Najdi forum

Brezdomec ležal pred Hoferjem

Par dni nazaj sem pred Hoferjem na Mesarski na travi opazila brezdomca. Bil je presušen obe nogi zatekli, brez zob izgledal je res grozno, kot da bo ravnokar umrl. Kar sedel je tam naslonjen na drog in popolnoma brez življenja. Nihče od mimoidočih mu ni želel pomagat, verjetno so se bali njegove reakcije. Potem se je pripeljal mimo mlad motorist in ga ogovoril, on pa nič. Ko sem odhajala iz trgovine mi je prodajalka povedala, da ga, če se jim približa pač odženejo. Danes pa ga spet vidim v centru Ljubljane, komaj je hodil pomagal si je z bergo, prepoten in zanemarjen. Mar tem ljudem nihče ne želi pomagat?

Zanimivo vprašanje si postavila. Pri tem se vprašam, kako si mu sama pomagala, če te tako skrbi?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dejansko je tako ,da si mora človek najprej sam pomagati potem mu lahko šele drugi . Dokler ne omeni svoje stiske on sam mu drugi ne nore pomagati . Mogoče je tujec med prišleki čez lužo in jezika ne zna . Lahko ga ogovoriš če ga še srečaš ali kam napotiš je pa vprašanje kakšen odnos in držo bo imel do tebe . Ne vemo kakšna je njegova življenska zgodba da sedaj postava tam naokoli . Lahko pa anonimno kam pokličeš in poveš da je v slabem stanju. Vsekakor lahko kaj narediš ker od te tvoje objave na ta forum ne bo imel nič.

nova
Uredništvo priporoča

Pokliči reševalce ko ga vidiš ležati

Ko ga naslednjic vidite, ga sami vprasajte, kako lahko pomagate, pa vam ne bo potrebno iskat odgovorov na forumu…

New Report

Close