Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi PROŠNJA ZA SODELOVANJE V RAZISKAVI – tema je zasvojenost z odnosi

PROŠNJA ZA SODELOVANJE V RAZISKAVI – tema je zasvojenost z odnosi

Pozdravljeni,

sem Zala Žunko, absolventka magistrskega programa Zakonskih in družinskih študiji na Univerzi v Ljubljani. Za temo magistrske naloge sem si izbrala temo Kako ljudje, ki so zasvojeni z odnosi doživljajo lastne in partnerjeve starše. Zadnje čase se namreč veliko srečujemo z zasvojenostmi različnih oblik. Najbolj so raziskane kemične zasvojenosti, sama pa bi se želela dotakniti področja nekemičnih zasvojenosti, natančneje zasvojenosti z odnosi. Menim, da je to eden izmed bolj skritih vidikov zasvojenosti in se o tem dandanes zelo malo govori oz. je to področje težje prepoznano. S svojo raziskavo bi želela dodati delček k prepoznavanju problematike s tega področja. Pripomoči bi želela k temu, da ljudje, ki se srečujejo s tovrstnimi zasvojenostmi ne bi bili več stigmatizirani in bi se o tem začelo govoriti tudi na glas; da se bi ti ljudje počutili sprejeto in da se jim ne bi bilo treba več skrivati. Vsi imamo svoje stiske, ki pa so lažje premostljive, če jih ne rabimo skrivati v sebi.
Za raziskavo potrebujem večje število odraslih ljudi, ki so na kakršen koli način ugotovili, da so zasvojeni oz. so bili zasvojeni z odnosi in so bili oz. so še v partnerski zvezi, zato vas spoštljivo vabim k sodelovanju. Raziskava bo vključevala reševanje vprašalnika oz. sodelovanje v intervjuju, kakor vam je ljubše, saj se zavedam, da so v ozadju skrite boleče vsebine in stiske o katerih je težko govoriti. Sodelovanje bo anonimno.

Če se boste za sodelovanje odločili, me, prosim, kontaktirajte preko elektronske pošte: [email protected].
Za odziv in sodelovanje se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Vse dobro,
Zala Žunko

New Report

Close