Najdi forum

Pozdravljeni,
Sicer ne vem, če je že kje kakšna podobna tema ampak našla je nisem.
Torej; imam dobro službo, vendar je trn v peti moj veliki šef iz tujine. Sicer mu jaz direktno ne odgovarjam ampak ga pa vedno srečam na “meetingih” in ne vem kaj je narobe z njim.
Sem uspešna na svojem področju, imam pod seboj super ljudi, ki so pridni in delovni, skupaj ustvarjamo nevrjetne rezultate. Ampak to je moški posel in ne vem kako naj si razlagam odnos velika šefa do mene, npr:
– konzultacija samo 10. povabljenih, jaz edina ženska in on vse pozdravi s stiskom roke in kako mu gre, mene ne
– odmori med sestanki, ko sem prišla parkrat k mizi kjer je bil slučajno tudi on, je takoj odšel stran
– do vseh je sluzast mene pa komaj pozdravi
– če jaz stopim do njega, prvi dan sestankov je seveda prijazen in se pozdraviva, tudi zadnji dan se pozdraviva in nasvidenje

Saj zakaj sploh pišem? Ker imamo konec marca v Sloveniji en večji dogodek in seveda pride tudi ta veliki šef. Ampak ne vem kaj naj naredim? Glede na to, da imamo tudi nekaj premikov po Sloveniji, ne vem ali anj si vsemu skupaj izognem, tudi temu, da bi bil v mojem avtu ali naj se prepustim toku in bo kar bo?
Vse skupaj je nadležno, ker ko pa ga slučajno kdaj pogledam pa vedno strmi vame. Zadnjič, ko smo imeli eno večerjo je bil na drugi strani sobe in ko sva se spet srečala s pogledi ga namenoma nisem umaknila in je pogled trajal vsega vsaj 15.sekund…. Saj potem sem jaz umaknila pogled, ker mi je vse skupaj bedasto. Zakaj me ves čas oapuje od daleč, blizu pa ne pride? Ko pa jaz slučajno pridem mimo ali blizu njega, umakne pogled in črta? Ne vem gospod je čuden. Ampak od njega je vseeno odvisna tudi moja službav prihodnosti. Ker jo imam rada in ker imam čudviti tim, ne bi sedaj vsega zarpravila zaradi enega samovšečneža…
Kakšne izkušnje imate pa vi? Zakaj ne more biti enostavno enak do vseh, ali je samo velik šovinist?

Res me zanima tudi vaše mnenje, ker jaz ga ne vem 🙂

Lep pozdrav!

Po mojem je gospod ves presran zaradi vseh [hashtag=metoo]#metoo[/hashtag] zgodb in se te raje izogiba, kot da bi prestopil ali dal vtis, da bi lahko prestopil kakršnokoli mejo v kontekstu bodisi svojega ali tujega, njemu nepoznanega, kulturnega okolja.

Všeč si mu in je ves zadrgnjen.
V tej smeri razmišljaj in to izkoristi.
Počasi in sigurno ga pridobi na svojo stran. Kakšna melenkost iz tvoje strani,
pohvala, da si kaj pri njem opazila itd. Ne vsiljivo, spontano mora izgledati.
Saj obvladaš, se boš že znašla.
Tak vtis imam, da je to to.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________
nova
Uredništvo priporoča

Najprej se ostala brez besed na vaše besede všeč si mu, potem sem pa postala jezna na tega velikega šefa, da kako je nekdo lahko tak bučman. Tako neumno se obnaša, ker naj bi mu bila všeč? Če sedaj začnem gledati malo nazaj, je res, da se me vedno izogiba, ampak opazuje pa ves čas. Res pa je, da te stvari z izogibanjem sem postala pozorna šele pred dvema letoma. Prej se z njim niti nisem ukvarjala, potem je pa postalo tako očitno, da kot da sem kužna.

Bom upoštevala vaš nasvet, ampak tako in tako ima vedno vse tiste svoje Švede okrog sebe in mu vsi “lezejo v ….”. Vsi ga hvalijo spredaj in zadej, se smejejo njegovim šalam, ki roka na srce niso vedno smešne,… Ampak očitno tako to je.
Mogoče najboljše, da se začnem z njim spogledovati? Samo, jaz nanj pozabim, ko se pogovarjamo za mizo, jaz ne gledam okrog ampak sem 100% pri sogovornikih in pozabim na ljudi okrog mene. Ko pa imam čas pa pogledam okrog sebe in vedno naletim na njegov pogled.

