Najdi forum

Imam prijatelja s katerim prijateljujeva že nekaj časa.Vse si poveva.Več ali manj. Prišel je dan ko sva se prvič poljubila in prišel je dan ko sva prvič imela odnose.In od takrat se je vse spremenilo.On ima punco in jo ves čas vara z mano in njej na debelo laže pred mano kje je da bo izpadel čimbolj varno.
Ne odobravam svojega početja vendar se ob njem počutim tako prijetno in mi je tako lepo z njim kot še z nobenim.Imela sva velik spor ki se je končal z enomesečnim molkom.Moram priznati da sem ga pogrešala in sem si ga želela nazaj vendar sem vedela da bo zame tako najboljše in pustila da me mine.Ampak on se je po 5 tednih vrnil s sms in klici in me prosil odpuščanja.Seveda ostaja zopet vse na tej točki.Samo seks.Pred njegovo punco je on meni govoril da me ma rad(še zdaj mi to pove)in da bi bil z mano v zvezi če jaz pritrdim.Ampak sem ga takrat zavrnila.Nekaj v meni mi ni dalo da bi se z njim zapletla v razmerje.Še zdaj se nebi ker me je upravičeno strah da bi isto počel meni in me vrtel okrog prsta.Ko sva skupaj je najbolj prijten,najbolj prijazen,z mano dela kot da sem edina ženska na tem svetu.Me objema,me poljublja,me boža,pravi da bi midva bila idealen par.Po seksu se stisne k meni in me dalje poljublja…skratka neskočno neskočno uživam z njim.
Rada bi za vselej razčistila sama s sabo kaj se dogaja z mano. Vem da je lažnivec in da ima kup negativnih stvari a jaz jih nekako spregledam.Vrtim se nekje v začaranem krogu in ne morem brez iz njega….

Če bi bil tako prepričan, da bi vidva bila idealen par, bi šel s svojo narazen in se 100% posvetil tebi. Ampak zakaj bi, če te lahko dobi tudi tako, da te ima, kadar se njemu zahoče. Ti mu daješ občutek, da ti je to dovolj (kot sama praviš se ob njemu počutiš tako zelo lepo, kljub temu, da potem domov odide k drugi). Dokler ti bo to dovolj, tako dolgo kaj več ne boš dobila.
Je že prav, da pri partnerju spregledamo določene negativne lastnosti in ga sprejmemo takšnega kot je. Ni lepšega od tega, vendar le če, s tem ne škodimo sami sebi. Če ti je tako dovolj, nadaljuj, če ne, sprejmi novo odločitev.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Ujeli ste v trikotnik prevar, laži in trpljenja. V trikotniku zasedate vlogo tragične ljubimke (ženske, ki je na vedno na mestu druge violine, čeprav si želi biti na prvem). Dobro je, da ste se začeli spraševati kaj se dogaja z vami. Na ta način ste dobili možnost, da nekaj spremenite.

Vedno je težko vleči vzporednice (in morda se motim), vendar praktično pri vseh klientkah, ki so imele podobno življenjsko situacijo, je bil v ozadju vzorec (Ojdipalnega) Elektrinega trikotnika mama – oče – hčerka. Bistvo tega je, da hčerka zaradi različnih okoliščin želi zasesti pomembnejše mesto ob očetu, kot ji v resnici pripada. To v odnos mama – hčerka prinese tekmovalnost namesto identifikacije. V odnos hčerka – oče pa prinese občutek čustvene in seksualne zavrnitve za deklico. Za situacijo sta odgovorna starša.

Situacija v odrasli dobi sploh ni enostavno razrešljiva. Predvsem zato, ker se mora odrasla ženska odpovedati statusu “jaz želim biti posebna (za nedosegljivega očeta)” in se začeti identificirati z žensko v sebi, namesto z njo tekmovati. Zveza kot je vaša, prinese v odnos precej več dinamike (in adrenalina ter dobrega sexa) kot “dolgočasna” zveza moškega in ženske. Ali ste se pripravljeni temu odpovedati?

