Najdi forum

Pozdravljeni. Rada bi zapustila svojega sedanjega partnerja ki je tudi oče mojega otroka. V bistvu je stvar precej zakomplicirana zato bom poskusila stvari čimbolj poenostaviti in se vnaprej zahvaljujem vsakemu ki mi bo lahko dal pameten nasvet. Partnerja sem spoznala mladoletna in skoraj takoj z njem zaživela. Hitro sem zanosila in otrok se je rodil povsem zdrav. Dokončala sem samo osnovno šolo in bila dobre 4 leta finančno povsem odvisna od njega. Za gospodinjstvo in skrb za otroka sem skrbela izključno samo jaz in moje socialno življenje je skoraj povsem zamrlo. Poleg tega naju je partner začel kmalu po otrokovem rojstvu začel zanemarjati. Razen tega da je hodil v službo ni za naju naredil skoraj nič. Prišel domov se vrgel na kavč in jaz sem ga stregla iz vseh strani. Ko je prišlo drugič do fizičnega nasilja nad menoj sem se odločila da grem z otrokom stran začasno živet k svojim staršem. Partner mi je takrat zagrozil da mi bo vzel otroka in da bo na sodišču zmagal on ker ima službo jaz pa samo z osnovno šolo. To je bil zame močan udarec ker sem partnerja resnično ljubila in živela samo zanj in najinega sina. Želela sem da nam uspe. V tistem trenutku sem se zavedela da živim v kletki in da bo potrebno iti stran. Začela sem iskati službo in res sem eno našla. Na črno z osnovno šolo drugega nisem našla vendar sem z plačilom in delom zadovoljna in kaže da bom lahko delala še dolgo. Partner ve da delam in odkar nosim domov denar je do mene spoštljiv in mi hkrati pobere skoraj ves zaslužek. Odplačala sem vse dolgove in skrbela za poln hladilnik marsikdaj sem tudi povsem sama plačala tekoče mesečne položnice in se trudila biti dobra mati in žena. Najin odnos je sedaj dobre 2 leti vredu trudila sem se na vse načine da mu oprostim vse pretekle žalitve udarce in zlorabe vendar mi ne uspe. Izredno si želim iti živeti drugam ven iz trenutnega bivališča ker tukaj se pač realno gledano na dolgi rok finančno ne bomo nikoli dvignili ( zaloga denarja za sinov faks ko odraste itd..). Pred 4 meseci sem se z njem vsedla in se pogovorila o tem da bi se rada preselila in mu razložila vse finančne in psihične ugodnosti ki bi jih selitev za nas prinesla. Ni se strinjal pod nobenim pogojem in trmasto vztraja pri nemogočem cilju da odkupi staro razpadajočo posest čeprav do takrat dokler je ne odkupimo ne smemo ničesar spreminjati. Pohištvo je staro in nasploh je energija tu notri grozna. Torej šla sem gledati stanovanja bila na nekaj ogledih in čisto vsako stanovanje me je bolj pritegnilo kot lasten dom. Z mojo službo si lahko privoščim preživetje in normalne okoliščine za otroka ne želim si ničesar bolj kot končno sama zaživeti. Težava je ta da je partner trenutno prijazen ker sem koristna ampak v trenutku ko ga bom zapustila mi bo spremenil življenje v pekel. Poleg tega mi nihče noče dati stanovanja ker delam na črno kar je nezakonito. Prosim za kakšen pameten nasvet ker otrok raste in vpija obnašanje očeta lahko sem jaz se tako dober vzgled otroku ampak oče pač daje otroku napačen vtis. 1 krat na mesec se ga napije kot Mavra nazadnje me je otrok včeraj gledal ko ga sem pijanega pobirala iz tal ga dala spat in čistila pobruhano tuš kabino. Otrok je medtem zlagal barvne kockice in bil bolj odrasel od očeta. Kaj mi svetujete za čim hitrejši in miren odhod kako naj dobim stanovanje če nisem uradno zaposlena? Lp

