Najdi forum

Kje najti ljudi ki me bodo imeli radi?

lep pozdrav! imam problem. pri mami in očetu nisem nikoli imela občutka da me imata rada. oče me še objeti noče, dostikrat me ponižuje. govori mi da sem smet, da sem neumna itd. mami sem danes rekla da jo imam rada pa ni nič rekla nazaj. tudi z bratom sva odtujena- nekaj časa nazaj se je skoraj stepel z očetom, očital mu je da mu ni nikoli stal ob strani.. moje vprašanje pa je kje najti starejše ljudi ki me bojo imeli radi, me vzpodbujali? oče nima s sorodstvom čisto nič stikov, mamini pa živijo zelo daleč ( vidimo se le 3 x na leto). manjka mi ljubezni in ne vem kaj naj. fanta nočem ker imam strah pred njimi- imela sem že slabe izkušnje. imela sem kolega ki mi je bil res dober prijatelj, ampak potem me je hotel zavesti v droge in sem prekinila z njim. kje torej najti nekoliko starejše osebe ki mi bodo stale ob strani? babice in dedka prav tako nisem nikoli imela saj so umrli pred mojim rojstvom. naj grem za prostovoljko ali kako? prosim za nasvete.

Če čutiš, da te vleče v prostovoljno delo in pomoč drugim potem je to klic, ki se mu predaj. Starse spostuj in bodi do njiju cim bolj potrpežljiva.. Poskusi jima odpustiti, ker ti ne znata dati obcutka ljubljenosti in sprejetosti. Poskusi se vključiti v družbo kjerkoli si. Delaj na sebi, poskusi se osredotočiti na pozitivne stvari. Saj veš življenje nam da limone, sami pa moramo iz njih narediti okusno limonado. Veliko sreče…

hvala za nasvet 🙂 lep večer 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Imaš res zoprno situacijo doma. To kar iščeš, na nek način potrebuje vsaka normalna oseba.
Prijavi se na MON forum, pa lahko na zasebna sporočila kakšno rečeva.
Če želiš, seveda.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

živjo 🙂 s kje pa si ter koliko si star? malo se bojim da imaš napačne namene čeprav se lahko tudi motim. lp

Lj, 48 let. Po želji,
če se želiš pogovarjati ni nobenega problema.
Nameni, na katere pomišljaš nimam.
Samo sprosti se, internet je to.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

ja pojdi za prostovoljko k kraljem ulice

Zdravo

Problem je v (upravičeni) želji, da bi našli nekoga, ki bi vas imel rad.
Kljub temu, da ste se izognili eni nevarnosti (droge) in ste pazljivi pri vabilih neznancev preko interneta (pravilno, saj vabilo na privatni pogovor res ne deluje ravno iskreno- kaj pa je za skrivati? Volk bo vedno rekel, da ima belo tačko 🙂 Brez zamere gospodu s povabilom!), ste še vedno zaradi goreče želje po tem, da bi vas imel nekdo rad, v nevarnosti, da sprejmete nekoga v življenje, ki vam ne bo želel dobro in bo vašo željo po ljubezni zlorabil.
Ker ste tudi še zelo mladi je ta nevarnost toliko večja.

V odnose načeloma nihče ne vstopa z željo, ‘da bi me imeli radi’, ker bi moral občutek, da je vreden ljubezni že dobiti od staršev, prijateljev, sorodnikov…. In s tako podlago, bi morali vstopati v odnose z željo ‘vreden sem ljubezni in jo imam, lahko jo pa še razširim in jo dajem drugim in jo tudi upravičeno prejemam’.

Če pa iščete odnose, ‘da bi vas imeli radi’ pride hitro do tega, da spregledate grobosti, žalitve, nasilje, zlorabe le zato, da bi še naprej imeli lažen občutek, da vas ima nekdo rad. Še posebaj, če vam ta oseba še razlaga kako vas ima rada, da z vami ravna grdo ker ste sami nemogoči in ne veste kaj je ljubezen, ali pa da je grobost le normalen delj ljubezni…. vas lahko še hitreje in bolj zasužnjijo.

Pristopiti k ljudem, ki so sami potrebni ljubezni- brezdomci, starejši… tudi ni prav, ker tam ne boste dobili, ampak bodo ostali želeli dobivati od vas.

Predlagam vam, da si poiščete brezplačno obliko pomoči za mlade (obstajajo!) in v miru najdite nekoga, ki bo z vami raziskal osnove kot so: kaj pomeni biti ljubljen, kaj je v odnosih primerno, kaj ni, kako prepoznati ljubezen, kako preboleti izgubo ‘ljubezni’, ki morda to sploh ni, in kako preboleti dejstvo, da ljubezni niste prejeli s strani oseb, ki bi vam jo morale dati….

Ko boste postavili te temelje verjamem, da boste lahko tudi uspešno začeli svoje iskanje ljubezni, saj boste neprimernim obnašanjem mirno in hitro postavili mejo in boste na podlagi tega tudi z lahkoto filtrirali ljudi, ki sploh so v vašem življenju. Ko postavite stop znake dovolj očitne, bo ostalo tistih nekaj oseb, ki bodo vredne, da vas imajo radi in da jih imate radi tudi vi.

Lep pozdrav

hvala 🙂 misliš da bi morala hoditi k psihoterapevtu?

Mislim, da se zlorablja idejo terapevtov, ki je btw kar vsak drugi- vsega je preveč in težko je najti pravega.