Hvala za nasvet 🙂

Lep pozdrav!

Ni potrebe za jezo. Vsi so ljudje, ki imajo čustva. To je kompliment tebi od njega.

Realno življenje je pač takšno in iskoristi to.
Nevsiljivo se to naredi. Ko si z njim v družbi se občasno pridruži njegovi skupini.
Malo ga ignoriraj in čakaj trenutek, ko mu lahko rečeš kakšno pripombo, pohvalo, da je dal dobro idejo, predlog itd. Napelješ malo pogovor, saj vidiš sama kam grejo smeri pogovora.
Ko misliš, da je trenutek, mu daš majhno pozornost, pohvalo. Potem se mu malo nasmejiš v obraz,
pogledaš ga v oči za 3-4 sekunde. Ko vidiš, da je opazil, ostaneš v družbi par minut še in se odmakneš k drugi družbi. Potem ga lahko na skrivaj opazuješ. Na koncu ti bo zabavno vse skupaj. Saj bo šlo, kar pogumno. Ne grizejo.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Zakaj bi vse to pocela, Srecko5? Ce je sefu res vsec, bodo to vse znaki da ona flirta z njim. Zakaj bi silila v neko domacnost in prisiljeno prijaznost – s tem bi dosegla kaj? Da se bo on zacel do nje drugace vesti? Ja, morda jo bo hotel polozit in potem?

Absolutno je tu (njena) profesionalnost na mestu. Itak ni vsakodnevno prisoten. Ce se on vede butasto, je to slaba luc nanj in nje to ne zadeva. Saj so se drugi nadrejeni. Ohraniti distanco in spostovanje do vseh, v sluzbi delati sluzbene zadeve in to je to. To da so kaksne stvari zlagane in se ljudje na veliko salijo, je del igre v druzbi. Tako to gre. To je biznis. Nekaj poslovne naklonjenosti, malo se vsak prilagodi in se sklene posel. Tu iskati kake globlje vezi, je brc v temo.

Itak se mi zdi da je to navadno trolanje. Tipicni stavki in tipicno razmisljanje, vsakic malce drugacna zgodba. Kot 3/4 drugih tem na forumu. Why I even bother…

Hej,
Nočem, da ste slabi volje zaradi mojih vprašanj – nima smisla, se ne splača.

Hvala Vam za mnenja, kaj bo, bom videla, ko bom spet pred dejstvom. Mogoče bom upoštevala nasvet od Srečkota5, mogoče se bom še bolj distancirala – ne vem.

Vam bom pa javila, ko bo vse za menoj 🙂

Lep dan še naprej!

Kaj bo punca naredila bo njena odločitev. Dobro je pa, da ve zakaj se gre. Nič drugega.
Pač je takšno življenje, plavaj ali pa se potopiš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

In ti zagotovo ves, da sef njo peca? In pol ji se svetujes, naj se obnasa podobno. Pa to so igrice za malo deco! Toliko o custveni inteligenci na tem forumu… mogoce sem pa jst prestara za take zdrahe.

Ne le igrice za malo deco. Obstajajo posameznice, ki načrtno, postopno “kurijo” moškega – nekatere zgolj v testiranju njegovega odziva. Se razume: to lahko, čeprav le na videz uspešno, počnejo le takemu, ki prijema na tovrstne manevre, saj božajo njegov ego.

Avtorica: morebiti ima tvoj šef samo problem, da ženske težko obravnava kot poslovno enakovredne sogovornice. Ker doslej pač ni naletel na take. Da te skozi ta čas opazuje oz. tehta, ali si na tem mestu zaradi svojih intelektualnih ali siceršnjih “ženskih” sposobnosti. V tistem, nepremičnem pogledu po sistemu”kdo popusti”, pomeni odmik stika z očmi zgolj “kako se mu še ljubi”.

Ne flirtaj z izzivanjem z nekom, ki ti je nadrejen, ker se lahko krepko opečeš oz. osmešiš. Tega ti preprosto ni treba.

Ne le igrice za malo deco. Obstajajo posameznice, ki načrtno, postopno “kurijo” moškega – nekatere zgolj v testiranju njegovega odziva. Se razume: to lahko, čeprav le na videz uspešno, počnejo le takemu, ki prijema na tovrstne manevre, saj božajo njegov ego.