Da se to dodam svojemu partnerju sem hvaležna za vse dobro nikoli se nisva varala in na nek način sva dobro sodelovala in se vedno sodelujeva. Razlog da ga zapuščam je zgolj otrokova vzgoja ki za moje pojme mora potekati v mirnem, delovnem urejenem in lepem okolju brez alkohola in izpadov. Ko sem sama z otrokom je energija med nama popolnoma sproscena in pozitivna. Takoj ko se pojavi oče pa otrok in jaz postanema napeta. Pogovoriti in pomagati da se poboljša sem mu poskusila na vse načine vendar so ga starši vzgojili v človeka ki vase zapira vsa čustva in ga jaz spremenila nikoli ne bom. Žal mi je da ga zapuščam ker drugače je dober in iskren človek toda drugače ne gre zavoljo sreče najinega otroka. Prosim za nasvet nekoga ki je dal cez podobno situacijo ker samo bodo samo takšni vedeli kaj trenutno doživljam. Lp

Glede na to daimaš osnovno šolsko izobrazbo zelo zrelo razmišljaš . Najprej moraš vedeti da si lahko premisliš in imaš vso pravico do tega . Vzemi otroka in pojdi na svoje in ničesar se ne boj , nihče ti nebo vzel otroka če si ti odgovorna mama . Ne nasedaj strahovom ki prihajajo od partnerja z njimi te hoče samo zadržati ob sebi ni pa zame to ljubezen . Priskrbiš si lahko brezplačnega odvetnika če nimaš dovolj financ zanj zaprosiš na sodišču . Išči si intenzivno dom zase in otroka pa čeprav bo ta skromna sobica za začetek . Partnerju daj jasno vedeti da si ne boš premislila in da stojiš za svojimi odločitvami . Osebam z osnovnošolsko izobrazbo še nihče ni pobral otrok , poberejo jih zaradi alkohola, drog, nasilja in hudega zanemarjenja no ta pa ti upam da nisi .

nova
Uredništvo priporoča

Partner ne zajedavec in se bo najbrz potrudil, da ti zagreni odhod. Dalec od tega da te spostuje ker nosis denar domov. Sem prav prebala, da ti pobere ves zasluzek? Zaveda se da te ima v pesti, dokler se ne bos postavila na svoje noge.

Kot ti je ze zgoraj svetovala, cimprej si poisci legalno sluzbo in se idselita z otrokom. Saj s tem ne orenehajo starsevske pravice in dolznosti.

Rea pa da si z delom na crno tega ne mores privosciti. Ce te bo (bivsi) partner tozil, bos morala na sodiscu dokazovat, da imas sluzbo. Tega pa ne bos zmogla, saj nimas pogodbe. Poleg tega nisi zascitena, delo na crno je nestabilno in tako ne mores zagotovit stabilnega in varneg okolja za otroka.

Naredi NPK (nacionalna poklicna kvalifikacija), da si prisobis vsaj delno fotmalno izobrazbo, vmes poskrbi da dobis sluzbo s pogodbo.

Na tvojem mestu bi vse sile in energijo usmerila v svoje postavljanje na noge. Imas koga od svoje druzine, ki ti lahko zacasno pomaga? Brezplacna strokovna pomoc je na voljo brezposelnim, kar uradno tudi si. Srecno.

Ojla,ko sem brala tvoje sporočila me je kar stisnilo, kot bi brala svojo zgodbo. Razlika je bila le v tem, da imava z mojim možem dva otroka. Tudi meni je pobral ves denar, češ, da mi ga bo vrnil – ker je bil tak dogovor na začetku veze, kljub temu, da sva skupaj ustvarjala. Tisti denar, ki je izključno samo moj naj bi šel v poseben fond. No tako sem se obrisala pod nosom. Pobral mi je vse prihranke, mene pa čustveno in psihično uničil, tako, da sem zapadla v depresijo in skoraj končala- saj veste kje. Pa zaradi otrok ne morem, ker potem bi njun vampirski oče uničil še ti dve mali duši. Bori se do konca in če se ne čutiš več živeti z njim zakaj bi se matrala in uničevala…..
Želim ti srečno rešitev tvojega problema.

