Najdi forum

Razočarana nad prijateljico potrebujem nasvet

Pozdravljeni
imam en velik problem ki gre tkole
“imam” prijateljico s katero se druziva od malih nog. Skozi vso solo sva bili tesno povezani tudi v casu studija sva se videvali, druzili tezava je nastopila ko sem dobila obcutek da ji ne morem vec zaupati nevem nekaj se je premaknilo v meni kot 6cut. Najprej mi ni zelela predstaviti svojega fanta (s katerim sta bila ze dve leti skupaj) in to mi je bilo cudno zakaj bi pred mano skrivala neki normalnega saj smo vsi veseli za vsazga ce dobi sorodno duso? Nakar mi kasneje pove da se je bala da bi se njen fant zaljubil vame. Bila sem sokirana in ji rekla da kako lahko sploh to pomisli in da po vseh teh letih prijateljstva mi niti ne pride na pamet da bi to pocela ker nisem taka…vedno ko sem prisla na obisk sta se prepirala ker se je on razumel z mano komunikativno, sem odprta zenska za pogovore in razumevajoca nisem zlobna nesramna…torej jaz sem sicer tisti cas ze bila v zvezi z fantom h kateremu sem se nameravala seliti… Ko sem se selila se po tistem sploh nisva slisali vec kot bi odrezala film…vedno ko sem sla domov k domacim na obisk sem jo klicala ce se bova videli in nikoli odkar sem na svojem se ji ni dalo priti k meni in seveda odkar je na svojem tudi ona se obnasa kot da me ni saj sem jo prosila za res en tesen nasvet glede partnerja pa mi je hladno zabila (nevem pogovorta se) a jaz sem jo morala pa ure in ure poslusat ko je jokala ni da ni in sm celo prespala pri njej da sem jo tolazila, tudi za rojstni dan mi je nehala vosciti niti enega sporocila ne napise vec…..mene to boli nevem kaj sem naredila narobe..vedno sem ji dajala nasvete res dobre glede zdravja prehrane ampak me je gledala zviska ces kaj jaz vem…bili so nasveti iz lastnih izkusenj saj sem izgubila ogromno kg… Torej moje zivljenje je postalo precej sportno zdravo in pred kratkim smo imeli en dogodek na katerem so bili gostje rezervirani z potrjeno rezervacijo..ona mi rece dan prej da je ne bo da so drugam povabljeni…sem rekla da razumem dobro nakar vidim naslednji dan da sploh ni sla nikamor bila je doma…bolelo me je ker sem jo zelela po letu in pol videt in sem spoznala da ji je ocitno vseeno ali se motim??? Zakaj se tako obnasa do mene prej nikoli ni bila taka…rada bi sla zivljenje naprej četudi brez nje ker se nimam kaj z njo pogovarjat saj ima cisto drugacno zivljenje od mene (zivi od slabe hrane,lenoba,vikend popivanje..) mene je to odvrnilo ker vse to sem dala ze zdavnaj skozi… Prosim vas kako naprej da ne bom ob vecerih premlevala vsega tega…
Lp sivka

Zakaj se tako obnaša, ne moremo vedet. Možno je, da ima trenutno preveč težav v svojem življenju, o katerih ji je preveč sramotno govoriti pred tabo ali pa sta preprosto izgubili stik, povezavo, ki je ona nekako ne zmore obnovit. Mogoče se celo ob tebi počuti manjvredno, kakorkoli, težko je ugibati. Če se ti zdi, da nisi naredila ničesar napačnega, potem jo daj malo na hladno oziroma se umakni in ji daj dihati. Če te bo rabila, bo že prišla nazaj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Verjetno je res nesrečna in razočarana sama nad sabo … ne gre tukaj zate ali da bi ti delala kaj narobe, prav tako ona zelo verjetno ne ravna tako iz hudobije, zato tudi nimaš razloga, da bi bila razočarana nad njo. Ko bo pripravljena obnoviti stike s teboj, ji ponudi roko in ne igraj užaljene princeske.
In zapomni si tudi za druge ljudi, da jim ne moreš in ne smeš vsiljevati svoje pomoči, jim soliti pameti in dajati nasvetov, če te sami ne prosijo za to. Lahko samo subtilno namigneš, da si pripravljena pomagat.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Glede na to kaj sem prebral, je moja prva asociacija neujemanje. Vedno privlačimo dogodke in osebe, ki ustrezajo našemu notranjemu stanju. Vi in prijateljica ta trenutek očitno nista na podobni valovni dolžini. In prav nič ni narobe s tem. Dovolite prijateljici, da je tam kjer je. Očitno je njena življenjske lekcija drugačna od vaše.

Ena zelo pomembnih življenjskih kvalitet je, da znamo “spustiti” stvari, ki ne ne koristijo več. Prijateljstvo je sicer vedno dobro negovati, ampak ali ste prepričani, da še vedno potrebujete prijateljico, ki v svojem svetu nima več prostora za vas. Morda se bo to spremenilo v prihodnosti in morda se ne bo. V vsakem primeru boste lahko srečni še naprej. Obljubim.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Prijateljstva niso večna. Podobno zgodbo sem doživela tudi sama.
Imam občutek, da ti prijateljica zavida. Si uspešnejša od nje?

Zivijo
Ne nisem uspesnejsa vsaj nimam se za uspesnejso..imam dobro sluzbo z dobrim plačilom edino kar sem spremenila v zivljenju je to da sem zelo shujsala nehala zurat in postala aktivna dnevno tudi posvetila sem se prehrani in zivljenju ki ga imam…(ona je ostala kar je,zuranje,pitje… ce ji tko pase je njena stvar)

Zna biti, da jo daje zavidanje tega, kar imaš oziroma kar ti je uspelo, ker sama ne najde moči ali pa volje, da bi dosegla podobno. Kar verjetno pomeni, da ni zadovoljna v stanju, v katerem je ali pa je samo nesigurna, saj si ji ti prej s svojo podobo dajala občutek, da je takšna, kot je ok, sedaj pa temu ni več tako.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala za odgovore res.

Sicer sem odrasla zenska ampak se nocem vmešavati v njeno življenje ker se mi zdi nevljudno neposteno in ne spadam tja…ko je rabila nasvete sem ji dala vse vse od malega sva bli povezani tudi sama je poskusala hujsati in sem ji dala nasvete ampak potem sem dobila obcutek da me ne zeli poslušati nisem ji vsiljevala nicesar nevem pa zakaj bi se nekdo tako oddaljil od mene in mi na koncu lagal da nima casa zame a kasneje izvem da je bila vsepovsod drugje zame pa ni imela casa…nevem pocutim se izdano.. Vedno sem in bom povedala kar si mislim na glas sem ji tudi rekla ce jo kaj moti naj mi kar pove edina stvar jo je motila da bi se njen partner zaljubil vame ampak sem ji na mestu povedala me ne zanima imam zlatega partnerja in niti nebi pomislila na kaj tazga oz. Na tko grozno pocetje…

New Report

Close