate, ne rabite biti celoten čas doma. Predvidevam, da lahko hodite na sprehode. To je zelo pomembna telesna aktivnost in še posebej je odlična, če se izvaja v skupini. Morda lahko najdete kakšen hobi, kjer boste uživali. Predlagam vam tudi, da se skušate čimveč smejati. Ogled kakšne komedije v kinu ali “stand up” komika, po možnosti z družbo, bo zelo blagodejno vplival na vas.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Saj nisem skoz doma. Hodim tudi na sprehode, pa kamorkoli grem se peljem s kolesom. Problem je v tem, da njih moti, če le malo pete v hišo odnesem, medtem ko pa oni skoz sedijo doma in se nikamor ne premaknejo. Enkrat tedensko hodim tudi na eno skupino in tudi letos grem sama na morje, kjer sem že bila pred dvema letoma, pa so zopet sosedi pošiljali ene ljudi za mano, da bi mi čimbolj otežili dopust. Nimam, pa nobene iluzije zato. Saj opazite, da glede na naše stanje danes, kjer vsi vemo kaj se točno dogaja, niti noben ne odgovarja pri tolikih ogledih.

nova
Uredništvo priporoča

In še nekaj. Zaradi njih pa res nebom bežala od doma. Kaj se tega ne da izbrisati?

Kako ti lahko pošljejo ljudi na morje za tabo? Potem jim pa ne povej kam greš ali pa jim daj napačno informacijo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ni vam treba bežati od doma. Tega nisem napisal. Napisal sem, da osamljenost povzroča negativne spremembe v vas, da vam ni treba biti celoten čas doma in da si poiščite družbo – idealno tudi v obliki skupinske terapije.

V kolikor se s sosedi res ni mogoče pogovoriti in ne razumejo “NE”, potem boste morali morda ukrepati po sodni poti. Žal takšen postopek ni enostaven, saj je treba takšno nadlegovanje dokazati. Sam za pravne zadeve nisem strokovnjak, morda lahko pri kakšnem odvetniku preverite kakšne so vaše možnosti.

Po mojih izkušnjah podobni dogodki kot je vaš nekako potekajo tako, da je s strani drugih ljudi do nas res lahko prisotna neka negativna energija, vendar pa potem naša podzavest nek dogodek ali informacijo še dodatno popači (podobno, kot niste razumeli mojega sporočila na enak način, kot sem ga jaz želel podati), kar v nas povzroči močnejšo čustveno reakcijo.

Včasih je najbolje, če usmerimo naš fokus drugam. Želim vam, da bi vi vaš fokus usmerili v raziskovanje načinov za bolj polno in srečno življenje, sosede pa pustite tam kjer so. Naj svojo igro igrajo sami s sabo.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Tako je. Se pač glasno pogovarjamo zunaj, potem pač, ker sosedi skoz zunaj sedijo, pač slišijo. Ne morejo se gluhe narediti. Je, pa res, da sem enkrat namerno naglas povedala datum dopusta in kam grem iz jeze, da vidim kaj se bo pa letos dogaja z njihove strani na morju.

Gospod Boštjan hvala za odgovor.

To je malo nenavadna poteza, glede na to, da želiš mir. Mogoče pa podzavestno iščeš družbo pa čeprav je slaba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne vem, če bo to glih tapravi odgovor, vendar imam občutek, da sama sebe nimaš dovolj rada in v vseh vidiš le, da ti hočejo škodovat. Mislim, da moraš njihove komentarje, njihove “spletke” enostavno preslišat. Predvsem pa tudi dvomim, da se ti tvoji sosedje imajo toliko časa ukvarjat s teboj.
Nič nisi napisala kakšno šolo si končala. Po napisanem zgledaš razgledana, zato mislim, da ti ne bo težko prebrat kakšne knjige, da si dvigneš svojo samozavest. Da začneš sebe postavljat na prvo mesto, njih pa enostavno preslišat.

Živi svoje življenje in sosedje so tazadnja stvar, da te bodo sodili. Bodi močna, delaj tisto kar ti paše oz. kar glede na svoje zdravstveno stanje lahko. Najdi zadovoljstvo v sebi, potem se bodo tudi ostale stvari začele obračat na boljše!

New Report

Close