Najdi forum

Sem pisala ze na drugem forumu, ampak bom poskusila se tukaj. Na vas se obracam za nasvet kaj mi je za storiti. S partnerjem imava zgleda ogromno tezavo. Oba sva se mlada, pod 30 let. Skupaj sva prakticno iz srednje sole in imava dva otroka in svojo hiso. On dela cez teden v tujini, jaz sem doma ker imam problem z varstvom otrok. Imela sva ze nekaj vzponov in padcev, ampak sva jih vedno premagala. Zdaj pa se najina tezava kar vlece in vlece in ne vidim vec izhoda. 2 meseca nazaj sva se skregala zaradi banalne stvari in mi je zacel ocitati stvari, ki sploh niso v “njegovem besednjaku”. Naj povem, da sem cez cel teden sama z otrokoma in je vso delo na meni – od gospodinjskih opravil, otrok, tudi popravila avtomobila, skrbim za kurjavo cez zimo ( sam to zimo ni priskrbel niti vrece briket), tudi njegova starsa oskrbujem..vglavnem za vse sem popolnoma sama. On pride domov cez vikend in takrat ima vse priskrbljeno na pladju takorekoc. In dva meseca nazaj mi je zacel ocitati, da nic ne delam, da me za nic ne briga, da nic ne znam itd..vglavnem cist me je zabil v tla. Od takrat se jaz pri vseh stvareh bolj trudim, poskusam se vec narediti, ampak zanj ni nic vec dobro. Cez vikend pride domov, se malo spocije in gre od doma. Nas pa kot da sploh ni. No z otrokoma se se malo ukvarja, mene je pa popolnoma izlocu iz svojega zivljenja. Tudi poskusi pogovorov z njim, se vedno koncajo s prepiri in z obcutkom da sem res tako slaba in zanic. Na vprasanje zakaj je taksen, dobim odgovor da njemu je fajn tako in da bo tak dokler bo on hotel. Naj pa povem, da je ze tako po naravi fejst trmast. Jaz pa sem cisto na tleh, cisto povozena od vsega. No poleg vsega mi je pa rekel, da me nima vec rada in da nima vec smisla. Ceprav sama pri sebi vem, da temu ni tako..da so te njegove besede samo za to, da me se bolj prizadane.
Ima kdo kaksen nasvet, kaj mi je za storiti? Kako naj zacnem pogovor z njim, da bi vsaj bilo kaj ucinka? Rada bi resila odnos in imela druzino, taksni kot smo bili pred tem prepirom.


Ti delas, on te kritizira, ti delaš še več, on najde še več razlogov, da te kritizira. Več kot narediš, več je priložnosti za kritike. Nehaj ustvarjati priložnosti za kritike, to je moj predlog. Tukaj lahko začneš. Sicer je za urepe sedaj že malo pozno, kolikor berem tvoj zapis, on nima več nobene volje sodelovati, ker se je očitno preveč odtujil. Malo je pozabil, zakaj sta sploh od začetka bila skupaj. Ti pa verjetno tudi.
Ampak še vedno pravim, nehaj ustvarjati toliko priložnosti, da te kritizira. Njemu je fajn tako pravi. Naredi, da mu ne bo več samo fajn, to pa zato, da rešiš sebe in tudi otroke, da bo torej tebi bolj fajn. Konec koncev, ne moreš biti dobra mati, če se v odnosu slabo počutiš s partnerjem.
Povej mu, da tebi ni fajn, ter povej mu katere ukrepe boš sprejela. Začni z malimi stvarmi. Seveda moraš pri tem biti pripravljena na najhujše, kar pa verjetno nisi, sicer ne bi tukaj spraševala, kaj storiti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Več kot očitno je, da do tebe goji neko zamero, ne glede na to, da po hiši vse postoriš. To ni njemu vredno nič, če je odnos med vama slab, oziroma sta odtujena. Torej, zakaj in kako sta se odtujila? Kakšna je vajina intimnost, spolnost?
Pogosto ženska vso svojo energijo usmeri v skrb za dom in otroke, pozablja pa nase in odnos s partnerjem. Dovolj je lahko že, da pozabi nase, kar pomeni, da se zanemari tudi vizualno/fizično, posledično ji upade tudi želja po intimnosti (ali pa partnerju) in vse to lahko pripelje do odtujitve ali pa zamer vsaj enega od partnerjev.
Najprej moraš ugotoviti vzroke, da lahko začneš popravljati ta odnos. Pogovor z njim ne pomaga veliko, če ne poznaš svojega dela odgovornosti za nastalo situacijo. Ko boš zanj vedela, pojdi do njega in mu povej, kako vidiš stvari in mu povej, da se zavedaš svojega deleža pri tem. Za nastalo situacijo sta kriva oba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Da odgovorim na vprasanja. Kar se tice intime, spolnosti in najinega odnosa, to je vedno bilo dobro. Znala sem si vzeti tudi cas samo za njega oziroma za naju. Je pa bilo v najini vezi ze veliko taksnih stvari, ko si je dopisoval in se dobival po kavicah z drugimi zenskami (tudi v casu moje nosecnosti). Ampak sva vedno to skupaj predelala in sva najin odnos se bolj poglobila. Lahko pa recem edino to, da iz moje strani ni bilo vec cisto 100% zaupanja. 3 leta nazaj sva pa ze sla narazen za en mesec. V tem mesecu sva oba razcistila pri sebi in si priznala vse napake. Takrat je tudi rekel, da me ni dovolj cenil in da je sam videl kje dela napake pri odnosu in kaksen bedak je bil, da si je dovolil taksnega obnasanja z mano oziroma druzino. No in do zdaj smo bili takorekoc popolna druzina..vse nam je stimalo, midva sva pa za najin odnos naredila se vec. Iz njegove strani ni bilo vec dopisovanja z drugimi zenskami, ne izhodov cez vikend pa ceprav mu jih nisem branila. Tudi midva med sabo sva se vec pogovarjala in si zaupala. Uglavem bila sva zaveznika en drugemu. Sva se tudi kdaj skregala, ampak sva se po kregu pogovorila in opravicila en drugemu in sla naprej. Zato sem pa zdaj cist v dvomih, ker ta najin kreg je prisel dobesedno cez noc. Ze prejsni vecer je bilo vse okej, zjutraj pa potem takole da ze 2 meseca bijema bitko z en drugim.