Tebi bi koristila pravzaprav vsaka oseba z normalnimi (beri ljubečimi, skrbnimi in odgovornimi) starši. Oseba kjer se doma odkrito pogovarjajo, kregajo, spoštujejo, dogovarjajo, usklajujejo in podpirajo.

Ker pa so take osebe redke in jih ne najdeš kar na tlesk s prsti, je terapevt/ka dobrodošel, ker delajo stalno z ljudmi v težavah in poznajo (oz. so tudi z delom svoje izkušnje razširili) kakšno obnašanje je primerno in kakšno ne. Zato sem predlagal iskanje pomoči – torej da se pozanimate kako dolgo že delajo kot svetovalci, kdo jih financira, koliko računajo – če si lahko to privoščite, kje so brezplačne pomoči, kako se po času z njimi počutite…

Če se odločite za tako pomoč, naj vas ne bo strah prositi za poskusna uvodna srečanja, iskreno predstaviti svoj finančni položaj in se pogajati o ceni, poskusiti nekaj različnih oseb, ugotoviti ali vam paše moški ali ženski svetovalec…
Vso srečo!

Bi vi pomagali brezdomcu ali starejšemu, ki potrebuje pomoč?

Pozdravljeni,

ne poznam vas, vendar poznam situacijo, ki je v Sloveniji precej pogosta.

Dva sklepa:

1. tvoja družina je patološka, zato se v njej ne počutiš dobro (si črna ovca in si predmet izživljanja patoloških staršev – predvsem očeta),
2. smiselno bi bilo, da bi poiskali pomoč terapevta.

Vaše iskanje “ljubezni” v pomoči drugim, je prav tako odraz starševske patologije. Odraščali ste v pogojih izjemne “čustvene prikrajšanosti” in resnica je, da ste polni bolečine. V resnici še sami ne veste, koliko bolečine nosite s sabo. To boste ugotovili šele na terapiji.

Trenutno vam je psiha ponudila kompromisni odgovor: spremljali boste tiste, ki jim gre še slabše kot vam. To pa bo samo obliž na krvavečo rano, ki vas bo napolnil z občutkom pomiritve, v smislu: “Ne gre mi tako slabo.”

Posledica tega pa bo, da ne boste nikoli občutili resnične sreče. Vi namreč ne potrebujete obliža, ampak pravi prevez.

Svetujem vam, če si želite dolgoročno dobro, da poskusite pri Rugljevem učencu dr. Andreju Perku. Na tem področju ima veliko izkušenj.

Lepo vas pozdravljam,

N.

Pozdravljeni.

Žal je situacija, ki jo opisujete res zelo pogosta. Prepogosta in žalostna. Vendar ne gre preveč kriviti svojih staršev za to. Večina jih dela najbolje kakor ve in zna, žal pa tudi oni niso imeli tega, kar sedaj iščete vi.

Ljubezni, ki bi jo morali dobiti kot otrok ne morete dobiti kot odrasli. Bolj kot jo boste iskali, bolj se vam bo izmikala oz. bolj se bo kazala kot privid, ki se bo razblinil ob prvih čereh. Namesto, da iščete ljubezen zunaj sebe, jo skušajte najti v sebi. Z ljubeznijo do sebe se rodimo. Ponovno jo lahko aktiviramo z meditacijo, smehom, plesom, gibanjem, igrivostjo, zdravim druženjem s prijatelji ipd.

Psihoterapevti imamo določena regresijska hipnotična in ne-hipnotična orodja (ne vse metode) s katerimi lahko ‘popravljamo’ ranjene dele našega bitja, ko je človek regresijskem stanju. Toda to zahteva svoj čas, dobro sodelovanje klient – terapevt in ne deluje kot tabletka, ki jo pogoltneš in se spremeniš. Z brezplačno psihosocialno podporo nisem dobro seznanjen, vem pa da obstaja. Morda bi bilo res dobro, da poiščete tovrstno podporo.

Imeti ob sebi zdravo orientacijsko točko je lahko včasih neprecenljivo.

Bodite dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

hvala vsem za odgovore 🙂 bom poiskala svetovalce za pomoč.

Pusti meil
Jaz te imam lahko rada..pa se pocvekali bova.

A imaš kakšen kontakt? Lahko poklepetava, ker sem jaz v podobni situaciji.

Doma imaš še hujšo situacijo v družini, kot sem jo jaz imela po samomoru očeta.
Ljudem je težko zaupati, sploh prijateljem, ker vsak v tebi vidi neko korist. Najprej imej rada samo sebe. To bo še najboljše.

Tudi jaz te imam (lahko) rada, v tem imam morje lastnih iskušenj.Pusti kakšen kontakt, pa te kontaktiram.Z večimi, ko boš komunicirala, lažje si boš ustvarjala sliko o sebi in svetu.
V vsakem primeru pa ti želim, da se izgradiš in vse dobro! Lp

dajte vi kontakt, jaz sem že dvakrat napisala mai,l pa so izbrisali moj komentar..

Poglej da zivijo se dobri ljudje, sem zelo prijetno presenecena in vesela.
Pa se sprasujem. Je to samo na teh resnih forumih. Ali tudi na starsevskem cveku. Ker tam, tam so ljudje nori agresivni hudobni.
Le kaj bi bilo da premaknea to temo tja.
Ali bi te ciato raztrgali ali bi bili prijazni.
Oh plis gad daj tudi meni dobre duse, ki bi me imele rade in hotele z menoj udarit eno res debato kot se zagre.

New Report

Close