Hvala za ta nasvet dajem vse od sebe da čimprej najdem stanovanje in pobegnem v življenje.

Pickarta hvala tudi tebi za dober nasvet vendar v tej situaciji ni časa čakati. Iščem stanovanje in bežim kar se da hitreje. K staršem ne morem ker imajo sami stanovanjsko stisko in nismo v dobrih odnosih. odstranila sem jih iz svojega življenja ker so bili oni prvi ki niso zame skrbeli in me prepustili sami sebi da sem postala nevesamozavestna zmedena najstnica ki je zanosila z prvo ljubeznijo.. dobro pustimo to sem hvaležna za vse izkušnje slabe in dobre brez njih ne bi bila danes močna osebnost. V glavnem moj cilj je čim hitreje to uredit čakanje da se izobrazim in tako dalje odpade ker otrok je sedaj v letih ko vpija kot goba vse kar vidi in bo kot odrasel človek napačne vzorce ponavljal. Grem pa do odvetnika da vidim kakšne so moje možnosti. Se vedno upam da mi ne partner ne bo delal težav ampak bo najbolje da se kar sprijaznim to bo grda vojna.

Sončnica prav vesela sem da je odpisal nekdo ki točno ve kako se počutim!! Z denarjem je tako ni da mi ga dobesedno pobere ampak se vedno znova spomne kakšne banalne stvari in jaz placujem. Primer : nov računalnik na obroke čeprav star čisto lepo dela. Pa gostilna.. 3 kratke in 3 pire kar tako pa je takoj 20 e. Saj tudi on daje svoj zaslužek da ne bo pomote ampak človek je preveč zapravljiv. Nekajkrat sem se uprla in mu povedala svoje ampak potem sledijo po 1 tedenski napadi kako sem skrta? Kako za vraga pa naj kaj nasparamo za sina in tako dalje če bomo vsak cent za sproti zapravili? Že dobrih 6 mesecev skrivam male obroke denarja in imam hvala bogu zbrano za 2 normalne varščine. Ko bom sama bom lahko ogromno prihranila. kako si ti rešila situacijo?? Si se z možem ali iz šla stran? Ali je pustilo kakšne hujše posledice na tvojih 2 otrocih? Pa ti se počutiš boljše ker si ga zapustila oz ga mogoče nisi? Lp

Aja kar se osnovne šole tiče. Se bolj spoštujem ljudi z osnovno šolsko izobrazbo ker se moramo takšni v življenju v večini primerov se bolj boriti da kaj dosežemo. In z borbo dobimo življenjsko šolo ki je več vredna od magisterija. Nažalost tega moj partner ne vidi oz sam sebe kuje v zvezde ker ima narejeno srednjo šolo in redno službo. No ko je povsem pijan ležal na tleh in sem mu jaz pomagala v posteljo in hkrati pazila da otrok tega ni gledal je bilo povsem jasno kdo od naju je bolj pameten ( jaz sem se vedno neumna ker ga nisem pustila kar tam spati bi mi bila šola ampak zraven pobruhane tuš kabine ga pa otrok ko gre ponoči lulat tudi ne more gledat).

Malo mi je fishy vse skup…
Kako bos otroku zagotovila zdravo okolje, ce padas na partnerjeve manipulacijske fore in placujes njegove izdatke? Ce se muli, naj se muli. Se mi zdi, da skusas vso krivdo za slabo vzgojo zvrnit na partnerja, obenem pa svojega zgleda otroku ne vidis. Kaj, mislis, vidi otrok, v vajini neuspesni komunikaciji? Potem pises da se s partnerjem cisto lepo razuneta, dvojna sporocila si dajes. Vsekakor podpiram tvoje osamosvajanje, sam ne bo slo ce bos za svojo slabo samopodobo krivila starse in partnerja. Ti si odgovorna zase.