Si bom drznila napisati.
Druga ženska je v igri. Sem 99-procentno prepričana.

Včasih kdo človeku s težavami v zvezi napiše, da so pomembna dejanja, ne besede. Rekla si, da samo tako reče, da te nima več rad (pri čemer moram vprašat, koliko je pa star, šest?), ampak tudi njegova dejanja ne izražajo ravno ljubezni, spoštovanja, tega, da te ceni, ker podpiraš ne samo vaše štiri vogale, ampak očitno še tri pri tašči in tastu. In taki močni, sposobni ženski si on drzne reči, da ničesar ne zna in da je lena???? A veš, da sem kar živčna postala, ko sem to prebrala. V obraz bi mu skočila.

Mogoče pa se preveč bojiš spoznati resnico, da bi ji pogledala v oči. Mogoče pa te res nima več rad, glede na vedenje ni daleč od tega. Zdi se, da si ti ostala nekje v preteklosti, vendar očitno je, da so se časi, kakor tudi vajin odnos, spremenili.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni.

Ne bom špekuliral glede dodatnih možnih razlogov za spremembo v partnerski dinamiki, kot so ti, ki ste jih navedli. Kaj se dogaja z vašim partnerjem ve najbolje samo on.

Zdi se, da je vaš partner pozabil na to, za kaj vse ste zadolženi in kaj vse počnete. Svoje frustracije in stres, ki ga doživlja zaradi svoje narave dela (če sem prav prebral na sosednjem forumu je večino časa na cesti, ker je voznik tovornjaka) in odsotnosti, projicira na vas. On je mnenja, da se trudi, dela in žrtvuje več kot vi. Do vas se vede nadrejeno in je nespoštljiv.

Zdi se, da ste tudi vi pozabili na to, za kaj je zadolžen vaš partner in kaj počne. Svoje frustracije in stres, ki ga doživljate zaradi vašega dela, skrbi za otroke in njegove starše, ste začeli projicirat na njega. Tudi vi ste mnenja, da delate in se žrtvujete več kot on. Do njega se vedete podrejeno, v vas pa glede njega rasteta jeza in upor.

Partnerska dinamika “jaz se žrtvujem več kot ti” je zelo pogosta, še posebej, če si partnerja zaradi narave zadolžitev ne uspeta izmenjati dovolj informacij in energije. Partnerja živita vsak za svoje zadolžitve, se odtujujeta in vedno manj razumeta ter spoštujeta.

Glede na to, da sta se v preteklosti že znala pogovoriti, menim, da si morata oba vzeti čas samo zase. Se sprostiti in se začeti ponovno pogovarjati. Predvsem o tem kakšne posledice ima vajino delo za vajino partnersko dinamiko. Začeti se morata poslušati. Ozavestiti morata to, da sta v stresu in se bližata izgorelosti. Izgorelost ne nastane samo zaradi preveč dela, ampak tudi zaradi odsotnosti skupnosti, dotikov, bližine …

Če je mogoče, si privoščita kakšen sproščujoč wellness vikend paket. Masaža, savna, penina oz. karkoli vama je všeč. Pogovorita se, morda lahko najdeta bolj optimalno organiziranost vajinih aktivnosti in odnosa. V kolikor ne bosta našla načina za odkrit pogovor si poiščita strokovno podporo.

Tudi vam priporočam, da si vzamete čas samo zase, da meditirate, preberete knjigo, greste na sprehod, aerobiko, na kavo s prijateljicami, karkoli vas sprosti. To bo v veliki meri začenjalo zmanjševati stopnjo stresa v vašem telesu.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close