Najdi forum

Pozdravljeni. Imam en problem in nimam pojma kaj naredim. Dve leti imam fanta, star je 23, jaz 18. Nekaj časa sem takorekoč živela z njim, spala sem pri njem, enkrat na teden sem bila tam cel dan. Še kar logosto sem čistila posodo, sesala. Jaz se ravno z njimi nisem razumela, ker je njegova mati velikokrat kričala name in norela. Zaradi tega sem bila veliko v sobi ali pa zunaj. Nekega dne mi je rekla, da še nisem kaj pokazala, da nič ne znam, da sem lenuhinja. Moj fant ji je deloma pri tem dal prav, čeprav jaz za sebe vem, da sem še kar delala. Tisti dan me je nagnala iz bajte in rekla da ne smem več prit češ da še nikoli nisem kaj naredila in da se grozno obnašam, ker nisem hotela v hišo. Ni pa razumela, da je tam za mene zelo stresno. Zdaj mi pa fant pravi, da moram požret ponos in it tja nazaj in naredit vse kar mi rečejo, četudi ga prepričujejo, da naj me pusti in si dobi drugo. Nočem se tako ponižat pred njimi. Kaj naj naredim, naj ga poslušam ali naj z ponosno dvignjeno glavo trdim pri svojem in raje grem za sebe živet?

Ti je res treba tega pri 18-ih?

Ljubi jezus. Izogibaj se takšnih tašč, ki te nadirajo že tako zgodaj. Še posebej pa se izogibah fantov, ki imajo takšne “tašče” in jih pri tem še podprejo. Pri takemu boš zadnje smetalo. Pri taki taščah boš vedno grožnja zanje, da ji spelješ mamineka sinkota in karkoli boš naredila, bo vedno premalo vredno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Absolutno spokaj , pojdi po svoje, najdi službo in drugega fanta.
Saj si menda odrasla in ne potrebuješ nove “mame”, ki te bo komandirala?

Postavi meje in se jih drži. Že na začetku se moraš postavit zase. Kasneje bo to veliko težje.

Če misliš, da nisi naredila nič narobe, bo najbolje, da upoštevaš “prepoved”.
Zahtevaj, opravičilo in tem vztrajaj.

Ne spuščaj se na njen nivo. Če imaš (bodoči?) tašči kaj za povedat, ji to povej mirno in se pri tem ne pusti motit.

Ja imaš kar hude probleme. Največji je, da si kot večina mladih danes popolnoma raztreščena in brez kompasa. Pri šestnajstih (le kje imaš starše ali pa so enako zblojeni kot si sama) si začela živeti pri trenutnemu seksaču in se obnašati v tuji bajti kot da si doma. Tvoje starše bi res morali prijaviti zaradi zanemarjanja mladoletne osebe.
Še bolj zanimivo pa je, da si pripravljena prenašati nasilje tujih oseb, oz. ti je to čisto normalno.
So te starši doma redno pretepali?
sprejemanje nasilnih in poniževalnih odnosov brez kritike je zelo resen problem. Če ne boš takoj pustila fanta in šla v kakšen resen program rehabilitacije, potem si idealna vseživljenjska žrtev o kateri bomo brali v cajtengih (nasilje v družini, socialna problematika…..).

Hvala za vse odgovore. Brez skrbi, starši me nikoli niso pretepali. To je moj prvi fant in tako rekoč prva “tašča”, ki sem jo spoznala. V tega fanta sem zelo zaljubljena, problem je v tem, da noče it od doma za sebe do septembra,ko naj bi dobil novo službo. Meni se samo zdi, da se izogiba temu in takrat, ko bo napočil ta dan, bo stisnil rep med noge. Ne vem kaj naredim, ker se zelo trudim. Mislim, da se jaz trudim kar za oba. On mi pa samo pravi, da naj neham o stanovanju, ker ga zdaj še ne bo. In potem je tukaj še njegova babica, ki je takorekoč obsedena z njim (hoče ga videti vsak dan) in njegov ata, ki me tudi ne mara. Ne vem kolikokrat je normalno, da obiščeš svojo babico in dedka. Mislim, da ne glede na to, da sem naredila kar bi morala, za njih nikoli ne bo dovolj. Očitno pač nisem prava za njunega sinčeka. Jaz si pa res želim it na svoje z njim. Ali sem res preveč optimistična?:)

Da si želiš iti na svoje, ni preveč optimistično. Da si želiš iti z njim, pa morda je. 🙂 Predlagam, da ga ne siliš pretirano, malo volje pa vseeno moraš pokazati. Nikakor pa se ne preseli k njemu, glede na to, kako so te obravnavali že povsem na začetku. Seveda pa je pri tem pomembno tudi, da ko prideš v tujo hišo, da spoštuješ njihova pravila. Če tega ne zmoreš, ne moreš pričakovati, da bodo imeli s teboj dober odnos.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Menim, da bi bilo smiselno počakati vsaj do vašega 21 leta predno se odločite kje in kako boste živeli.

V tem času skušajte biti več to kar ste in ne to kar želijo drugi. Naj bo partnerska zveza samo en del vaše okupacije in ne glavni življenjski fokus.

Dokler s partnerjem ne najdeta svoje dinamike in vrednot odsvetujem življenje pod isto streho z njegovimi starši.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Pozdravljeni.

Menim, da bi bilo smiselno počakati vsaj do vašega 21 leta predno se odločite kje in kako boste živeli.

V tem času skušajte biti več to kar ste in ne to kar želijo drugi. Naj bo partnerska zveza samo en del vaše okupacije in ne glavni življenjski fokus.

Dokler s partnerjem ne najdeta svoje dinamike in vrednot odsvetujem življenje pod isto streho z njegovimi starši.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Le kaj ti je vsega tega treba pri 18. letih? Pojdi domov h staršem, pusti pri miru taščo, tasta in fanta, ki je še popolnoma nezrel in pod vplivom posesivne matere! Si hočeš uničiti mladost in življenje?
Doštudiraj, poišči si službo in poišči si primerno družbo. Nimaš nobene sile s fanti. Preden začneš živeti s fantom ga moraš dodobra spoznati, se osamosvojiti in se postaviti na lastne noge!
Več sreče prihodnjič!

New Report

Close