Pickarta. Slabe samopodobe ni več. Bila pa je če ne sploh ne bi prišlo do trenutne situacije. Je pa dejstvo da sem otroka praktično sama vzgojila in je izredno lepo vzgojen in srečen. Zlat otrok v vseh pogledih. Ne krivim nikogar hvaležna sem za vse dobre in slabe stvari. Želela sem otroku nuditi srečno primarno družino ampak kljub vsemu trudu je ta cilj nedosegljiv. Žal mi je za partnerja ker je napredoval vendar je ta napredek skoraj ničen in kot zaljubljena ženska se vedno iščem dobre stvari ki pa jih je v primerjavi z slabimi premalo. Žal mi je ker ga zapuščam ampak žal drugače ne gre. Bom videla kako bom razmišljala ko mi bo pokazal svojo grdo stran v polni luči.

Vaše vprašanje ni za forum. Obrnite sa na CSD, po možnosti ne iz vašega kraja, če se bojite vez in poznanstev (kakšen znanec lahko hitro omeni vašemu partnerju kje ste bili ali celo kaj ste spraševali).
Če vam finance dovoljujejo tudi obisk pri odvetniku, da vam pojasni vaše možnosti.

Ne glede na ostale okoliščine, v primeru, da je bilo nasilje nad vami tudi uradno zabeleženo, partner ne bo dobil skrbništva.

Matere imate v ločitvenem postopku pri skrbništvu otrok prednost. Mlajši, ko so (predšolski), večja je.
Po podatkih se 20% vseh staršev zmeni za skupno skrbništvo. Od preostalih 80% samo 10% procentov skrbništvo prejmejo očetje in še to, če se materi dokaže nesposobnost (alkohol, droge, prostitucija..)
Statistično ima torej vaš partner 5% možnosti.

Toda, kot rečeno, to ni vprašanje za forum, temveč za CSD in pravnike.

De omnibus disputandum..

Pozdravljeni.

Vaša zgodba me je ganila. Popolnoma nič vam ne zavidam situacije v kateri ste. Tudi jaz vam predlagam, da se obrnete na CSD, da vam skušajo pomagati pri iskanju primernega bivalnega prostora (kakšen materinski dom bi bil za začetek zelo v redu) in da vam nudijo potrebno psihosocialno podporo.

Mi je pa v oči padel stavek.

Sicer razumem, da želite za sina najbolje. Vendar nisem prepričan, da je to dovolj dober razlog za vaš odhod, razen če je oče nasilen do sina. Glede na to, kaj ste napisali, dvomim, da boste lahko preprečili, da oče ne bo imel stikov s svojim sinom. Bolj kot se boste trudili sina oddaljevati od očeta, slabše bo za vse vpletene. Otrok nosi vajino kri in starši, ki jim je mar, se bodo odzvali skrajno, če jim bo nekdo vzel nekaj, kar je del njih. Agresija se lahko obrne navzven (nasilje) ali navznoter (depresija).

Prav je, da odidete, vendar odidite zaradi sebe. Nanizali ste dovolj razlogov. Tudi, če ne bi bilo vseh teh razlogov, je dovolj dober razlog za ločitev to, da partnerja ne ljubite več. Vso pravico se imate ločiti in oditi.

Skušajte ločitev izvesti na sporazumen način s partnerjem. Tudi pri tem vam lahko pomaga CSD. Pod okriljem CSDja lahko s partnerjem obiskujeta tudi terapije (če se seveda oba strinjata).

Če se bo partner upiral ločitvi, vztrajate, vendar ne za voljo otroka, ampak za voljo sebe. Postavite se na svoje noge, sprejmite pomoč, ki jo lahko dobite.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close