Prenehajte kriviti za nastalo situacijo svojega ljubimca, tudi on je ujet v nekoliko drugačno (otroško) zgodbo. Skupaj sta popoln par. Vajina (skrita) zveza lahko traja še leta. Prevzemite odgovornost za svoje življenje.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Vse te njegove piz.darije te ne motijo zato, ker jih ne dela tebi. Vsaj vidis jih ne. In zato mislis da si posebna, da je to, kar imata unikat, njegova punca in ostali so pa krs. Morda si po tihem privoscljiva, ces itak si zasluzijo da se jih vara, jim laze… z mano pa uziva in mi tega ne bi delal.

To si predstavljas da je tako. Lahko pa on svojo punco noro dobro dol daje vsak dan, tebe ima pac tako za prepovedan sad, ko je slajsi ravno zato, ker je prepovedan.

Živjo !
Imam problem…. in sicer mam fanta, ki sem ga 1-krat po nesreči prevarala z drugim, ker sem bila takrat v hudi depresiji saj je tudi on mene prevaral 4-krat oz. 5-krat. Moja starša vesta za njega ampak ne vesta za fanta z katerim sem varala. Fant z katerim sem varala sem imela kar dobre odnose ampak ko se enkrat prišla domov sta starša opazila ugriz na vratu in postal je čist use narobe. Z fantom, ki sem ga prevarala se imava res zelo rada ampak ja prišlo je res veliko stvari med nama… ampak po eni strani sva zdej drug drugmu pokazala da se mava res rada. Sicer ja res je da se zelo malokrat vidva ampak usak cajt ko sva skupej cenva.Starša sta se pozanimala če mi je ugriz naredu moj fant ker pa sta dobila informacije da to ni res sta postala zaskrbljena. Priznam zlagala sem se jima glede tega da mi je fant naredil ugriz in vedno sem prekrivala da grem z njim vn, ker ga moja starša ne marata. Očetu sem priznala da je bila prevara ne zaželjena. Z fantom sem se slišala par dni nazaj in rekel je da bi se z mano pogovoril na 4 oči. Bojim se zelo!!!!! Fanta nočem izgubit ker mi pomeni največ. Bojim se pa najbolj njegovih besed da hoče prekint z mano. Sicer nevem ravno če si res želi prekiniti z mano ampak ker nisem optimist vedno pomislim na najslabšo stvar. Edina stvar na katero sem ponosna je to da sem se končno odločila za vaše nasvete vendar se tudi tega kar sedaj počnem malo bojim. Prosim vas za čim več odgovorov. Hvala

Pozdravljeni,
imam problem, ki ni tako majhen. S punco sva se razšla po 5 letih veze (z moje strani). 1 leto sva živela v skupnem gospodinjstvu, na njeno željo je ostala v stanovanju. Sam pa sem pobral stvari in odšel.
Kje je sedaj problem? V osnovi sem izredni čustven in se res hitro navežem na nekoga in težko oddaljim. To se dogaja tukaj, tudi če sem sam dal povod za razhod, se še vedno videvam z njo, se slišim ipd. Njej to ugaja, zlagal bi se, če bi rekel da meni ne. Samo halo? To zame ni normalno…
Ljubim je ne, rad jo imam kot prijatelja.
V življenju si želim nekaj novega, in tudi delam na tem.
Aja pa še to, oddaljena sva cca 1km in tu nastane še večji problem.
Mi kdo lahko poda idejo oziroma kaj naj storim? Kaj je z mano?

Lp, hvala za odgovore.

Normalno je, da ti paše, če si se navezal in navadil na njo oziroma njeno družbo in bližino. Še posebej normalno je, če je ne sovražiš. Ampak, če želiš naprej, postopoma zmanjšuj videvanje z njo in potem odreži. Razen, če te to ne ovira.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close