Najdi forum

Pozdravljeni,
Zanima me, kako naj si razlagam reakcijo partnerja. Posodila sem mu svoj avto s katerim je nabral lepo vsoto in doloceno st. kazenskih pik. Ko sem mu povedala za posto je samoumevno pricakoval, da bom kazen v celoti prevzela jaz. Ko sem mu rekla, da ne, me je zacel zalit. Saj bi, ce me bi prosil, ampak se mi zdi neumno, da prevzamem njegovo krivdo glede na to, da mi ves cas govori kako slaba voznica sem in da prevec divjam. Potem bo konec koncev to samo potrditev v moji kartoteki… Sedaj me pa zanima, ali razmisljam res cisto narobe v partnerskemu odnosu:tvoj prekrsek, tvoje pike? Ce bi bila situacija, kjer bi zaradi teh par pik izgubil izpit ne bi razmisljala, krivdo bi brez zadrzko vzela, ampak v tem primeru se mi ni zdelo prav, da ima taksne samoumevne zahteve od mene s pridihom ocitanj. Kar mi je vse rekel na moj ‘NE’ sama razumem, kot da sem slaba partnerica. Kaksne izkusnje imate vi, kako se to v odnosih uredi, ce recimo drug za drugega prevzame krivdo? Jaz razumem to kot lepo gesto, ki jo naredis za partnerja, ce te pac prosi ali ce se bi poznalo na vozniskem izpitu, ne pa kot samoumevno. Lahko pa, da se motim?

… temveč prevzem odgovornosti.

Ti imaš seveda prav, on je pa neverjeten egoist.
Samoumevno? Kako ? A če bo nekaj ukradel, bo tudi samoumevno, da tebe zaprejo?
On bo delal prekrške, posledic pa ne bi prevzel? Pa kaj ima pet let?
In potem še on tebi nekaj očita? Jaz bi se ga losala, tale perla ni za v zvezo, je popolnoma nezrel.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Menim, da ima vaš partner precej neupravičene samoumevne zahteve do vas.

V skupnosti naj bodo stvari pragmatične, vendar to naj ne pomeni, da bi moral en partner kar samoumevno prevzemati odgovornost za drugega partnerja.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Reakcijo si lahko razlagaš kot tipično za neodgovornega človeka. Tvoje razmišljanje pa se mi zdi korektno in pošteno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Rešitev je čisto enostavna. V prihodnje mu ne posojaj avtomobila.

Posodila si mu avto, plačala bi kazen in prevzela nase kazenske točke.
Kaj dobiš ti v zameno ?
Preden karkoli narediš, se vprašaj, kaj bo naslednjič drugače ?

Nisem še bil v takšnem položaju. Največ, kar bi si sam mogoče upal prosit, je prevzem števila točk, zaradi katerih bi izgubil izpit.

New Report

Close