Najdi forum

dolgovi in težko preživetje

Pozdravljeni,

Zavedam se da je to stanje podobno pri večini slovencev ampak trenutno sem se znašla v situaciji iz katere ne najdem izhoda. Življenje mi nikoli ni bilo postlano z rožicami, kakor marsikateremu tukaj ne,situacija je sledeča…z 18 leti sem sla na svoje,sama brez vsega..na začetku kakšno leto ni bil problem z denarjem, problemi so se začeli lansko poletje ko sta me dva moška oguljofala za naročnine in pridobitev telefonov ki so napisani na mene ampak jaz jih nimam ker sta jih onadva preprodala..nimam dokazov pa nic samo računi se z vsakim mescem višajo..ker sem imela v tistem času tudi prometno nesrečo..nič hujšega ampak so se mi zaradi kazni vsedli na racun torej to pomeni da imam izvršbe na računu..vsaki mesec mi ostane nekje 638 torej minimalka za preživetje..kredita trenutno nemorem vzet zaradi izvržb večina denarja gre za stroške in najemnino..kje je še potem hrana in vse drugo..z

Zanima me samo ali je še mogoče kako upanje na banki za pridobitev kredita ali kam naj se obrnem..skoraj vsak mesec pristanem na nuli in ne vidim več neke možnosti..zaposlitev imam ampak iščem nekaj drugega da mi vsaj malo denarja ostane za dolgove

Hvala in lp

Ne, nobena banka ti ne bo dala posojila, tudi če bi še tako srčno želela, ker ne izpolnjuješ osnovnega pogoja – torej da imaš prost del plače nad minimalcem. Ta del ti zdaj požirajo izvršbe.

Dolg do mobilnih operaterjev boš morala odplačati. V bodoče ne počni več takih stvari in se pred vsakim podpisom s kom posvetuj. Mogoče se kvečjemu lahko dogovoriš z njimi za daljše odplačevanje ali kaj podobnega, da se ti ne bodo še pri njih nabirali obresti in izvršbe. To, kaj si ti pozneje naredila s telefoni, njih res ne zanima, lahko pa mogoče tipa prijaviš na policiji – ne vem, kako obravnavajo take primere, verjetno pa nisi edina s tako težavo. Upam, da si dala vsaj cifri blokirat, da tudi ne telefonirata na tvoj račun!

Poskusi najti kako dodatno delo, čiščenje, strežba …

New Report

Close