Avtorica: morebiti ima tvoj šef samo problem, da ženske težko obravnava kot poslovno enakovredne sogovornice. Ker doslej pač ni naletel na take. Da te skozi ta čas opazuje oz. tehta, ali si na tem mestu zaradi svojih intelektualnih ali siceršnjih “ženskih” sposobnosti. V tistem, nepremičnem pogledu po sistemu”kdo popusti”, pomeni odmik stika z očmi zgolj “kako se mu še ljubi”.

Ne flirtaj z izzivanjem z nekom, ki ti je nadrejen, ker se lahko krepko opečeš oz. osmešiš. Tega ti preprosto ni treba.

Še to: moški s čistimi nameni bo sam prevzel pobudo oz. odkrito pristopil.

O koliko srečanjih na leto govorimo?
Nisi povedala, katere narodnosti je (mogoče niti ni pomembno).

Obnašaj se profesionalno, torej vljudno, govori o zadevah v zvezi z biznisom, če molči, molči tudi ti. Če je njegova edina napaka ta, da se do tebe obnaša drugače kot do ostalih, vendar to ne vpliva na njegovo vrednotenje tvojega dela, se ne ubadaj s tem. Če pa je ta njegov odnos ovira na tvoji poklicni poti, je pa druga zgodba.
Imaš kakega moškega kolega, ki ga lahko povprašaš o tem, ne da bi izpadlo čudno?

Res vsem hvala za vasa mnenja, vsako je drugacno 🙂

Gospod je po narodnosti Sved, star je priblizno 50.let in ko imamo glavne sestanke, nas je cez 100.ljudi. Od tega nas je cirka 5. Zenskega spola. Vcasih kaksna vec, kaksna manj. Ampak ker je to moski svet, smo tiste; ki smo stalne vedno oblecene po “protokolu”; kot je: zaprt vrat; krilo cez kolena,…. pride kaksna, ki oblece mini krilo ampak taka obicajno pride samo enkrat. Drugace ga pa srecam tam 5x na leto po nekaj dni. Ampak takrat je toliko ljudi, da ga komaj opazim. So pa tudi manjsi sestanki in takrat pride vsa ta njegova ignoranca do izraza.
Ne bi komplicirala, ce ne bi prisel cez par dni v Slovenijo in ne vem tocno kako naj reagiram na vse skupaj. Saj Srecko5 mi je napisal,sprosti se in se se ti malo zabavaj. Potem so bila mnenja Drugacna. Mogoce ga bom enostavno dala na “ignore” in naj se gre solit. Ce se srecava s pogledi se nasmehnem in gremo karavana gre dalje.
Se pa tudi strinjam z zgoraj napisanim, da se mi ne splaca igrati z ognjem. Ker sluzba je le sluzba, ki jo imam rada. Saj bo slo mimo. Sem se poizkusila izognit temu tem dvema dnevoma ampak je bilo toliko zacudenja, da sem raje utihnila.
Glede sodelavcev je pa tako; da so to mladi fantje 25-30.let, ki jih res ne zanimajo tezave njihove nadrejene. Pa tudi, ko imam kaksen poslovni obisk so potem takoj komentarji, ooooo kako te je gledal. Verjemite mi, da tega mi ni treba.

Lepo bodite 🙂

Važno je, da si dobila več pogledov na zadevo skupaj.
Ni treba ravno da flirtaš. Na neki način ga malo potipaš se temu reče.
Ignore se šefa ne da. Lahko samo svojo igro igraš. Lahko si mu pa kot zaposlena,
glede na svoje sposobnosti všeč. Pa do sedaj mu nisi lezla v rit. To mu mogoče tudi
dosti pomeni. Ker ne veš, sem mišljenja, da ga malo potipaš.

Punce, ki zgoraj komentirajo, gledajo skozi svoje oči. Kdaj tudi malo ozko.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

zelo neprofesionalne komentarje si tvoji podrejeni privoščijo.

go low

Pozdravljeni.

Veliko je lahko razlogov zakaj se nekdo obnaša tako kot se. Popolnoma mogoče je, da se vaš gospod enostavno ne znajde z žensko v pretežno moški družbi. Možno, da njegovi možgani v takšni situaciji enostavno zablokirajo in ne ve kako se naj vede.

Skušajte biti kar se da naravni, ne izzivajte stika, ampak ga tudi ne preprečujte. Naj se postopoma navadi na vas.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close