Najdi forum

Pozdravljeni.
Sem mama dveh odraslih otrok, ki počasi že zapuščata gnezdo. Oba z možem delava v lastnem podjetju, imava malo prostega časa, ki pa ga z veseljem skupaj preživljava v naravi, izletih ipd. Zadala sem si tudi cilj (neizpolnjen že iz otroštva), da se naučim res na visokem nivoju naučiti latinsko ameriških plesov, zlasti tanga. Mož me pri tem podpira, vendar na plesne vaje ne hodi. Moj učitelj je precej mlajši, zelo strokoven in z njim sem sva se v tem času povezala na nek poseben način, kar pomeni, da sva drug drugemu zaupala praktično vse, tudi najbolj osebne zgodbe, izkušnje, občutenja. Tudi izven plesne dvorane me je kar pogosto poklical in če sem imela čas, sva poklepetala. To, kar pa sem posebej opazila, je bilo njegovo zelo hipno spreminjanje razpoloženja in v bistvu nikoli nisem vedela, kaj me čaka na treningu, torej kateri del njegove osebnosti. S tega vidika je znalo biti včasih kar neugodno, kajti tudi naporen je znal biti. Potem mu je postalo žal in me je klical, se opravičeval. Če povzamem, bi rekla, da sva oba drug drugemu zlezla precej pod kožo na nek način…
Pred kratkim sva se ponovno sprla. Če pogledam nazaj, iz banalnih razlogov oziroma nevoščljivosti neke osebe, ki naj bi bila moja prijateljica. Žal in hudo mi je in napisala sem mu e pošto, prosila, naj me pokliče, da se pogovoriva. Mislim, da tokrat tega ne bo storil, meni pa je neskončno hudo, rada bi nadaljevala s plesom, to je bila moja želja že iz otroštva. Ali naj vztrajam, da se pomeniva ali naj vse skupaj pozabim, kar pa bo zelo težko, kajti ples je tisto, v čemer neskončno uživam, pogrešam te plesne občutke in moj napredek v znanju je hiter. Drugega učitelja pa ne bom niti iskala. Prisrčna hvala za nasvet.

Pozdravljeni.

Menim, da sta oba prestopila mejo profesionalnega odnosa. Vmešala so se čustva, po prebiranju vašega prispevka, dobim občutek, da so po sredi tudi ljubezensko – seksualni impulzi. Ste prepričani, da želite smo plesati, ali vam godi tudi pozornost, ki vam je bila naklonjena?

Ne razumite me narobe, nič ni narobe s tem. Vendar je pomembno, da prepoznate pravo realnost, da boste sposobni ponovno vzpostaviti profesionalne meje.

Če želite res samo plesati, ne vidim nobenega razloga, da ne bi mogli poiskati novega plesnega učitelja ali z obstoječim ponovno vzpostaviti profesionalni plesni odnos.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close