Najdi forum

Pozdravljeni,

dogaja se mi več kot eno leto, da ne vem kaj naj v vezi.
Pred vselitvijo v skupno gospodinjstvo so stvari dokaj “klapale”. Razmerje z vzponi in padci.
V letu odkar živiva skupaj so se stvari začele obračati na slabše.
Skoraj vsakodnevna nestrinjanja, kdo bo kaj naredil, pospravil, skuhal ipd. V 80% delam jaz, ker drugače bi bila vse skupaj ena štala. Edino med vikendi se tudi ona poloti hišnih opravil. Pred tem je imela še hujše izpade, ki jih raje ne bi komentiral.
Spolnih odnosv ni bilo od meseca septembra do februarja, vem grozno.
Že tako sem bil vedno pobudnik za seks in ne ona.
Skratka ugotovil sem, da ne želim ostati z njo, ker se vedno ponavlja enak vzorec. Njej sem to tudi povedal, rekla je da me ljubi in, da sem najboljši itd.
V čem nastane tu problem, verjetno sem tako navezan nanjo, da ne upam it od nje pa čeprav vem v kakšnem stanju sva. Počasi postajam živa razvalina, sploh ne vem kje se me glava drži. Vsem, ki sem povedal za moj primer so se vsi enoglasno strinjali, da tu rešitve ni in, da raje zaključiva zgodbo. Manjka mi pika na i za ta korak. Kak nasvet?
V vezi sva 5 let, in priznam nikoli nisem bil zares zaljubljen v njo. Vem pa kaj je zaljubljenost iz pretekle veze.

Si vse napisal, čimprej pojdi stran. Vidiš, da ni to to. Če hočeš pa trpeti, potem pa ostani.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Nisi bil zaljubljen vanjo ali jo nisi ljubil? Gre za dva različna pojma, ki ju kot kaže zamenjuješ. Morda v tem tiči vzrok za tvoj delež težav, nepoznavanje razvoja življenja v dvoje.

nova
Uredništvo priporoča

Zaljubljen nisem bil. V to vezo sem se spustil zaradi samote, nekoga sem potreboval. Na začetku je vse štimalo, kasneje pa se je začelo krhati.
Iz prejšnje veze vem, kaj je to prava ljubezen, razumem pomen teh dveh pojmov.

Vsak od nas ostaja samostojen, naj je v zvezi ali ne. Nismo samotni, vedno lahko najdemo ljudi, s katerimi se povežemo v medsebojnih odnosih, ki pa ne predstavljajo nujno partnerstva.

V bistvu je še težje takim, ki (po prebranem) pravijo, da je na začetku vse “štimalo” (le kaj, razen gospodinjskih del in seksa?) – a ostajajo osamljeni v zvezi, kar se dogaja tebi. Ne komunicirata, ne zdi se vama pomembno, kaj čuti drug. Na srečo nimata skupnih otrok, zato je odločitev toliko lažja.

Ne bo šlo. Pred mnogimi leti sem brala knjigo o ženskah, ki preveč ljubijo. Takrat sem bila še relativno mlada pa se mi že takrat nasveti iz te knjige niso zdeli ravno pametni. Če med dvema ni kemije jo ni in je nikoli ne bo. Vsaka malenkost sčasoma postane velik problem. Sam lepo praviš, da nisi bil nikoli zaljubljen vanjo. Njej tudi očitno ni do spolnosti s tabo. Se pravi, da je ne privlačiš. Imata različne higienske navade, pogovarjati se pa tudi, če sem prav razumela nimata o čem.
Ni je hujše osamljenosti kot je osamljenost v dvoje. Verjemi, da njej ni nič lažje. Upam, da vsaj kakšnih novih nesrečnikov nista spravila na svet.
Saj veš kaj pravijo za gnil zob. Boli, če ga izpuliš in boli, če ga pustiš v čejusti. Ampak, če ga izpuliš imaš čez nekaj časa mir, če ga pa pustiš se lahko bakterije iz tega zoba razlezejo po celem telese in umreš. Odidita iz te zveze. Takoj, preden se vama strup sovraštva gnusa in še česa ne razleze po celem telesu. Čez nekaj let bo še huje.

Vsak od nas ostaja samostojen, naj je v zvezi ali ne. Nismo samotni, vedno lahko najdemo ljudi, s katerimi se povežemo v medsebojnih odnosih, ki pa ne predstavljajo nujno partnerstva.

V bistvu je še težje takim, ki (po prebranem) pravijo, da je na začetku vse “štimalo” (le kaj, razen gospodinjskih del in seksa?) – a ostajajo osamljeni v zvezi, kar se dogaja tebi. Ne komunicirata, ne zdi se vama pomembno, kaj čuti drug. Na srečo nimata skupnih otrok, zato je odločitev toliko lažja.
[/quote]

Odločitev je lahka, izvedba je težka. Še posebej za nekoga, ki je šel v zvezo, da ne bi bil sam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Zelo je mogoče, da je točno tako kot pišete in je resnično najbolje, da prekinete zvezo. Vseeno pa vam priporočam, da 3x globoko vdihnete in izdihnete ter dobro premislite, ali res med vama ni bilo nikoli nič in ste začeli zvezo izključno zato, da ne bi bili sami.

Občutek namreč imam, da ste zaradi težav v partnerskem odnosu, začenši s seksualnostjo, enostavno preveč za-frustrirani, da bi videli preko trenutnega stanja. Verjetno je nekaj podobnega tudi z vašo partnerko. Redko katera ženska bo imela ob vsej tej nakopičeni gmoti medsebojnega negativizma iskreno željo po seksualnosti. Vse to pripelje do tega, da oba partnerja zavzameta izrazito obrambno držo, kar situacijo samo še poslabšuje.

Takšno “pat” pozicijo je sicer mogoče rešiti z iskrenim pogovorom, kjer se več slišita in manj prepričujeta, verjetno pa tega ta trenutek ne zmoreta, zato priporočam, da si najdeta primernega psihoterapevta(ko), ki vama bo pri tem pomagal.

Če vam ta ideja ni blizu, potem je res najbolje zvezo prekiniti. Tudi v tem primeru pa je zelo pošteno, da se s partnerko pogovorite in ji poveste, da v partnerskem odnosu niste več srečni in da želite prekiniti razmerje. Izogibajte se obtoževanju in prevzemite polno odgovornost za svojo odločitev. Če tega ne zmorete narediti, ker se oklepate strahu pred osamljenostjo, potem bi bilo zelo dobro, da začnete intenzivno delati na tem, najbolje s pomočjo strokovnjaka.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close